Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ukoliko izgradnja uspe, ovaj most će definitivno postati spektakularan nacionalni simbol koji će povezivati istok i zapad.



Znaci nisu sigurni da ce ga zavrsiti. :rolleyes: :laugh:
 
vucko":18shrb9g je napisao(la):
Most preko Save biće veoma značajan kada je u pitanju ekonomski život Balkana. Sa samo jednim pilonom visine 200 metara i 365 metara čeličnog glavnog raspona, most će, bez ometanja rečnog saobraćaja, povezivati stari Beograd sa novom industrijskom zonom.

17-I-lol.jpg
Nisi jedini...

• U pitanju je najveća operacija zavarivanja u Evropi
:lool:

Biće da i Diskaveri sa godinama spušta kriterijume :) , ili im je ponestalo tema...
 
relja":2uopa9ae je napisao(la):
vucko":2uopa9ae je napisao(la):
Most preko Save biće veoma značajan kada je u pitanju ekonomski život Balkana. Sa samo jednim pilonom visine 200 metara i 365 metara čeličnog glavnog raspona, most će, bez ometanja rečnog saobraćaja, povezivati stari Beograd sa novom industrijskom zonom.

http://lh4.ggpht.com/_dlkAw43cLC0/SSgRIF5_VkI/AAAAAAAAA-g/w0z1FAgDz3E/s800/17-I-lol.jpg
Nisi jedini...

• U pitanju je najveća operacija zavarivanja u Evropi
:lool:

Biće da i Diskaveri sa godinama spušta kriterijume :) , ili im je ponestalo tema...
mozda su im ovi nasi platili da snimaju emisiju, da bi se opravdali.
 
relja":mkcmxi9b je napisao(la):
Biće da i Diskaveri sa godinama spušta kriterijume :) , ili im je ponestalo tema...
E sad ste uleteli u moj fah!


Diskaveri je ušao u projekat forimiranja regionalnog kanala.
Mi i Baltik smo praktično jedini region koji nema "svoj" Discovery.

Vidite link o Discovery (Central & Eastern Europe inc. Russia) http://en.wikipedia.org/wiki/Discovery_Channel_Europe

Lokalne verzije kanala imaju i emisije snimane na teritoriji koju pokrivaju, jer u suprotnom ti kanali ne mogu da budu profitabilni.
Tokom ove godine je počelo i snimanje više emisija iz našeg regiona. Kanal treba da bude u potpunosti funkcionalan tokom 2011.

Nažalost, konstatovati su da nemaju baš puno lokalnih tema, a most preko Ade jeste jedan od najvećih projekata.
Discovery će naravno odraditi da taj most izgleda kao veliko dostignuće, jer time promoviše svoju emisiju i veličinu.

Svakako, to nije razlog da se neko prima kako je taj most pametno rešenje ili da se tripuje kako imamo projekata koji pomera granice u svetskim razmerama pa da je zato vredan pažnje Discovery kanala.

Inače, u našem regionu je koliko znam, do skoro snimana samo jedna emisija o avionskoj nesreći u HR.



Toliko od mene, moram da se povučem sa foruma bar do 21. decembra.
Pozdrav
 
Btw, evo vam novih slika sa gradilišta :) Juče sam obišao, al me mrzelo da ih uploadujem. Postaviću i filmić kasnije



I za kraj jedna panoramica Careve ćuprije :)
(Desni klik na sliku pa open image da biste je videli u punom formatu)

65413733.jpg
 
To za najvece zavarivanje cu bas da priupitam na faksu jer svi ti zavarivaci dobijaju instrukcije od diplomiranih inzenjera zavarivanja.Moguce je da i ovo malo spinuju,najvise nam na faksu pominjase ono krpljenje gazele...

Mogao bi i srBski diskovery da se napravi jer bi mogli 24h dnevno makar mesec dana popunili program sa idejama beogradskog metroa,kao sto vidite zadnji je monorail fazon.
 
