Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Eto zalo mi se malo se cita pa se baci pogled na bb kad se ima vise vremena stavi se koja slika i takoj
 
Delija":1lr7sujp je napisao(la):
Најјачи утисак са ових слика ми је бродоградилиште које изгледа да ради пуним капацитетом. :vops:

http://www.savabridge.com/images/poze/a ... gust01.jpg
Није да изгледа, него ради пуном паром, види се да тренутно раде четири брода, свака им част. :kk:
 
Ух бре како ме ова слика подсећа на Газелу и бивше Картон насеље испод и поред ње :p

Лево је као "Газела", па онда иде као улазна рампа из Јурија Гагарина, а скроз десно Картон насеље. Да будем искрен, сад ме Бувљак и подсећа на то Картон насеље, али "мало модерније Картон насеље" :lol: , их, која асоцијација :(
 
Гага":1yzhs5o0 je napisao(la):
Delija":1yzhs5o0 je napisao(la):
Најјачи утисак са ових слика ми је бродоградилиште које изгледа да ради пуним капацитетом. :vops:

http://www.savabridge.com/images/poze/a ... gust01.jpg
Није да изгледа, него ради пуном паром, види се да тренутно раде четири брода, свака им част. :kk:

Kolubara i Gasprom rade isto punom parom.
 
Brodogradilište je kupila koliko se sećam, Holandska kompanija,ztao i radi punom parom :kafa:
 
Jedna stvar mi već duže vreme nije nikako jasna. Kao što se sa slike vidi, na stanici šinskog vijadukta iza okna lifta ostavljeni su otvori za stepenište. Da će stepenište produžiti do stanice sugeriše i oblik noseće konstrukcije.

20130901125413.jpg

Slikao Wild Duck

E sada, kako će putnici sa stepeništa prolaziti do sredine stanice, obzirom da se na tom putu nalazi okno lifta?

august12.jpg

http://www.savabridge.com
 
Jos jenom se menja smer kretanja pesaka .... izlazice na peron prema liftovima ?
A u onih 500 mil E je i naknada vlasnicima na trasi topciderskog tunela :)
 
To mi je jasno, ali kako da prođu do stanične platforme, a da se ne provlače ivicom pored lifta. Moralo je to bolje da se reši.
 
I ja sam se to pitao, ali sam pomislio da je možda drugima očigledno... :)

Možda su dimenzije kabine lifta manje od ove kućice, pa će ostati prostora za prolaz pešacima? Na ovoj drugoj lici se uopšte ne vidi okno kroz koje će se kretati kabina lifta...
Da li na ovoj platformi - odmorištu stepeništa postoji otvor, kao za međustanicu lifta?
 
yup, Zepter preko Kipra :D I super rade, u ovoj godini već sada ima veću zaradu nego što je imao tokom cele prošle godine, ali imaju i radnika manje.. info sa apr-a.
 
relja":21tutk2p je napisao(la):
I ja sam se to pitao, ali sam pomislio da je možda drugima očigledno... :)

Možda su dimenzije kabine lifta manje od ove kućice, pa će ostati prostora za prolaz pešacima? Na ovoj drugoj lici se uopšte ne vidi okno kroz koje će se kretati kabina lifta...
Da li na ovoj platformi - odmorištu stepeništa postoji otvor, kao za međustanicu lifta?

Liftovi idu do šinskog vijadukta (čemu onda okna?). Obzirom da je u toku montaža vođica lifta na bočnim stranama okna, liftovi će zauzimati kompletni prostor okna. A možda je zamišljeno da putnici prolaze kroz lift dok stoji? :)

Na odmorištu stepeništa postoji međustanica za lift za one koji koriste autobusko stajalište.
 
Ako su nosači lifta na bočnim stranama/nosećim zidovima, onda OK...
ja sam mislio da postoji prolaz u nivou stanice, a da je ceo stub u kojem se nalazi okno konstantnog preseka - zbog statike, zato što treba da na vrhu nosi kućicu za motor lifta...
 
Ni obrnuto ne bi bilo dobro, jedino pravo rešenje bi bilo da stepenice budu na jednoj strani stanice a lift na drugoj.

Kolika je širina između okna? Koliko je tramvajima potrebno? I da, dok su tu tramvaji i nije tako opasno da se pređe, ali ćemo videti kada dođe taj čuveni metro :) Ujedno tad ova stanica i postaje daleko bitnija?
 
@relja

Nema više kućica za motor lifta kod novih liftova. I motor se kači na bočni zid. Evo kako motor i vođice izgledaju u oknu gde je lift ranije montiran:

e04x.jpg


e03l.jpg
 
Eh, gde je svet otišao u međuvremenu...
Ako je ovaj prozor (pokriveno OSB plicama) okrenut ka pilonu, kao i što se vidi na jednoj prethodnoj fotografiji, stvarno, kuda će da prolaze pešaci?
Možda preko samog stajališta koje će biti malo šire?
 
