Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Mислим да већ планирају неку линију чим су излили стајалишта.
 
A gde bi onda bila autobuska stanica za javni gradski prevoz kod buduće glavne autobuske i železničke stanice NBG?
U tom delu je UMP na stubovima, proširenja, stanice i stepeništa bar za sada nisu predviđena na tom delu UMP. To znači da bi prva stanica bila na raskrsnici UMP i bulevara Crvene armije što baš i nije bluzu, a i upitno je (bar meni nije poznato) da li ce UMP imati trotoar duž svoje trase na zemlji.
Ili će svi autobusi javnog gradskog saobraćaja silaziti sa UMP pre bloka 42, praviti polukrug oko bloka 42 rutom Antifašističke borbe, bulevar Milutina Milankovića, Đorđa Stanojevića i ponovo se popeti na UMP i nastaviti ka Tošinom bunaru.
 
Вероватно ће тако бити. Ту су погрешили што нису направили стајалиште на стубовима као код петље радничка.
 
Довежене су водоводне плаве цеви које ће бити постављене на делу трасе УМП-а од зграде у насељу "Запад 65" до Тошиног бунара

Pogledajte prilog 1
Такође разгрнута је сва земља између УМП-а, једног дела старог Тошиног бунара који је још остао, и оне незавршене пословне зграде. У суботу су булдожером разгртали она остала брда земље.

 
Nadamo se da ce sve ovo rasteretiti JG kao i raskrsnicu oko buvljaka kao i rampe za penjanje na Ada most. Takodje smatram da je rampa za penjanja na most,koja je tik uz buvljak nije dovoljno ili skoro se i ne koristi. Zna li neko zasto se to desava?
 
Ваљда је људима лакше из Јурија Гагарина право на мост уместо лево па десно.
 
ZAto što nisu zatvorili ono polukružno skretanje u Jurija Gagarina. Koje onda pravi gužvu u oba smera.

Ja nisam verovao, ali u priči sa jednim čovekom pre 4-5 meseci sam provalio da on naprimer pojma nema da može kod buvljaka da se popne na most, već samo radi polukružno u JG. I takvih verujem ima još dosta. Dodatno se dozvoljava haos u parkiranju uz sam buvljak, pa se ljudim ne mili ni da pođu desno.
 
Tu rampu bi trebalo da koriste oni koji trenutno prave polukružno u JG kod buvljaka. Kada budu ukinuli to "privremeno" polukružno biće i više korisnika te rampe.

Poslato sa telefona
 
Мислим да то полукружно држе због камиона миксера за бетон који иду у базе грађевинских предузећа у бродарској улици.
 
To me uopste ne interesuje treba neko da nastrada zbog bahatih
 
Слажем се с тобом дишо, али ипак морамо узети у обзир да су ти и базе Мостоградње, Ратка Митровића, Напреда, Планума, Бетон плуса, ЈРБ којима је потребан прилаз из тог правца (други правац за прилаз је преко Старог сајмишта). Треба она направити неку везу спајањем Бродарске улице са саобраћајницом у блоку 69 која иде испред Комтрејда паралелно са Јурија Гагарина у правцу моста, и да се спајање направи баш испод моста, а укину и полукружно скретање пре раскрснице и искључење Бродарске на Јурија Гагарина испод моста.
 
Na raskrsnici Antifašističke borbe i Jurija Gagarina ne postoji znak zabrane polukružnog skretanja tako da bi svi koji žele polukružno da se okrenu to mogli da učine i na semaforu. Na toj raskrsnici malo vozila skreće levo, a postoji čak i poseban interval za skretanje, tako da bi po meni to bilo dobro rešenje. Ta traka za skretanje je poprilično dugačka. Dok trenutno rešenje sa polukružnim skretanjem pre semafora je baš nezgodno zato što ti koji se polukružno okreću su vrlo bahati i na silu uleću, a i pošto većina koja ide u tu krajnje levu traku se polukružno okreće tako da često zakrče i srednju levu traku koja ide pravo dok je ostatak krajnje leve trake za skretanje prazan od polukružnog skretanja do semafora za levo.
 
Crvena putanja se sada radi, a trebalo bi zelena putanja da se koristi za kamione koji idu u Brodarsku.


Automobili koji okreću polukružno treba da idu do na rampu kod Buvljaka.

Ja bih čak zabranio polukružno i na JG x AB
 
Uz malo ulaganja - jedan kruzni tok precnika kao precica napravljena na sred bulevara - moglo bi i ovako:
 
Мислим да је много једноставније просто додати само ово што сам нацртао црвеном - 250 метара нове саобраћајнице. И онда укинути и полукружно, као и искључење/укључење Бродарске директно на Јурија Гагарина, и све лепо преусмерити на семафор.
 
I onda još u JG dodati novu traku za skretanje za buvljak iz koje se može samo desno. Ili postojeću krajnju desnu traku napraviti da može samo desno, uz dozvoljeno pravo samo za GSP.

Dve trake za pravo su dovoljne ako se, naravno, ukine onaj polukružni kriminal koji sada postoji.
 
Pisite sekreterijatu za saobracaj smarajte ih mozda nesto urade
 
Ја сам својевремено писао и надлежнима у Новом Београду, слао слике, скице објашњења, питања... И осим одговора да ће проследити даље, ништа више, никад.
Овде пали или штрајк глађу или стиропор, писма и мољакања ништа не доприносе из простог разлога што су непримећена у јавности, па не могу да утичу на јавно мњење.

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
Ма истерали би Ратко Митровић, Мостоградња и Планум булдожере да уклоне барикаде :D
 
Vrh