Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Pa mogu li na ovom tenderu ucestvovati strane firme? Ako domaci nece ili ne mogu, mozda mogu strane firme.
"nesto je trulo u drzavi Danskoj"
 
Не може нико да се јави док Миленијум то не уради. Тренутно заузети са паркингом биртије Саванова.
 
Управо бих сведоком епске глупости београдских возача. Из правца блокова гурају се на крцату Газелу, уместо на потпуно проходан Мост на Ади, па у Радничку. Класика.
 
Misliš u bulevar vojvode mišića. Ne verujem da neko iz blokova ide na gazelu pa prema adi.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Да, грешка, Војводе Мишића. Никакве гужве нема поред Сајма.
 
A možda imaju razloga da ne idu tim putem...
 
Pa, osim pilonofobije, kružnotokofobije, sajmofobije i gazelofilije, ne mogu da se setim nijednog. Ne postoji racionalan razlog da se koristi Gazela ka gradu u popodnevnim špicu ako se vozi iz savskog dela NB. Više puta sam u vreme najgoreg čepa na Gazeli preko Mosta na Adi stigao skoro kao da nije špic. Čak i sa uključivanjem na autoput kod BiP-a je nemerljivo bolje.
Nije mi jasno da ljudi to ne mogu da shvate, već su prošle godine.
 
Пантограф":14licw09 je napisao(la):
Više puta sam u vreme najgoreg čepa na Gazeli preko Mosta na Adi stigao skoro kao da nije špic. Čak i sa uključivanjem na autoput kod BiP-a je nemerljivo bolje.
Naravno da je bolje kada nema vise guzve u Bul Vojvode Misica ni u Radnickoj ni u Pozeskoj i svuda gde je inace bilo guzve.

Problem su semafori kod ade ali i ono ukljucenje u radnicku. Tu je po planu bilo predvidjeno zatvaranje levog skretanja iz pravca b. brda i izgradnja novog tobogana koji vodi ka brdu ali ovog puta sa saobracajnicom u oba smera.

Ne vidim razlog da se to skretanje ne zatvori vec da ko hoce da ide levo odradi to preko kruznog toka isto kao sto to rade i NIS-ovci kojima je isto levo skretanje zatvoreno. Takodje treba i u Jurija Gagarina zatvoriti ono polukruzno pre semafora kod buvljaka kada postoji rampa.
 
A možda idu na Autokomadu i dalje... ne svi, naravno, kao što ne idu svi putem Savske i Kneza Miloša...
 
Пантограф":bah6c4uv je napisao(la):
Nije mi jasno da ljudi to ne mogu da shvate, već su prošle godine.

Nece nikad ni shvatiti.
Naivno je ocekivati od ljudi da shvate sta je za njih bolje.

Jedino rjesenje je da im se ponudi nesto sto ce u njihovim ocima izgledati bolje i prihvatljivije od Gazele. A to je:

1) saobracajnica sa istim ili vecim kapacitetom nego sto je autoput a na primjerenoj lokaciji, i
2) redukcija kapaciteta i brzine na autoputu

Da li se izgradjnom UMP-a ispunjva uslov pod 1?
Da li se ista cini da se ispuni uslov 2?
 
Пантограф":rc4ey6bm je napisao(la):
Nije mi jasno da ljudi to ne mogu da shvate, već su prošle godine.

А ко да схвати? Ови што су се накотили ко зечеви а из Димитријале за Смедерево иду преко Таковске и Кнеза Милоша?

Београд је остао без Београђана и постао је сабирни центар провинцијских медиокритета.
 
stf":36nc8dja je napisao(la):
Пантограф":36nc8dja je napisao(la):
Nije mi jasno da ljudi to ne mogu da shvate, već su prošle godine.

А ко да схвати? Ови што су се накотили ко зечеви а из Димитријале за Смедерево иду преко Таковске и Кнеза Милоша?

Београд је остао без Београђана и постао је сабирни центар провинцијских медиокритета.

Kakav ti je ovo post?
Ko se to po tebi nakotio, covece?
I ko su to "Beogradjani" po tvom kriterijumu?

Ja ne mogu da shvatim ovakva razmisljanja i nadam se da je ovo samo trenutak neke tvoje slabosti ili trenutne nervoze, frustracije, sta god(...), jer ovakav post nikako ne mogu da povezem sa tobom.
 
Tačno tako. Nemam problem sa ljudima koji dolaze iz “provincije ”. naprotiv, smatram da svi ti ljudi doprinose tome da beograd bude to što jeste. A sad što neko iz provincije ima više para od “domoroca” to moje njegov problem


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Guzva na Gazeli obicno pocinje nesto pre Arene, tada se alternativno krece preko petlji pored buvljaka pa na novi most. I ljudi koriste tu alternativu, samo postoji i tu problem. Obicno se napravi veliki cep na levom skretanju kod buvljaka za most, potrebno sa 2-3 ciklusa semafora da bi se proslo.
A to je posledica ovog zasotoja koji imamo sa pristupnim putevima mostu, sa Nbg strane novi most je prilicno nedostupan.

