Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

E moj Ramo...ti izgleda živiš u pravoj nebeskoj Srbiji. Navedi mi jedan izveden objekat u zadnjih 30 godina gde se nije kralo lopatom.
Za suzbijanje korupcije su potrebne decenije i ako bi smo to čekali, podavili bi smo se ko pilići u ovom gradu. Ako postoji način da se iznesu na čistac sve malverzacije, naravno da to treba i uraditi, ali mrzeti most zbog toga je smešno i detinjasto. Šta predlažeš, da svi bojkotujemo most dok ne pohvataju sve lopove?
 
Ko prica o mrznji prema mostu, kakav je to spin? Rekoh, most je tu i niko zdrav ga nece rusiti.

Meni vise deluje da ima ljudi koji su spremni da mu se "dive do imbecilnosti", u inat nama koji ga kritikujemo. A mislim da imamo mnogo objektivnih razloga za kritiku.
 
^^Zašto odmah da se most bojkotuje...

Da, da, mi znamo gde živimo, ovde se krade-zamisli!!!, kao da se samo ovde krade, ali za razliku od ovde, oni tamo traže da im se polažu računi, da imaju na uvid važnu dokumentaciju, da postoji javna rasprava, da je sve trasnparentno. Ako se to ne desi – zna se...! (eno i na mostu Zemun Borča Blagoje primetio nedostupnost osnovnih podataka)

I sad kao - to je tamo mi ovde to nemamo, trebaju nam decenije.....Pa, do toga se dolazi stalnim propitivanjem, a ne stalnim pravdanjem da ovde ne može ništa ako se ne krade...Servirali su nam da je to jedini izbor: da se krade i radi ili da se ništa ne radi, i vi naseli.

Kritika i zahtevanje da se radi by the book (pa bio ovo i Srbistan), ne znači da hoćemo da roknemo most, ma koliko da je ružan :p
 
Ljudi mostovi spajaju . Polako , Novi Beograd se leči na VMA to je opravdanost mosta a možda bude i još onih koji tamo rade na izgradnji Miljakovac 4.. 5
 
stf":3twu70wz je napisao(la):
Мислим да постоји консензус на форуму око ужаса који ће бити код улива тунела Аутокомада-Хиподром, код самог Хиподрома. Зар би било ишта боље код тунела испод Аде?

Мислим да постоји изнуђени консензус у градским структурама да се тај тунел неће градити у наредних 10 година,а повучени искуством знамо да где је 10 ту је и 30 година а тад ће ваљда бити људи способних за нешто боље од семафорисаног булевара тешког неколико милијарди. То такође значи да је питање да ли ће овај мост икада доћи до 100% искоришћености.Но,с обзиром на пројектовања решења боље да до тога никад и не дође.

Хомере,шта да ти кажем,никад немам ништа против зезања,па чак ни на мој рачун али ми у овом случају то има неки додатни призвук.
 
Nudili su nam Besix tower, najvisa zgrada na balkanu, nismo nista videli od toga

Nudili su nam Vega City, najveci trzni centar u istocnoj evropi, nista dalje od 3D nismo videli.

Nudili su nam razne kule, gradove, ultra giga mega markete!!! I opet nista!

Svasta su nam pricali, da ce beograd da dobije landmark objekte, da ce da se vrati na velika vrata.




Onda se pojavio ovaj most, najveci na svetu u svojoj vrsti, za koji bi u ono vreme svi rekli da se nece nikad izgraditi, da ce da bude odbijen kao i ovi ostali projekti, da je to nemoguce u srbiji.


Ali eto izgradili su ga, da smo 2005te videli ove slike osvetljenog mosta ne bi verovali da je to moguce u nasem malom beogradu da dobijemo most o kome cak New York moze da sanja! :pob:

Mozemo da pricamo kolko hocemo, da je skup, da su mogli 3 mosta da urade.

Sustina cele price i moja zadnja rec u vezi mosta: THEY DID IT!
 
