Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Posto ce most biti sa pilonom i kosim kablovima dio stubova ce samo posluziti tokom izgradnje pa ce biti uklonjeni tako je bar bilo u podgorici kad su pravili milenijum
 
U subotu pre podne jako puno aktivnosti na spicu ade, nasuta su betonom dva prilaza kako bi kamioni silazili sa skela (ovako logican potez nisam video u nasoj zemlji nikada !). Prilazi su direktno na spicu (okrenuti ka vec postojecem mostu) i sa strane koja gleda na hipodrom. Takodje preuredjen je prilaz sa iste strane (na ulasku u tobogan kod BPI-a) i postavljena su dva semafora. Za sada ne rade, nadam se da ce biti ukljucivani po potrebi..
 
Ne ponesoh fotoaparat kada sam vozio za vikend. One stubove grade kao besni. Bilo je interesantno gledati kako stavljaju žičanu osnovu i sklapaju hmmm, modlu :) i na kraju je nalivaju betonom. Gotovo da grade dva stuba dnevno.
 
bigvlada":2opdkw93 je napisao(la):
Bilo je interesantno gledati kako stavljaju žičanu osnovu i sklapaju hmmm, modlu :) i na kraju je nalivaju betonom.
Bigvlada...modla je za kolaci... :)

Oplata je za beton :) Bas sam se nasmejao.
 
Pošto se ni ja ne razumem baš najbolje u građevinsku terminologiju, opisaću (ne)odgovarajućim rečima ono što sam juče video. Na vrhove pojedinih stubova koji su bili za otprilike metar niži od ostalih juče su počeli da postavljaju kao neku potporu, proširenje koje izgleda kao da će na to da nalegne most, tako da sad ti stubovi izgledaju kao slovo T. U samom rukavcu Save, malo ispred svih tih stubova nešto buše u vodi, neka cilindrična cev se okreće i buši... Sa novobeogradske strane izgleda nije tako živo jer onaj zaravnjen teren samo tako stoji...
 
Izgleda da smo svi za vikend prolazili tuda (kao slucajno ;) ). Ja sam snimio 5-6 slicica, ali me imageshack zeza i ne mogu da postavim. Ali, ono sto je najvaznije - i u nedelju se radi punom parom. Dosta je radnika na gradilistu, niko ne sedi, neki splavovi prevoze kamione na spic Ade, ono svrdlo busi bez prestanka... Mnogo sam zadovoljan.

:gobb:
 
sizif":24v5kgci je napisao(la):
Izgleda da smo svi za vikend prolazili tuda (kao slucajno ;) ). Ja sam snimio 5-6 slicica, ali me imageshack zeza i ne mogu da postavim. Ali, ono sto je najvaznije - i u nedelju se radi punom parom. Dosta je radnika na gradilistu, niko ne sedi, neki splavovi prevoze kamione na spic Ade, ono svrdlo busi bez prestanka... Mnogo sam zadovoljan.

:gobb:
Stavi na Photobucket, mnogo je bolji od Imageshack-a. :kk:
 
Goldi je verovatno mislio na mogućnost upravljanja pošto trenutno traže username i password
 
shmeksi":cusnuosn je napisao(la):
Goldi je verovatno mislio na mogućnost upravljanja pošto trenutno traže username i password
Da, na to sam mislio. Nije mi jasno da li negde treba da se registruje prethodno i gde?
 
Malo bi to tesko funksionisalo, zamisli koliko ce interesovanje biti za kamere kada se procuje masovno, i zamisli da svako ima zelju da se igra sa njima.
 
Informatika ima isti takav sistem i brdo ljudi se igra sa tim, tako da ne vidim u čemu bi bio problem da se svakom korisniku da jedan minut da malko upravlja kamerom.
 
Meni se više sviđa ovako, neka fiksiraju iz svih pravaca, potavemalo bolje kamere, i kad se završi samo ubrzaju i imamo most koji se diže.. :D
 
Mislim da sam stekao utisak da mozda nije do kraja jasno gde pocinje tunel (tunel ispod dedinja kao deo ump-a) i gde izlazi

Na sledecem linku je usvojena trasa umpa kao i opis trase sa pratecim za sada jedino aktuelnim renderima http://www.beobuild.rs/read.php/188.html

Nije lose potsetiti se ;)
 
Vrh