Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

A mozda ce na kraju Djilas svoj brendirani "Mayor" slem svojerucno da zasrafi na vrh pilona :/
 
Taj kruzic sto se vidi na Vuckovoj fotografiji poslednjeg segmenta vrha pilona, je ustvari poklopac servisnog otvora. Do njega se dolazi merdevinama koje postoje u samoj metalnoj konstrukciji i njegovim otvaranjem mocice da se izadje na sam vrh.
Naravno to bi trebalo da sluzi samo za redovno servisiranje pa mi obicni smrtnici nikada necemo tamo stici!
 
A koja je razlika između poklopca i krova. Koliko metara u prečniku treba da ima poklopac da se ne bi više zvao poklopac nego ravan krov (terasa)?
 
bsboban":8cm2jpb5 je napisao(la):
Taj kruzic sto se vidi na Vuckovoj fotografiji poslednjeg segmenta vrha pilona, je ustvari poklopac servisnog otvora. Do njega se dolazi merdevinama koje postoje u samoj metalnoj konstrukciji i njegovim otvaranjem mocice da se izadje na sam vrh.
Naravno to bi trebalo da sluzi samo za redovno servisiranje pa mi obicni smrtnici nikada necemo tamo stici!


Drugim rečima - kao poklopac šahta.

Da li to znači da u samom metalnom vrhu postoji i mesto za koje mogu da se vežu alpinistička užad?
 
Upravo tako. Pričao je onaj glavni arhitekta na studiju b baš o tome. Postojaće na samom vrhu "slotovi" za užad... Zbog toga i nije potpuno zašiljen vrh, pre svega zbog održavana. Ali, (kako arhitekta kaže) ako sve bude po planu, neće biti potrebe za penjanjem radi održavanja bar 100 godona, jer je most garantovan da opstaje bez velikih remonta jedan životni vek.
Nego, zašto nisu počeli demontiranje onog krana na samom mostu koji je sa reke podizao M segmente? On više nema svrhu i čudi me da ga nisu rastavili pre finalnog centriranja i naguravanja (dakle cim je M21 nakačen na NBGD stranu). Može samo da otežava...
I na kraju dobre vesti. Nesrećnoj pumpi kod buduće petlje Jurija Gagarina konačno se nazire kraj. Počelo je njeno rušenje, odnosn rastavljanje metalnog dela i ono je pri kraju. Ostaje još da se "brutalno" sruši betonski i to je to. Odmah iza pumpe Primorje je postavilo svoje kontejnere za radnike... Bio bi red da uskoro krenu sa radom. Ta deonica i onako kasni zbog ujdurme sa SCTom...
 
@Ђаковац, бсбобан

плус за корисне информације :D Што се пумпе у Гагарина тиче, одлично што су решили да руше све а не само део пумпе!
 
Pumpa se ruši bar dve nedelje (tada sam video da su skinute prve ploče sa nadstešnice), ne znam zašto im treba toliko vremena. Da ne čuvaju možda materijal?
 
JohnyBgood":21tvc99f je napisao(la):
Mislm da je stf u jednom postu rekao da tu zgradu svakako treba sacuvati takva kakva je, kao i one na Vozdovcu za kojima isto nisam lud.
Свиђа се мени и Вождовац. :cool: Напросто, за високе грађевине ништа друго осим боје бетона не одговара. Замисли Авалски торањ или Генекс окречене. :blah: С друге стране, бетонски блокови 6х ми се не допадају. Много су лепши они солитери где је бетон комбинован са белим елементима. То је вероватно због већих димензија у ширину.
JohnyBgood":21tvc99f je napisao(la):
No dobro, pitanje koje se namece je STA si ti radio u toj garsonjeri?
Што мораш све да знаш? :p
vucko":21tvc99f je napisao(la):
Vec vidim leteci tanjir nakalemljen na vrhu pilona,mozda zbog toga ostavise da nije spic,da bi bio dobra podloga za restoran? :)
Ма јок, за слетање. :lol:
relja":21tvc99f je napisao(la):
Drugim rečima - kao poklopac šahta.
А шахт је поклопац на канализацији, а канализацијом протиче...
Bobb":21tvc99f je napisao(la):
Čelični nosač je visine 4.75m, na cca 20 metara iznad površine vode, dakle oko 25 metara.
A što pitaš, jel planiraš da skačeš ili šta? :D
Е, закаснио је! :lol:
 
Predlazem da se doda jedan 4ti segment kako bi se zavrsio spic pilona sa malim vratancima sa strane koja bi omogucila alpinistima da izadju i obave odrzavanje.
 
Ја предлажем да сам поклопац на врху буде купастог облика. :)
 
Pa dobro, ako tvrde da niko neće izlaziti na tu terasicu bar u prvih 100 godina, šta će im ona uopšte?! Dozvoliti da tako nešto diktira celokupni dizajn pilona je prilično tupavo. Mogli su fino da ga ušpice i postave penjalice sa spoljne strane za to 'nedajbože'.
Ovako će uvek da izleda ko slomnjena strela. Neki put kompromis nije pravo rešenje.
 
Meni lici na V2 raketu,samo da je zasilje i ofarbaju u taj dezen

fotolia_4124229_xs1.jpg
 
lukpot":20lwxrk5 je napisao(la):
Антена би могла добро да се уклопи на врху ако би ставили неку адекватну.

Po Marfijevom zakonu neće se dobro uklopiti....
 
relja":2nxbvt8r je napisao(la):
Drugim rečima - kao poklopac šahta.


Ne nego kao poklopac na komandnom mostu podmornice! (mora da dihtuje) :cool:
Asocijacije proizilaze iz emotivnog doživljaja samog objekta... :p
 
Ovog jutra pilon je dobio konacan izgled. Gotovo je to cu gledati sa prozora do kraja života... Deluje prilično zašiljeno sad kad su ga podigli xD
 
Vrh