Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ono kod hipodroma, naravno, nije petlja, već obična raskrsnica, samo denivelisana i upropašćena semaforima. Dakle, obična raskrsnica, nema tu ni "p" od petlje.

Što se tiče cene mosta - i kad bi je objavili sad i detaljno obrazložili ovo što je do sad "završeno", svi bi kukali što je objavljena samo cena mosta ali ne i pristupnih saobraćajnica, koje će na kraju koštati više nego ceo most (što je i normalno obzirom na konstrukciju i dužinu istih).
 
nova":3tamkchv je napisao(la):
^Ne razumem faZon ... Na forumu si, ne očekuješ valjda da će se ovde pisati samo što se tebi dopada.
Komentar suvišan..

nova":3tamkchv je napisao(la):
Dobronameran savet: ne čitaj ako te nešto smara - kao što si ti savetovao one kojima se most ne sviđa da ga zaobilaze.

Ne čitam, pređem pogledom. Zaobilazim. Ali što je mnogo, mnogo je. Mnogo mržnje i politizacije svega. Ovo nije politički forum. Uzgred, bilo bi lepo kada bi ga oni kojima se ne sviđa zaobišli. Ali nešto im se neće.

nova":3tamkchv je napisao(la):
A ako ne možeš da iskuliraš bar onda dokaži da neko lupeta

Da dokazujem da neko lupeta?? Šta tu ima da se dokazuje?? (da ne radi osvetljenje, da nam most ne treba, da ga niko neće koristiti i da je neupotrebljiv, da je ružan i na pogrešnom mestu? Ako nekom treba dokaz da je su sve ovo gluposti, mislim zaista. Hajde za lepotu, ukusi su različiti, mada... postoji i objektivno lepo ili ružno.)

nova":3tamkchv je napisao(la):
ali neka uvažava mišljenja i ljude u diskusiji.

Mišljenje mogu da uvažim, ali ne i glupost!
 
^imaš do sada 25 postova.
Od tih 25, na koliko se baviš temom, a na koliko o tome čije mišljenje na forumu ti ne uvažavaš i da li se tebi dopada kakvu diskusiju ovde vodimo?
 
Svako može da pogleda sve moje poruke, pa da i sam vidi. Nema mnogo, tako da je lako prebrojati.

Evo, da se ne cimate da brojite: 20:5

A tih pet poruka je reakcija na gomilu mržnje, gluposti i politizacije. To ovde nije tema!!! Da ne ponavljam više.

Ako sam jedini kome ove stvari smetaju, ok. Ali ako nisam, napravite novu temu o političkoj pozadini, korupciji i propAstima vezanim za UMP i Most na Adi, pa diskutujte koliko hoćete.

A mišljenja nisam do sada ni komentarisao, mišljenje je suviše ozbiljna stvar za ovo na šta sam ja imao komentar.
 
ja se izvinjavam ako sam ikako doprineo još jednoj lavini politikanstva na ovoj temi...nije mi to bila namera a i ja sam umoran od tih diskusija već duže vreme...
voleo bih,još jednom, ako neko zna da li postoji neki plan za boju tog pilona...

da bi izbegli mešanje arhitekture i gradnje objekata sa političkim temama predlažem da se napravi posebna tema vezana isključivo za cenu mosta,da li je potreban na tom mestu itd a da ova tema služi isključivo za novosti i detalje o samom mostu....pa ko hoće o tome da diskutuje nek cepa tamo ceo dan
 
За политиканство и мешање политике у урбанизам се жалите онима који то очигледно раде а не нама који смо овде потрошили стотине постова на аргументовану расправу.
 
Kartograf":3lbs48nu je napisao(la):
Ono kod hipodroma, naravno, nije petlja, već obična raskrsnica, samo denivelisana i upropašćena semaforima. Dakle, obična raskrsnica, nema tu ni "p" od petlje.

Što se tiče cene mosta - i kad bi je objavili sad i detaljno obrazložili ovo što je do sad "završeno", svi bi kukali što je objavljena samo cena mosta ali ne i pristupnih saobraćajnica, koje će na kraju koštati više nego ceo most (što je i normalno obzirom na konstrukciju i dužinu istih).

Večeras sam išao novim mostom od NBGD ka Topčiderskom parku, na mostu nije bilo gužve ali su semafori napravili prilično zagušenje na navedenoj raskrsnici. Mogu da zamislim kako će to da izgleda kada krenu gužve u špicu.
 
Jedino ljudi van građevinske struke nekad ne shvataju da je svuda u svetu, pa i kod nas, raspravljanje o iole većem građevinskom poduhvatu UVEK dobrim delom i raspravljanje o politici. E sad, što kod nas takve rasprave uvek idu uz vređanje i padanje u vatru, to je drugi problem.