Moram da izrazim zabrinutost po pitanju prosirenja bul Patrijarha Pavla od petlje do skretanja za kosutnjak ( podvoznjak ). Smatram da bi taj deo trebalo ukopati u plitki tunel . Druga stvar, samo prosirenje Drajzerove nece previse uciniti. Da bi vozaci sa Banjice i Dedinja srecno stigli do novog mosta, trebalo bi i resiti skver kod Dragise Misovic. Tu se u spicu upravo zbog skretanja u Drajzerovu i semafora ( odnosno izlaska iz Drajzerove ) stvara ogromna guzva. Bilo bi odlicno kada bi se Pere Velimirovica takodje prosiriloo i kada bi se nekako ukinuo semafor na kraju te ulice.
 
^^
Prosirenje te ulice se ne planira narednih 3 godine definitivno jer nema te stavke u budzetu grada ni za ovu,ni za 2013 i 2014 godinu.

Regulacioni plan je donet skoro,ali nikakvih radova nece biti jer izgleda da su ispali preveliki troskovi izgradnje UMP-a sa strane Novog Beograda,a znajuci kako bude inace,porasce jos vise dok se deonica Tosin Bunar-petlja jurija gagarina i izgradi.
 
Ramirez":guls6mtw je napisao(la):
Ko prica o mrznji prema mostu, kakav je to spin? Rekoh, most je tu i niko zdrav ga nece rusiti.

Meni vise deluje da ima ljudi koji su spremni da mu se "dive do imbecilnosti", u inat nama koji ga kritikujemo. A mislim da imamo mnogo objektivnih razloga za kritiku.


Daleko vise je kritikovana izgradnja Gazele pa pogledaj danas koliko nam zapravo znaci.... Iskreno se nadam da nisi jedan od onih placenika od strane pojedinih politickih partija...... p.s. skloni taj avatar, nije ti ovo forum politicke prirode ;)
 
A jel mogu da postavim jedno pitanje?

Sta to vi kriticari predlazete da uradimo sad kada je most gotov, da se nekako maknemo sa mrtve tacke. Ovako vise nije zanimljivo...
 
Ova tema je odavno otisla u ... zato sto se bez veze prepiremo a argumenti se ne sudaraju, niti se presecaju, nego se jednostavno mimoilaze u prostoru. Razgovor gluvih.

Po meni je jedini nacin da se izvucemo iz ovog cor-sokaka da temu podelimo na:

(1) Antikorupcijsko-politicki deo u kome bi se prilagali argumenti i sve informacije iz medija ili od insajdera o tome da li se i koliko kralo. Koliko je bilo kradje NE ZNAMO ali valjda mozemo SVI DA SE SLOZIMO da smo protiv kradje i da na tome zajedno poradimo. Po mogucnosti bez pausalnih optuzbi (i blanko odbrane SVEGA) ali tu ovaj forum mozda moze da pokrene jednu vaznu drustvenu akciju i pokret.

(2) Tehnicko-ekonomsko deo u kome bi se raspravljalo o ceni ovakvog mosta u principu, da li je i kako moglo jeftinije (da recimo ne bude viseci), da li je postojala bolja lokacija, da li je bilo bolje ici bez sina, sa manje ili vise traka itd. Mozda cak ici i sa dve teme tehnicko-ekonomskom i urbanisticko-ekonomskom. Po meni su ovo pitanja po kojima racionalni ljudi mogu da se ne slazu. I to ostro. Ali se ovo pitanje mora odvojiti od prvog.

(3) Tehnicko-izvedbeni deo o kome bi se raspravljalo o mostu kao OBJEKTU, kako je izveden, kakve rampe, itd.?imajuci u vidu da je most TU (ne ide nigde niti ce ga iko rusiti) i sada je pitanje kako od njega izvuci maksimum. I ovde ce sigurno biti razlicitih misljenja ali verujem da ce biti manje kontroverzi jer su ovo ipak pitanja po kojima struka ipak jasnije odredjena, ali svejedno mozda doprinesemo tome da se ovaj projekat (kakav god bio do sada) bolje kompletira.

Meni je iskreno muka od rovovskih stavova "NISTA ne valja" ili "sve je super". Moze ovaj forum puno bolje od toga.
 
pera&kojot":322bjup2 je napisao(la):
A jel mogu da postavim jedno pitanje?

