Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Most je PREKO SAVE i samo se oslanja na spic Ade, dakle "stoji na Adi". Dakle, "most na Adi", sto ce se vremenom izgovarati "most n'Adi". A moze i "n'Adi cuprija"

ako ce vec "most n'adi" sto ne bi bio "most nade"? ... kao most slobode u ns.

inace je nada nesto cega u srbiji postoji stalni deficit.
 
само да не буде Мост Зорана и Богдана како је предложио Тадић
 
Ima li nekih novih slika dugo očekivanog vrha pilona?
 
nova":oye8j956 je napisao(la):
Novi most preko Ade Ciganlije biće dostupan i biciklistima
Liftom i stepenicama do Ade
Autor: M. Krtinić

Novi most preko Ade neće samo rasteretiti gradski saobraćaj, već će imati svojih pogodnosti i za biciklistime i pešake. Naime, osim što će na mostu postojati i dve pešačko-biciklističke staze, građanima će biti omogućen i silazak liftom ili stepenicama do Ade Ciganlije.

- U okviru sadašnjih radova u toku je i izgradnja pešačko-biciklističke staze. Takođe, deo tih radova predstavljaće i ugradnja lifta i izgradnja stepeništa na samom špicu pilona - kaže za Danas Nenad Bajić, PR Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/liftom_i_stepenicama_do_ade.39.html?news_id=221231

Ovo je ipak nova informacija da će da rade direktan pristup Adi biciklistima i pešacima. Izuzetno korisna informacija, samo me zanima kako će da zbudže taj lift ili stepenice a da ne narušavaju izgleda samog mosta. Možda bi mogli taj lift da stave sa one strane ka samoj Adi, a ne ka gradu, tako da se od samog pilona i ne vidi gledajući iz pravca sajma. Mislim da bi se drastično narušio vizuelni identitet mosta kada bi lift ili stepenice ubacili u nizvodnom delu. Verovatno tamo i nema mesta na samom špicu Ade za tako nešto. S obzirom na visinu, mislim da su stepenice najveća ludost. Može da dođe u obzir lift, ili staza-pasarela koja bi se spuštala ka Adi pod nagibom. Pošto je protok biciklista velik, možda je bolje to nego lift. Ispred lifta bi se stvarale velike gužve u sezoni. Zamisli, sjuriš se bajsom sa 20 metara visine. Fora :)
 
Most moze da se zvanicno zove i 'Most preko Ade Ciganlije', a za ocekivati je da ce se vec neki 'narodski' naziv uobliciti u skorijoj buducnosti... Koliko znam, pominjala se i 'Zirafa' kao ime... I to je OK, kao neki odgovor na 'Gazelu'... :)
 
Ronche":7wngueql je napisao(la):
Ima li nekih novih slika dugo očekivanog vrha pilona?
Igor je rekao da sledece nedelje stize vrh pilona iz 3 dela i tada ce ga namontirati.

Građani predlažu ime novog mosta
IZVOR: BETA
Beograd -- Opština Novi Beograd organizovaće u subotu 13. avgusta prikupljanje predloga građana za ime novog beogradskog mosta preko Save.

Most kod Ade (Tanjug, arhiva)
Građani će moći da daju predlog za ime novog mosta u subotu od 9.00 do 19.00 časova, a u istom periodu će moći da prelaze most, oba dana vikenda.

Pristup mostu sa novobeogradske strane je iz Ulice Savski nasip.

Kako bi se omogućilo što većem broju građana da posete novi most uspostavljanjena je i besplatna privremena autobuska linija M1 koja će saobraćati od opštine Novi Beograd do raskrsnice ulica Jurija Gagarina i Savski nasip.

Vozila na toj liniji će saobraćati na 15 minuta, a autobusi će koristiti uobičajena stajališta.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=08&dd=10&nav_category=12&nav_id=531000
 
nova":rnd182he je napisao(la):
Novi most preko Ade Ciganlije biće dostupan i biciklistima
Liftom i stepenicama do Ade
Autor: M. Krtinić

Novi most preko Ade neće samo rasteretiti gradski saobraćaj, već će imati svojih pogodnosti i za biciklistime i pešake. Naime, osim što će na mostu postojati i dve pešačko-biciklističke staze, građanima će biti omogućen i silazak liftom ili stepenicama do Ade Ciganlije.

- U okviru sadašnjih radova u toku je i izgradnja pešačko-biciklističke staze. Takođe, deo tih radova predstavljaće i ugradnja lifta i izgradnja stepeništa na samom špicu pilona - kaže za Danas Nenad Bajić, PR Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/liftom_i_stepenicama_do_ade.39.html?news_id=221231
Eto da najzad neko nešto pametno zbori iz direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda...
 
