Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ok ok ajmo sada malo na temu o mostu ;)
 
Jel neko primetio da su napravili gresku na spoju odlivaka za silaznu rampu ka Radnickoj? Nije im ispalo u ravni. Ili je Doka zakazala ili je ljudska greska. Videh iz busa pre neki dan kako jedan radnik iz korpe, "malterise" i popravlja neravan deo ispod silazne rampe na spoju odlivaka. Omaklo im se izgleda. :mad:

Kad zavrse tu rampu ista ce se koristi u pocetku da se na most doveze ostatak materijala zato je i uradjeno, privremno, kao spoj na onu raskrsnicu. Ovo rasterecuje dizalice.

Zna li se kako će premostiti Tobogan.
Nadam se da će toj limenki biti ovo poslednja zima. Dogodine bi trebalo da je sruše i tu urade 2x3 sa autobuskim stanicama.

Neka neko otvori sobu Petlja Radnička.
 
Zanimljivo zapazanje bas cu pokusati da osmotrim sutra u prolasku. Inace primetio sam da je prakticno zavrsena pesacka i biciklisticka staza ali mi se cini da nema mesta jos jednu traku kako je po pdr-u bilo planirano u nastavku silaza sa mosta u radnicku pa do penjanja za pozesku.
 
djakovac":vglx5oek je napisao(la):
[video]http://www.youtube.com/watch?v=UAR_GEoWRco[/video]
Svratih do buduće petlje Radnička i do mosta. Naravno tu je i pogled sa zgrade u bloku 23 pošto se stalno žalite da nema snimaka sa NBGD strane...
Ђаковац браво, укњижен плусићћћ :kk: Музичка подлога је исто одлична, опуштајућа.

Само једна мала примедба на снимак. Кад помераш камеру ради панорамског снимања, немој да прелазиш тако брзо камером, тј. немој тако да журиш са снимањем, скоро ништа се не види шта си снимио, јер самом оку треба времена да се привикне на оно што треба да види. Ту мислим на онај део снимљеног материјала на крају филма од 9:08 минута па до краја, где си са терасе снимао улицу Јурија Гагарина. Тако си брзо "прешао" тај део са камером да се практично ништа не види шта си снимио. Надам се да се не љутиш на мој доброћудни савет.
 
vucko":1n1h96q2 je napisao(la):
nova":1n1h96q2 je napisao(la):
Na Studiju B vesti u 19h prilog o Diskaveri emisiji pocinje ... Deni je objasnio kako ce novi most razresiti saobracajne guzve u Beogradu... Ne umem da stavim onu vuckovu gif zastavu da se viori na ovo :/
Izvoli nova :)

Sta su jos rekli?Kad ce biti kod nas emisija i jel pominju kosovo? :p

Јао Вучко јеси ли морао опет да поставиш ову иритирајућу заставу ? Имаш минус од мене !

Још ће да испадне да ће ову жуто-плаву заставу федерације БиХ (на то ми ова застава помало и личи !) бити постављена на сам врх пилона :D
 
Nemojte se cuditi sto se taj Bosanac plasio da dodje u BG, mnogi se mladi iz Hrvatske i BiH plase da dodju u BG, jer im je ispiran mozak godinama i predstavljani smo im kao ubice i zlocinci, uostalom kao i oni nama. Znam jednog lika '88. iz Hrvatske, koga moj stric ubedjuje 6 godina da moze da dodje slobodno u BG i da ga niko nece napasti na ulici.
 
edgeman":1tsw5odf je napisao(la):
Jel neko primetio da su napravili gresku na spoju odlivaka za silaznu rampu ka Radnickoj? Nije im ispalo u ravni. Ili je Doka zakazala ili je ljudska greska.

Dobro si primetio. Na spoju prvog i drugog segmenta je pri izlivanju popustila oplata, pa je drugi segment na tom mestu nešto niži. Odmah po skidanju oplate su ištemovali taj spoj kako ne bi bio upadljiv, a prethodnih dana su ga omalterisali, tako da će biti gotovo neprimetan kada se malter osuši i pobledi .

Na snimku koji je postavio djakovac se ovo mesto nazire od 6:20 do 6:22.

Pronašao sam na ovoj temi sliku gde se to mesto bolje vidi:

img1170.jpg
 
Jel gledao neko prilog o mostu preko ade na prvoj tv u emisiji galileo ? Mislim da su oni mnogo bolje napravili izvestaj o izgradnji nego ovi sa discovery-ja
 
10-15 min. I to je samo prilog, nije cela emisija posvećena mostu.
 