Sta to vi kriticari predlazete da uradimo sad kada je most gotov, da se nekako maknemo sa mrtve tacke. Ovako vise nije zanimljivo...
Pa eto, jedan rece, Most je gotov, NAZALOST. Sta ti to govori.
 
Predlažem da se RTV Studio B preimenuje u TV Most na Adi (radio da ukinu, a televizija ubuduće samo most da snima).
Stvarno su preterali, dosadili više sa tim mostom i Bogu i narodu. :bash:
 
Kakvo je bilo stanje na mostu i okolini u popodnevnom špicu?

Jurija Gagarina, Radnička, Raskspetlja,Topčider, Drajzerova?
 
Ramirez":16klmm8y je napisao(la):
Ja nikako da svarim da je pola ovog foruma zapravo srecno oko celog Most na Adi projekta. Ok, kapiram da ste svi zaljubljenici u struk(e)u i da ste zbog toga gladni velikih projekata u svojoj okolini, itd, sve je to razumnjivo. Ali u kom balonu morate biti kad vas nije briga kolko kosta? Od cijih para se to gradi? Mislim ono, to su najosnovnije stvari, a polovini ovde je to nevazno.
О коме ти причаш? О чему? Јел ико од критичара заправо чита шта ми "имбецили" пишемо? Да ли ви, критичари знате ишта да искритикујете а да се аргументима не дискредитујете у истој реченици? Да ли ико од критичара заправо зна да критикује?

Углавном лупетате глупости, занешени, заиста морам рећи: мржњом

Како другачије окарактерисати ових твојих пар реченица? Чиста заслепљеност мржњом.
Јер, да ниси засепљен, увидео би следеће "ситнице":
1.
.....Ja nikako da svarim da je pola ovog foruma zapravo srecno oko celog Most na Adi projekta....
Нико није срећан због целог пројекта, јер је пун малверзација, лоших решења које критикују сви, од почетка теме.
2. ....Ali u kom balonu morate biti kad vas nije briga kolko kosta?....
Све нас је брига. Сви смо данима галамили око подизања кредита за убрзање радова нпр. Па око спуцаних милиона због непотребног дуплог железничког чвора....итд...
3.....Od cijih para se to gradi? Mislim ono, to su najosnovnije stvari, a polovini ovde je to nevazno.....
Мислим да не постоји особа која од почетка овог пројекта није изговорила барем неку примедбу о трошењу нашег новца.

На крају, да ли је могуће да је толико људи овде нападнуто да су имбецили, идолопоклоници власти, само зато, што реагују на потпуно неадекватна поређења "свевидећих"? Да ли сте увидели да нико овде није глуп, или "заљубљен" у мост. Само смо реаговали на претенциозна чиста опозициона страначка поређења која везе немају са здравом логиком....али.....Хвала вам, што сте нам тако дивним и аргументованим поређењима отворили очи, мана имбецилима. Хвала вам, не знам, шта бисмо без вас.
Ramirez":16klmm8y je napisao(la):
Most je izgradjen i tu nema nazad, nazalost.
СА оваквим ставом, ћемо далеко у будућности дотерати. Тешко нама.
 
stf":23gibv3c je napisao(la):
Ramirez":23gibv3c je napisao(la):
Ja nikako da svarim da je pola ovog foruma zapravo srecno oko celog Most na Adi projekta. Ok, kapiram da ste svi zaljubljenici u struk(e)u i da ste zbog toga gladni velikih projekata u svojoj okolini, itd, sve je to razumnjivo. Ali u kom balonu morate biti kad vas nije briga kolko kosta? Od cijih para se to gradi? Mislim ono, to su najosnovnije stvari, a polovini ovde je to nevazno.
О коме ти причаш? О чему? Јел ико од критичара заправо чита шта ми "имбецили" пишемо? Да ли ви, критичари знате ишта да искритикујете а да се аргументима не дискредитујете у истој реченици? Да ли ико од критичара заправо зна да критикује?

