Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Srbija, ovakva kakva je i ovolika kolika je, sigurno neće uticati na glavne tokove svetske civilizacije - ako bude to želela, postradaće još gore. Otuda i moje oklevanje da se bavim svetskim sistemima i globalnom okupacijom. Dosta mi je usrani WC na poslu i direktorov "audi A6". A ta kombinacija je, koliko sam se raspitao kod starijih, uvek bila aktuelna u našoj zgradi (osim što su šezdesetih voleli američke limuzine, sedamdesetih mečke, a osamdesetih je WC takođe bio usran, ali i bez sapuna).
Sad bar imamo i most više...
 
direktor":12mf2zdc je napisao(la):
Niko te ne prisiljava da citas moje postove preskocis iste i svi srecni ili stavis na ignor listu i ponovo svi srecni
Sto se tice studija DJ to je orginalno smisljeno na ovom forumu i smatra se jednako vrijednim kao cecesija ili raskrpetlja itd

Moze li neka dobra dusa da mi pomogne tako sto ce da mi objasni kako da napravim ignore listu. Placam neko ukusno toceno, paulaner recimo, kad se budemo na nekoj svecanosti plaketom zahvalili Blagoju. Ima vas nekoliko kandidata cije bi kontaminirane, neduhovite, nekreativne, "originalne", nebitne postove sa merakom da izbegnem...
 
Putujem ovih dana često preko RASKRPETLJE i pada mi u oči sledeća pojava.
UMP je napravljen da mu pravac prostiranja u tom delu ide Novi Beograd-Tunel Senjak.
Međutim, većina saobraćaja se odvija pravcem B.Brdo-Konak.

Ja da sam neka vlast ne bih bušio tunel kroz Senjak jer je to čačkanje mečke.
Saobraćaj bi poludeo. Već i sada su čekanja na semaforima nerealna.
 
Тако некако. С тим што ће притисак из правца Пожешке ипак бити мањи када се отвори укључење на мост из Радничке.
 
Maznuo ovo od nnda sa SSC foruma:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NANWfE8x7o0[/youtube]

Lep nam je grad noću :pob: ali vidi se da nedostaje par kula da upotpune panoramu :gobb:
 

Ево да нисам само негативан у вези са њим, овде се чак и не примећује колико је мусав.
 
Musavost se očas posla reši jednim lepim farbanjem u belo! Koje bi moglo da se radi jednom u 5 godina npr... taman bi stub bolje primao boju od rasvete. A i kablovi bi mogli isto tako, kao i novi železnički most! A gazela bi mogla da dobije neku dekorativnu rasvetu.
 
To sto pricate o prevelikoj ceni mosta i rasipanju je kao kad Vucic glupom narodu servira da su problem u budzetu tri plate clanova fiskalnog saveta koje su po 200000 din. Od januara kad je vlada Srbije vracala kredite pre roka(po Dinkicu) do juna kad je pred bankrotom drzava je neplanirano potrosila 35 milijardi ili 300 miliona eura. Pa niko ne osudjuje prvog potpredsednika za sve. Ovde imamo da je za pet godina u prostor od hipodroma do buvljaka ulozeno manje a da je ostao most i dve petlje. Ovde su ljudi stotinama puta svedocili koliko im novca ostaje na gorivu i koliko vremena ustede. Znaci prevelika davanja iz budzeta penzionerima, visku zaposlenih u javnim preduzecima i admnistraciji a sve radi socijalnog mira ce nam ove godine pojesti dva ovakva projekta.

Pa vece je rasipanje sto je Vucic od seika primio tri blindirana GL500 kojim ce se glavonje vozikati svaki dan i dnevno trositi i po 100 litara benzina.
 
Da, nerazumne i nelogične odluke i amatersko vođenje projekta (od strane Grada, ne izvođača) se jedino može objasniti ovakvom argumentacijom.

Zato što prođe behaton, kasnije prođe i skupi most. Zato što prođe skupi most, prođe i sve to što navodiš.
Zato budžetski rasipnici mirno spavaju - uvek se teše da su u sistemu svi ostali mnogo gori od njih samih.
 
relja":30ibbd77 je napisao(la):
Da, nerazumne i nelogične odluke i amatersko vođenje projekta (od strane Grada, ne izvođača) se jedino može objasniti ovakvom argumentacijom.

Zato što prođe behaton, kasnije prođe i skupi most. Zato što prođe skupi most, prođe i sve to što navodiš.
Zato budžetski rasipnici mirno spavaju - uvek se teše da su u sistemu svi ostali mnogo gori od njih samih.

