Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ovo je već zastarela fotografija, plac je već završen...možda za vikend odem do "Uradi Sam" pa ću da bacim pogled šta je tamo parkirano.

To je uz samo podnožje nasipa. Za UMP već postoji ona raskrnica sa ul. Omladinskih brigada kod perionice "Petošević".
U stvari, naprvaljena je raskrsnica sa ulicom koja treba da seče Oml. brigada, jedino što ta ulica nikad nije napravljena, pa raskrsnica služi za pristup "Petoševiću", zgradi firme "ITM" i sl.

Kapiram da ta raskrnica leži baš na trasi UMP-a.
 
Nenad":16o96wut je napisao(la):
Interesantno. Zacudilo me je pre svega jer se gradiliste nalazi mal te ne na samoj trasi UMP-a.
Mozda ce malo da skrene UMP na toj trasi,sve je moguce u ovoj realnoj video igri zvanoj Srbija.
 
relja":2orqsdav je napisao(la):
Ovo je već zastarela fotografija, plac je već završen...možda za vikend odem do "Uradi Sam" pa ću da bacim pogled šta je tamo parkirano.
Da, taj plac je urađen kao parking, logično bi bilo da je dodatak GSP-ovom parkingu, jer oni redovno parkiraju autobuse u Đorđa Stanojevića (predlažem da se noću provozate kolima, osećaj je neverovatan, prolazis kroz dugačak tunel gomile GSP autobusa sa obe strane. Sada, pokušavam da se setim kad sam poslednjih par puta išao vozom, mislim da je definitivno urađen parking, i to više-manje je bio prazan, možda tri-četri vozila u vrh glave, ne sećam se najbolje.
Kapiram da ta raskrnica leži baš na trasi UMP-a.
Pa da, i ja mislim da UMP može bez ikakvih problema da prođe između tog placa i ostatka bloka.. Od kako su provukli dve trake Savske pored pošte, i onoliki trotoar napravili, počeću da verujem da je u ovoj zemlji sve moguće.
 
Raste raste....

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.jpg
 
Завршетак изградње стуба 7



Бетонирање главе стуба 7 у суботу 21. новембра 2009. означило је завршетак изградње првог трајног стуба новог моста преко реке Саве. Следећа фаза се састоји од повезивања платформе за навлачење бетонских сегмената са завршеним стубом 7 помоћу префабрикованих греда и трајаће до 30 новембра. Ово ће омогућити даље нагуравање, те прелазак мостовске греде преко стуба 7. Први део те греде, Б1 је већ завршен док су радови на остала два сегмента, Б2 и Б3, дужине по 18м, у току.
Извор: http://www.savabridge.com
 
Bilo je danas u 24h i pressu da radovi zure 2 meseca i da ce ada biti premostena sledece godine u smilu da ce tada biti ocigledna konstrukcija mosta ili sta?
 
Михаило":3kyex7ap je napisao(la):
Завршетак изградње стуба 7



Бетонирање главе стуба 7 у суботу 21. новембра 2009. означило је завршетак изградње првог трајног стуба новог моста преко реке Саве. Следећа фаза се састоји од повезивања платформе за навлачење бетонских сегмената са завршеним стубом 7 помоћу префабрикованих греда и трајаће до 30 новембра. Ово ће омогућити даље нагуравање, те прелазак мостовске греде преко стуба 7. Први део те греде, Б1 је већ завршен док су радови на остала два сегмента, Б2 и Б3, дужине по 18м, у току.
Извор: http://www.savabridge.com
Danas sam video neku plavu metalnu konstrukciju na vrhu jednog stuba, to je valjda ta greda?
 
vucko":1fnaf5o4 je napisao(la):
Bilo je danas u 24h i pressu da radovi zure 2 meseca i da ce ada biti premostena sledece godine u smilu da ce tada biti ocigledna konstrukcija mosta ili sta?
Žure :vops: a Mrka im nije šef? Nemoguce ! :lol:
 
Idu sa mostom unapred za 2 meseca,a sa pristupnim putevima ide 2 godine sporije..

dzaba sve to kada pristupni putevi nece biti uradjeni.
 
Miki, a zasto mislis da se ulaze preko 100 miliona Evra u most koji ce ostati bez prilaza? Nesto mi je ta misao paradoksalna!
Pa ako ne zavrse u dan i most i puteve, bise u par meseci razlike - kao da je bitno za infrastrukturni projekat tih razmera!
 
