Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Disko most!
Deluje da su se opredelili da mostu daju ovakav neki izgled noću
peace_bridge.jpg


avatars-000001552674-j0njyi-badge.jpg
 
Skandalozno! Posle odusevljenja od juce sada sam zgranut seljanijom osvetljenja grede... Grozno!
 
Jao, koje dno :blah:

Mozda je ovo bila inspiracija za gredu:
P1010065s.jpg
 
sa jedne od kamera http://www.naxi.rs/kamere

47478030.jpg


brate ako hoce i gredu da osvetle lepo stave belu ko za kablove i to je to, a ono sto se menja ako im bas volja nek stave sa unutrasnje strane noga pilona onako diskretno kao i do sad sto je bilo
 
Ala su ga usarenili. Taman za novu godinu a posle ćemo videti da li ce ostati ovako. Nekako od svih boja ova plava mu najbolje i leži pored bele. Mada greda sad izgleda kao da su joj ogromne neonke zakačene po boku. Mozda bi manje kičasto izgledalo da je ovako ko na autu, indirektno, i da se vidi samo na Savi odsjaj. Moguće je da je ovaj light show privremen samo. Nekako mi je glupo da oni refektori ostanu na mostu. Ako su mislili da osvetle kablove mogli su to i sa nivoa mosta bez bandera nekako da urade ali šta znam.
 
Radovi na petlji "Radnička" dana 17.12.2011. godine

Na ulaznoj rampi na most iz smera Bulevara vojvode Mišića je postavljen habajući sloj asfalta i obeležena je horizontalna signalizacija:

11218333.jpg



Postavljena je zaštitna ograda, kako na zemljanom nasipu, tako i na samoj rampi:

40427826.jpg



Izređene su stope za stubove za osvetljenje:

40167658.jpg



Pored ulazne rampe se postavlja magistralni vodovod koji je izmešten sa razdelnog ostrva:

67586218.jpg



Na ovom mestu će cevi proći ispod železničkih šina:

32115345.jpg



A uz pomoć ovih pomoćnih stubova će preći preko Topčiderske reke:

98989187.jpg



Inače, cevi izgledaju ovako:

69247108.jpg



Završena su dva noseća stuba rampe koja se sa mosta spušta na kružni tok i sa kojim se spaja preko spojnog stuba:

53279163.jpg



Postavlja se skela na kojoj će se montirati oplata za izradu gornje konstrukcije ove rampe:

47345001.jpg



Sledeći noseći stub ove rampe bliže mostu po svemu sudeći će se podići tek po demontaži tobogana:

52456619.jpg



A poslednji pre mosta, tek kad se ukloni privremena betonska platforma koja se koristila pri izradi gornje konstrukcije nadvožnjaka prema mostu. Isto važi i za poslednji noseći stub nadvožnjaka za šinski saobraćaj pre mosta:

46356005.jpg



Kada smo već kod nadvožnjaka za šinski saobraćaj, od 11 segmenata počevši od tramvajskog nadvožnjaka koji vodi ka Banovom Brdu, do sada je urađeno 4, a klizna oplata je pomerena na peti segment i već se bliži podvožnjaku u Radničkoj ulici:

20856913.jpg



U toku su i radovi na armaturi nosećih stubova rampe koja se sa kružnog toka penje na most:

72389551.jpg


11933598.jpg



Završava se ispust za autobusku stanicu sa stajalištem iznad kružnog toka (smer ka Hipodromu). Za stanicu u suprotnom smeru su izliveni stubovi i trenutno se podižu skele na koje će se postaviti oplata:

77700890.jpg



Na nadvožnjaku koji spaja most sa raskrsnicom kod Hipodroma je završeno postavljanje Jersey barijera, postavljen je završni sloj asfalta, a privode se kraju radovi na postavljanju ivičnih venaca, zaštitne ograde i stubova za osvetljenje:

41327740.jpg



Dok se na jednoj strani Topčiderske reke uređuje teren za fundiranje,

50890619.jpg



na drugoj strani je završeno fundiranje šipova za budući nadvožnjak preko železničke pruge:

61380945.jpg



Za pešačko-biciklističku stazu koja zaobilazi silaznu rampu sa mosta u Radničku ulicu, još uvek nije uređen zemljani nasip:

86486725.jpg



Na ovoj rampi je postavljen završni sloj asfalta:

30061399.jpg



Rampa je povezana sa Radničkom ulicom:

33058474.jpg



U toku su završni radovi na ivičnim vencima....

