Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

stefan23":1i0g45zn je napisao(la):
možda će im tu biti "baza" za mehanizaciju i materijal dok rade deo UMP-a na stubovima od mosta do posle Ulice Španskih boraca, ako kreću sa te strane.Ko zna, videćemo.
Pa kad se to bude radilo iselice se Buvljak i bice prostora za mehanizaciju kolko hoces i to jos asfaltiranog.
 
videh na jednoj slici da je pisalo da je slikano u aprilu, a ne julu. I na jednoj slici se vidi kako postavljaju stubove za temelj, tek su krenuli da ga rade.

Takođe imaju dve nove kamere u planu (vidi se na početnoj strani, future camera 4 i 5). Kamera 4 bi gledala na novobeogradsku stranu koliko sam primetio (što najverovatnije znalči da će se radovi na toj strani ubrzati) i kamera 5 koja ima pogled na Novi železnički most :S

Hteo bih da pitam da li će postojeći nadvožnjak odmah pored mosta postojati nakon završetka mosta ili će itiizgrađena neka petljica :D? Nekome je možda smešno, ali ne znam pa pitam, pošto sam video da čačkaju oko tog nadvožnjaka stavljaju neke skele koje više liče na potporu stubova.

Nismo dugo pričali o tome kolika će biti ukupna vrednost radova, što mosta što prilaznih petlji :) Recimo most oko 120 miliona evra, petlja Careva ćuprija nekih 25 miliona, 20 miliona kod Radničke i sa novobeogradske ne znam koliko bi koštalo... naguraće se 200 miliona evra.

btw ja se stvarno ne sećam da je na mestu konstrukcije bila tolika vegetacija :S

 
Ja mislim da je ovo neka greska ovde. Ovo nisu slike sa mosta preko ade?!?!?!?!?!?
 
Da, to su slike mosta PORED Ade - sela u Vojvodini. Većina ga zna iz udžbenika iz prirode i društva gde je selo Ada dato kao primer sela koje se prostire u dužinu uz put. Taj most tamo je doniran od Nemačke, čitava konstrukcija i gradio ga je nesretni Intermost, bio je pred krajem kad su ovi otišli u stečaj. Šta se na kraju sa njim završilo - ne znam.
 
Most kod Ade je zavrsen. Problem je sto nema sredstava za pristupne saobracajnice tako da sada stoji kao spomenik.
 
@Archangel

ove fotke što si okačio nisu sa sajta mosta te ne vidim nikakav "fail" :kafa:
 
Nenad ima 100% pravo i pokusava da nam svima potencira koliko je bitno da se pristupne saobracajnice ka buducem mostu preko Ade Ciganlije urade sto pre... :kk:

Dodao bih, a mozda je on to vec rekao ranije, da bi pristupni putevi trebali i pre da budu gotovi od samog mosta, mnoooogo pre......cudi me da politicari to ne poguraju, da shvate sta su prioriteti, da pitaju strucnjake iz te oblasti.

Tu je ista prica kao i sa obilaznicom oko BG-a itd itd... :gobb:
 
Nenad":1pj34z03 je napisao(la):
Most kod Ade je zavrsen. Problem je sto nema sredstava za pristupne saobracajnice tako da sada stoji kao spomenik.
Sigurno ce napraviti saobracajnice, ipak je Djilas na vlasti.:p
 
Nisam znao do danas da tobogan leti po zavrsetku mosta preko Ade. Ako je tako - thanks God!

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1364384

p.s. haha, nakon detaljnijeg čitanja vidim da će ga sad srediti "na duži period", a ako ga budu rušili po izgradnji mosta biće da je taj period "čak" 2 godine. LOL.

Ili hoće da nam kažu da pristupne saobraćajnice i neće baš biti gotove kad se završi most :kafa:
 
Ja sam mislio da oni spremaju za rusenje tobogana. Kad....

Najbolja fora je da je to privremeno resenje iz 1969.

Mrzim privremena resenja.
 
Nego, za vreme dok mi raspravljamo, pilonče napada dvocifrenu visinu (barem armatura).

:kk: :kk: :kk:
 
miki00":21wr52kq je napisao(la):
Ja sam mislio da oni spremaju za rusenje tobogana. Kad....

Najbolja fora je da je to privremeno resenje iz 1969.

Mrzim privremena resenja.
Марфијеви закони лепо кажу:

Ништа није тако стално као оно што се сматра привременим.
Ништа није привремено као оно што се сматра сталним.

А слике су :kk:
 
Vrh