Ne kazem da je bitno u par dana. Ali uopste ne verujem u novinarske patke o tome da su sada za 2 meseca brzi od predvidjenog. Ne moze da se bude brzi 2 meseca od predvidjenog ako sve rade po principu build&project,ranije sam rekao da oni i ne znaju tacno kada ce zavrsiti i koliko ce kostati. Bez tacnog projekta ne moze da se uradi gantogram. Oni nemaju tacan projekat...prema tome.. (da imaju tacan projekat ne bi radili po sistemu build&project :) zar ne? )

Tacan datum zavrsetka mosta nije toliko bitan,nego mi se digne kosa na glavi od novinarskih izjava.


Evo ga datum zavrsetka mosta:
Ugovor za projektovanje i izgradnju mosta potpisan je u aprilu 2008. godine sa konzorcijumom u sastavu „PORR" iz Austrije, „SCT dd" iz Slovenije i „DSD GmbH" iz Nemačke. Rok za završetak radova je 40 meseci od potpisivanja ugovora, kojim je predviđeno da most košta 118 miliona evra.....

nece oni zavrsiti pre tog roka. 40 meseci od aprila 2008 :kafa:

(jos uvek nije potpisan ugovor za izgradnju pristupnih saobracajnica,kada bude potpisan komentarisacu da li ce biti sve sinhronizovano)
 
Ako tako bude, to će biti samo posledica onoga od pre par godina "most i prilazi mostu ne mogu da se gledaju zajedno"...
 
Vidite ovo!!! :rofl:

Most na Adi biće završen do leta »

02. Decembar. 2009 | (18:33 -> 18:35), Izvor : Studio B, Komentari: 0

Delovi novog simbola Beograda, mosta preko Ade Ciganlije, sve su uočljiviji.


Centralni stub, čija će visina biti 202 metra, već je dostigao visinu mosta, a sredinom meseca počeće postavljanje čelične konstrukcije.
Gostujući u emisiji Beograde, dobar dan, gradski menadžer Aleksandar Bjelić rekao je da se radovi odvijaju čak dva meseca brže nego što je planirano i da bi Čukarički rukavac trebalo da bude premošćen do leta.

Novinar ne razlikuje Savu od cukarickog rukavca,svakim danom su sve bolji!

Cak je i slika pogresna a to je gradska televizija! :laugh:

 
Bacio sam pogled u prolazu na onaj plac do nasipa, i koliko sam video - prazan je.

Normalan, ograđen asfaltiran plac, sa kiosk kućićom... ko će ga znati....
 
Sto se tice registrovanja mislim da treba ukucati user name i sifru sa googla da bi imali sve opcije.Ali nisam siguran.Odnosi se na savabridge.com
 
BOKI SMOKI":3sixh75o je napisao(la):
Sto se tice registrovanja mislim da treba ukucati user name i sifru sa googla da bi imali sve opcije.Ali nisam siguran.Odnosi se na savabridge.com
U tom slučaju probaj, pa onda napiši ovo isto što si napisao, uz dodatak da si nakon probavanja siguran da ne radi tako, i da se sada pitaš zašto si uopšte i napisao to što si napisao.:kafa:
 
Napisao sam jel mislim da sam negde to procitao i da neki sajtovi rade na taj nacin.A posto verovatno neko od formulasa ima email na googlu, sto ne bi oni probali, ako vec imaju.
 
By the way, ja sam probao i ne radi. :( Nisam bas siguran u sve sto napisem, ali to ne znaci da moram sve ja da proverim.Ako nekoga to sto ja nisam siguran zanima vise od mene a ja sam mu dao ne bas sigurnu informaciju a pritom ima gmail, probace ne moram ja, ali ja sam eto probao. :p

izbrisan offtopic deo posta

Moderator
 
Ljudi, malo manje offtopica, viceva i besmislenih poruka, držite se teme!!!!

Naravno, pobrisao sam offtopic.
 
Narode, celicni navlacni nosac se, doduse, milimetarski pomera....uskoro ce da se spoje metalna konstrukcija preko stuba 7 i nadrecna privremena betonska platforma....

Pocelo je, pocelo...uraaaa !!!!! :gobb:
 
A kada ce doci do spajanja mosta sa pilonom? Ako me razumete.


pilon
---------------------------------------------II---------------------
I I I I
 
Vrh