Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Goldstein":2hblkl8l je napisao(la):
фино, очистили су тај шпиц на ади. ипак, ја и даље не могу да замислим на том месту пилон од... колико оно метара беше... :|
него, има ли ико од вас податке о осталим бг мостовима- мислим да би то било интересантно поменути, колико је трајала њихова изградња, колико је у оно време требало година да прође да би се премостила сава или дунав?
 
Most Gazela:
Projektantska firma: Direkcija za izgradnju mostova, Beograd;
Autor i glavni projektant: akademik prof. dr Milan Đurić;
Generalni izvođač: GP Mostogradnja;
Glavni podizvođači: Goša, MIN (isporučioci čelične konstrukcije), Jugofund (izrada Franki šipova), Tekol, Pleskar (antikoroziona zaštita), Partizanski put (asfaltiranje).
Godina izgradnje: 1966-1970

Novi železnički most:
Projektantska firma: Direkcija za izgradnju mostova, Beograd;
Autori i glavni projektanti: akademik prof. dr Nikola Hajdin i Ljubomir Jevtović, dipl.građ. inž.
Investitor: Direkcija za izgradnju beogradskog železničkog čvora;
Generalni izvođač: GP Mostogradnja;
Glavni podizvođači: Jadran (antikoroziona zaštita), FALCK Milano (isporučilac čelika), MIN, Goša, Đuro Đaković (isporučioci čelične konstrukcije), Stahlton AG Cirih (isporučilac čeličnih užadi);
Godina izgradnje: 1974-1979
Dužina: 557,94m
 
Koji je rok za ovaj most. Kada ce pilon da krene iz vode?

I dalje mi nisu najjasnije pristupne saobracajnice...na 3d modelima nema ni reci o njima. Kako su resili ukrstanje sa nadvoznjakom,podvoznjakom,prugom sa 4 trake... :/ :/ Najoblje bi bilo sve srusiti i ukloniti uski nadvoznjak i podvoznjak i resiti sve ponovo...ali ne mogu ni da zamislim kako bi to moglo da se izvede....
 
Jel se radi na mostu ? Nema novih slicica ?

SRB-RS-CG-RSK
 
Na mostu se radi, ali su u pitanju radovi na pripremi terena i pobijanju probnih sipova tako da nema neceg spektakularnog za slike. Kada krece konkretna gradnja koja okom moze da se prati (izlivanje stubova i ostalo), slika ce biti na pretek :)
 
Zadnjih nekoliko dana se uopšte ne radi na špicu Ade. Obavljaju se samo neki radovi kod nadvožnjaka.
 
Iz Đilasovog intervjua u ''Politici'', 28.12.2008:

После тридесет година чекања почела је изградња новог моста код Аде Циганлије. Како сте задовољни темпом радова?

До сада иде све како је планирано, али је ипак прерано о томе говорити.

У Словенији је било озбиљних проблема са фирмом СЦТ која је један од градитеља моста преко Саве?

За Београд је аустријска компанија „Пор” главни извођач радова јер је носилац тендера и дала је гаранције да ће посао бити завршен у року. Свака фаза у изградњи покривена је њиховом банкарском гаранцијом.

Помињали сте да ће Београд добити не један, него три моста у наредних шест, седам година. Да ли се планира следећа локација?

Радимо Обреновачки мост преко Саве, други преко Аде Циганлије и за три године ће почети изградња моста који ће спојити Борчу и Земун. Ако се прихвати траса метроа која би полазила из Немањине улице могућа је изградња још једног моста.
Izvor: Politika
Link: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Prestonica-obecava-sigurnost-u-poslovanju.sr.html
 
Радимо Обреновачки мост преко Саве, други преко Аде Циганлије и за три године ће почети изградња моста који ће спојити Борчу и Земун. Ако се прихвати траса метроа која би полазила из Немањине улице могућа је изградња још једног моста.
Kako sad trasa metroa OD NEMANJINE? Ne razumijem :/
 
GOJE":yy06g3ts je napisao(la):
I dalje ništa od Vinče......
To bi trebalo da spada u nadleznost Ministarstva, a ne grada. Zbog ovakve ekonomske situacije, Djilas verovatno gleda da pare Beograda idu na projekte koji ce posle ostati u nadleznosti grada, a ne republika.

