Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Pa izgleda da sam ja ipak u pravu. :cool:
Pogledajte sliku 9.080 na strani 364. Ako je ovo gore najgornji deo, jasno se vidi da tu nema nikakvog šiljka već jedna rupa prečnika oko metar ipo. A oplata će sve to još malo da zadeblja.
Mislim da i ne može da bude šiljak jer tu mora da se montira gomila džidža bidža tipa nekoliko gromobrana, signalni uređaji, možda neka vojna antena, a može i ona obična loga 3 (da čuvari imaju dobar signal dole u kućici gde gledaju tv).
Dakle, ipak vidikovac, ali samo za odabrane. Btw, tražim posao u službi održavanja mosta. :cool:
 
grado":rzfebk76 je napisao(la):
Pa izgleda da sam ja ipak u pravu. :cool:
Pogledajte sliku 9.080 na strani 364. Ako je ovo gore najgornji deo, jasno se vidi da tu nema nikakvog šiljka već jedna rupa prečnika oko metar ipo. A oplata će sve to još malo da zadeblja.
Mislim da i ne može da bude šiljak jer tu mora da se montira gomila džidža bidža tipa nekoliko gromobrana, signalni uređaji, možda neka vojna antena, a može i ona obična loga 3 (da čuvari imaju dobar signal dole u kućici gde gledaju tv).
Dakle, ipak vidikovac, ali samo za odabrane. Btw, tražim posao u službi održavanja mosta. :cool:
Не мислиш добро уопште! Има толико места на којима си могао да се информишеш о шиљку на врху, од чега ће бити, када и како ће бити постављен (све си то могао да нађеш било на званичном сајту моста, било на овом форуму, гуглу, хиљаду и једној вести итд).
Ниси у праву, неће бити никакве терасе, видиковца, шта год, биће шиљак висок 25 метара са оплатом од прохрома.
 
Znači, Studio B omanuo, spajanje do kraja dana...
 
grado wrote : ,, . . . . džidža bidža tipa nekoliko gromobrana, signalni uređaji, možda neka vojna antena,
a može i ona obična loga 3. . . . ,,

a gromobranski uređaj za punjenje baterija i nameštanje frizura :laugh:


Homer Jay wrote: Podizanje poslednjeg segmenta LIVE!!!
a kad će promenada-šetnja za nas smrtnike :vops: :D :vops:
 
MaRkOs":pcdc3ztu je napisao(la):
pa zar ne rekose 8.8? Mozda kupola do tada? :/

Do 8. avgusta će zavariti čelični segment M21 za element T2 i verovatno će tog dana naguravanjem za 15 cm i fizički spojiti most.
 
Sada posle spajana ce biti barem meni jos zanimljivije da pratim sredjivanje samog mosta. Asvaltiranje, ograde, stavljanje sina..... Za to ce neko direktno morati da ide na gradiliste. Mozda cak i ja banem. XD
I onako ovih dana planiram da idem na adu, tj posle mog rodjendana koji je 5 avgusta.
 
E pa nek je sa srećom i njima i nama sa mostom. Uzgred, molim posetioce da se manu marširanja po mostu i bilo kakvog zezanja u tom pravcu... :p
Ja ću verovatno da sačekam da bude definitivno pušten pa ću onda nekoliko krugova da se provozam ;)
 
Ne znam kako vi, ali ja sam baš uzbuđen zbog podizanja poslednjeg segmenta ;)
Jel može samo neko da mi kao laiku objasni na šta se oslanja segemnt T2 koji je spojen sa bočnim rasponom? Na tom segmentu nema ni sajli, a ispod njega nema ni bilo kakvog nosećeg stuba. Gde se ovde prenosi opterećenje?
Velikom Vračaru naravno + za foto reportažu! :)
 
Simba":3h04rszd je napisao(la):
Jel može samo neko da mi kao laiku objasni na šta se oslanja segemnt T2 koji je spojen sa bočnim rasponom? Na tom segmentu nema ni sajli, a ispod njega nema ni bilo kakvog nosećeg stuba. Gde se ovde prenosi opterećenje?

Čelični segment T2 je armaturom povezan sa bočnim rasponom, a zatim je spoj zaliven betonom.
 
Izgleda da imaju problema oko dizanja M21. Segment je vraćen na baržu.

Možda smo se prerano poradovali.

45841900.jpg
 
blagoje":1fd0vbfe je napisao(la):
Simba":1fd0vbfe je napisao(la):
Jel može samo neko da mi kao laiku objasni na šta se oslanja segemnt T2 koji je spojen sa bočnim rasponom? Na tom segmentu nema ni sajli, a ispod njega nema ni bilo kakvog nosećeg stuba. Gde se ovde prenosi opterećenje?

Čelični segment T2 je armaturom povezan sa bočnim rasponom, a zatim je spoj zaliven betonom.

Hvala Blagoju! :)

Pitao sam i zato što me zanimalo da li će M21 samo da zavare sa T2 ili bi spoj jedne i druge strane mosta trebalo da izgleda drugačije? Da li na ovom mostu postoje neke posebne spojnice gde se dve strane spajaju? Ipak će zbog promena u temperaturi dolaziti do širenja i skupljanja onog čelika. Kako se ovde te promene nivelišu?
 
Simba":3lth8w3y je napisao(la):
Pitao sam i zato što me zanimalo da li će M21 samo da zavare sa T2 ili bi spoj jedne i druge strane mosta trebalo da izgleda drugačije? Da li na ovom mostu postoje neke posebne spojnice gde se dve strane spajaju? Ipak će zbog promena u temperaturi dolaziti do širenja i skupljanja onog čelika. Kako se ovde te promene nivelišu?

Po naguravanju bočnog raspona za 15 cm, M21 će zavariti za M20, tako da će kompletna čelična konstrukcija od pilona do stuba 5 biti kontinualna.
 
Vrh