94078973.jpg



.... zaštitnoj ogradi i horizontalnoj signalizaciji:

86778763.jpg
 
Људи,што се тиче осветљења последња ствар о којој одговорни воде рачуна је естетика.Примарни је циљ да се накачи што више разнобојног осветљења како би одређена фирма узела фине паре за то.Па шта мислите зашто су нам по истом принципу цео град осветлили по угледу на гранд за само пар месеци? МН Лозница 2.0. :notok:
 
Most na Adi je dobio ime i zove se "Most na adi" ( ? ) Pa Kako !? ! mmm ne razumem.. pa bolje onda da se zove "Most na reci" ! ili "Most na jezeru" ... o bože gospode šta li nama sipaju u hranu i vodu kad smo ovako zalepili sa mozgom majko moja mila.. sreća pa je petak idem da se napijem..sve go ludak jbt.
 
gzthe":1z92i67s je napisao(la):
sa jedne od kamera http://www.naxi.rs/kamere

47478030.jpg


brate ako hoce i gredu da osvetle lepo stave belu ko za kablove i to je to, a ono sto se menja ako im bas volja nek stave sa unutrasnje strane noga pilona onako diskretno kao i do sad sto je bilo

Zadatak koji si nam postavio je da ovom kamerom uhvatimo identican prizor, ali da u kadar upadne i njegovo velicanstvo CAF :p
 
Na ulaznoj rampi na most iz smera Bulevara vojvode Mišića je postavljen habajući sloj asfalta i obeležena je horizontalna signalizacija:

11218333.jpg



Sta je bre ovo sa ovom rampom,zasto je ovo ovako skaradno zavrseno!!!??!!Moze li neko da objasni ovu sramotu?Platis nekoliko stotina miliona ,a na kraju ga skarabudzi neka bu********!!!Sta je bre ovo ovako ukrivo?!

Blagoje svaka cast za slike i objasnjenja.
 
^^^
Ima negde objasnjenje na prethodnim stranama, ovaj zemljani nasip je samo privremeni ulaz na rampu, sve ce se to srediti kada bude srusen tobogan i izgradjen novi nadvoznjak preko pruge ;)
 
Homer Jay":kjotiqio je napisao(la):
^^^
Ima negde objasnjenje na prethodnim stranama, ovaj zemljani nasip je samo privremeni ulaz na rampu, sve ce se to srediti kada bude srusen tobogan i izgradjen novi nadvoznjak preko pruge ;)
Uf hvala,izvinjavam se ,sad sam se setio i ja,sta ces kasno pa mozak ne radi. :laugh:
 
Postali smo grand city... Prosto ne mogu da verujem! Kao da neko ima nameru da naruzi Beograd sto vise moze...

I da li je moguce da je svaki ivicnjak, ograda, stub, bandera... razlicit na ovom mostu! :bash: :bash: :bash:

Planeri gazele su bili maheri za ove idiote danas! Bar su stubovi i ivicnjaci bili ujednaceni...
 
Feanor":2w8p97pf je napisao(la):
I da li je moguce da je svaki ivicnjak, ograda, stub, bandera... razlicit na ovom mostu! :bash: :bash: :bash:

Planeri gazele su bili maheri za ove idiote danas! Bar su stubovi i ivicnjaci bili ujednaceni...

Morali su da stede na ivicnjacima i ogradama, ove fensy krive ograde kostaju jako skupo pa su ih stavljali samo na spoljasnjoj strani gde se najvise i vide.
 
^ Ајме мени... Купио сам вилу на Дедињу ал’ Металац посуђе много скупо па сам купио само једну шерпу за гостинску собу а остало са бувљака.

Није проблем али онда је можда гарсоњера у Борчи била бољи избор, ако разумеш шта хоћу рећи.
 
^^ Pa ne znam sta da ti kazem, vidis da su sa jedne strane stavili ove krs ograde a sa druge ove moderne, mozda gresim ali meni se ucinilo da je mozda cena jedan od razloga. Isto vazi i za rasvetu, kao sto je rekao Bobb, stavili su obicne soc bandere a mogli su i neke moderne koje sam i ja prizeljkivao.

Sigurno su ispucali veci deo kredita da bi uradili grandiozno resenje a sad pri kraju posto nije ostalo puno sredstava, stekare se za sitnice.
 
Ne druze, mislim na razlicite stubove na sve strane. Okrugli, zaobljeni, kvadratni, nigde standard... Pogotovu se razlikuju novobeogradska i hipodromska strana petlji... Ograde vodoravne, horizontalne...
Samo kod hipodroma ima 3 vrste ivica mosta i nadvoznjaka...

Kod gazele je sve pod konac identicno ili u istom stilu...

Plus ovaj grand skandal od osvetljenja... :bash:
 
Recite mi da se salite da ce ovaj grand show ostati??? Kuku nama sa ovim!
 
Krenule su glasine o vatrometu od 270 000 eura.Napominjem da su glasine.
 
Ma daj.

Cisto da znas proverio sam u Danas-u i nisu pisali clanak koji si spominjao u vezi glasine o 200 hiljada eura penala za setnju na mostu letos.

Inace a od sada posebno sve glasine tog tipa cuo sam, rekao mi je :kum: uzimam za VELIKOM rezervom dok se ne potvrdi kod vise proverenih izvora ;)
 
Vrh