Do rampe kod buvaljaka se moze doci uz kruzenje ali to se ne moze racunati kako normalan pristup mostu. Prakticno imamo samo jednu funkcionalnu rampu za most sa NBG strane i to je problem.


Naprosto trenutno Ada ne moze biti funkcionalna alternativa Gazeli.
 
laki72":8h6sppxv je napisao(la):
stf":8h6sppxv je napisao(la):
Пантограф":8h6sppxv je napisao(la):
Nije mi jasno da ljudi to ne mogu da shvate, već su prošle godine.

А ко да схвати? Ови што су се накотили ко зечеви а из Димитријале за Смедерево иду преко Таковске и Кнеза Милоша?

Београд је остао без Београђана и постао је сабирни центар провинцијских медиокритета.

Kakav ti je ovo post?
Политички некоректан, али истинит.
laki72":8h6sppxv je napisao(la):
Ko se to po tebi nakotio, covece?
Провинцијалци али не у смислу географског порекла него начина размишљања.
laki72":8h6sppxv je napisao(la):
I ko su to "Beogradjani" po tvom kriterijumu?
Они суграђани који су за почетак усвојили норме понашања и начин живота у граду, који су га упознали и који га поштују. Није битно да ли је особа јуче дошла у Београд из Сврљига или јој је и чукундеда рођени Београђанин.
 
Стф. Потпуно погрешно када кажеш то за провинцијалце јер имају другачији начин размишљања, тј. не знају се понашати. Под број један свако ко дође у Београд, био то провинцијалац, сељак, странац, да би се понашао београдски треба да се угледа на београђане, односно, београђани морају својим примером показати то лепо грађанско понашање.
Не дај Боже да сам се ја, доласком у Београд, угледао на београђане.
Већ сам писао, чини ми се, када сам први пут дошао у Београд, у року петнаест минута ми је дошло да се одмах вратим и више никада не дођем.
Толико о чистокрвним београђанима и угледању на њих.
 
stf":2yyp8wf8 je napisao(la):
Ти и далје ниси сконтао, или не желиш да сконташ?

Шта није јасно у овој мојој реченици:
stf":2yyp8wf8 je napisao(la):
laki72":2yyp8wf8 je napisao(la):
I ko su to "Beogradjani" po tvom kriterijumu?
Није битно да ли је особа јуче дошла у Београд из Сврљига или јој је и чукундеда рођени Београђанин.

а произишло из ове реченице:

stf":2yyp8wf8 je napisao(la):
Провинцијалци али не у смислу географског порекла него начина размишљања.
 
Meni je najjace kad moralne gromade, stranacki aktivisti, prozivaju nekog za provincijalizam a posle se najjadnije izvlace nekim glupim pricama. Kako u svojoj ekipi ne vide malogradjanstinu, seljacine i sve one najgore ljudske osobine meni nije jasno.
 
stf":14oxswba je napisao(la):
Пантограф":14oxswba je napisao(la):
Nije mi jasno da ljudi to ne mogu da shvate, već su prošle godine.

А ко да схвати? Ови што су се накотили ко зечеви а из Димитријале за Смедерево иду преко Таковске и Кнеза Милоша?

Београд је остао без Београђана и постао је сабирни центар провинцијских медиокритета.

Posle ovog posta, jako si pao u mojim očima jer ko generalizuje plitkog je uma.

Ja sam jedan od tih iz provincije, koji redovno plaća porez, vozi bajs, reciklira i još štošta što mojim komšija iz tvoje kategorije starih Beograđana nikada i ne padne na pamet da urade. Beograd je moj grad, koliko i tvoj kao i Subotica, Zrenjanin, Sombor i svi gradovi koje volim. Ukoliko ti se ne dopada to što ljudi dolaze i "kote" se, granice su ponovo otvorene. Treba da te bude stid.
 
Јел ви имате проблем са мањком интелигенције или немате концентрацију да прочитате написано?

Ја сам сасвим довољно јасно и недвосмислено написао да може свако са IQ изнад 45 да закључи да израз "провинцијализам" нисам везао за географско порекло суграђана нити на датум доласка у БГ, већ на нешто сасвим друго и да "провинцијалци" врло лако и врло често могу бити и "рођени" Београђани.

Али одавно сам се помири са тим да на овом форуму, ретко ко заиста укључи мозак када се улогује на налог.
 
Svi smo mi razumeli jedno iz tvojih rečenica a ti drugo. Razmisli o tome i ne izvlači se sada ko mađarska novinarka.

76D864D8-C8E6-49BE-B814-F46E39D0FD7B_w640_r1_s.jpg
 
Неко ко зна само 4 улице у граду и самоуверено седне да вози кола и притом прави ненормалне гужве јер не зна ниједну алтернативну руту је за мене провинцијалац у глави одакле год да је. Такви су преплавили град.

А ви ако сте се нашли прозванима, мене ама баш боли уво за то.
 
Vrh