Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

haha
a onda se još setiš činjenice da su taj most izgradili nemci, i to kao privremenu, sporednu, nebitnu, pomoćnu građevinu. :D
barem uliva osećaj sigurnosti to što je nemački. :p
da.
 
Људи мене само једна ствар интересује која бу**** је ставила семафор на улазу у подвожњак у Радничкој улици па наши савесни возачи ту стоје на црвено и ако на семафору пише само за возила ПОРР-а а колона се направи до Ужица и Чачка :bash: :o
 
Naši savesni nepismeni vozači.
Verovatno isti oni koji stanu na sred Pančevačkog mosta kad je crveno za vozove. :lol:
Pa osim vozačke u džepu treba imati i neki osećaj za vožnju i snalaženje u saobraćaju a ni uključivanje mozga ne bi bilo na odmet.
 
У праву си ал мене је изненадило јутрос кад је испред буса којим сам ја ишао стао таксиста и чека ли човек чека да се упали зелено а видела нека плавуша па стала поред њега :D можеш да замислиш колону која се направила која је и пре постојала сви су им сервирали сву родбину на тапет
 
dragan44":2ys4e212 je napisao(la):
Људи мене само једна ствар интересује која бу**** је ставила семафор на улазу у подвожњак у Радничкој улици па наши савесни возачи ту стоје на црвено и ако на семафору пише само за возила ПОРР-а а колона се направи до Ужица и Чачка :bash: :o
Obaveštenje ''osim za vozila PORR-a'' se nalazi ispod znaka za obavezno pravo a ne na semaforu. Taj semafor služi da se vozila iz Radničke zaustave kako bi se kamioni sa gradilišta lakše uključili u saobraćaj i crveni signal traje desetak sekundi.
 
zato mi je bilo nelogično to što je rekao samo za vozila PORR-a :S Nema nikakve logike samo da ta vozila poštuju semafor
 
Према сликама које се налазе на http://www.savabridge.com/photo_sb.htm плион би имао два крака , подсјећа на слово А , чисто ме занима хоће ли оба крака ићи из истог темеља или ће правити још један овакав.
 
koji su ovo most prikazali da mi je znati na sajtu Studija B :D Pilon stoji u sred reke

adamost09042008.jpg
 
Da ponovim pitanje koje je postavio Strpljiv (a na koje niko nije odgovorio): Da li neko zna kakva to konstrukcija stize iz Kine? Da nisu delovi mosta?
 
Svi metalni delovi = konstrukcija. Isto kao i za Meser pored US Steela
 
Archangel":lmjn8z5z je napisao(la):
pa gde bi stala još jedna ovakva rupa :D
Насути Саву тј продужити шпиц ;) Тешко да ће ове године почети са постављањем сегмената моста. Шта мислите?
 
To nema smisla, počeli bi valjda u isto vreme sa temeljima a ne jedno po jedno a i to za proširivanje pa pravljenje temelja, nije to Jabel ali Palm :lol:
Što se tiče segmenata, neee bih rekao, samo ćemo stubiće gledati :)
 
Prve obrise mosta možemo očekivati sledeće godine, a do kraja ove i prvih meseci naredne će biti spremljene sve privremene konstrukcije. Možda vidimo i prvih 20 metara pilona.

Ono što mene zanima jeste gradnja samog pilona, tj. da li on mora biti izgrađen u svojoj punoj visini da bi krenulo postavljanje sekcija mosta i kačenje na kablove ili to postavljanje sekcija može da se odradi i sa recimo 50% izgrađenim pilonom, do nivoa gde bi prvi kabl bio zakačen.
 
Ne mora ceo da bude izradjen da bi krenulo postavljanje sekcija evo to se delimicno ovde vidi
j10568a-g027.jpg


A evo i konkretno za nas most:
scan0011px2.jpg
 
super :)
btw ne znam da li sam pre spomenuo ali koliko su realistični renderi dobri toliko ih ja i mrzim jer vidim građevinu gotovu a znam da treba dosta da prođe da bi bila gotova xD
 
Pilon nece cjeli biti od armiranog betona vec ce djo pilona biti celicni pri vrhu koliko sam cuo od inzinjera na gradilistu slovenca da ce na mostu biti i antenski stub i da ce vjerovatno staviti zastavu na vrh.Slovenci rade sa novobeogradske strane tamo vec radovi kasne jer im grad nije obezbedio prilaz mada to nece uticati mnogo na samu izgradnju .Sad ako on laze mene lazem ja vas :kafa: Cak se razmislja da bude sluzbeni put na pilonu otvoren za posjetoce sve je to nezvanicno inase covjek super govori srpski
 
Da je srece pa da se i na brankovom stave zastave u one utore. Medjutim to je tesko izvodljivo zbog lopova i onih onih drugih sto mrze zastavu svoje zemlje..
 
LOL.

Evo ja npr. uopste ne mrzim zastavu svoje zemlje, naprotiv, ali ako je stave na pilon - ogadice mi i most i zastavu. Bas trash sto rece Ambassador.

Postali smo kao male kompleks drzavice, turamo zastavu i gde treba i gde ne treba, jos samo da grb stavimo na guzicu i sve ce biti kako treba.
 
Jel zna neko kako ce izgradnja napredovati tokom zime?Na koji nacin ce se odvijati gradnja i sta ce se graditi.Znam da ce zimi ici sporije ali me bas zanima.
 
Vrh