Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

JohnyBgood":xjjy5620 je napisao(la):
spatiotecte":xjjy5620 je napisao(la):
relja":xjjy5620 je napisao(la):
Hvala Gizmo za fotografiju.

Mogao bi da budeš prvi koji će da proleti ispod mosta, pa makar to bilo i sa RC helikopterom :p

Moja devojka je bila prva kome se brodic pokvario tacno ispod mosta pa ja morala da skoci u vodu da odglavi propeler motora. :p

Samo da to nije bilo u rukavcu, ne znam kakve boje bi izasla iz te "vode", a mozda bi i svetlucala u mraku :rolleyes:

Bilo je u rukavcu, ne znam kako je izasla i da li je svetluckala posto nisam bio tu tada, svakako se istusirala posle :p
 
Veceras je bila i proba vatrometa :) Takodje su i upaljena svetla na donjem nivou petlje hipodrom
 
Igor":1z4itwmb je napisao(la):
... petlje hipodrom
khm khm khm.... :p
Nisam još video uživo ovo osvetljenje na kablovima, ali rešenje standardne ulične rasvete na mostu mi je, blago rečeno, razočaravajuće. Liči na red jeftinih banderčina, bez ikakve ideje i želje da se neobična forma mosta iskoristi i za ne mnogo veće pare napravi fenomenalan rezultat.
Šteta, predpostavljam da je idejno rešenje predviđalo nešto mnogo maštovitije, ali kako to obično biva, zbog nedostatka vremena, želje, ali i mogućeg ugrađivanja nekog dobavljača, u reali od toga nije ispalo ništa... :(
 
Sad sam prosao preko Gazele pa sam video osvetljenje,ali ja mislim da je ovo samo proba i da nije ukljuceno kompletno osvetljenje mosta ,jer mi deluje kao da je ukljucena samo Cukaricka strana kablova,a novobeogradska nije.
Inace i ovo "polovicno" osvetljenje deluje zahebano,mnooogo mocno!!!
 
Bobb":34ejeng4 je napisao(la):
Igor":34ejeng4 je napisao(la):
... petlje hipodrom
khm khm khm.... :p
Nisam još video uživo ovo osvetljenje na kablovima, ali rešenje standardne ulične rasvete na mostu mi je, blago rečeno, razočaravajuće. Liči na red jeftinih banderčina, bez ikakve ideje i želje da se neobična forma mosta iskoristi i za ne mnogo veće pare napravi fenomenalan rezultat.
Šteta, predpostavljam da je idejno rešenje predviđalo nešto mnogo maštovitije, ali kako to obično biva, zbog nedostatka vremena, želje, ali i mogućeg ugrađivanja nekog dobavljača, u reali od toga nije ispalo ništa... :(

+1 potpuno se slazem sa ovim ;)
 
gygy11":reyfzom0 je napisao(la):
Sad sam prosao preko Gazele pa sam video osvetljenje,ali ja mislim da je ovo samo proba i da nije ukljuceno kompletno osvetljenje mosta ,jer mi deluje kao da je ukljucena samo Cukaricka strana kablova,a novobeogradska nije.
Inace i ovo "polovicno" osvetljenje deluje zahebano,mnooogo mocno!!!

Mislim da je rasveta takva da osvetljava kablove iz sredista, tj. iz pravca pilona ka krajevima mosta. Jer se tebi cini da je osvetljena samo cukaricka strana, a meni sa Miljakovca kroz prozor (dakle gledano sa juga) deluje kao je osveljena samo novobeogradska strana! Kakav trip :gobb:
 
karim":3lq3t720 je napisao(la):
gygy11":3lq3t720 je napisao(la):
Sad sam prosao preko Gazele pa sam video osvetljenje,ali ja mislim da je ovo samo proba i da nije ukljuceno kompletno osvetljenje mosta ,jer mi deluje kao da je ukljucena samo Cukaricka strana kablova,a novobeogradska nije.
Inace i ovo "polovicno" osvetljenje deluje zahebano,mnooogo mocno!!!

Mislim da je rasveta takva da osvetljava kablove iz sredista, tj. iz pravca pilona ka krajevima mosta. Jer se tebi cini da je osvetljena samo cukaricka strana, a meni sa Miljakovca kroz prozor (dakle gledano sa juga) deluje kao je osveljena samo novobeogradska strana! Kakav trip :gobb:
Da ,sad i ja vidim,mislim da si u pravu.
 
Igor":3llk76hn je napisao(la):
Veceras je bila i proba vatrometa :) Takodje su i upaljena svetla na donjem nivou petlje hipodrom

Mislim da je to bio vatromet povodom otvaranja Novogodisnjeg vasara.


spatiotecte":3llk76hn je napisao(la):
relja":3llk76hn je napisao(la):
Hvala Gizmo za fotografiju.

