Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Nesto mi nije jasno ....... Kako ove grede koje nasedaju na stubove nemaju onu gumu ili jastuk na kojem most dise ??? Beton na beton mi nepojmljivo :rolleyes:
 
Koliko sam ja razumeo, ovi svi mali stubovi na kojima trenutno stoje ploče će se nakon postavke pilona i ostalih nosača (valjda 11 ukupno) ukloniti tj. oni su tu samo privremeno. Baš zbog toga što su tu privremeno mi je nekako drago što smo ih uslikali, čisto da ostavimo budućim generacijma fotke kako je to izgledalo dok se gradilo (isto tako se ja oduševljavam kada vidim neku fotku stare zgrade dok se gradila).
 
Inače, odlučio sam da dam mostu nadimak "Igla" zbog oblika pilona. Kada već imamo Gazelu možemo i Iglu :kafa:
 
shmeksi":15nsztgp je napisao(la):
Inače, odlučio sam da dam mostu nadimak "Igla" zbog oblika pilona. Kada već imamo Gazelu možemo i Iglu :kafa:
znam da je crnjak, ako je brankov most dobio (naravno da nije ali legenda je) po znate već čemu, ajde da bacimo žirafu sa novog savskog mosta pa da joj nadenemo ime žirafa :|
 
Po Kuriru i Pressu most se tako i zove (a verovatno će ga tako zvati i kad se završi).

Mene stvarno naš pilon mnogo podseća na iglu.

Da li je neko uspeo da sazna da li će biti pravljeno neko stepenište na špicu Ade?
 
Ne ne imaćemo zoo vrt ! Sa kim god da pričam o mostu kaže ˝ a ŽIRAFA ˝ :rolleyes:
 
zato krećem u kontra ofanzivu i od sada ga svuda oslovljavam sa igla, možda zaživi u narodu. :kafa:
 
a jel su oni malo odstupuili od prvobitnog rendera.Cini mi se da je u prvom bilo nesto slicno kao kod avalskog tornja sa tri stuba u zemlji, a sada ima samo jedan.


01.jpg
 
Koliko je meni poznato oduvek je pilon bio samo jednim krakom "poboden" u zemlju, a to sa tri kraka prvi put čujem, jedino ako ti misliš na "žirafu" ona je možda imala tri kraka.
 
Kako bi bio brutalan pogled kad bi na vrhu pilona bio neki vidikovac...poput mosta u Bratislavi...
Bratislava_New_Bridge_from_castle_hill.JPG
 
Meni bi bilo super da se most jednostavno zove "Sava"
 
Ja mislim da ce u narodu za uvek ostati ime most preko ade. Kako god da ga krste ja cu ga uvek zvati most preko ade.
 
ma kakva igla :grand: zamisli sebe u realnoj situaciji da kazes evo me na igli ili tome sl.

eto ideje za sledece glasanje a sada jos samo da spremimo predloge
 
ako sam mogao da provedem mladost čumeći na Gazeli, mogu i da projurim preko Igle :kafa:

može i "UMPa-lUMP"-a :D

Malo me ovo sunce danas ošamutilo te me razumite, nisam navikao posle 10 dana kiše
 
Vrh