Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Bobb":2uj94dwa je napisao(la):
Previše komentarišete neku nebulozu. Sem po Titu, još ne znam da se nešto nazvalo po živom čoveku, pa makar on stvarno to i zaslužio. Ako već treba da se zove po pojedincu, svi znamo koja je istorijska ličnost zauvek vezana za Adu Ciganliju.... :lol:
Знамо... ;)
djakovac":2uj94dwa je napisao(la):
Igla je rešenje koje je nametnuto i po meni ne leži (ali to sam samo ja).
Ниси.
djakovac":2uj94dwa je napisao(la):
završiće se kao most 'brtastva i jedinstva' (Gazela).
Не. То је био назив Бранковог моста.
Kartograf":2uj94dwa je napisao(la):
Mislim d aće ga dosta ljudi zvati i samo "novi most", obzirom da je jedini takav u poslednjih nekoliko decenija... tipa, kad negde kreneš, kažeš "idem preko novog mosta"...
Могуће. Мада, треба напоменути да је Бранков мост дуго времена зван Нови мост. Касније се усталио назив Бранков, који је и постао званичан.
 
možemo da ga nazovemo pirov most jer ako napravimo još jedan nećemo imati leba da jedemo.
 
Bio je Antic na TV-u zbog sednice skupstine grada.

Rece da ce most biti gotov do kraja godine,i petlja radnicka(naravno mi znamo na sta misli tacno) i petlja hipodrom,nije pominjao povezivanje sa banovim brdom.I rekao je i da ce petlja jurija gagarina biti gotova,da bi spustili saobracaj na NBG.
 
stf":2z8zqsiq je napisao(la):
Чему таква дилетантска питања? Ако баш морам да цртам......Затворити излаз Војводе Степе на Аутокоманду, САМО тај излаз, и улица ће аутоматски, природно да постане интерна, а не транзитна.
Па кажи тако једноставно да те одмах разумем.
 
BG-MOST1.jpg
 
vucko":2wkjldmg je napisao(la):
Bio je Antic na TV-u zbog sednice skupstine grada.

Rece da ce most biti gotov do kraja godine,i petlja radnicka(naravno mi znamo na sta misli tacno) i petlja hipodrom,nije pominjao povezivanje sa banovim brdom.I rekao je i da ce petlja jurija gagarina biti gotova,da bi spustili saobracaj na NBG.
Значи, и он тера са називом "Петља Хиподром"? :rolleyes:
 
Most preko ade je vec nekako usao u recnik beogradjana. Drugi naziv bi mogao biti onaj sa discoveryja sava river bridge most preko save, ili novi most preko save.

Moje prognoze su da ce ga narod zvati most preko ade.
 
kako najgluplji bolji je od zirafe, novak djokovic,
 
Ovaj predlog nije u redu Nole je idol Srbije jasno je to ali, imali smo i ranije a imaćemo i u buduće sportista koji su osvojili svet ili zlatne,olimpijske medalje na taj način bi ostali uspešni sportisti bili neravnopravni,u redu je da Nole dobije fontanu,ulicu ili neki trg..Mostovi kao posebni objekti koji se retko grade i predstavljaju simbol grada ipak treba da nose nekoliko najvećih imena koja su obeležila vek,naučnici,pesnici,istorijske ličnosti eto moj predlog Most Cara Dušana i sl.. :kafa:
 
Без обзира како се мосту буде дало званично име, народ ће од миља да га зове "Мост преко Аде". Лично сам исто за овај назив и тако ћу га увек звати.

Дати овом мосту име неке личности је сулудо, пример: "Извините, куда треба да идем за Железник ?". Идите овом улицом, па преко "Новака Ђоковића" (или преко "Патријарха Павла" или преко "Бориса Тадића"!!! ааауууу) па десно поред Аде па на Обреновачки пут !!!!
 
Wile E. Coyote":3okhiwx6 je napisao(la):
И мени се највише допада "преко Аде". Већ је то мање-више и заживело.

А предлог да се назове по Нолету не треба ни коментарисати. То је у рангу Дробњакових изјава.

To je to, mada ja mislim da ce se odomaciti "most na Adi" ili "most n'adi", u fazonu "idemo preko mosta n'Adi". Mada mozda na kraju bude i "DJIKIMOST" :rolleyes:

Verujem da ce Vuk i SPO pokusati nesto da smaraju da se zove po Drazi ali nadam se da to nema sanse. Samo bi se ponovo podgrevale stare i bolne podele u drustvu (od kojih mi je vise muka) a ako je "Gazela" vec "Gazela" a ne "Titov most", mada je gradjena u njegovo vreme, onda bolje da ne talasamo.