Mogao bi da budeš prvi koji će da proleti ispod mosta, pa makar to bilo i sa RC helikopterom :p

Moja devojka je bila prva kome se brodic pokvario tacno ispod mosta pa ja morala da skoci u vodu da odglavi propeler motora. :p

+ za tvoju devojku :kk:


mastercat":3llk76hn je napisao(la):
Ne znam da li ste primetili ali su upalili kompletno osvetljenje na mostu,sljasti ko jelka :)

stek":3llk76hn je napisao(la):
radi i osvetljenje na kablovima!!!!
eto imamo novogodisnju jelku od 200 metara :D
http://www.24sata.rs/Kamere

Pogled na most sa solitera u Bloku 28 je nestvaran. Slika iz tog ugla je spektakularna.
 
Kao sto rekoste osvetljenje kablova je samo sa cukaricke strane
..uzivo izgleda 10x bolje nego na slikama

dscf7306d.jpg


dscf7301.jpg


Za punu velicinu:
http://img194.imageshack.us/img194/4428/dscf7306d.jpg
http://img807.imageshack.us/img807/9601/dscf7301.jpg
 
Mislim da cemo morati da se naviknemo na ovo, kad se gleda pod kosim uglom deluje da je strana koja ti je bliza u mraku. Evo ovako izgleda sa cukaricke strane, desni deo koji deluje da je osvetljen je prema Novom Beogradu:

IMG_3983.jpg

(sa 5,5km)
 
a sta ako se most posmatra pod pravim uglom, ne svetli uopste?!
 
JohnyBgood":1k9c2k97 je napisao(la):
Samo da to nije bilo u rukavcu, ne znam kakve boje bi izasla iz te "vode", a mozda bi i svetlucala u mraku :rolleyes:

Ja sam se kao klinac par puta tu prevrto u skifu i jednom u dvojcu. Jos zracim :lol:
 
spatiotecte":1h84q472 je napisao(la):
relja":1h84q472 je napisao(la):
Hvala Gizmo za fotografiju.

Mogao bi da budeš prvi koji će da proleti ispod mosta, pa makar to bilo i sa RC helikopterom :p

Moja devojka je bila prva kome se brodic pokvario tacno ispod mosta pa ja morala da skoci u vodu da odglavi propeler motora. :p

Osim ako i ti nisi tada bio na tom brodiću, dramatično si porastao u mojim očima :p
 
Vidim na kamerama da eksperimentišu sa raznim bojama sa unutrašnjim stranama nožica pilona.
Fuj.

Nego, vrh pilona je nešto slabo osvetljen, gubi se u mraku....
 
dusan":kj14w9ap je napisao(la):
a sta ako se most posmatra pod pravim uglom, ne svetli uopste?!
Ne, ako se most gleda pod pravim uglom, recimo sa Gazele, onda izgleda da svetle obe strane podjednako. Kako se vise kreces ka jednoj ili drugoj obali cinice se da je ona dalja svetlija, a bliza tamnija. Konacno, ako gledas sa tacke koja je uzduzno na istom pravcu kao i most delovace bas tako, kao da kablovi nisu osvetljeni uopste, tj svetlece samo pilon.
 
Nikola":kwvwo7ur je napisao(la):
JohnyBgood":kwvwo7ur je napisao(la):
Samo da to nije bilo u rukavcu, ne znam kakve boje bi izasla iz te "vode", a mozda bi i svetlucala u mraku :rolleyes:

Ja sam se kao klinac par puta tu prevrto u skifu i jednom u dvojcu. Jos zracim :lol:


ja u skifu i dublu.


jednom kad sam se prevrnuo bio je novembar.
 
karim":3ow3q5jo je napisao(la):
Mislim da je rasveta takva da osvetljava kablove iz sredista, tj. iz pravca pilona ka krajevima mosta. Jer se tebi cini da je osvetljena samo cukaricka strana, a meni sa Miljakovca kroz prozor (dakle gledano sa juga) deluje kao je osveljena samo novobeogradska strana! Kakav trip :gobb:

Reflektori za osvetljenje kablova su postavljeni čitavom dužinom mosta kojom se prostiru kablovi, sa obe su strane, duž ivica mosta su i upravni su na kablove. Trenutno su uključeni samo oni na čukaričkoj strani. Ovi reflektori se vide na ovim slikama:

video1i.jpg


videokt.jpg


EDIT: bojan87 je bio brži
 
a zar nisu mogli da osvetljenje kablova postave drugacije tj. bez ovih bandera :/
 
Pogled sa Brankovog mosta na novi most u noci je zapanjujuci. Da li je ovo konacan izbor za rasvetu? Samo se nadam da je nesto sto je u podnozju pilona delovalo kao roze samo delovalo tako, tj. da nece biti deo seme rasvete?!
 
stek":1xbp011u je napisao(la):
a zar nisu mogli da osvetljenje kablova postave drugacije tj. bez ovih bandera :/

Da je u startu planirano osvetljenje, možda je i moglo da se uklopi u most.
Reflektori sada moraju da budu iznad vozila da ne bi zaslepljivali vozače.

Mogli bi da postave solarne panele negde u blizini, jer bojim se da kada počnu da stižu prvi računi za struju, biće prozivke.
(inače, na Savskom nasipu, kada se krene od Dr. Ivana Ribara ka Galovici, postavljen je red bandera sa solarnim panelima ;) valjda se radi neko ispitivanje?)

A na mostu su postavljeni i stubovi kao ovi za kamere - valjda će da postave i LED signalizaciju...
 
Vrh