Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

nostradamus":2h1fu6pe je napisao(la):
stvarno me zanima kako ce ispasti sa tim poslednjig segmentom, jer moj odnos prema mostu je jako poremecen :laugh: od kada su poceli da montiraju taj vrh, nekako mi je sada cudan, da ne kazem ruzan

ne znam da li je stvar navike, ili je prosto bio lepsi bez vrha...
Definitivno stvar navike. Ako se sećaš, tvoj prvi post nakon postavljanja prvog dela plehanog vrha je bio mnooogo isključiviji nego sad. Za par meseci ćemo pisati kako ne bi opet mogli da ga zamislimo bez čunka na vrhu.
Sad sigurno nije ružniji nego bez vrha, ali da je mogao da bude i lepši, što jes, jes....
Ja sam uvek bio za titanijumski lim, al šta ćeš :p
 
stek":3dywa6f6 je napisao(la):
Samo da se ne sete da na taj treci segment okace neku antenu ili ne daj Boze zastavu, i sve ce biti OK :p
Ja bih stavio na vrh veeeliku srpsku zastavu,ne bih ni trepnuo,samo se plasim da bi je prvom prilikom spicio grom i da bi izgorela,a to ne bi bio bas lep pocetak zivota ovog mosta. :laugh:
 
Не вреди дискутовати о изгледу пилона и целог моста док се не скине кран.
 
Delija":3j9dshmn je napisao(la):
Не вреди дискутовати о изгледу пилона и целог моста док се не скине кран.

Kran se, ako treba, lako skida u Photoshopu, nije u njemu problem...
 
"Meni deluje kad gledaš vrh iz pravca starog savskog mosta, da donji levi deo vrha uopšte ne paše (manji je) na sam pilon"

Ne uzimas u obzir visoku refleksiju svetlosti o vrh pilona, koja stvara taj utisak. To zavisi i od ugla posmatranja i od vremenskih uslova...pogledaj neku od slika vrha pilona slikanog iz blizine pa ces videti da je ok.
Slazem se da je trebalo da budu umereniji u izboru materijala za vrh, ali ocigledno je da su isli na to da uniformisu materijale-tj da kablovi, vrh-pa cak i ograda budu slicne refleksivnosti. Ne znam...sacekajmo da zavrse vrh, mislim da je vrlo moguce da cemo na kraju biti zadovoljni.
 
@Bobb

Jeste bio iskljuciviji, priznajem. Ali i dalje ne mogu da se naviknem na njega, nekako je narusio celinu...

Titanijumski lim bio bio bolji, slazem se.

Mozda ga izvuce peskir, ako ga zakace ;) :D

I da, jel zna neko sta se desava pri dnu Pozeske ulice, jel ruse one kuce?
 
Wile E. Coyote":3j80xzhn je napisao(la):
JohnyBgood":3j80xzhn je napisao(la):
Sta, ima jos vecih ljubitelja brutalizma od mene? :D
Зар ниси знао? :)

Pa naslucivao sam :rolleyes: ali stvarno da vas ima vise ljubitelja Rudog (Rudoa?) / 3 Idiota nisam znao :p Mislm da je stf u jednom postu rekao da tu zgradu svakako treba sacuvati takva kakva je, kao i one na Vozdovcu za kojima isto nisam lud. Ajde, ja bi Vozdovac i postedeo ali ovde ne bih imao nista protiv da se proba neko "austrijsko" resenje koje mene strahovito asocira na Hijeronimusa Bos(ch)a... k'o rodjeno je za visece vrtove, vizuelno razbijanje tih monstruma, cak i neko ludilo sa bojama. Moje skromno misljenje, mada mi je jasno da cu to tesko da vidim.

Slican stav imam o golim/sivim blokovima 6x, ostatak Novog Beograda bih ljubomorno cuvao.
 
stf":jnzxe1ga je napisao(la):
JohnyBgood":jnzxe1ga je napisao(la):
Da li je neko bio unutra, jesu li bar dobri stanovi? I da li su hodnici standardno razvaljeni?
Ја сам био, мислим у Рудо 3. Јако је пријатно, чак и у ходницима, има доста простора и светлости, све је уредно и одржавано, мада то доста зависи и од скупштине станара (чуо сам да је Рудо 1 страва и ужас)

Све у свему, поновићу Њилетову молбу: "Немој Рудо да ми дираш" ;) Комплекс је пријатан, као и трг, направили су рампу, па неиживљени возачи не могу на пешачки плато, одржавају зеленило, док су на зидовима приземља осликани мурали, који су ноћу осветљени рефлекторима(тиме спречавају жвраљање). Поглед са ње је фасцинантан, цео град на длану, чак се и Баново брдо види. За станове не знам, бо сам само у гарсоњери на 25. спрату, и она је фин простор, а тераса дупло већа од стана.

Скретање са теме...извињење. :D

Svaka cast stanarima ako su se tako organizovali :kk: Mene iz nekog razloga ta zgrada ekstra deprimira, i nekako mi bas ne lezi tu na brdu, medju puno nizim zgradama okolo, mada nisam od onih koji mrze SVE brutalisticko. No dobro, pitanje koje se namece je STA si ti radio u toj garsonjeri? :violina:
 
Vidi se lepo iz busa treci deo na mostu.

Nije spic na vrhu i ima neki krug upravno na most,pretpostavljam da je to lampica.
 
vucko":d0sn0300 je napisao(la):
Vidi se lepo iz busa treci deo na mostu.

Nije spic na vrhu i ima neki krug upravno na most,pretpostavljam da je to lampica.

Kada podignu i poslednji segment, sledeća faza će da bude:

"a kada će da upale lampicu, jedva čekam da upale lampicu, most mi izgleda drugačije sada kada trepće lampica"
:p
 
mislim da ce biti sledece pitanje, kada ce se upaliti dekorativno osvetljenje :D
 
Ja osnivam političku partiju i krećem u kampanju da Most na Adi dobije svoj vrh, ali stvarno. :kk:
Peticija se potpisuje u budućem restoranu na terasi pilona, 200 metara iznad zemlje. :D
 
Vec vidim leteci tanjir nakalemljen na vrhu pilona,mozda zbog toga ostavise da nije spic,da bi bio dobra podloga za restoran? :)
 
Na kamerici koja prikazuje plion mosta se sad vidi neko zeleno osvetljenje. Koje menja intenzitet izgleda da mozda testiraju dekorativno osvetljenje... a boja je :blah:

untitled-1.jpg
 
Na TVu pustili kratak snimak prvog uspešnog skoka sa mosta u Savu od prošle srede, nisam sve dobro čuo
tražio sam po netu taj snimak ali ga nema - u svakom slučaju, overno i otvorena sezona :laugh:
 
e ova poslednja slika već liči na Cape Canaveral Launching Site :)
 
Možda me opet oko vara ali čini mi se da tu ima više od najavljenih 1,2 m platforme. Kako god, neće biti ni š od špica, čak ni sa velike udaljenosti...
dušu dalo za žardinjeru :laugh:
 
Антена би могла добро да се уклопи на врху ако би ставили неку адекватну.
 
Vrh