Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Pa broj pregleda svake teme stoji skroz desno u meniju. Ali nije u pitanju samo kvantitet već i kvalitet rasprave. Mislim da je na ovom mestu najbolja diskusija o ovom projektu koja postoji na netu. Dakle mislim da smo zeznuli novinare koji kao papagaji ponavljaju da će most biti dug 969 metara, da će imati šest traka i dve za šinski saobraćaj i naravno dve pešačke i biciklističke staze itd... Da ne govorim o foto i video reportažama koje postoje na ovom mestu od početka granje. Verujem da će ta galerija ostati budućim generacijama. Stvarno lepo.
 
mradulovic":1i1fzclj je napisao(la):
samo jedno pitanje - da li ce u okviru onog spica mosta biti i neka vrsta svetlosne signalizacije, kao upozorenje zbog avio koridora? pretpostavljam da ce biti?

Mora da bude. Čak i na stubovima koji nose repetitore na višim soliterima postoji ta signalitacija.

djakovac":1i1fzclj je napisao(la):
Dakle mislim da smo zeznuli novinare koji kao papagaji ponavljaju da će most biti dug 969 metara, da će imati šest traka i dve za šinski saobraćaj i naravno dve pešačke i biciklističke staze itd...

i daćepostatinovoobeležjesaobraćjneinfratstruktureinovisimbolBeograda,očemujei"Diskaveri"nedavnosnimioemisiju :)
 
BOKI SMOKI":1qlpt5zt je napisao(la):
djakovac":1qlpt5zt je napisao(la):
Samo da konstatujem da je ova tema pregledana više od 1.000.000 puta :)
Gde to moze da se vidi?
1.jpg
 
Eh sećate sa kako su neki na forumu tvrdili da što se napiše ovde nema nekog odjeka,a ja ih uveravao u suprotno,mislim da će se na Beobuild dobijati ili gubiti izbor...ajmo investitori..idemo na berzu.. :p Moderatorima se smeši sudbina Microsofta..Sejšeli,jahte... :p Ej milon ljudi prati šta pričamo,kritikujemo,hvalimo :gobb:
 
ako ima 9226 postova i 1005211 views to dodje na 108.9 views po postu, prvi post na ovu temu je bio kraj dec 2006 to je 2007-2008-2009-2010-ajd pola 2011 ili 1642.5 dana, znaci 612 views po danu..... :kafa:
 
Преко милион постићћћа, + остали постићћћи са других тема, ауууу :shok: ! У ту част :vops:

Па шта онда чекамо, ако смо толико јако, да оснујемо партију Беобилд, па на градске изборе. Потукли би бре Ђикија и остале градске оце по општинама. :kk: :D
 
Ima ovde članova koji non-stop vise na forumu, bar pola miliona pregleda otpada na njih :)
 
Ne bih da dajem laznu nadu, ali jutros videh da veliki kran podize nesto tamno cilindricno precnika oko tri metra i visine oko 6 metara. :D
 
azbuki":26cb5h2s je napisao(la):
Ne bih da dajem laznu nadu, ali jutros videh da veliki kran podize nesto tamno cilindricno precnika oko tri metra i visine oko 6 metara. :D

Dajes nam laznu nadu :D
 
Da :D Mada, danas kad sam vozio ka sajmu preko Careve ćuprije, koliko sam uspeo da primetim, vrše neke pripreme na vrhu betonskog dela pilona. A i kao što su juče rekli na Studiju B, u narednih nekoliko dana biće postavljen čelični vrh. Iskreno, ne bi me čudilo da to bude kada budu izvršili i spajanje glavnog sa bočnim rasponom...Kao svećica na tortu :D
 
Vest je i zvanicno online sa renderima. Hvala milancetu za materijal tj prikaze radnicke petlje, dok vise materijala u originalnom kvalitetu mozemo ocekivati po podizanju poslednjeg segmenta. Ovo je za buduce narastaje cisto da se zna ko je uz most od pocetka :) :gobb:
 
Na šta tačno misliš...na materijal koji je milanche okačio pre nekih mesec i po ovde na forumu ili da su na nekom sajtu postavljeni renderi?
 
Moram da se oglasim povodom resenja stanica GSP na petlji, ako ce zaista ovakve da budu:
110730-RAPET-VS-01.jpg


Zar ne bi bilo bolje da autobuske i tramvajska stanica budu u istoj ravni kako bi se omogucilo presedanje, ionako ce imati stepenice za pristup, samo jos treba platforma koja ih vezuje ispod kolovoza, unutar kruznog toka ima komotno mesta za sve to.
19_radnicka-stanice.png
 
vucko":2xswq74f je napisao(la):
Igore,hoces reci da postavljas original rendere kada se postavi spic na pilon?

Ocekujem da ce raznovrsniji i originalni kvalitetniji materijal biti dostupan po podizanju poslednjeg segmenta 8. avgusta. Ako ih bude bice okaceni sigurno :)
 
Jasno igore :)

Zidar,mislim da je vaznije presedanje na autobuse koji idu duz Bulevara Vojvode Misica.Zbog toga je i tramvajska stanica tamo.

Ja bih smestio i stanicu autobusa takodje tamo,blize mostu,ali ne moze zbog iskljucenja sa petlje.
 
My bad, nisam dobro pogledao poslednji render :/

to sto kazes steta sto nije predvidjeno dovoljno prosotra da sve stanice budu iznad bulevara Vojvode Misica
 
мислим да би најбоље решење било да станицу трамваја ставе тачно између горње и доње станице. онда би преседање само по себи било много лакше
 
Vrh