Sta mislis, sta bi ljidi pre 40godina rekli da su na mesu starog tobogana i podvoznaka uradjena ovakvda dva vijadukta kao sto su danas. Svi bi rekli da je to strasno rasipanje. Mene je otac ucio da imovinom raspolazem domacinski i da kad nesto radim radim najbolje sto moze a ne kakve su mi trenutne prilike. Da su tad uradili 2x3 trake preko pruge sad ne bi morao da se rusi i baca metalni tobogan a pritom bi izbegli 20 godina guzvi na tom delu grada. Da li mislis da je bolje da za dvadeset godina opet dajemo pare na doradu nekih resenja ili da odmah uradimo onakva koja ce odlicno sluziti bar 40. O tome je pricao i Pantograf, pominjuci tastu. :D
 
@ivandr
ja ne pričam o vijaduktu preko niške pruge.
Ja ni ne sporim broj traka. Ja pričam o rešenju mosta koje je moglo biti jednostavnije, a da opet preko Save prelazi 2x3 trake, pa i tramvaj, i da krajni efekat po saobraćaj i uštedu goriva koje ti spominješ bude isti.

Ovde se od početka nije znalo koliko će ovo da košta, počelo se od 80 miliona, stiglo se do 190 miliona (DRI), i i dalje ne znamo koja je prava cifra.
 
@Relja

Znas li onu zgradu na Terazijama?? Onu gde je Moskovska banka?? Na stepenicama koje prolaze izmedju nje i parka postoje dve prohromske cevi koje sluze kao gelender i vrede brat bratu 50k eura. One uopste nisu bile neophodne ali kad gradis na Terazijama moras tako da radis. Tako i kad gradis most u sred BG ne mozes da napravis bilo kakav jer dovoljna je cinjenica da su Nemci 42 u sred rata napravili onaj zeleni tramvajski pa da bude sramota raditi nesto slicno danas u 21. veku.
 
Glupo je stedeti na necemu sto ce se isplatiti vremenom. Glupo je i rasipati se bez veze. Na infrastruktiri ne treba stedeti jer ona svima koristi. Nije bitno koliko kosta izgradnja mosta u ovom trenutku ako ce sluziti narednih 100 godina. Bitno je da razni politicari i koje kakvi direktori ne uzimaju svoj kajmak jer se to nikome nece vratiti. Treba graditi kvalitetno ali posle sve to treba i odrzavati!
 
ivandr6889":2xmjxli8 je napisao(la):
@Relja

Znas li onu zgradu na Terazijama?? Onu gde je Moskovska banka?? Na stepenicama koje prolaze izmedju nje i parka postoje dve prohromske cevi koje sluze kao gelender i vrede brat bratu 50k eura. One uopste nisu bile neophodne ali kad gradis na Terazijama moras tako da radis. Tako i kad gradis most u sred BG ne mozes da napravis bilo kakav jer dovoljna je cinjenica da su Nemci 42 u sred rata napravili onaj zeleni tramvajski pa da bude sramota raditi nesto slicno danas u 21. veku.

Klasicna malogradjanstina,evo kako je u Becu,vidim da sve pucaju od pilona tamo.Postoji donastaudt most koji je opet manja megalomanija nego ovaj kod nas.Ali tako je to,sigurno su austrijanci budale,a srbin je pametan pa samo takve mostove grade kod nas dok kod njih gledaju gde svaki euro I da nema razbacivanja.

080+bridges+over+Danube.jpg


Zbog takvog razmisljanja nemamo gotovu normalnu novu zeleznicku stanicu zvanu prokop vec imamo megalomaniju, zato nemamo ni metro, i.t.d.
 
Problem zeleznicke stanice, obilaznice, klinickog centra nije problem beograda vec drzave jer oni to grade. Takodje grad je sam krenuo u izgradnju mosta i pristupnih saobracajnica i kao sto vidite to se privodi kraju i to u roku sto je za republiku kao investitora ne zamislivo.

Stvarno mi vise ide na zivce sta je sve moglo da se gradi. Kao prvo ovo sto se gradi bice izgradjeno do kraja. tacka. To je najveci uspeh. Sa druge strane imate mrkonjica i kompaniju koji koridor 10, obilaznicu oko beograda, prokop,... grade vec pola veka i nikako da ga izgrade. Koliko su para spucali u to mogli cu 100 pilona da sagrade, ali to nije bitno bitno je da se pljuje ono sto dobro napreduje.

Evo pitam ja sve vas ovde sto pametujete oko cene mosta. Da li znate koliko je do sada para ulozeno u prokop ? Obilaznicu ? Koridor 10 ? Obnovu pruga ? Nijedna od ovih investicija nije zavrsena, a ulozeno je barem duplo nego sto je do sada ulozeno u most i pristupne saobracajnice.
 
Па да,сиротиња раја ови у Бечу.Просто човек да их зажаљева а и тај Дунав,то поток за Саву. :roll:

Одавно тврдим да је Београд најбогатији град на свету.Гради најскупљи "булевар" у Европи,избегава да наплати пенале извођачу и не само то него му и поклања 25 милиона евра,субвенционише приватне фирме као што су апекс или проиватни превозници,плаћа им њихове раднике,затим Београд тера инвеститоре који би да уложе неколико стотина милиона евра,баханалише се на огромном простору својих обала,има два железничка чвора од којих му је мрско да макар један искористи у потпуности,има наскупљи и најнерационалнији могући вид ЈГП-а...

