Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

djordje*******g":28x9xr30 je napisao(la):
To ce Mi-8 poneti, Gazela ce verovatno leteti pored i iz nje ce nadgledati celu operaciiju.
Tako ce verovatno i biti, mozda iz gazele budu i snimali, ipak mora neki cool snimak da se vrti cele subote :p

@Blagoje, sto pre kaci neku sliku, vidis da ti je ovo post 666 :laugh:
 
:laugh: Više nije. Vidim ja da me danas poterao neki maler.
 
sam2675k.jpg


sam2676d.jpg


sam2677x.jpg



Šmrci šmrc, a gde ću ja da kupujem od sad žilet brijače i gel za brijanje....

http://www.clubbingunlimited.com
 
Kad li će postavljati taj vrh ujutru, voleo bih da dokumentujem to :)
 
Onda pravac Ada. dan će biti lep, drži na oku, pijuckaj kafu, pa kad bude, ti hvataj :)
 
alexa_ndar":2t9fj9xa je napisao(la):
Ono sto ce se videti golim ljudskim okom (fotoaparat,naravno,moze proizvesti drugaciji efekat) je difrakcija svetlosti zbog koje, pod odredjenim uslovima, ono vise nije u stanju da razazna jedan objekat od drugog.

Nezavisno od pitanja koliko ce se pojedine sipke jasno videti, kada se gleda sa dovoljno velike udaljenosti (pod velikim uglom), prosecna providnost ove resetke se menja od recimo 90% pri dnu, do potpuno neprovidnog vrha gde su sipke i obruci sasvim jedan uz drugi. To bi moglo da napravi zanimljiv vizuelni efekat. Kada se oko krece od podnozija pilona prema vrhu, stari betonski deo pilona je naravno potpuno taman i neprovidan, zatim dolazi isto tako neprovidan ali svetliji lim, pa zatim odjednom blizu samog vrha vidite sjajnu plavicastu svetlost neba, da bi bas sama tacka spica ponovo postala neprovidna. To bi moglo pomalo da lici na onaj masonski znak oka na vrhu piramide, ili mozda Sauronovog oka sa mracne kule, ako vas asocijacije vuku na Tolkina, a ne na teorije zavera :lol:

Ostaje nam da vidimo, posto je ovakve stvari ipak tesko vizuelizovati unapred.
 
Nije jos postavljeno ..... sta li rade pojma nemam vrte se vec pola sata :)

scaled.php


scaled.php
 
Prvi pokušaj postavljanja špica je prekinut.

Mi-8 je sa špicem otišao na Makiš ( verovatno ) gde ga je valjda i zakačio.
Gazela iz pratnje je posle još nekog vremena kruženja iznad grada odletela u pravcu Batajnice.

Saobraćaj na mostu je bio u prekidu, a sada je upravo ponovo pušten.

Snimao sam pokušaj postavljanja kamerom pa ću verovatno kraći snimak postaviti uskoro ako bude zadovoljavajućeg kvaliteta.



Edit:
Mi-8 je takođe uzleteo sa Makiša ( verovatno ) bez špica i otišao u smeru Batajnice.

Verujem da će biti još pokušaja iz dobro poznatih razloga.
Ulog je veliki pa će i rizici biti prihvatljiviji. Ako treba zvrndaće i ceo dan.

Naravno, ne isključujem mogućnost da je ovaj prvi pokušaj samo bio proba.
Juče je sam Mi-8 oko pola sata lebdio iznad mosta, pa je i ovo možda bila proba sa zakačenim teretom.
 
^^^ Što objašnjava zašto su to radili pod okriljem, jelte, zore! Sklon sam da poverujem da su ovi što su me jutros probudili jer im je Blok 34 direktno na putanji bili samo generalna proba. Pravi show bih ipak očekivao kad se razdani i Beograđani se razmile po Adi.... Ali možda se i varam, možda su stvarno nešto zeznuli...
 
Na studio b sajtu piše, da su zbog jakog vetra morali da obustave postavljanje vrha, i da će ga staviti kada bude vreme bilo bolje
 
Bio sam previše zlonameran, sad su rekli i na RTS-u... Izvinjavam se!
 
