Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Спот ја стварно не могу да схватим твој мотиве за ову демагогију.Ок си овако али несхватљиво ми је твоје размишљање. Док се ти бринеш за милијарде које су одавно опране управо нам нестају стотине милиона. Ајмо за то време да кукамо за Кларом Шуман тј кипарским милијардама. :notok:

И што каже Реља , ово је за 2010. гоодину , ко зна која је крајња цена. А изгледа да су неке ставке још и изоставили.

Ето,за сад нас је 3 километра местемично денивелисаног и семафоризованог булевара коштало 450 милиона...За сад.
 
Delija":3nm6d9ya je napisao(la):
Спот ја стварно не могу да схватим твој мотиве за ову демагогију.Ок си овако али несхватљиво ми је твоје размишљање. Док се ти бринеш за милијарде које су одавно опране управо нам нестају стотине милиона. Ајмо за то време да кукамо за Кларом Шуман тј кипарским милијардама. :notok:

И што каже Реља , ово је за 2010. гоодину , ко зна која је крајња цена. А изгледа да су неке ставке још и изоставили.

Ето,за сад нас је 3 километра местемично денивелисаног и семафоризованог булевара коштало 450 милиона...За сад.

A ma slazem se da je projekat UMP-a sa mostom skup i slazem se sa tim da se kralo (koliko, ne znam, verovatno dosta), ali makar je uradjeno nesto od tih para i vidi se.

Ne kukam za silnim opranim milijardama, ali bas ne vidim sta je izgradjeno od tih para.

Krade se svuda u svetu ne samo kod nas a i u buduce ce se krasti, i to je opsta praksa, ali bar da izgrade nesto za te pare, da se vidi.
 
Да...Идемо из крајности у крјност.Све више верујем у то да је примарни циљ овог пројекта баш то да се види,да кошта па тек онда да користи.
 
Primarni cilj ovog, kao i svih ostalih projekata finansiranih iz budzeta grada ili iz raznih kredita, je samo jedno, a to je jednostavan nacin kradje. To nije nista novo i takvi projekti se odobravaju vec dugi niz godina, bez ikakvih posledica po "organizatore". Racunajte da preko 50% od izgradnje, renoviranja, i uredjenja javnih i drugih objekata finansiranih na ovaj nacin ode u nepovrat, i niti postoje racuni, niti su cene projekata javno objavljene bilo gde (a pravo je svih gradjana da budu informisani o istim).
 
Ja verujem da ce konacna cena objekta znati tek revizijom budzeta grada Beograda za 2011. godinu sto znaci tek krajem decembra ove Godine.Ako je suditi po Besci pretpostavljam da i ovde postoji mogucnost da bude probijanja cena.Nadam se da gresim.
 
Delija":1at3irz3 je napisao(la):
Да...Идемо из крајности у крјност.Све више верујем у то да је примарни циљ овог пројекта баш то да се види,да кошта па тек онда да користи.

Slozicu se sa ovim, jasno je da su namerno napravili nesto impozantno, to cak i pise u javnim dokumentima da most treba da bude "simbol"
 
У суштини, једини проблем је у томе што си изабрали најскупље идејно решење самог моста. Питање је само, да ли би мост са два мања пилона био значајно јефтинији. Можда би био јефтинији таман толико, да направе нормалну петљу Хиподром....
 
Danas dan k'o poručen za vožnju bajsa i pređo' i ja preko njega (mosta preko Ade). Sad sam valjda upao u klan prelazača? :p

 
stf":3ixsborm je napisao(la):
У суштини, једини проблем је у томе што си изабрали најскупље идејно решење самог моста.

:o
 
stf":2ohdbdv6 je napisao(la):
У суштини, једини проблем је у томе што си изабрали најскупље идејно решење самог моста. Питање је само, да ли би мост са два мања пилона био значајно јефтинији. Можда би био јефтинији таман толико, да направе нормалну петљу Хиподром....

Pa glavna diskusija na ovoj temi se uglavnom i vodila oko izabranog rešenja mosta i cene.
 
relja":21gmywhb je napisao(la):
Pa glavna diskusija na ovoj temi se uglavnom i vodila oko izabranog rešenja mosta i cene.

"Diskusija" baš zvuči pretenciozno, ipak je pre ovo neobavezno ćaskanje... :rolleyes:
 
^A ovo zvuči kao potcenjivanje...