Da ne bi bilo zabune, ovo su slike okna lifta na autobuskom stajalištu iznad kružnog toka.
 
Ali mislim da je ista priča:
zfgk.jpg


Ovi otvori će biti zastakljeni isto kao na tvojoj fotografiji i kabina lifta će se kretati uz taj zid, dok je logično da vrata budu sa suprotne strane, tj prema stanici - osim ako ne bude kao kod biciklističkog lifta na Brankovom, da se ulazi sa jedne a izlazi sa suprotne strane, ali realno ovde za time nema potrebe, biciklisti ne koriste tramvaj, niti ovde postoji neka prepreka za kretanje pešaka oko vrata lifta, kao što je to u samom podnožju Brankovog mosta.
Verovatno će platforma stajališta oko ovih liftova biti malo šira, zauzimaće malo više mesta nego ova armatura sa fotografije.

A možda postave pešački i semafor za tramvaj? :)
 
Гага":2ljm1mkf je napisao(la):
Ух бре како ме ова слика подсећа на Газелу и бивше Картон насеље испод и поред ње :p

Лево је као "Газела", па онда иде као улазна рампа из Јурија Гагарина, а скроз десно Картон насеље. Да будем искрен, сад ме Бувљак и подсећа на то Картон насеље, али "мало модерније Картон насеље" :lol: , их, која асоцијација :(

Vec kada si odvojio ovu sliku da je iskoristim . Da li je ovaj ulaz na most bio neophodan kada vec postoji u Jurija Gagarina . Ne vidim iz kog pravca bi neko isao a da ne moze da iskoristi ovaj vec postojeci u Jurija Gagarina .
 
bboris7":2kepcjh1 je napisao(la):
Гага":2kepcjh1 je napisao(la):
Ух бре како ме ова слика подсећа на Газелу и бивше Картон насеље испод и поред ње :p

Лево је као "Газела", па онда иде као улазна рампа из Јурија Гагарина, а скроз десно Картон насеље. Да будем искрен, сад ме Бувљак и подсећа на то Картон насеље, али "мало модерније Картон насеље" :lol: , их, која асоцијација :(

Vec kada si odvojio ovu sliku da je iskoristim . Da li je ovaj ulaz na most bio neophodan kada vec postoji u Jurija Gagarina . Ne vidim iz kog pravca bi neko isao a da ne moze da iskoristi ovaj vec postojeci u Jurija Gagarina .

Rampa je za vozila koja dolaze iz pravca Milentija Popovića i Vladimira Popovića, ne za vozila koja dolaze iz pravca savskih blokova.
 
relja":30a5is2c je napisao(la):
bboris7":30a5is2c je napisao(la):
Гага":30a5is2c je napisao(la):
Ух бре како ме ова слика подсећа на Газелу и бивше Картон насеље испод и поред ње :p

Лево је као "Газела", па онда иде као улазна рампа из Јурија Гагарина, а скроз десно Картон насеље. Да будем искрен, сад ме Бувљак и подсећа на то Картон насеље, али "мало модерније Картон насеље" :lol: , их, која асоцијација :(

Vec kada si odvojio ovu sliku da je iskoristim . Da li je ovaj ulaz na most bio neophodan kada vec postoji u Jurija Gagarina . Ne vidim iz kog pravca bi neko isao a da ne moze da iskoristi ovaj vec postojeci u Jurija Gagarina .

Rampa je za vozila koja dolaze iz pravca Milentija Popovića i Vladimira Popovića, ne za vozila koja dolaze iz pravca savskih blokova.

Toga sam se i plasio . Ne znam kako izgleda citav projekat , ali ova rampa sluzi za nekog ko dolazi iz pravca gazele . ili , mozda zele da imaju alternativu kada gazela bude zakrcena ili zele da preusmere saobracaj sa autoputa na tu rampu , jer ako su ovu rampu napravili za stanare bloka 19a , onda nemam reci . Ako su i ostale rampe ovako zamisljenje i projektovane , onda nije ni cudo sto citav projekat probija sve normalne novcane cifre .
 
C'est l' "UMP", taki je kaki je, uguran na silu u NBG iz XY razloga i motiva. Možemo da gunđamo (ja sam se umorio), ali ne ostaje nam mnogo osim da gledamo, komentarišemo i nadamo se da se neće ponoviti spuštanje sa mosta ka raskrsnici JG, MM i VP.
 
samo da sumiram. ako neko vozi ulicom antifašističke borbe smer ka brodogradilištu, on neće moći da se popne na most preko ove rampe?
 
Ako bude dozvoljeno polukružno na raskrsnici sa JG - onda će moći, ali, zašto bi neko to radio kad može da se popne na most sa rampe kod brodogradilišta?
Nema razloga, osim ako ta rampa nije blokirana ili zatvorena, ali to je već vanredni slučaj koji menja režim saobraćaja...
 
Vrh