Odlaganje montiranja poslednjeg segmenta pilona »
05. Maj. 2012 | 08:02, Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Zbog jakog vetra, rano jutros, helikopter Vojske Srbije, nije mogao da postavi zavrsnu konstrukciju na pilonu Mosta na Adi.

U skladu sa nacrtom arhitekte idejnog projekta Mosta na Adi rano jutros, oko 5 sati, je na pilon trebao biti montiran njegov poslednji segment helikopterskom jedinicom Vojske Srbije, čiji su piloti podigli, ali zbog jakog vetra nisu uspeli i da postave konstrukciju na vrh pilona.

Podizanje konstrukcije od nerđajućeg čelika biće ponovo organizovano, kada to dozvole vremenski uslovi.

Tokom trajanja ove operacije oko sat vremena bio je obustavljen saobraćaj na Mostu na Adi, kao i rečni saobraćaj na Savi.
http://studiob.rs/info/vest.php?id=76264&kategorija=Beograd

Sta sve podrazumevaju pod "jakim vetrom" ne znam.......
 
milanche":38k22p7p je napisao(la):
Sta sve podrazumevaju pod "jakim vetrom" ne znam.......

Pa moguce je ... na toj visini ne duvaju isti vetrovi kao pri zemlji. A u pet sati zato sto se mora zatvoriti i recni i auto sabracaj pa manje smetaju.
 
Субота, 05. мaj 2012.

Одлагање монтирања последњег сегмента пилона

Због јаког ветра, рано јутрос, хеликоптерска јединица Војске Србије, није могла да постави завршну конструкцију на пилону Моста на Ади.

Према речима Ненада Бајића из Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београда, јутрос око 5 часова пилоти Војске Србије подигли су последњи сегмент пилона, али због јаког ветра нису успели и да поставе конструкцију на врх пилона.

- Ветар је дувао брзином од око 9 километара на сат, што је спречавало безбедан прихват завршног елемента од стране људи који су се наазили унутар пилона. Један од задатака ове операције је безбедност људи и опреме, тако да ће подизање конструкције од нерђајућег челика бити поново организовано наредних дана, чим то дозволе временски услови - изјавио је Бајић.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1504076
Malo opsirnija vest o ovom nesudjenom dogadjaju sa sajta grada.
 
Ode mast u propast. Pa kako oni misle da narod sutra glasa za njih! :p
 
Pa tu su nove Terazije, obilaznica, osvetljanja ....
 
Probudili me, ja čekao, gledao na kamericama, na kraju Vrlenija objavi da se odustaje (+, i hvala) i vratih se da spavam.

Šteta, ideja je bila razumna.

Koji je ovo paradoks: most je bio jedan od glavnih aduta u kampanji, "cede" ga marketinški skoro već 4 godine, i onda u subotu od rane zore helikopterima probude desetine hiljada glasača i to jedan dan pred najneizvesnije izbore.

U skladu sa nacrtom arhitekte idejnog projekta
- šta god ovo značilo, na kraju može jako skupo da ih košta.

Da li se neko seća - čime je podizana antena na Avalskom tornju: helikopterom ili kranom?
 
Изгледа комбиновано...

Цитат:

"Limit krana – PERI UP nastavlja dalje
Na vrhu tornja nalaziće se gotovo 70 m visoka antena, koja će biti postavljena, nakon završetka armiranobetonske konstrukcije, na visini od 136,91 m. Iz statičkih razloga kran je moguće koristiti samo delimično prilikom njene montaže. Nadalje će pojedinačni delovi antene biti montirani pomoću specijalne PERI UP Rosett skele. Budući da poslednju fazu postavljanja antene nije moguće izvesti na ovaj način, ona će biti realizovana pomoću helikoptera."

Извор:

http://www.peri.rs/projekti.cfm/fus...reference_ID/1650/referencecategory_ID/19.cfm
 
Ja koliko se secam nije bio helikopter za antenu nego je nosac radjen iz delova a sama antena i nije velika mogla je i kranom
 
Vrh