Archangel, svaka čast za odlične slike. +1 od mene :kk:
 
Aranđele, allal ti vera, još kad bi te pustili na pilon da fotkaš, mislim da bi gledali slike danima :kk:

Ajde ako neko ima vezu među izvođačima radova nek proba da "sredi" da nam puste Aranđela na "Iglu" misim da je zaslužio.
 
nbumbic":3iqlvawp je napisao(la):
Inače, u našem regionu je koliko znam, do skoro snimana samo jedna emisija o avionskoj nesreći u HR.
Заправо, то је била епизода серије о истраживању авионских несрећа за Националну географију (једна од мојих омиљених серија). Такође је за исту телевизију у серији Мегаструктуре снимана епизода о обнављању моста у Мостару. За Дискавери, колико знам, у региону није снимана ни једна емисија.
medjutim":3iqlvawp je napisao(la):
Ili je neko u Diskaveriju imao veliku operaciju zavarivanja, pa se ozbiljno zavario :)
:lool: +1

ganja.gif
 
Е мој Вучко, џаба ја трубим на све стране, кад сви преписују једни од других, а кад би мало погледали планове, схватили би и сами без мог жвалављења. :(
 
Novinari se ne bave planovima,vec vjestima druze!Uostalom skapirace "petlju" kad ih doceka denivelisani semafor :rolleyes:
 
Izgleda će odmah po završetku poslednjeg, 39. segmenta pilona stavljati i metalni vrh jer su danas ponovo podigli kran i sad je nekih dobrih 20 i kusur metara viši od pilona (na kom je već postavljena oplata za poslednji segment).
 
Fantastične slike Archangel, naravno +1. Neke su i umetničke kao npr. http://img443.imageshack.us/img443/493/p1090864.jpg Čist "zlatni presek" svaka čast! Komparacijom potpuno dočarana monumentalnost objekta... Ne vidim kojih će se to visokih kriterijuma odreći Diskaveri kada je ovaj naš most u pitanju ali ajd sad ako to nekog zabavlja... Inače u onom tekstu netačan je jedino podatak o dužini glavnog raspona: ne 365 nego naravno 376m.

Danas je podignuta oplata za poslednji segment nosećeg dela pilona, visina je dakle 175m! Stigosmo do kraja, bravo za momke sa šlemovima bili su stvarno "na visini", +1 i za njih (po mogućstvu miliončić bonusa..)
Čekamo elegantni ukrasni konus, ideja pravilne kupe ide ka svojoj realizaciji na koti 200. Jednostavnost i lepota pravilne matematičke forme, imaće šta da se snima :kk:
 
Goldstein":2tal75dq je napisao(la):
Izgleda će odmah po završetku poslednjeg, 39. segmenta pilona stavljati i metalni vrh jer su danas ponovo podigli kran i sad je nekih dobrih 20 i kusur metara viši od pilona (na kom je već postavljena oplata za poslednji segment).
Rekoše valjda da neće odmah
 
lukpot":2mfxmqlj je napisao(la):
Goldstein":2mfxmqlj je napisao(la):
Izgleda će odmah po završetku poslednjeg, 39. segmenta pilona stavljati i metalni vrh jer su danas ponovo podigli kran i sad je nekih dobrih 20 i kusur metara viši od pilona (na kom je već postavljena oplata za poslednji segment).
Rekoše valjda da neće odmah
Da, znam, zato i napisah post...
 
nova":2ag2ommt je napisao(la):
http://www.economy.rs/zivot-i-stil/13701/slobodno-vreme/Discovery-kanal-snima-u-Beogradu.html


@sizif sto izbrisa izvor sa kraja?

Epizoda serije “Gradimo veće i bolje” u kojoj će biti predstavljem most na reci Savi biće prikazana na Discovery kanalu u maju 2011. godine. (Economy.rs, 30. novembar 2010)
Зато што нисам текст прочитао на www.economy.rs који помињеш, већ сам га добио од Дискаверијеве канцеларије у Србији :dil:. Дакле, извор сам вам директно ја.:cool:


@реља, вучко

Зашто нисам изненађен што сте се баш вас двојица нашли да одмах попљујете и једну овакву по нас веома афирмативну информацију? :kafa: Зато што се не уклапа у вашу "критикујем све домаће по дифолту" матрицу? Хајде, Вучко је напаљени клинац (који нема довољно информација, ал' има мишљење о свему :D) и има бенефит у облику директног ангажовања на очувању животне средине. Међутим, од Реље бих раније очекивао да не буде толико искључив. Нажалост, сада више не.:(

Побогу људи, па зар је у вашим очима заиста све тако црно?
 
