Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

LUCAS":1jir7zdf je napisao(la):
astrodule":1jir7zdf je napisao(la):
Stiglo do Buvljaka, tj 100-ak metara posle


Poslato sa telefona

Pa jel' rade bar nesto ili su I oni bili na izborima?

Tu se stoji već mesecima. Fali da se uradi tzv LOT 1 (oko 2km) ali mislim da će to da sačeka. Bilo je pisano o tome, pa ako neko može da napiše sažetak šta se dešavasa LOT 1, ne bi bilo loše da osveži temu.
 
dsc07097.jpg


dsc07098.jpg


dsc07099.jpg


dsc07100.jpg


dsc07101.jpg


dsc07102.jpg


dsc07103.jpg


dsc07104.jpg


dsc07105.jpg


dsc07106.jpg


Е ово ја зовем забетонираним небом илити утицајем УМП-а на јавни и приватни простор. Квалитетан простор,нема шта...За развој криминала,проституције,окупљање бескућника...

Сликао Директор
 
Nema nam Blagoja pa moram ja
dsc07190.jpg

dsc07189.jpg

dsc07188.jpg

bahato
dsc07186.jpg

sadi se cvijece
dsc07185.jpg

dsc07184.jpg

guzvanjac
dsc07183.jpg

dsc07182.jpg
 
Sreća pa su novi tobogani u garanciji. Od petka su delimično zatvorene obe žute trake zbog upalih šahtova.
 
Bas me zivo zanima , koliko je do sada puta iskoriscen prilaz na most kod Buvljaka, proshao sam preko 100puta pored njega ove godine i bukvalno nijednom ne videh da ga je neko iskoristio da se njime popne na most.
Takodje ni kada sam koristio glavni prilaz mostu iz Jurija Gagarina, nijednom ne videh da je neko doshao pravo iz tog pravca, prosto neverovatno?!
 
Davno sam ja govorio da je taj pravac daleko ispod svih prioriteta kada se par forumasa zalagalo bas za tu rampu doduse ne kod samog buvljaka nego blize mostu tj da se preprojektuje postojece resenje. Jasno je da bi to bio potpuno neracionalan potez.

Za zada ali i za duzi duzi vremenski period je sasvim dovoljno ovo ukljucenje kod buvljaka ali pre toga je potrebno zatvoriti ono polukruzno u Jurija Gagarina zbog bezbednosti ukoliko vec nije zatvoreno posto dugo nisam prolazio.
 
Danas je na TV B92 bio prilog o nehigijenskom naselju koje se nalazi na trasi UMP-a ka Tošinom bunaru. Fokus je bio na tome kako se krade struja (i pri tom veoma rizikuju ljudski životi), ali je pomenuto da bi zbog nastavka izgradnje UMP-a iseljavanje tog neformalnog naselja trebalo da počne u avgustu.
 
@Pegasus: Morao sam da se registrujem, samo da odgovorim... Evo ja licno koristim tu rampu svaku dan, i veoma sam srecan sto je pustena, jer me je ono polukruzno okretanje izludjivalo... Inace, radim u blizini Sava Centra, a zivim prema Cukarickoj padini...

Pre ovog mosta i rampe :) mi je do posla trebalo po pola sata i vise, ako ubodem guzvu oko pola 8 ujutru...
Ovih dana se vise brinem sto ce da me snime radari kad tu relaciju prelazim za manje-vise ~5 minuta, ponekad...
 
Igor":vkcxfssb je napisao(la):
Za zada ali i za duzi duzi vremenski period je sasvim dovoljno ovo ukljucenje kod buvljaka ali pre toga je potrebno zatvoriti ono polukruzno u Jurija Gagarina zbog bezbednosti ukoliko vec nije zatvoreno posto dugo nisam prolazio.

Još uvek je u funkciji to nakaradno crevo.
To uključenje kod buvljaka jako nezgodno naći od parkiranih kola. Naročito ko ga prvi put traži.
 
Cinjenica je da i dalje nije reseno to divlje parkiranje pre rampe kao ida problem semafora na drugoj izlaznoj rampi i dalje postoji.
 
Као што је и Жика рекао, оно полукружно окретање је још у функцији. Мишљења сам да ће бити у функцији сво време док бувљак буде ту где је и сад, а чим га преселе, затвориће полукружно. Иако је полукружно окретање у Јурија Гагарина привременог карактера, остаће из разлога баш, на жалост, бахатог паркирања возила онако како их појединци остављају на траци поред бувљака и на тај начин ометају и возила која иду на улазну рампу на УМП.
Да сад затворе то полукружно окретање, код улазне рампе на УМП би био хаос.