Rastafari, pogledaj svoju reputaciju i probaj da se i ponašaš u skladu sa njom, daklje opušteno i tolerantno. Mnogo je efikasije ignorisati postove koji ti se ne dopadaju, ovako samo dodatno i bespotrebno dižeš tenzije. Pusti admine da rade svoj posao, ukoliko ocene da je neko preterao, njihov posao je da ih opomenu i sankcionišu.
 
ja napisao -":f3xzhlwf je napisao(la):
Ako sam jedini kome ove stvari smetaju, ok. Ali ako nisam, napravite novu temu o političkoj pozadini, korupciji i propAstima vezanim za UMP i Most na Adi, pa diskutujte koliko hoćete.
toshke":f3xzhlwf je napisao(la):
da bi izbegli mešanje arhitekture i gradnje objekata sa političkim temama predlažem da se napravi posebna tema vezana isključivo za cenu mosta,da li je potreban na tom mestu itd a da ova tema služi isključivo za novosti i detalje o samom mostu....pa ko hoće o tome da diskutuje nek cepa tamo ceo dan
Upravo tako, ako može, napraviti drugu temu za ovakve stvari. Ljudi imaju različita interesovanja, da svi budu zadovoljni i da niko nikome ne smeta...

@Bobb
U pravu si.

A sada ono bitno! Most nam je večeras crven! :cool:

DSC00546_Panorama.jpg


Živeo Savez Komunista Jugoslavije sa drugom Titom na čelu!
Smrt fašizmu, sloboda narodu!

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
 
Delija":37n4c4dc je napisao(la):
За политиканство и мешање политике у урбанизам се жалите онима који то очигледно раде а не нама који смо овде потрошили стотине постова на аргументовану расправу.

Potrosio si stotine postova na hejt i trolovanje tako da nisi bas kompetentan da drzis predavanje drugima. :rolleyes:
 
Pozdrav svima. Vidim dosta ekipe sa SSC srećom pa je rečnik primereniji... za sada ;)

LM moj utisak kao korisnika sa 3 prelaska. Od početka Jurija Gagarina do pijace na Banovom brdu za 10 min. Nazad za 1 manje. Naravno trajaće duže kada korišćenje zaživi, ali meni puna kapa. :kk: Potencijalna mina je gužva na rampi kod buvljaka u špicevima jer je to za sada jedini uspon sa NBG strane. Takođe ume da bude malo nezgodno pri silasku. Ne postoji pravo, nije izgrađeno ;) , a krivine na rampama su poprilične, a prostor širina mosta prosto mami čoveka da stisne gas malo više. Ko ne pazi... :shok:
 
rastafari":2f1u225t je napisao(la):
Živeo Savez Komunista Jugoslavije sa drugom Titom na čelu!
Smrt fašizmu, sloboda narodu!

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Prvi red ne moze.Druga dva koji su boldovani mogu ;)

Nego

files.php


Videh i karikaturu u jezu,ali mislim da je nema na internetu :)
 
spatiotecte":2xtqgnzf je napisao(la):
Delija":2xtqgnzf je napisao(la):
За политиканство и мешање политике у урбанизам се жалите онима који то очигледно раде а не нама који смо овде потрошили стотине постова на аргументовану расправу.

Potrosio si stotine postova na hejt i trolovanje tako da nisi bas kompetentan da drzis predavanje drugima. :rolleyes:

Срећом па постоје бројке лево од овога што пишем што апсолутно демантује твоју лаж.
 
Delija":3t0hl46j je napisao(la):
spatiotecte":3t0hl46j je napisao(la):
Delija":3t0hl46j je napisao(la):
За политиканство и мешање политике у урбанизам се жалите онима који то очигледно раде а не нама који смо овде потрошили стотине постова на аргументовану расправу.

Potrosio si stotine postova na hejt i trolovanje tako da nisi bas kompetentan da drzis predavanje drugima. :rolleyes:

Срећом па постоје бројке лево од овога што пишем што апсолутно демантује твоју лаж.

Koja laz? Zar ne pljujes po mostu i rekao si da ga se stidis?
 
spatiotecte":3gstmol0 je napisao(la):
Potrosio si stotine postova na hejt i trolovanje tako da nisi bas kompetentan da drzis predavanje drugima. :rolleyes:

Koja laz? Zar ne pljujes po mostu i rekao si da ga se stidis?

Пљување је превише уличарска реч за то.Ја се апсолутно противим оваквом мосту и тај став сам до сада подкрепио са низ аргумената уз прикупљање многих информација из прве руке. Чак и неки форумаши који су ми ставовима супродстаављени су неке од тих аргумената уважили док се ти константно и неосновано подсмејаваш или ме вређаш а неретко и измишљаш неке приче као што је то био случај са неким твојим Русима и милијардама.Са друге стране једино сам се опекао рекавши онај дан да пола осветљења не ради због чега су се неки овде чак и регистровали. :mad: Тај исти дан сам се онда провозао по Новом Београди и самом мосту па сам овде написао да осветљење ипак ради али не баш најбоље пошто им је то вече из сваког угла деловало да им једна половина малтене не ради.А да се стидим разних,назовимо то, нечасних радњи око овог моста,стидим се.

Дакле,да закључим.Чак ни тај најспорнији мој пост у вези нечег тако неважног као што је осветљење није неоснован "хејт" јер сам се убрзо после сам исправио. Из свега тога следи да је ова твоја тврдња лаж.

