Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

dscf6433z.jpg


dscf6434z.jpg


Za punu velicinu:
http://img190.imageshack.us/img190/2823/dscf6433z.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/861/dscf6434z.jpg
 
Браво @kumkat! пилон заиста изгледа зашиљено! ми лајкс :D
 
A koji je q sad to na vrhu? Ne liči mi na onaj poklopac, ovo je četvrtasto.
Ovako na slici deluje ok, mada je svetlo dovoljno zamućuje da se ne vide detalji. Sačekaću malo oštrije fotke za moj konačan komentar.
 
moje teorije su ili je to nosac od dizalice, ili je to lampica za signalizaciju...
 
Eto, dobili smo ukrasni šiljak.

Hajde sad da se završi most da može da se prelazi, a ne da se gleda.
 
"od gledanjanema nema salameta" :D

ajde, ajde Reljo, mojne da si takav hejter, uzivaj u pogledu :shok:
 
Bobb":3evq5owv je napisao(la):
Ovako na slici deluje ok, mada je svetlo dovoljno zamućuje da se ne vide detalji. Sačekaću malo oštrije fotke za moj konačan komentar.

Arhitekte su u panici... :rolleyes:


relja":3evq5owv je napisao(la):
Eto, dobili smo ukrasni šiljak.

Eto sad Đile ima našta sve zajedno da nas natakne... :laugh:
 
nostradamus":3pnyoeo2 je napisao(la):
"od gledanjanema nema salameta" :D

ajde, ajde Reljo, mojne da si takav hejter, uzivaj u pogledu :shok:

Ne mogu da uživam u gledanju nečega što mi izgleda - glupo.
 
Završena izgradnja pilona na mostu preko Ade »
07. Septembar. 2011 | (11:04 -> 11:11), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Posle tačno dve godine završena je izgradnja pilona na mostu preko Ade, postavljanjem poslednjeg čeličnog dela čime je pilon dostigao konačnu visinu od 200 metara.

Ovim je posao svih koji su radili na pilonu završen i uskoro će veliki kran biti demontiran.

- Ovaj završetak pilona je od nerđajućeg čelika, metalni je, i nema konstruktivnu funkciju, u smislu da drži konstrukciju mosta, jer je to zadatak donjeg dela pilona od 175 m. Osim što je po arhitektonskom rešenju predviđen da bude od čelika, vrh pilona moći će da ima i funkciju gromobrana, kaže Nenad Bajić iz Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

Slede završni radovi na mostu, postavljanje zaštitne ograde i barijera, odvajanje kolovoznih traka i šina, hidroizolacija i na kraju asfaltiranje. U Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda kažu da radovi po planu i da će krajem godine most biti pušten u saobraćaj.
 
Jel mi se čini, ili su počeli sa rasturanjem krana kod pilona?
 
Reljo, ti si se bas identifikovao sa Mrzostrumfom dok si kao klinac gledao crtace? :lol:

"mrzim pilon, mrzim tramvaj, mrzim petlju, mrzim most..." :D
 
Ronche":8xr6hgen je napisao(la):
Jel mi se čini, ili su počeli sa rasturanjem krana kod pilona?
mislim da su poceli, na kamerama 24sata, kran je trenutno iste visine pilona
 
vucko":120c2tgk je napisao(la):
Slede završni radovi na mostu, postavljanje zaštitne ograde i barijera, odvajanje kolovoznih traka i šina, hidroizolacija i na kraju asfaltiranje. U Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda kažu da radovi po planu i da će krajem godine most biti pušten u saobraćaj.
Заборавили су рећи да следи и спајање. Упс, мост је спојен. :rolleyes:
nostradamus":120c2tgk je napisao(la):
Reljo, ti si se bas identifikovao sa Mrzostrumfom dok si kao klinac gledao crtace? :lol:

"mrzim pilon, mrzim tramvaj, mrzim petlju, mrzim most..." :D
Grouchy.jpg
 
nostradamus":3n44z8f4 je napisao(la):
Reljo, ti si se bas identifikovao sa Mrzostrumfom dok si kao klinac gledao crtace? :lol:

"mrzim pilon, mrzim tramvaj, mrzim petlju, mrzim most..." :D

ne mrzim tramvaj - odakle ti to? nije problem u našim tramvajima, nego u mreži osakaćenoj od 1947, a posle budženoj od 1984.
ne mrzim ni petlju - uostalom, ono i nije petlja nego raskrsnica :D
ne mrzim ni most - to je iracionalno. Ne dopada mi se projekat, ni tehnički, ni vizuelno, ni finansijski.

A štumfove sam gledao samo zbog Štrumfete, a identifikovao se sa Sport Bilijem :D
 
Hej pogledajte drugu kumkatovu sliku, sa ovim spicem, most izgleda kao avion Concorde koji leti vertikalno! :D

Spremite se za poletanje! :kk:
 
^^ +1 za Sport Billy-ja

Evo da i ja dam svoj finalni dojam: nije loše. Više bi mi se svidelo da je ceo pilon od betona ili da bar gore nije onako sjajan prohrom, ali šta da se radi.

Ako bih davao ocenu (1-10) za celokupan vizuelno-tehnički utisak mosta dao bih mu 7. Nije me impresionirao ali je ok.
 
Sad mi je još više krivo što projektom nije predviđena bilo kakva osmatračnica na vrhu...
Makar i za po jednu osobu :)
BabaPirateAst%C3%A9rixVigie.JPG
 
Kran se polako spušta... Malo su me iznenadili, podigli segment u pola 8 a do 1 sat kran je otprilike na visini 2 segmenta čeličnog dela...
 
znaci aritekte,na opste iznenadjenje, ipak znaju sta rade...i cemu onda pljuvanje pre vremena?
 
Vrh