Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ako Boki kaze Igla, ima da bude Igla!!! I to ne bilo kakva, vec Dijamantska Igla, ne zvao se ja Livadinka Kukuric! A i ne zovem se tako... :grand:
 
hahah nista nije reseno a i postali smo neozbiljni kao i predlog da se most zove igla
 
Ako gradske vlasti budu izmislile neko "poetično" ime, ili se budu trudile da nametnu nešto "prigodno" ("Nenadov most", "Most Evrope" ili nešto slično), to će u narodu izazvati kontra efekat. Naš narod ume da bude otrovno duhovit, a tek će biti razloga za sprdnju.

Uostalom "Most preko Ade" je i tako prirodno i jednostavno, ne zvuči loše...i ne provocira vickaste.
 
Сад се сетих Бориних стихова: ,,Кад му је било свега доста, Бранко је скочио са савског моста..."... :D

...иначе, мост ће се звати ,,Ретардињо"...:p:p:p
 
Na Adi cuprija!!! Konkurs da se napravi, pobednika popnemo na pilon i za nagradu damo mu sat vremena da pljucka na prolaznike od gore.
 
Meni ne. Nekako je neinventivan. Lepse je Most preko Ade ili nesto potpuno neutralno. Recimo super mi je predlog da se most preko Dunava prema Borci nazove Panonija. Kad bi moglo nesto tako... :rolleyes:
 
Pa da! Kad je preko Dunava Panonija, neka ovaj preko Save bude Sumadija!!! :gobb:
 
Мост Николе Тесле...Мост Михаила Пупина...Мост Милутина Миланковића...Мост Светог Саве...

Како су фантастични детаљи на Патријаршијском мосту у Москви...Ово име ми се исто допада у њиховом случају јер мост иде до Патријаршије, Храма Христа Спаситеља...
patrijarsijskimostmoskv.jpg
 
Kako neko već reče ovde, koji god naziv da mu se nadene, ostaće uvek ''most preko Ade''...i dobro je što je tako.
 
Goldstein":3je*******4ro0 je napisao(la):
Kako neko već reče ovde, koji god naziv da mu se nadene, ostaće uvek ''most preko Ade''...i dobro je što je tako.
To i ja cenim, u svakodnevnom razgovoru bice tipa "cemo preko ade ili gazele?" , "ma cuo sam danas na radiju da je guzva preko ade, idemo gazelom."
 
Mislim da će se zvati "Most sa Jednim Pilonom" :) (valjda sam pogodio velika slova). Inače, ovo je pre svega most preko reke Save koji se oslanja na Adu. :)
Ako prelazi i reku Topčiderku (mislim da je reka), možda se bude zvao most preko Topčiderke ka Novom Beogradu. :)
Mislim da postoje bar tri mosta preko reke Topčiderke, koje vidim niko ne spominje. Tako da ukupno Beograd ima sigurno više mostova nego što mislimo. :gobb:

Tek turistički potencijal Topčiderke verovatno je to prva reka na koju se grad spustio. Čudo nema splavova na njoj? Sasvim ne iskorišćeno. :rant:
 
Beobridž. :D
Beomost. :p

Pošto će po svoj prilici zaista biti beo it ako predstavljati Beograd na pravi način.
 
Može most "Gepard" pošto je "Gazela" usporavala saobaraćaj kroz Beograd,možda ce "Gepard" bolje da funkcionise i brže...... :)
 
Setio sam se. Neka se zove "Labud". Sa svojim visokim i belim stubom malo podseća na vrat labuda kad se ispravi (valjda).

Tako da ima neke simbolike. Ne prelazi, Dunav ali nema veze.
Ako je "Gazela" jednim skokom prešla reku i po njoj most dobio ime jer podseća na jedan skok, a pritome pravljen za Auto-put (za brz transport bez semafora, Freeway. Highway je između gradova) i tako dobio ime po ovoj divnoj plemenitoj životinji. Odnosno dobio ime prema obliku i funkciji.
Znam da još nije izgrađen, ali treba što pre dati ime dok neki samoubica i to poznata ličnost nije skočila sa njega. Daleko bilo.

Treba samo malo vremena da ljudi prihvate "Idemo preko Labuda i sl." :gobb:
 
Vrh