Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Igor":34o066cp je napisao(la):
Uzivajte

110809-RAPET-01.jpg


110809-RAPET-02.jpg


110809-RAPET-03.jpg


Ostale prikaze radnicke petlje pogledajte u update-ovanoj vesti na prvoj stani sajta http://www.beobuild.rs/read.php/497.html

:gobb: :gobb: :gobb:

Lepo! Jos samo kad bi se stvarno redovno sisala trava i cistilo djubre, to bi stvarno ovako MOGLO da izgleda :D

Mozda neko moze da napravi biznis prodajuci "Serbian 3D" objekte za ovakve rendere, u fazonu, zarasli travnjaci, nepotkresano drvece cije se grane savijaju do zemlje, siblje, i divlje deponije i naselja... :/
 
Ја тражим хемичара да ми обезбеди KCN за шпијуне које ћемо слати ноћу у ЦИП, а овде на форуму два :D
 
Mislis najvisi? :p

Rece hajdin da je ovo najsiri most na svetu.Mozda zato sto je jedna konstrukcija,svi ostali su iz dve kontrukcije pa je i lakse odrzavanje.

To bi bilo lepo,kada bi neko ko je strucan reknuo koliko je skuplje odrzavanje ovakvog mosta,pogotovu zbog kablova.
 
Одржавање у Србији никада није представљало проблем,одржавања нема!
 
Ajde da prenesem za drugare sa jeftinijim ulaznicama koji vesti Beobilda gledaju kao slikovnice : :p

Kako je za Beobuild izjavio predstavnik izvođača radova Porr, Martin Steinkuhler planira se da, po završetku otvorenog obilaska mosta za građane tokom sledeće nedelje, na gradilište pristignu tri segmenta budućeg vrha pilona koji će potom biti montiran kako bi pilon dostigao svoju konačnu visinu od 200m.
 
U one bužire treba uliti neko ulje tako da sajle plivaju u njemu i nema brige oko korozije. Održavanje - s vremena na vreme poslati majstor Peru da dolije malo ako negde pušta.
Moji predlozi za ime mosta:
- Kupa most (ako se gleda sa boka)
- A most (ako se gleda uzduž)
- Gradov most (Grad je finansirao izgradnju) :D
Ne znam zašto, ali ovaj poslednji predlog mi nekako najbolji... :cool:
 
grado":1psgxn78 je napisao(la):
Moji predlozi za ime mosta:
(...)
- Gradov most (Grad je finansirao izgradnju) :D
Ne znam zašto, ali ovaj poslednji predlog mi nekako najbolji... :cool:

Ne znam zasto ali mi ovaj naziv deluje kao bugarisanje kad je gramatika srpskog jezika u pitanju...
 
Eno mene iza Đilasa :D bela košulja i sat, kao pravi nindža lice mi se ne vidi :D A na drugoj mi se vide samo naočare i šlem :D

Blic:
165407_most-na-adi5-beta_origh.jpg


Tanjug:
slika52572.jpg


I na kraju ja u celini. Igor me slikao čisto da imam za večnu uspomenu i trenutni fejs xD

dsc0059f.jpg
 
vucko":2qawjh42 je napisao(la):

Ovo vredi suvog zlata, sazetak velikog broja nasih problema u 3 slicice. Plus ironija jer ti vise nista drugo ne preostaje. I to bas u trenutku kad ti poturaju polu-zavrsen most pod nos u cisto izborne svrhe, maestralno!

:kk:
 
Delija":nb6r3m88 je napisao(la):
Одржавање у Србији никада није представљало проблем,одржавања нема!

Sto je jos Arcibald Rajs lepo uocio i o tome pisao. Iako sam za "most na Adi" ili "NaAdi-Cupriju", ne bi imao nista protiv Mosta Arcibalda Rajsa. Bilo bi to i lepo i zasluzeno ali, jos vaznije, mozda bi bio nekakav zavet da cemo savete tog coveka najzad da primimo k znanju. Izmedju ostalog i taj o odrzavanju objekata.

Ako bas mora po nekom dovoljno "nacionalnom", jedino bih mogao da pristanem na Most Patrijarha Pavla. Bilo bi nebeske pravde da se jedan ovako grandiozan most nazove po nekome tako skromonom. Tesla ipak ima i aerodrom, i muzej, i veliki gradski bulevar. Mada je stvarno vreme da se polako odvikavamo od davanja imena raznih velikana, sta fali Golden Gejt ili Bruklinskom mostu?
 
Kako god da ga nazovu,most je već dobio naziv "most na Adi" u odnosu na ove predloge tako će i ostati.. :kafa:
 
2012":3f87jto1 je napisao(la):
Kako god da ga nazovu,most je već dobio naziv "most na Adi" u odnosu na ove predloge tako će i ostati.. :kafa:

Tacno tako, dovoljno je vec dugo "bezimeni most" tako da je "most na Adi" postao opste prihvacen izraz.

Ipak bice malo nezgodno u svakodnevnom razgovoru tipa idem preko Gazele postalo bi idem preko mosta na Adi sto je malo nezgrapno ili idem preko Ade sto je previse sirok pojam.

Idem preko Ada-cuprije ili Idem preko Ada-mosta je podjednaki atak na zdrav sluh

ali zato ako skratimo, idem preko Adama, to vec pristojno zvuci.

Kada smo vec nebeski narod valjalo bi posvetiti najveci i najsiri most zajednickom ocu.

A i lakse se izgovara Adam nego Arcibald :D

Adamov Most, skromno kao i obicno.
 
Novi most preko Ade Ciganlije biće dostupan i biciklistima
Liftom i stepenicama do Ade
Autor: M. Krtinić

Novi most preko Ade neće samo rasteretiti gradski saobraćaj, već će imati svojih pogodnosti i za biciklistime i pešake. Naime, osim što će na mostu postojati i dve pešačko-biciklističke staze, građanima će biti omogućen i silazak liftom ili stepenicama do Ade Ciganlije.

- U okviru sadašnjih radova u toku je i izgradnja pešačko-biciklističke staze. Takođe, deo tih radova predstavljaće i ugradnja lifta i izgradnja stepeništa na samom špicu pilona - kaže za Danas Nenad Bajić, PR Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/liftom_i_stepenicama_do_ade.39.html?news_id=221231
 
Meni se svidja sto ce biti mnogo laksi put za bicikliste i pesake zbog izdignute petlje.Eto ipak koristi od toga


nova":2cnakwfc je napisao(la):
Novi most preko Ade Ciganlije biće dostupan i biciklistima
Liftom i stepenicama do Ade
Autor: M. Krtinić

Novi most preko Ade neće samo rasteretiti gradski saobraćaj, već će imati svojih pogodnosti i za biciklistime i pešake. Naime, osim što će na mostu postojati i dve pešačko-biciklističke staze, građanima će biti omogućen i silazak liftom ili stepenicama do Ade Ciganlije.

- U okviru sadašnjih radova u toku je i izgradnja pešačko-biciklističke staze. Takođe, deo tih radova predstavljaće i ugradnja lifta i izgradnja stepeništa na samom špicu pilona - kaže za Danas Nenad Bajić, PR Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/liftom_i_stepenicama_do_ade.39.html?news_id=221231

Jos jedan plus za Beobuild,poslusali su nas :gobb:
 
Vrh