У осталом,постоје читаве теме на овом форуму које те демантују. :vops:
 
Како пролази време, неке теме овде на форуму све више премотавам, а све мање читам.
 
@Rastafari - još je rano tebi da reaguješ na takav način na diskusiju koja ovde traje godinama.

Nema ravnopravnosti između članova koji su svojim prvim postovima unapredili temu fotografijama, vestima sa gradilišta, insajderskim informacijama ili jednostavno svojim stučnim komentarima, i nekoga ko je ovde došao da bi se svađao i vređao zato što ne može da istrpi tekst koji čita na ekranu.
 
^^ apsolutno. :blah: (edit: Relja je bio brz, ovo moje se odnosilo na Arnorianov post)

Nije mi jasno samo zašto ljudi rasprave 1 na 1 ne rešavaju putem privatnih poruka.
 
Felix":231wearm je napisao(la):
Kartograf":231wearm je napisao(la):
Ono kod hipodroma, naravno, nije petlja, već obična raskrsnica, samo denivelisana i upropašćena semaforima. Dakle, obična raskrsnica, nema tu ni "p" od petlje.

Što se tiče cene mosta - i kad bi je objavili sad i detaljno obrazložili ovo što je do sad "završeno", svi bi kukali što je objavljena samo cena mosta ali ne i pristupnih saobraćajnica, koje će na kraju koštati više nego ceo most (što je i normalno obzirom na konstrukciju i dužinu istih).

Večeras sam išao novim mostom od NBGD ka Topčiderskom parku, na mostu nije bilo gužve ali su semafori napravili prilično zagušenje na navedenoj raskrsnici. Mogu da zamislim kako će to da izgleda kada krenu gužve u špicu.

Dakle,raskpetlja je nedovoljna za sav saobracaj pogotovu kada se pusti saobracaj sa Banovog Brda preko pozeske i nje.

Tunel nece skoro.Opet dolazimo do toga da je kruzni tok makar bio i jaje kao kod arene bio bolje resenje.Samo sto ja vidim da bi to jaje bilo okrenuto u drugacijem pravcu da bi sa banovog brda moglo lakse ka mostu.

Da sam sebe ponovim,nikome ne predstavlja problem sto nije objavljena cena mosta bez obzira sto je isti otvoren pre 7 dana?Saznasmo u dinar koliko kosta rekonstrukcija Bulevara,Pozeske,Tasmajdana ali neceg sto se meri u stotinama miliona eura ne smemo saznati jer je drzavna tajna?Jer toboze mi radimo za politicare,a ne oni za nas?
 
@vucko
Тренутно је велики проблем то што многи из те две траке ка Милошевом конаку праве полукружно да би ишли на Сајам, а с обзиром да је тада отворен и супротан смер, морају да чекају да буде слободно за окретање. Самим тим остаје само једна трака за право и десно.
Ако већ иду на Сајам, онда је лакше да иду преко Газеле, па даље.
 
Rasprave se desavaju uvek kad se tema malo istrosi, to je normalno, bolje i to s vremena na vreme nego ponavljanje jednog te istog u nedogled, rasprave osvezavaju forum bas kao i preljube sto cine u braku, :grand:
 
Nešto mi se stalno vraća izjava Jovina ili Maletina, ne sećam se ko jo to od njih spomenuo, da će ovo biti izgradnja koja nikada neće imati svoj završetak, pošto nema jasnog glavnog projekta.

Naknadno se povećava visina pilona za konstrukciju od još 7 metara - zbog 7 metara.
Naknadno se pravi lift na špicu, naknadno se rade stepenice za pešake.
Ako sam dobro video na fotografijama, pešačke staze nisu asfaltirane (da li tako treba prema projektu ili će se naknadno ustanoviti da je bolje sa asfaltom?)

Jasno je da još ništa nije završeno, ali koliko će biti naknadnih odluka, namerno ne kažem promena projekta, zato što je po odlasku radnika neko shvatio da ipak nije gotovo, i da ima još nešto što nedostaje?
Jer, to košta. Ili je baš to poenta?
 
Ајмо овако. Имам неке текстове који се повизавају на документа ААС (Академија архитектуре Србије). Ја сам имао срећу па сам упознао гомилу људи из струке па знам њихове ставове, али такође какве све сплетке постоје у струци (архитектури).

Морам признати да сам на почетку био скпетик око изградње моста. Али како је ницао мало сам променио став. Естетски је у неку руку океј. Мени се лично допада визура са Б. тврђаве где се доживљава градација Газела, Нови железнички мост и нови мост преко Аде Циганлије.

Остаје питање исплатљивости и функције, и да ли ће оправдати уложена средства. Пуно је пара дато и нагађа се колико је потрошено. Било би врло лоше уколико би се показало да не задовољава услове. Време ће показати у сваком случају...

Проблеми постоје као што су раније писали људи око пешачких приступа и око петљи...

У наставку ћу окачити текст који је везан за ову причу око моста. Повезано је са метроом. Текст је из 2006. године. У њему се могу видети ставови АСС око овог питања:

most1i.jpg

most2f.jpg

most3.jpg

most4.jpg

most5.jpg
 
Vrh