Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Veliki Vracar :kk:

evo i ja dovlacim glasove za nas most, ocekujem da ubacim jos 5 glasova nocas, ali ako je glasanje do subote ujutru, bice mnogo tesko jer tokom noci oni nabijaju prednost (verovatno je tad kod njih dan), pa cemo biti na udaru celu noc pre zatvaranja glasova. Moramo sutra tokom dana steci bar 15 glasova vise, da bi iole bili u u igri. Borimo se :gobb:
 
Nije mi baš najjasnije to glasanje sa više accounta. Šta radite, otvorite novi, na brzinu napišete 5 postova da bi mogli da glasate? Neki ljudi stvarno imaju višak vremena... :?
 
Auu divota, a jesu li svi sigurni da u "samrtnom ropcu" Primorje nije i u drugim stubovima "štedelo" na armaturi.
 
Wild Duck":3qe20bl9 je napisao(la):
evo i ja dovlacim glasove za nas most, ocekujem da ubacim jos 5 glasova nocas, ali ako je glasanje do subote ujutru, bice mnogo tesko jer tokom noci oni nabijaju prednost (verovatno je tad kod njih dan), pa cemo biti na udaru celu noc pre zatvaranja glasova. Moramo sutra tokom dana steci bar 15 glasova vise, da bi iole bili u u igri. Borimo se :gobb:

Bravo samo napred!! :kk:

Bobb":3qe20bl9 je napisao(la):
Nije mi baš najjasnije to glasanje sa više accounta. Šta radite, otvorite novi, na brzinu napišete 5 postova da bi mogli da glasate? Neki ljudi stvarno imaju višak vremena... :?

Tako je, ali treba 6 postova! i nije gubitak vremena, na brzaka može za 15 -tak minuta!
Oni sada vode 6 glasova pa kada bi recimo beobuildovci koji su već glasali uradili to bar još jednom (a siguran sam da nas je bar stotinjak) eto lepih 94 razlike!
Takmičenje pa i ovo ma koliko izgledalo samo kao zabava, uvek samo po sebi privuče veliku pažnju pa je lepa prilika za afirmaciju naše zemlje. Ovo je borba duha, ajde da pokažemo da nas upkos svemu nije napustio!! :kk:
 
bar nek Mostar pobedi posto je za koplje ispred ovih savremnih cudesa
 
Eh, te tuzne zivotne cinjenice, uvek u sukobu sa nama: Indijaca ima vise :lol:
 
Špic Ade je uređen, čeka se tehnički prijem. Prilaz i dalje nije dozvoljen.
Imaćemo nove poglede (vizure, jelte), ali ja nisam bio nešto impresioniran.
NBG obala vapi za uređenjem.

Ostalo je još samo 7 stubova da se izvadi iz čukaričkog zaliva. Na čukaričkoj strani se vide isečeni delovi izvađenih šipova.
 
Sad malo i u slici:

img5411x.jpg


img5362w.jpg


img5402m.jpg


img5403gh.jpg


img5400x.jpg


img5365u.jpg


img5360j.jpg
 
Vađenje šipova iz rukavca je pri kraju

img5394p.jpg


obavlja se pomoću improvizovane dizalice napravljene od delova onog plavog "kljuna" za naguravanje betonskih raspona mosta:

img5346d.jpg


img5399tl.jpg


izvađeni delovi se vade na obalu i tu razbijaju:

img5406zx.jpg


img5375c.jpg


img5374eo.jpg


i dok neko zapinje, a neko odmara

img5376yy.jpg


a neko lepo sarađuje

img5404qh.jpg


drugi vredno treniraju

img5418g.jpg


img5349x.jpg


a poneko zbog bus plusa u Ruskoj i glavu u torbu stavlja:

img5447j.jpg


img5452k.jpg


img5454a.jpg


ipak postoji i neko ko zna da uživa!

img5329aaa.jpg
 
а шта после они раде са тим стубовима када их разбију? је л' материјал иде после на рециклажу за неку даљу употребу или се баца на сметиште?
 
JohnnyLee":1jez37sv je napisao(la):
а шта после они раде са тим стубовима када их разбију? је л' материјал иде после на рециклажу за неку даљу употребу или се баца на сметиште?

Kao sto rece blagoje armatura se vadi i prodaje (kasnije pretapa naravno) a čeličane to uvek traže jer je za njih jeftinije da kupuju već gotov čelik (staro gvožđe) nego da od sirove rude gvožđa prave čelik.

Beton sa druge strane se u razvijenijim zemljama melje, sitni i sortira pa se koristi se kao agregat za nasipanje donjih strojeva puta, razvijene su i posebne tehnike za kompaktiranje takvog (recikliranog) agregata. Inače je kao i sa armaturom mnogo jeftinije samleti beton nego kopati novi agregat u kamenolomu ili vaditi ga iz reke.

Drugi način na koji se stari beton može koristiti je za jeftino ali efikasno stabilizovanje i sprečavanje erozije rečnih obala ali po mom mišljenju to je ružno.
800px-11-8-07_riprap_photo.jpg


Treći način na koji se koristi stari beton je da se samelje i kao agregat uz dodatak svežeg agregata koristi u nekoj novoj betonskoj mešavini ali pritom treba biti jako obazriv, jer logično stari beton lošeg kvaliteta, prljav ili nedovoljno kvalitetno usitnjen može da pogorša kvalitet novog betona i generalno se to izbegava, ali naravno moguće je.

Kod nas se generalno korsiti 4., način a to je da se jednostavno baci na deponiju zajedno sa ostalim šutom.
 
U ovom slučaju razbijeni beton koriste da bi stabilizovali nasutu zemlju na rečnoj obali sa čukaričke strane pored stuba broj 7 mosta. Video sam kako ga na licu mesta tovare u kamione, a zatim u neposrednoj blizini stuba istovaraju na novoformirani nasip duž obale. Ovaj nasip se može videti na slici koju je postavio Veliki Vračar:

img5375c.jpg
 
Zanimljivo poređenje. :kk:

Meni malo odudara što su ofarbali samo metalni deo mosta.

slika1398.jpg
 
Vrh