"Teslin most" bi po meni bilo previse s obzirom da se po njemu zove vec jedan vazan bulevar a i aerodrom, mada bih ja pristao i na to ako neko obeca da ce se onda prestati sa ovim glupostima oko Teslinog tornja.

Mozda jos jedino dolazi u obzir "Patrijarha Pavla" sto ne verujem da ce zaziveti, ali bilo bi tu neke kosmicke pravde da se jedan tako grandiozan objekat nazove po nekome ko je bio toliko skroman...

O skorasnjim glupostima i ludilu zbilja ne vredi trucati, tako da, evo, uzdrzavam se. :)
 
Arnorian":3suo2clb je napisao(la):
stf":3suo2clb je napisao(la):
Чему таква дилетантска питања? Ако баш морам да цртам......Затворити излаз Војводе Степе на Аутокоманду, САМО тај излаз, и улица ће аутоматски, природно да постане интерна, а не транзитна.
Па кажи тако једноставно да те одмах разумем.

Opet ce tu trebati dezurni policajac, ko ce Srbe zaustaviti da ne prolaze trakom predvidjenom za tramvaje? :lool:
 
čak i da se kojim slučajem zatvori skretanje za vojvode stepe to ne znači da će bulevar oslobođenja postati protočnija. samo će se veće gužve stvarati na nadvožnjaku ka skretanju ka ustaničkoj i južnom bulevaru i naravno biće kolona sve od slavije do kružnog toka. ono što treba uraditi je da se tranzit sa auto komande skloni. a to upravo ovaj zamišljeni UMP radi. odnosno saobraćaj koji sad ide preko slavije za pančevac i saobraćaj koji danas ide preko južnog bulevara i ustaničke gore ka zvezdari u budućnosti će ići preko UMP. znači pravi način da se rastereti autokomanda je gradnja UMP a zatvaranje stepe je samo prebacivanje gužve sa jednog mesta na drugo. dobro bi bilo da se same dimenzije kružnog toka povećanju makar da bude kao onaj na novom beogradu.
 
Тешко да има места за већи кружни ток.

Уосталом, кад би се Војводе Степе затворио само улаз, људи би онда правили гужве да из Булевара ослобођења скрену неком од попречних улица ка доњем делу ВС. Кад би то била трамвајско-пешачка улица, можда би била боља варијанта. Проблем је која ће улица покупити тај саобраћај, а да се не загуши.
 
По мени мосту највише пристаје име "Чапља". Има две ноге, има крила, поставиће и метални кљун на врх. Чак је и сив као сива чапља.

grey_heron_1.jpg
3729552294_846f1603ae.jpg
Great%20Blue%20Heron%20Calling.jpg
heron%20wingspan.jpg
 
I meni je najlogičniji naziv Ada, jer se to ime provlači svuda po javnosti, u razgovoru, forumima...
Meni je najlogičniji naziv mosta ili po mjestu gde stoji, ili po mjestu kuda vodi. Jedno vrijeme je Varadinski most bio Most Maršala Tita (još za živog Tita), sad se zvanično zove Varadinska Duga, ali ga novosađani uglavnom zovu (Petro)Varadinski Most. Most Slobode se isto u razgovoru često zove Kamenički.
Ne znam da li je Žeželjev most u NS dobio to ime odmah po izgradnji, tek, nazvan je po živom čovjeku - svome konstruktoru Žeželju. Moguće je da se ovaj naziv ustalio iz običnog govora, jer je most zaista Žeželjev, ma kakvo ime nosio. Po ovom kriterijumu most bi onda trebalo nazvati Slovenačkim (kad će već biti Kineski, ili kad je već postojao Njemački), ili npr. Hajdinov Most.
 
Ада као назив моста је проблематична, "Мост преко Аде" је предуго, и народ ће то сам да скрати, а "Адски мост" је рогобатно. Будући мостови на Дунаву немају тај проблем (Земунски, Вишњички, Винчански).
 
JohnyBgood":21yyfjt1 je napisao(la):
...Mozda jos jedino dolazi u obzir "Patrijarha Pavla" sto ne verujem da ce zaziveti, ali bilo bi tu neke kosmicke pravde da se jedan tako grandiozan objekat nazove po nekome ko je bio toliko skroman...

slozicu se sa ovim predlogom ako pristupne petlje nazovemo po amfilohiju i irineju
 
може слободно да остане "Мост преко Аде", док неко познат не реши да скочи са њега :)
 
Номинујем Цецу, али не знам да ли силикон тоне.
 
Arnorian":2rpbi2tu je napisao(la):
Номинујем Цецу, али не знам да ли силикон тоне.

Ne moze Ceca! Postavljanje narukvice oko pilona bi samo povecalo cenu. :p
 
Vrh