Pvo, nisam popljuvao, nego sam ismevao, razlika je bitna.
U tekstu ima nekoliko navoda koji izazivaju cerekanje, ali ne bih da razvodnjavam topic.

Ja ne razmišljam u šablonima, i nemoj me uvlačiti u tu priču. Ne, nije sve tako crno, ali i nije ni sve samo crno-belo. Ova tema je to i pokazala.
Nema kod mene nikakve matrice niti isključivosti.
TV dokumentarac koji je osmišljen da bude samo u afirmativnom tonu teško da može da nekome služi na čast.

I, da, znaj da čašćenje ličnim klasifikacijama nekoga ko tebe ne dira ali ga ne podnosiš, može i da ti se vrati.
Nije to ni pretnja i upozorenje, to je samo prosta činjenica.


Aranđele, bravo za slike.
 
sizif":3ss1epvv je napisao(la):
nova":3ss1epvv je napisao(la):
http://www.economy.rs/zivot-i-stil/13701/slobodno-vreme/Discovery-kanal-snima-u-Beogradu.html


@sizif sto izbrisa izvor sa kraja?

Epizoda serije “Gradimo veće i bolje” u kojoj će biti predstavljem most na reci Savi biće prikazana na Discovery kanalu u maju 2011. godine. (Economy.rs, 30. novembar 2010)
Зато што нисам текст прочитао на www.economy.rs који помињеш, већ сам га добио од Дискаверијеве канцеларије у Србији :dil:. Дакле, извор сам вам директно ја.:cool:


@реља, вучко

Зашто нисам изненађен што сте се баш вас двојица нашли да одмах попљујете и једну овакву по нас веома афирмативну информацију? :kafa: Зато што се не уклапа у вашу "критикујем све домаће по дифолту" матрицу? Хајде, Вучко је напаљени клинац (који нема довољно информација, ал' има мишљење о свему :D) и има бенефит у облику директног ангажовања на очувању животне средине. Међутим, од Реље бих раније очекивао да не буде толико искључив. Нажалост, сада више не.:(

Побогу људи, па зар је у вашим очима заиста све тако црно?
E moj Sizife,

Ja eto kibicujem vec danima nesmem ni da se ukljucim iz istog razloga koji si naveo. Kada bih mogao, srusio bih ovaj most i postavio pojedince da ga isprojektuju i izgrade i to jeftino.:grand:
 
E kad smo već kod Denija, prisetimo se to mog bangavog maila njemu i njegovog odgovora xD

Milos:

Thanks for the kind words and recommendation, I'll have my team look into it.

We love making the show. if you like you can follow me on Twitter: http://twitter.com/dannyforster

I'm trying to post as much as I can from the road.

all the best,

Danny


On Feb 13, 2010, at 9:43 AM, Miloš Bekić wrote:

>
> Hi Danny
> Here's Miloš, from Belgrade, capitol of Serbia. I’ve wondered if you are
> interested to visit our town if you have some time. Reason is a
> construction of Bridge across river island (known as Ada Ciganlija) of
> river Sava. It should be completed at the end of 2011. Here’s an official
> site of the structure (it will have 200m high pylon and it is cable stayed
> bridge) where you can get more detailed information and also pictures,
> live-stream cameras on construction sites and so on
> Hm..it seems that the site doesn't allow me to post a link to it. Just type
> Sava bridge on Google and you'll get it as a first result
I snimak mosta na youtube-u


[video]http://www.youtube.com/watch?v=bdje0d60CAM[/video]
 
Arandjele, bravo za slike, covece!

Sizife, bravo za miseljenje!

Mostograditelji, bravo za napredak!

sorry, ali ostalo je dosadno.....
 
Vrh