Ма једемо само остриге јер кавијар нас смара. 8)
 
@Vucko

Vidim zaboravio si da napises kad su gradjeni ti mostovi i koliko njih je sagradjeno u ovom veku??? Vidim da si poklonik SFRJ kulture??? Nije megalomanija graditi najvisu zgradu u tadasnjoj SFRJ za potrebe jedne partije??? To nikom nije semelo da zasmeta!

@Delija

Mislim da nije korektno da na ovom forumu iznosis svoj frustracije sto je Djilas pogazio sve na izborima za gradonacelnika i da zato napadas sve sto grad kao institucija uradi.
 
Mi sto ostarismo na forumu ne znamo nista ni ko je sta koliko i cijim parama trebao da zavrsi vec podavno ,I zeljeznicki cvor koji je do sad kostao 1 600 000 000 DM tad su prestali da broje ,i klinicki centar ,sve je to trebalo da bude gotovo od mijih i vasih poreskih para iz koje kase gradske ili republicke meni je najmanje bitno .Sta fali CK bas fina zgradica kaomo srece da su jos koju klu ti zli komunisti napravili recimo cinovnicki centar sfrj nebi nam sad vlada iznajmljivala prostor od privatnika pored praznih vladinih zgrada itd .Frustracije ili ne ima pravo ako i svi drugi da iznese svoje misljenje a sto ono nekog boli i smeta to je vec drugi par opanaka
 
ivandr6889":2lrvho78 je napisao(la):
@Delija

Mislim da nije korektno da na ovom forumu iznosis svoj frustracije sto je Djilas pogazio sve na izborima za gradonacelnika i da zato napadas sve sto grad kao institucija uradi.

:laugh: Е вас највише волим! Па кроз форум је прошло неколико десетина симпатизера,верних гласача/партијских пацова и сличног друштвеног талога и сви су ,скоро по правилу прво кренули на мене на овој теми због чега ми је веома драго. Потпуно сам страначки неопредељен.Једино што ме занима је развој овог града и државе и одавно више не мерим количину гађења коју имам према свим политичарима и њиховим странкама. За то одавно не постоји мерна јединица. А и супер је што си ти све ове сулуде појаве у БГ-у које сам навео сам индиректно приписао Ђиласу :D иако је далеко од тога да је он једини кривац.
 
Homer Jay":2h67fmf1 je napisao(la):
Maznuo ovo od nnda sa SSC foruma:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NANWfE8x7o0[/youtube]

Lep nam je grad noću :pob: ali vidi se da nedostaje par kula da upotpune panoramu :gobb:


+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + ... :)

Upravo to, sa izgradnjom UMPa i mosta Zemun - Borca sa sve magistralom ovo je ONA CRNA NE POPUNJENA RUPA koja fali ovom gradu da postane prava metropola i koja je ogroman trn u oku svim nama nestrpljivima, blok 26, blok 42, blok 20 i usce bliznakinja. Ovome bi dodao i staro sajmiste mada nema veze sa kulama, ali crna rupa samo takva.
 
"баханалише се на огромном простору својих обала"

Oblak? Zaha? :)
 
Delija":2pj0xggh je napisao(la):
ivandr6889":2pj0xggh je napisao(la):
@Delija

Mislim da nije korektno da na ovom forumu iznosis svoj frustracije sto je Djilas pogazio sve na izborima za gradonacelnika i da zato napadas sve sto grad kao institucija uradi.

:laugh: Е вас највише волим! Па кроз форум је прошло неколико десетина симпатизера,верних гласача/партијских пацова и сличног друштвеног талога и сви су ,скоро по правилу прво кренули на мене на овој теми због чега ми је веома драго. Потпуно сам страначки неопредељен.Једино што ме занима је развој овог града и државе и одавно више не мерим количину гађења коју имам према свим политичарима и њиховим странкама. За то одавно не постоји мерна јединица. А и супер је што си ти све ове сулуде појаве у БГ-у које сам навео сам индиректно приписао Ђиласу :D иако је далеко од тога да је он једини кривац.

Da vidi se da ti je stalo do razvoja Beograda. Skoro uvek se javljas sa "konstruktivnim" komentarima i reportazama. A ja najvise volim te sto su politicki neopredeljeni. Vi niste opredeljeni zato sto po vama niko ne valja niti sta zna, jedino vi a pritom je retko ko ikad ista uradio. Sta si nekad korektno uradio za razvoj ovog grada i drzave??
 
Mnogi forumasi su dosta vise uradili nego sto mozes da zamislis prelistaj druge teme a kad vec pitas sta si ti konkretno uradio za BG. ivandr6889 cestitam 55 post
 
@Direktor

Gospodine, ja mislim da zivot postoji i izvan foruma i da zapravo ljudi najcesce tamo rade. Ako cete rezultate rada meriti brojem postova na ovom ili drugom forumu onda vi tesko da mozeta da razumete sta znaci nesto izgraditi i realizovati.
 
Vrh