Углавном лупетате глупости, занешени, заиста морам рећи: мржњом

Како другачије окарактерисати ових твојих пар реченица? Чиста заслепљеност мржњом.
Јер, да ниси засепљен, увидео би следеће "ситнице":
1.
.....Ja nikako da svarim da je pola ovog foruma zapravo srecno oko celog Most na Adi projekta....
Нико није срећан због целог пројекта, јер је пун малверзација, лоших решења које критикују сви, од почетка теме.
2. ....Ali u kom balonu morate biti kad vas nije briga kolko kosta?....
Све нас је брига. Сви смо данима галамили око подизања кредита за убрзање радова нпр. Па око спуцаних милиона због непотребног дуплог железничког чвора....итд...
3.....Od cijih para se to gradi? Mislim ono, to su najosnovnije stvari, a polovini ovde je to nevazno.....
Мислим да не постоји особа која од почетка овог пројекта није изговорила барем неку примедбу о трошењу нашег новца.

На крају, да ли је могуће да је толико људи овде нападнуто да су имбецили, идолопоклоници власти, само зато, што реагују на потпуно неадекватна поређења "свевидећих"? Да ли сте увидели да нико овде није глуп, или "заљубљен" у мост. Само смо реаговали на претенциозна чиста опозициона страначка поређења која везе немају са здравом логиком....али.....Хвала вам, што сте нам тако дивним и аргументованим поређењима отворили очи, мана имбецилима. Хвала вам, не знам, шта бисмо без вас.
Ramirez":23gibv3c je napisao(la):
Most je izgradjen i tu nema nazad, nazalost.
СА оваквим ставом, ћемо далеко у будућности дотерати. Тешко нама.

I ja htedoh da mu "slozim" par nasty words, ali k'o velim da nepocinjem glupavu raspravu. No, pazi njega koji kritikuje, a koji, izmedju Avatara i imena ima dve negativne stvari. On pripada onima kojima se nista ne svidja. Ocigledno mu se nesvidja EU zato sto je Barbarian. Bar tako shvatih iz imena. :blah:
 
JohnyBgood":1d10vjgn je napisao(la):
Ova tema je odavno otisla u ... zato sto se bez veze prepiremo a argumenti se ne sudaraju, niti se presecaju, nego se jednostavno mimoilaze u prostoru. Razgovor gluvih.

Po meni je jedini nacin da se izvucemo iz ovog cor-sokaka da temu podelimo na:

(1) Antikorupcijsko-politicki deo
(2) Tehnicko-ekonomsko deo
(3) Tehnicko-izvedbeni deo

Meni je iskreno muka od rovovskih stavova "NISTA ne valja" ili "sve je super". Moze ovaj forum puno bolje od toga.

plus za ovo. logovah se samo zbog toga.

svako prica svoju pricu, lece se frustracije, politizuje.. ljudi, moguce je u isto vreme uzivatu u mostu kao arhitektonskom delu ali i pitati se zasto nema jedne rampe, sta je sa pesacima, ko nije zavrnuo srafove i sl.. o korupciji na projektu da ne pricamo, naravno da treba isterati do kraja ko je lopov, ali to je tek treca prica
 
Da postoje mane u projektu UMP-a i mosta, postoje
Da se kralo, kralo se
Da je most skup, verovatno jeste.
Da je moglo bolje, moglo je.

Sve to stoji, ali rezultat svega ovoga ipak nije toliko los koliko bi neki hteli to da predstave.

Kriticari bi trebali da shvate da je ipak manje zlo sto je most izgradjen nego da se nije izgradio.
 
Политика, па ваздух да дишем. Е, па док је год тако, онда да одговорим на тај начин.

Нећу гласати исто на градском и републичком нивоу. Али са овим мостом (и са још доста других мањих ствари) је све вас опозиционаре Ђилас сахранио. И док год вам Земун буде мерило вашег урбанизма и бриге за град, увек ћу гласати тако. Јесте да сада следи општа пљувачина следећих пет месеци до избора, али ко губи има право да се љути. Довољно је проћи кроз Џона Кенедија и погледати леву и десну страну улице и видети ту разлику коју заступате у општини у којој сте на власти.

Уживајте.
 