JohnnyLee":3normts9 je napisao(la):
само да не буде Мост Зорана и Богдана како је предложио Тадић
A možda Mirko i Slavko ? :)
 
zidar":30x73w2x je napisao(la):
Kada smo vec nebeski narod valjalo bi posvetiti najveci i najsiri most zajednickom ocu.
Причај за себе. Ја јесам Србин, али немам никаквог "Адама" међу прецима. Имам разне праљуде, мајмуне, бубоједе, рептиле, водоземце, рибе, црве и протозое, али никаквог "Адама".
 
Posto Ada nije samo Ada, nego Ada Ciganlija, otvaraju se jos neke mogucnosti.

Na primer Ciganlija most -> Ciga most sto ce imati veze s obzirom na buduce korisnike stambenog prostora ispod mosta. :lol:

Ili Cigar, Cigareta, Cigarilos most sto opet ima veze jer most lici na omiljeni srpski porok. :lol:


Salu na stranu nek bude most na Adi, mada mi se veoma svidja i inko-ov predlog

ink":3ioc5d6k je napisao(la):
Most je PREKO SAVE i samo se oslanja na spic Ade, dakle "stoji na Adi". Dakle, "most na Adi", sto ce se vremenom izgovarati "most n'Adi". A moze i "n'Adi cuprija"

ako ce vec "most n'adi" sto ne bi bio "most nade"? ... kao most slobode u ns.

inace je nada nesto cega u srbiji postoji stalni deficit.

Ima veze sa narodnim nazivom, a opet ima i tu neku simbolicku notu koju ovaj most sa svojom izgradnjom ipak donosi.
 
Da zanimljiv je taj predlog most Nade, pored redovnog naziva most preko ade ovaj potpuno podrzavam
 
mene most asocira na feniks ( pilon telo koje leti vertikalno i polu rasirena krila)...... :p
nada u nov pocetak
 
Arnorian":1wyupqmb je napisao(la):
zidar":1wyupqmb je napisao(la):
Kada smo vec nebeski narod valjalo bi posvetiti najveci i najsiri most zajednickom ocu.
Причај за себе. Ја јесам Србин, али немам никаквог "Адама" међу прецима. Имам разне праљуде, мајмуне, бубоједе, рептиле, водоземце, рибе, црве и протозое, али никаквог "Адама".

Blaga nota ironije na temu megalomanije koja karakterise ceo projekat.

Druga varijanta je bila "Ramzesov Most" sto i prilici ovom faraonskom projektu.
 
sviđa mi se to za Nadu :)
Igor i ja smo konstatovali da ovaj most definitivno nije za pešake osim za džogere i optimiste :D
 
zidar":o278qa4o je napisao(la):
Blaga nota ironije na temu megalomanije koja karakterise ceo projekat.
Разумео сам иронију, али нисам могао да одолим да не испалим фотонски торпедо према Монотеистима :p
 
Da nema Rode Megamarketa sad bi predložio ime 'Roda' ali srećom ima još ptica koje vole da stoje na jednoj nozi, na primer 'čaplja' ili 'ždral', ('flamingo' mi ne zvuči dobro za most u Beogradu)
 
caplja je odlicno: vrlo umereno, nepretenciozno, ptica koja zivi uz reke i bare... uz to, "caplja" mirorise eleganciju konstrukcije, a ne takmici se po zvucnosti imena sa grandioznoscu iste

a i moze lepo da se odomaci... "preko caplje"

bobb + za predlog :kk:
 
Igor":2d11qy3f je napisao(la):
vucko":2d11qy3f je napisao(la):
Identican tekst na B92 samo na drugom delu sajta,i sada jos direktnije reklamiraju Beobuild :vops:

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2011&mm=08&nav_id=531027
Vrlo korektno sa njihove strane ;) :pob:

Tu smo uvek naravno da pomognemo njima ali i svim drugim medijima kada su informacije o projektima i pitanja u vezi razvoja i uredjenja grada u pitanju :gobb:


Ja nisam primetio da je ijedan drugi medij osim Beobuilda preneo da je događaj bio više političkog karaktera.
Imate veliki plus od mene.
 
relja":2w8l6r7d je napisao(la):
Google Translate u ljudskom obliku?
Веома је тешко да неко одрастао говорећи језик који нема падеже касније у животу научи језик који их има. Принцеза Катарина говори Српски боље од принца Александра јер грчки има падеже.
 
110809-RAPET-03.jpg



Zasto ovaj kruzni tok nije blize mostu da bi se izbegle ostre krivine koje vode do njega??
 
Vrh