Уосталом и слика, коју сам овом приликом украо :p од Директора, то показује, Иначе оваква гужва није ништа каква тек буде суботом и недељом. Понеки пут је и средња трака заузета!:
 
Gago tu su bili i komunalni pacovi [moram tako da ih nazovem sledi objasnjenje ] tjaraju divlje prodavce ,njih 2 dok dodju do kraja [tomina bolnica u trecem bulevaru ] ovi se vrate i sve tako u krug naopisu po koju kaznu , nepada im napamet recimo da oduzmu robu .
Pise on kaznu jednom prodavcu koi nije umakoa na vrijeme ja stojim i cekam da zavrsi .Kolega pita mene sta tu ima zanimljivo i sta cekam .
Ja reko da zavrsi pisanije ,utom ovaj zavrsava .Sta vam treba izvolite , reko jeste li vi nadlezni za nepropisno parkiranje pokazujuci na traku koja je zauzeta .
Jesmo ali to nam sad nije prioritet to radimo samo po prijavi ,Ja uzmite sad kao da sam ja prijavio , ali to mora nije ni zavrsio ja izvadio telefon , reko da zovem i da usput navedem da ste tu
Onda su krenuli da smaraju dvojicu koja su parkirali najblize autobuskoj stanici
Da nekazem da je pauk parkiran preko puta na parkingu parking servisa .
 
ricky011":3g7phd64 je napisao(la):
@Pegasus: Morao sam da se registrujem, samo da odgovorim... Evo ja licno koristim tu rampu svaku dan, i veoma sam srecan sto je pustena, jer me je ono polukruzno okretanje izludjivalo... Inace, radim u blizini Sava Centra, a zivim prema Cukarickoj padini...

Pre ovog mosta i rampe :) mi je do posla trebalo po pola sata i vise, ako ubodem guzvu oko pola 8 ujutru...
Ovih dana se vise brinem sto ce da me snime radari kad tu relaciju prelazim za manje-vise ~5 minuta, ponekad...

Nemoj me pogresno shvatiti, ne kritikujem most , cak naprotiv mnogo mi znaci i skracuje vreme putovanja, ali da je pomenuta rampa bolje isplanirana, mislim da bi most imao mnogo bolji protok i da bi mnogo manje guzve bile na ukljucenju iz JG koje najceshce koristim a koliko vidim i 99.xx % ostalih gradjana.

Ako mozesh reci mi posteno , koliko cesto vidjash josh nekog da se penje na most tom rampom, posto ti idesh tuda skoro svakodnevno?

Pozz
 
Kad bi ukinuli polukružno bio bi veći protok. Do tada je ricky011 jedan od retkih.

Mogao bi ricky i da napiše da li ovi što se penju iz JG uopšte konstatuju da nemaju prednost kad se popnu na most, tj da li samo projure i odmah odu u srednju i levu traku na mostu.

Trebalo bi da između Buvljaka i mosta desnu traku već sada potpuno zabrane da bi se ljudi privikli.
 
Ta rampa iz Jurija Gagarina je jako loše i opasno projektovana. Priključak je u desnoj krivini pa vozila koja se uključuju na most imaju jako lošu / ograničenu preglednost. Sumnjam da će se vozila koja će se kretati iz pravca Tošinog bunara strogo držati ograničenja.
U celoj priči biće još više problema kada se prebaci autobuska stanica.
 
Par puta sam video ljude na rampi, uglavnom iz pravca Sava Centra, slozicu se da nema puno vozila...

Sto se tice ovih sto ulecu iz JG, obozavam da ih prepadnem kad se odjednom pojavim iza njih :) mah, navici ce se vremenom... Tacno se vidi kad je neko prvi put na rampi, kako uspori i zagleda levo iza sebe :)
 
Igor je napisao(la):
Davno sam ja govorio da je taj pravac daleko ispod svih prioriteta kada se par forumasa zalagalo bas za tu rampu doduse ne kod samog buvljaka nego blize mostu tj da se preprojektuje postojece resenje. Jasno je da bi to bio potpuno neracionalan potez.

Verujem da ce biti od koristi kad se odatle smakne buvljak i tu chuchne nova glavna autobuska,pa autobus iz stanice direkt na rampu i pravac preko mosta
A to parkiranje na sred ulice bi pauk i kazne reshile za 2 dana,preko puta buvljaka je ogroman parking pa molim lepo...
 
Sve će to (možda) imati smisla kada se prebaci autobuska stanica i kada se poveže sa mostom preko Dunava.
Mada su mogli da onu prugu (kojom tutnje četr voza) pored sajma da malo ukopaju / umotaju dobrom hidroizolacijom i lepo da naprave bulevare. Ovako ogroman prostor ispod stubova kao stvoren za sumljive aktivnosti.
 
Da, prostor ispod most ana NBG strani - pre bazena brodogradilišta - je donekle uređen.
Ne znam kako je moguće prići stubu mosta uz samu obalu Save....
 
Писао сам о том полукружном окретању на теми о новој аутобуској станици.

viewtopic.php?p=269489#p269489

Међутим у том посту видећете да није само полукружно окретање проблем већ и лоша стара сигнализација.

Посало сам маил надлежнима у општини Нови Београд са питањем да ли је у плану да се то иакада среди, добио сам следећи одговор:

"Vaše pitanje će biti zavedeno kao zvanični predmet Sekretarijata za saobraćaj. Stručna ekipa Sekretarijata za saobraćaj će izaći na teren kako bi snimila stanje i razmotrila moguće mere na predmetnoj lokaciji. O nalazima sa terena i mogućim merama ćemo Vas naknadno obavestiti.

Vaš Servisni centar opštine Novi Beograd"


Наравно сви би могли да прокоментаришу како је то било узалудно, али ето дошли ми да их тестирам и ко зна можда некад и ураде нешто.
 
Vrh