Гага":8pzzitag je napisao(la):
Још ће да испадне да ће ову жуто-плаву заставу федерације БиХ (на то ми ова застава помало и личи !) бити постављена на сам врх пилона :D


Заправо застава Федерације БиХ је ово:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Слика:Flag_of_the_Federation_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg

а Босне и Херцеговине је плаво-жута...
 
Ronche":hzidj90x je napisao(la):
10-15 min. I to je samo prilog, nije cela emisija posvećena mostu.

Opet verujem da je argumentovanija nego ove sa Studia B koje ne smeju nista da kritikuju.

Kao kad je recimo novinar RTS-a kada je predstavljan novi tramvaj primetio da je uzak prolaz izmedju sedista,dok novinari sa studia B kazu da je sve naj naj naj naj :)
 
Nurko7000":1t582u60 je napisao(la):
Гага":1t582u60 je napisao(la):
Још ће да испадне да ће ову жуто-плаву заставу федерације БиХ (на то ми ова застава помало и личи !) бити постављена на сам врх пилона :D


Заправо застава Федерације БиХ је ово:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Слика:Flag_of_the_Federation_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg

а Босне и Херцеговине је плаво-жута...

Nurko plus za ispravku.
Ljudi, morate malo bolje poznavati susede, red je. Siguran sam da u Srbiji ima jos puno ljudi koji brkaju Federaciju BiH sa samom BiH. Ne kazem da i oni puno toga ne znaju o nama, opaska je upucena svima.
 
Ништа није тако стално као оно што се сматра привременим.

Ништа није тако привремено као оно што се сматра сталним.
 
bojan87":1do04qks je napisao(la):
Jel gledao neko prilog o mostu preko ade na prvoj tv u emisiji galileo ? Mislim da su oni mnogo bolje napravili izvestaj o izgradnji nego ovi sa discovery-ja

Gledao sam ja. Bolje su odradili ovi sa Discovery-ja. Kvalitetnije, sa boljim snimcima, detaljnije...
 
Prošetah se danas malo uzduž i popreko, u'vatih stotinak fotki od toga izdvojih 77, rezolucija 1600x1063, svaku sam posebno obrađivao, dorađivao boje svetlo itd, otpade mi ruka :D Ruta: Careva Ćuprija, Radnička, rampa za isključenje sa mosta i špic ade.

 
@Archangel , fenomenlne fotke, :)
Hajde svrati malo u Bataju sigurno je svima dojadile fotke sa mog starog mobilnog
da ljudi lepo vide prave fotke sa obilaznice
Siđeš sa 706 kod nadvožnjaka u Batajnici i izdaleka se vidi u polju konstrukcije, ne može se omašiti... :) :) :)

Edit
uf :rolleyes: zaboravih +1 zaslužno :)
a lepo je i od @Reksa isto +1 :)
 
skuvas popodnevnu kaficu, ulogujes se na forum i onda te docekaju ovakve fotke...

+1

p.s. glavni utisak nakon svega pogledanog: jbt, koliko je ovde bacene love, koja skalamerija za sve ovo i to sve zbog 2 koloseka koji za par godina (zavrsetkom prokopa) nece imati gotovo nikakvu funkciju...

p.p.s. i dalje ne verujem da ce zavrsetkom mosta i osnovnih rampi stici da zavrse i deo od mosta do hipodroma, tesko tesko....
 
Арханђеле, +1 за сјајне фотке!
Kartograf":3crkmctb je napisao(la):
glavni utisak nakon svega pogledanog: jbt, koliko je ovde bacene love, koja skalamerija za sve ovo i to sve zbog 2 koloseka koji za par godina (zavrsetkom prokopa) nece imati gotovo nikakvu funkciju...
Имаће, на жалост. Главна станица остаје у функцији. Као што смо већ много пута констатовали, силне паре су потрошене због нечије сулуде идеје да се и по завршетку Прокопа главна станица остави у функцији. :notok:
 
Arandjele da ne trosim reci,plus ko vrata!

Ostace 2 koloseka bese a ne 4,samo treba da se prokop zavrsi i napravi zeleznicka obilaznica sa mostom kod vince :rolleyes:
 
На жалост, да. Два колосека због којих је цела прича испала неупоредиво скупља и мање функционална.

А мост код Винче нема везе са овим колосецима, него са пругом око Калемегдана (осим ако неком генију не падне на памет да се и та пруга задржи).
 
Vrh