Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454958#p454958:31tq00zl je napisao(la):
dane bezanija » 31 Мај 2017 08:38 am[/url]":31tq00zl]Opet cu biti malo dosadan ali jasno vidimo da ograda nije produzena kako bi zatvorila ilegalan ulaz za balon i kafanu??Jel tako Gago? Imas li neke informacija sta ce se raditi sa pomenutim objektima? Podnet zahtev za legalizaciju?
@Дане, метална заштитна тротоарска ограда није уопште пројектом ни предвиђена да иде скроз до краја тј. докле ти мислиш. Она је постављена на бетонски зид, дужине 200 метара, и то од/до грађевинске линије где почиње/завршава део који гради садашњи извођач (Рубау) радова. Као што сам ти раније рекао извођач радова (АР Градња) који је радио реконструкцију Тошиног бунара, је поднео пријаву Дирекцији за овај дивљи улаз/излаз и то је на неки начин прећутно одобрено да буде тако док се не заврше сви радови на УМП-у. Тај дивљу улаз/излаз користи и садашњи извођач радова за довоз разног материјала.

Колико знам кафана је легалан објекат, а балон и она пословна зграда нису. Да ли је власник тога свега, иначе адвокат, поднео захтев за легализацију, то не знам, али ме не би чудило да није !

Од кафане па до оне не завршене зграде од цигала (дуж железничког насипа) која тако стоји годинама, треба да се гради занатско-комерцијалн објекат, исто дуж железничког насипа. То сам већ неколико пута и на овој и другим темама постављао.
 
Jao što volim ovo, imaju tonu neproduktivnog prostora na razdelnom ostrvu u sredini a turaju bandere sa obe strane na ionako uzak trotoar, divno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455119#p455119:hemzmxxa je napisao(la):
Гага » 31 May 2017 22:32[/url]":hemzmxxa]Значи @Боцо, не пратиш тему о УМП-у :D
Слика је интересантна, имаш укњижен плусићћћ, не би било лоше да је поставиш и на теми о УМП-у, некако је више за ту тему.

Sta da kazem...
pritisak mi je idealniji kad preskačem ovu temu :lol:

Evo po želji prebacujem sličicu sa novom rasksnicom na Tošinom bunaru :)

file.php
 
Poranih jutros na posao, pa iskoristih priliku da porazgovaram sa ekipom koja radi pripremu terena za sadnju (SREMPUT, Ruma). Kaže nadzornik, da već koliko sutra počinju da sade drveće, kako su im rekli, svuda. I u razdelnom ostrvu, i do trotoara. Ostaje da se vidi... Evo par jutarnjih, sa telefona:

Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Bandere, semafori, ograda... neke su vec postavljene.
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Krenuli da nasipaju... jos i ovo da spoje i ulaze u ciljnu ravninu :D
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Свака част на фотографијама. Све ми се чини да неће бити довољно места да тротоар буде целом дужином и после рампе.
 
Trotoar duz UMP-a? Mislim da je od rampe do raskrsnice sa Bulevarom Crvene Armije trotoar beskoristan. Nece tu niko da hoda.
 
Mini reportaža direktno sa trase između buvljaka i Omladinskih brigada.

Spremno za asfaltiranje.

2ab45516b9f0129c8fcbae334f826d8c.jpg


Šahtovi

2e4a22b61d98270e7b802bb1888abc04.jpg


Tehnička staza (oko 70cm)

2495ad127e4d3bbe46c25c294d0b3a93.jpg


Makaze

e46bd09277c44ffcd8265193f9f2b345.jpg


0534d6b7850d899d92c130e3ca92ccc9.jpg


Pogled i pravac ka mostu

c2b92b96bf44ffbf2156d35ea71de255.jpg


Ostalo je još oko pola metra visinske razlike. (Zamalo da ostavim stope u vlažnom betonu)

f86acacfdd2c69c51a062348e3b5442a.jpg


5cm ka pruzi

398758e234b9c12541566c44a742bb37.jpg


A eno i svima omiljenog voza na toj pruzi

ff5e931e3a6a9a1c90f801085d3a6274.jpg


Hip Hop pumpa je spremna

bc82195932a1c47ff973787acb8bf165.jpg


49db60465a987521493637bc7ad043f7.jpg


Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456438#p456438:1xxezhaf je napisao(la):
RioBL » Уто Јун 06, 2017 5:41 pm[/url]":1xxezhaf]Trotoar duz UMP-a? Mislim da je od rampe do raskrsnice sa Bulevarom Crvene Armije trotoar beskoristan. Nece tu niko da hoda.
Хоћу ја :D Немој заборавити Рио да су ту већ постојеће степенице за пењање на плочу железничке станице Нови Београд, као и да ће преко пута бити нова БАС. У супротном, онда ни "слепи" тротоар само до рампе нема никаквог смисла и може се сматрати за бачене паре.
 
Znaci li neko kad je najnoviji rok za zavrsetak postojecih radova?Koliko su bile neophodne rampe za ulaz/izlaz iz ul.Djordja Stanojevica...mogu da razumem sa silaz sa UMP u DJS. ali ulaz iz DJS nikako ne mogu da razumem..previse kosta a efekata nevidljiv...celu rampu praviti gde ces se popeti kao i odmah spustiti...da mi je da cujem objasnjenje projektanta,bas bih to voleo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456586#p456586:1yx1qexa je napisao(la):
direktor » Sre Jun 07, 2017 11:45 am[/url]":1yx1qexa]Moguce zbog nekog buduceg prolaza ispod

Neko reče zbog preglednosti iz pravca ka Tošinom bunaru, a ovaj drugi zbog simetrije.