Ovo cisto onako lupam.
 
Hm, pitanje je bilo koliko se očekuje novih mostova u Beogradu, a BG je ionako finansirao delimično i ostale stvari u nadležnosti republike.
 
Goldstein":1row3870 je napisao(la):
Ništa, juče sam prolazio tuda i još je celo gradilište prekriveno snegom, što će reći da sigurno već desetak dana ništa ne rade.
Isti slučaj je i sa mostom preko Ade, ništa se ne radi skoro 20 dana. Verovatno zbog vremena.
Gradiliste mosta preko ade je koliko toliko aktivno sobzirom na temperaturu spoljasnju u poslednjih dve nedelje. Bas sam danas video kako bager radi sa cukaricke strane dok na samom spicu nije bilo vidljivih aktivnosti
 
Danas je 13. januar a to je datum kada (navodno) kreće izgradnja prilaznih saobraćajnica, mada čisto sumnjam da je to u pitanju.
 
^^na osnovu kod tendera to krece ukoliko uopste krece
 
zanimljiv timeline samo bih voleo da mi neko kaze kada je bio raspisan taj tender. Provericemo to jos malo mislim da je tu doslo do debelih vremenskih odstupanja
 
I meni se čini. Dobićemo most bez prilaza.
Da bi se izgradili prilazi sa strane Čukarice mora se rešiti dosta stvari: Pekarska industrija, podvožnjak, Tobogan, železnička pruga...
A verovatno ništa od toga nije ni na papiru rešeno.
 
Vrlo zanimljiv dijagram, a na njemu se lepo i vidi zasto nije pocela izgradnja prilaznih puteva (tacka broj 170). Ova aktivnost zavisi od stavki broj 113 do stavke broj 133. Nijedna od njih nije zavrsena, stavise nije ni zapoceta tako da je rok vec u startu probijen. Normalno u ovakvim projektima se uvek racunaju tri vremena: pesimisticko, realno i optimisticko, tako da postoji mogucnost da se prilazni putevi naprave na vreme.

Doduse ovaj dijagram je iz septembra tako da je moguce da su neke aktivnosti pokrenute. Sam dijagram je mogao biti malo lepse i preglednije napravljen jer ovako ne prikazuje na najbolji nacin stvari zbog kojih je upravo tu.

p.s. sad sam pogledao cenu dela UMP-a od Tosinog bunara do Autokomande. Neverovatnih 3 milijarde evra tj. 1300 evra po metru kvadratnom. Zasto mi se cini da cemo se nacekati za taj UMP
 
Danas sam bio da vidim sta se radi na spicu ade.Bilo je bas zivahno.Ceo dan su nasipali bagerima sljunak u rupu gde ce biti temelj pilona, izbrojao sam oko 5-6 slepera koji su dosli da istovare sljunak dok sam ja bio tamo.Za to vreme nesto dalje dva buldozera su ravnala teren. Nisam mogao da verujem da gledam sopstvenim ocima kako se na adi nesto konacno radi. Na cukarickoj strani nisu radili nista. Nadam se da ce nastaviti tako da rade i vikendom.
Uzgred pratim forum vec nekoliko meseci pa evo i mene da se pridruzim.
 
Treniram veslanje na Adi pa idem tamo svakog vikenda, pa cim bude bilo neceg novog ja cu da napisem. Ici cu sutra opet da vidim sta rade pa cu ujedno i da slikam. Kako se kace slike na forum?
 
Odeš na tinypic, uploaduješ sliku, i onda imaš forum link (treći odozgo, ja mislim)... to samo copy-paste tu gde kucaš poruku i gotovo... :)
 
Vrh