Smem li ja nesto da pitam? Kad se vec zna da je bilo korupcije i da je neko "napunio vrece", tj. ako postoji opravdana sumnja da je tako bilo, zasto niko nije podneo tuzbu protiv "gresnika"? Svi pricaju o nekakvim kradjama, a niko nema nikakve dokaze na osnovu kojih bi krivci bili kaznjeni. Posto ja nisam glasac, meni je svejedno ko je na vlasti sve dok postoji nekakav vidljivi napredak. Koliko sam ja video, otkako je zavrsena rekonstrukcija Gazele i otkako je otvoren novi most, u gradu je manja guzva. Ja od Pravnog do Merkatora stignem za 15-20 minuta u polupraznom novom i zagrejanom autobusu. :)
 
Bobb":24rm0n6m je napisao(la):
Čak i u ovako slabašnom špicu kakav je bio jutros, poduža kolona se pravi na pristupu od šumarskog prema Carevoj Ćupriji. Bojim se da će tu nastati kolaps kad krenu škole. :/

Svako jutro vozim tim pravcem i nikakva poduža kolona se ne pravi tu, čak i kada je semafor uključen. Zastoj, i to povremeni, uglavnom prave taksisti i nervozni vozači koji skreću levo u paštrovićevu. Da stoji saobraćajac kod šećerane, cenim da bi za pola sata ispunio dnevnu normu kazni.

Veća gužva se stvara od tramvajskog semafora do semafora sa drazjerovom.

Od moje kuće do OTC na Novom Beogradu za 7 minuta!
Nemate pojma koliko zadovoljstvo. I da je most koštao tri puta skuplje, ušteda živaca je nemerljiva!
 
Najvece kritike idu na to sto se na mostu neko debelo ugradio. Nadam se da ce sleda vlast otvoriti aferu MOST i strpati odgovorne u zatvor. Sto se mene tice ja ne bih pravio tako reprezentativan objekat znajuci sveopstu situaciju u zemlji, jer nismo dovoljno bogati da se tako kurcimo. Mogla je i skromnija ali isto funkcionalna konstrukcija da prodje, al sta je tu je. Most je zaista lep al ga kvari po meni seljacko osvetljenje. Kad vidim one plave horizontalne neonke odmah se setim popularnog abarth-ovanja domacih krshina (citaj yuga) sa plavim neonkama ispod i obaveznim plavim svetlima na haubi. Tu je arhitetka omanuo skroz.
 
lento":ynmaic7f je napisao(la):
Smem li ja nesto da pitam? Kad se vec zna da je bilo korupcije i da je neko "napunio vrece", tj. ako postoji opravdana sumnja da je tako bilo, zasto niko nije podneo tuzbu protiv "gresnika"? Svi pricaju o nekakvim kradjama, a niko nema nikakve dokaze na osnovu kojih bi krivci bili kaznjeni. .......

Šala ili...?
Povuci paralelu sa nabavnom vakcina za novi grip, istragom koja je u toku i pomocniku ministra koji je postavljen samo zbog toga pa su ga se odrekli.
U "Kolubaru" u umešani sve sami "bivši".
Da nije bilo novinara, niko se ne bi ni bavio time.
Pravosuđe i država nam imaju takav ugled da se slučajevi samo gomilaju pred Sudom u Strazburu.

Most je tu gde je, rušiti ga nećemo.
Meni se i dalje ne dopada, iz istih razloga kao i do sada - ne padam na kozmetiku, zanimaju me cena i efikasnost.
Koliko ja vidim, sve što je napisano u Deklaraciji,
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=160932#p160932
i dalje stoji (nisam ranije čitao tu deklaraciju, ali skoro sve što sam pisao svih ovih godina se poklapa sa njom).
Ako neko može da mirne duše da pređe preko svega napisanog, o čemu onda pričamo?
Ovaj grad ima hiljadugodišnju istoriju, ovakvi simboli mu nisu potrebni, ruglo na "pravom" ulazu u grad se i dalje zapostavlja, a prihodi Grada opadaju.

A što se tiče politike - ono što je meni fascinantno - najveći uspeh ovog gradonačelnika se već zaboravio :) : organizacija saobraćaja zbog rekonstrukcije Gazele, raseljavanje Roma, ne prihvatanje ucena kreditora. To je dovoljan razlog da se dva puta razmisli kome dati glas :/
 
Vrh