Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Evo na detalju sa Nurkove slike se vidi da je završno varenje u toku!



Mediji propustiše da nam prikažu najzanimljiviji deo spajanja mosta, ono završno centriranje konstrukcije i naguravanje bočnog raspona.. Ko zna možda neko snima materijal za dokumentarac pa ćemo jednog dana to i videti... mada.. :rolleyes:
 
stf":2m8jhmyo je napisao(la):
Wile E. Coyote":2m8jhmyo je napisao(la):
Ја сам мислио да се претвори у пешачко-бициклистички.

Наравно, за то је потребно укинути ГЖС, али то, наравно, неће бити учињено. :bash:
Може он да се претвори у пешачко-бициклистички чак и са остављањем Главне у функцији.
Укинула би се крак пруге од Главне ка НБГ. Остао би у функцији крак ка Раковици и даље.
Тачно.

Али тиме се још више обесмишљава и иначе сулуда идеја да се ГЖС остави у функцији.
nova":2m8jhmyo je napisao(la):
Jeste, plakat se reciklira .... :D
:lol: :laugh: :lool:
Veliki Vracar":2m8jhmyo je napisao(la):
Mediji propustiše da nam prikažu najzanimljiviji deo spajanja mosta, ono završno centriranje konstrukcije i naguravanje bočnog raspona.. Ko zna možda neko snima materijal za dokumentarac pa ćemo jednog dana to i videti... mada.. :rolleyes:
Сумњам. Мост је спојен. :p
 
Kada više ne budu u vodi, a to će se izgleda desiti uskoro, kako je krenulo da pada. Ispod velikog raspona će teći Sava dubine nekoliko metara, a ispod malog raspona Topčiderka dubine nekoliko cm. A iznad most od pola milijarde evra i stub od 200 metara. Ja ne kažem da to nije dobro, samo navodim neke dimenzije, čisto da se konstatuje. :rolleyes:
 
Veliki Vracar":1vyb90qj je napisao(la):
Mediji propustiše da nam prikažu najzanimljiviji deo spajanja mosta, ono završno centriranje konstrukcije i naguravanje bočnog raspona.. Ko zna možda neko snima materijal za dokumentarac pa ćemo jednog dana to i videti... mada.. :rolleyes:

potpisujem
 
Untitled1.gif
 
Jos uvek nisu podigli dizalicu (mislim da u trenutnom polozaju ne moze da podigne jos jedan deo vrha), a i nisam video da su dovezli 3. deo vrha ispod pilona.... tako da sam 99% siguran da nece sutra nista bitno da se desi :)

poz.
 
Meni se svidja sto mi pogled stalno leti ka tome da li spic zaista kvari utisak, tako mi 3 idiota u pozadini mnogo manje bodu oci. Nisam protiv brutalizma kao takvog ali me ta gradjevina bas deprimira. Velika prednost ovoga mosta je sto ce nesto lepo i elegantno da privlaci paznju sa raznih strana grada u kome, ruku na srce, ima dosta promasaja. O onim soliterima iznad prokopa da ne govorim...
 
Sta, ima jos vecih ljubitelja brutalizma od mene? :D

Stvarno nisam hejter brutalizma i recimo bas volim Genexovu kulu i neke od blokova ali Rudo stvarno ne mogu ocima da vidim... mozda cak i vise nego sto racionalno mogu da obrazlozim.

Da li je neko bio unutra, jesu li bar dobri stanovi? I da li su hodnici standardno razvaljeni?
 
Vrh izgleda onako kako sam ga i zamisljao, ne znam sta ste vi ocekivali?
 
JohnyBgood":1vjmb1hy je napisao(la):
Da li je neko bio unutra, jesu li bar dobri stanovi? I da li su hodnici standardno razvaljeni?
Ја сам био, мислим у Рудо 3. Јако је пријатно, чак и у ходницима, има доста простора и светлости, све је уредно и одржавано, мада то доста зависи и од скупштине станара (чуо сам да је Рудо 1 страва и ужас)

Све у свему, поновићу Њилетову молбу: "Немој Рудо да ми дираш" ;) Комплекс је пријатан, као и трг, направили су рампу, па неиживљени возачи не могу на пешачки плато, одржавају зеленило, док су на зидовима приземља осликани мурали, који су ноћу осветљени рефлекторима(тиме спречавају жвраљање). Поглед са ње је фасцинантан, цео град на длану, чак се и Баново брдо види. За станове не знам, бо сам само у гарсоњери на 25. спрату, и она је фин простор, а тераса дупло већа од стана.

Скретање са теме...извињење. :D
 
Meni deluje kad gledaš vrh iz pravca starog savskog mosta, da donji levi deo vrha uopšte ne paše (manji je) na sam pilon
 
nostradamus":2vda40po je napisao(la):
jel stigao 3. segment vrha?


Na mostu je, vidi se na kamerama.
Eto, još da završe šiljak, pa da most bude završen....za gledanje :rolleyes:
 
ako ne mozemo da ga prelazimo, da ga makar gledamo u ponom sjaju, bez dizalice :laugh:

stvarno me zanima kako ce ispasti sa tim poslednjig segmentom, jer moj odnos prema mostu je jako poremecen :laugh: od kada su poceli da montiraju taj vrh, nekako mi je sada cudan, da ne kazem ruzan

ne znam da li je stvar navike, ili je prosto bio lepsi bez vrha...
 
Samo da se ne sete da na taj treci segment okace neku antenu ili ne daj Boze zastavu, i sve ce biti OK :p
 
Vrh