Ovo je neobavezna diskusija, ja još ne čuh da se ljudi okupljaju (pa čak i virtuelno) da bi neobavezno ćaskali o tome gde je otišlo 450 miliona ... come on.... Još i Studio Đ da nam neobavezno javi cenu.... - ups, neobavezna kritika.... :D
 
Duboko sam se zamislio i ipak je ćaskanje bliže istini... :p
A i ko od vas ovde pije kiselu vodu?! :)
 
Gospodine Veliki, Vi ćaskajte a mi deca ćemo da diskutujemo ;)
 
Veliki Vracar":hdnbhlxr je napisao(la):
relja":hdnbhlxr je napisao(la):
Pa glavna diskusija na ovoj temi se uglavnom i vodila oko izabranog rešenja mosta i cene.

"Diskusija" baš zvuči pretenciozno, ipak je pre ovo neobavezno ćaskanje... :rolleyes:

Aha, sada kada je 118 postalo 160+pdv, sada odjednom - ćaskamo? :p

Molim moderatore da se na naslovnoj strani foruma na svih 10 mesta reč "diskusija" promeni u "ćaskanje" :) zbog pretenzija da ovo bude ozbiljan forum.
 
stf":25coo7hl je napisao(la):
У суштини, једини проблем је у томе што си изабрали најскупље идејно решење самог моста. Питање је само, да ли би мост са два мања пилона био значајно јефтинији. Можда би био јефтинији таман толико, да направе нормалну петљу Хиподром....

Na žalost, ja iskreno mislim da ti mozgovi zaista misle da su napravili najbolje rešenje za Hipodrom, oni jednostavno semafor vide kao sveti gral. Ne verujem da se tu uopšte radi o lovi, bar ne za taj konkretni slučaj. Bolesno, ali je tako.
 
relja":3m4j0zgs je napisao(la):
Aha, sada kada je 118 postalo 160+pdv, sada odjednom - ćaskamo? :p

Veruj mi od početka je...

relja":3m4j0zgs je napisao(la):
Molim moderatore da se na naslovnoj strani foruma na svih 10 mesta reč "diskusija" promeni u "ćaskanje" :) zbog pretenzija da ovo bude ozbiljan forum.

Ovaj forum je ozbiljan zbog informacija koje pruža na portalu i u izveštajima forumaša sa terena i po tome je efikasniji od oficijelnih medija a komentari su uglavnom što reče nova neobavezna diskusija a to je ništa drugo do sinonim za ćaskanje..
Ne obazirite se na moju upadicu, nastavite sa diskusijom, mada mi i dalje zvuči komično... :)
 
GOJE":263bqm0p je napisao(la):
stek":263bqm0p je napisao(la):
GOJE":263bqm0p je napisao(la):
I kao posebna slika, koja prikazuje nekoliko simbola:

imas li ovu sliku u malo vecoj rezoluciji, treba mi za wallpaper :cool:

a što ne bi moglo, mada naglašavam da su sve fotke čisto amaterske.

http://img841.imageshack.us/img841/4522/img0025rt.jpg
hvala puno + za tebe ;)

p.s. i ako su amaterske,sjajne su sve slike,tako da mi nije toliko bitno dal su profi ili amaterske
 
Veliki Vracar":3rqlast1 je napisao(la):
Ovaj forum je ozbiljan zbog informacija koje pruža na portalu i u izveštajima forumaša sa terena i po tome je efikasniji od oficijelnih medija a komentari su uglavnom što reče nova neobavezna diskusija a to je ništa drugo do sinonim za ćaskanje..
Ne obazirite se na moju upadicu, nastavite sa diskusijom, mada mi i dalje zvuči komično... :)

Ćaskanje nije sinonim za neobaveznu diskusiju jer su onda i mediji poligoni ćaskanja. Komentari mogu svakako da se tumače i nemoj menjati teze u ćaskanju :p Tj nisi ti ozbiljan čika zato što nas izveštavaš, a mi koji komentarišemo neozbiljna deca.

Forumska diskusija je neobavezna jer je neformalna, dobrovoljna, anonimna. Ne i neozbiljna čak i kada se :p Ne moram da odem na TV da bi to bilo formalno. Ovaj forum je dragocen i zbog razmene mišljenja, kada bi se svelo samo na puko izveštavanje, on bio bi sličan svim ostalim medijima, a on to nije, zapravo je otklon od onoga što nam se svakodnevno servira. A to je i dragocenije. Ko te još zove da te pita šta ti o nečemu misliš....

Nazovi ti ovo kako hoćeš, za mene je ćaskanje smanjenje vrednosti ovde izrečenog. (u kontekstu koji ti pominješ) Dakle, samo nas ti izveštavaj i postavljaj slike :kk: Neka je to za tebe ćaskanje, meni je povod za diskusiju.
 
Vrh