Ranije sam se pitao ko će uopšte ta uključenja koristiti, jer ko god u tom smeru da ide, isto mu je (ako ne i šire) kroz M.Milankovića, i da je to bilo čisto bacanje para. Ispostavilo se u međuvremenu da će mi taj tobogan biti svakodnevica do posla :D pa ću vam preneti utiske što se preglednosti tiče.

Ipak, primjetio sam na fotkama poklopce od magistralnog toplovoda, možda su zbog toga morali, nisam stručan, a i dalje me kopka.
 
Jel moze neko da objasni ta ukljucenja/iskljucenja jer mi po slikama nije jasno. Kolko sam shvatio iz pravca Belvila u Dj. Stanojevica nece moci da se ukljuci ni na jednu stranu? A ni iz suprotnog pravca takodje?
 
Baston, velika bi bila visinska razlika kad bi odmah preskočili toplovod. Pre bi da ga premeste ispod mostovskih konstrukcija.
Totalno nelogična priča, ulivna traka ka Tošinom bunaru ima dovoljno prostora da se kasnije priključi UMP-a. Bezbedno.
Za izlaz iz UMP-a ka Đorđa S. nema potrebe da se diže na stubove po posle spuštanje. Time je smanjena preglednost prilikom uključivanja.
 
totalno nelogicno i jedno i drugo.dizati se pa opet spustati...mozda strucnjaci bolje poznaju situaciju ali ja sam razocaran onog trenutka kad sam video da nece biti na stubovima skroz do tosinog bunara...eventualno da se posle omladinskih brigada spusti i nivo kolovoza...to bi bilo super..ovako smo dobili dve semaforske raskrsnice gde se gubi pravi smisao UMP ali dobro..nek bilo sta urade...jbg...trebalo je para da ostane za fontanicu i to muzicku...yeaahhh
 
Bar da se rastereti Jurija Gagaraina verovatno i deo saobraćaja AP.
Sad počinje da liči na UMP.
Frtalj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456784#p456784:1okihikx je napisao(la):
dane bezanija » Čet Jun 08, 2017 11:10 am[/url]":1okihikx]totalno nelogicno i jedno i drugo.dizati se pa opet spustati...mozda strucnjaci bolje poznaju situaciju ali ja sam razocaran onog trenutka kad sam video da nece biti na stubovima skroz do tosinog bunara...eventualno da se posle omladinskih brigada spusti i nivo kolovoza...to bi bilo super..ovako smo dobili dve semaforske raskrsnice gde se gubi pravi smisao UMP ali dobro..nek bilo sta urade...jbg...trebalo je para da ostane za fontanicu i to muzicku...yeaahhh

True, true...

Da dodam samo, da ne postoji niti jedno moguce iskljucenje iz pravca Bežanije, nakon o'Brigada ka areni i dalje prema gradu, (dok ne reše podvožnjak u C.Armije). Takodje iz blokova 23, 24, 28 i okolnih blokova ka mostu na Adi, svako uključenje je ili levo u J.Gagarina (milina kad je špic) ili desno pa kruži dok se ne uključiš na UMP !
 
Ja se samo nadam da će svako uključenje na UMP imati traku za ubrzavanje (kao na autoputu), a ne da se odmah mora skroz zaustaviti (kao na poslednjim uključenjima na Gazelu).

Postoje svuda tri trake i uopšte ne vidim razlog da pred svako uključenje ne budu samo dve trake. Mada i to može praviti probleme.
 
Gazela je lepo odrađena i imala traku za uključenje međutim brzo je sa 2+1 prerasla u 3.
Dule to stoji a naročito opasno ono uključenje u luku od J. Gagarina na most.
 
Više puta sam pisao raznim nadležnima za tu rampu. Trenutno nije veliki problem jer se skoro niko ne uključuje kod buvljaka, ali kada puste UMP od Tošinog bunara, a naročito kada ukinu čuveno polukružno kod buvljaka, biće velikih problema na toj rampi.
 
ftj":yblm0ub6 je napisao(la):
Jel moze neko da objasni ta ukljucenja/iskljucenja jer mi po slikama nije jasno. Kolko sam shvatio iz pravca Belvila u Dj. Stanojevica nece moci da se ukljuci ni na jednu stranu? A ni iz suprotnog pravca takodje?
da odgovorim samom sebi: jedina veza sa đ. stanojevića je iskljucenje/rampa iz smera tosinog bunara u pravcu ka belvilu. Malo je debilno da nema nijedne druge veze osim semafora u omladinskih briga i crvene armije, mogli su bar ulivnu rampu u đ. stanojevica ka mostu. Apsolutno svako ukljucenje/iskljucenje vezano za most i ump je sporo, nelogicno i nebezbedno. Mogao bih svako ponaosob da analiziram al nema potrebe. Svaka cast đilasu i srecan povratak u politiku.
 
Citat iz Blic vesti !
" Izgrađena je mostovska konstrukcija kojom se prelazi preko Ulice Đorđa Stanojevića u dužini od 920 metara, a trasa bulevara koja se nalazi na tlu je dužine 1.440 metara. Duž cele trase postavljeno je 1.376 metara vodovoda, 3.250 metara kišne kanalizacije i 12.735 metara kablovske kanalizacije za potrebe telekomunikacionih instalacija – rekao je Vesić."

Nije dlaka u jajetu.... :)
Hajde da razumem da su gurnuli neke vodovodne cevke ispod trase mada to bas nema toliko znacaja za samu saobracajnicu, ali ne znam kakva je to KABLOVSKA KANALIZACIJA? Da je pricao o kubicima peska, sljunka, betona, armature ili sta ja znam, pa bih shvatio... Ili je Vesic, ili je novinar na necemu :mrgreen:
 
Vrh