Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

da da tu si upravu , e samo da znas da petlja jurija gagarina je jedan deo izbetoniran ali me zanima kada krece gradnja puta do tosinog bunara
 
relja":z5au10sk je napisao(la):
Ronche":z5au10sk je napisao(la):
P.S. Nije mi jasno zašto su na crtežu, što je reko vucko, prikazali Savu k'o da je duboka ko zna koliko i to što most na crtežu deluje kao da je simetričan...sa istim rasporedom kablova na obe strane.
Edit: Predlažem moderatorima da obrišu sve ove off poruke, uključujući i moju.

Vala baš za ceo post scriptum.
Ako ne obrišete, ja ću da nastavim, naoštrio sam se... :p

Nazad na temu.

Pa, presek bi pre izgledao ovako

screenshot1644z.jpg


ali se ond apostavlja pitanje - a zašto tako komplikovano, kada teren nudi jednostavnije rešenje...

Ja nisam provalio - jel "Hari" naš čovek ili Švaba?
Lik je car, a Deni mi malo ide na nerve, ponaša se kao neka isfolirana riba...da ne upotrebim neku težu reč.
O mostu smo vise saznali iz jednog Milanchetovog posta nego li od ovog "nerd" tipa
 
cyberserb":1452re2t je napisao(la):
O mostu smo vise saznali iz jednog Milanchetovog posta nego li od ovog "nerd" tipa
Svaka čast Milanchetu ali Discovery i Science Channel gleda desetine miliona ljudi širom sveta koji o mostu ne znaju ama baš ništa, kao ni o Beogradu, tako da je ova količina informacija više nego dovoljna. Čak i među forumašima ima onih koji su čuli nešto novo o mostu.

Danny sigurno nije tip po ukusu nas balkanaca ali ne stoji ni to da je p****ca samo zato što reaguje na neke situacije baš onako kako bi većina nas reagovala iako mu sigurno mu nije prvi put da se penje na te visine (istina, sa toliko lošim sprovođenjem mera sigurnosti, možda i jeste :/ )
Ipak, čovek je došao da nas prezentuje u svetu i naše ruganje samo govori o našem palanačkom mentalitetu iz kojeg nikako da se iskobeljamo.
 
lol - neverovatno koliko hejta o jednoj naucno-popularnoj emisiji, sasvim uobicajenog tipa za Discovery i uopste americko trziste. Mislim, pa pogledajte one American Choppers, u poredjenju sa time ovo je za Emmy Award. Ipak, ono sto je neuobicajeno za amere je da je Beograd prikazan u _VEOMA_ pozitivnom svetlu.

Mada, citajuci komentare ovde ocigledno je da ljudi zapravo i ne razumeju o kakvom se tipu emisije radi (laksa varijanta) ili jednostavno kao sto neko rece boluju od malogradjanskog mentaliteta (teza varijanta). Nista cudno posto je ovo ionako most koji "nije trebalo da se gradi kada nemamo sta da jedemo", "bolje da su sagradili neki palanacki, Beogradu primereniji, most", "pristupne saobracajnice nikada nece biti gotove" itd itd...

U svakom slucaju, covek bolje da je otisao po defaultu u Bukurest ili Sofiju, snimio tamo neko sranjce i kao i mnogi drugi zaobisao Beograd u sirokom luku - jer jedostavno ne vredi, nema smisla, zatucani smo.

PS: LOL za korekciju preseka mosta - mislim stvarno, vitalna informacija za nekoga u Alabami ko gleda Discovery, posebno sto je ova korekcija, takodje, nastala sondiranjem korita reke oko pilona i 100% je precizna. Mislim, who f------g cares: taj presek se u emisiji vidi cele 2 sekunde :) Skolski primer cepidlacenja karakteristicnog za ovo podneblje.

Vitalno je da je Beograd predstavljen jako pozivitno na kanalu koji gleda ceo Svet u emisiji koja je planetarno popularna.

As simple as that.
 
sve se slazem sa tomom osim za razlog zasto je presek ovde kritikovan, to je sve deo reljove teorije zasto ovaj most je glub jer kao ne treba toliki most za tako plitku reku itd.......

inace neko je ovde spomenuo kako smo vise saznali od milanceta nego emisije a milance je studnet gradjevine koliko sam razumeo i isao na predavanje, a ovo je obicna emisija.....
 
sve se slazem sa tomom osim za razlog zasto je presek ovde kritikovan, to je sve deo reljove teorije zasto ovaj most je glub jer kao ne treba toliki most za tako plitku reku itd.......
inace neko je ovde spomenuo kako smo vise saznali od milanceta nego emisije a milance je studnet gradjevine koliko sam razumeo i isao na predavanje, a ovo je obicna emisija.....


Post 8236 govori o trivijalnim razlozima zasto je kritikovan famozni presek prikzan na screenshotu sa YouTube-a... lol

Poenta je da je taj presek neko u Americi nacrtao na osnovu skice koju mu je verovatno dao neko od ekipe - povukli ljudi nekoliko krivih linija u Photoshopu ili cemu vec i to je totalno nebitno u celoj prici... Siguran sam, da su znali medju kakav narod perfekcionista dolaze da snimaju, da bi na ceo posao prionuli mnogo ozbiljnije... Dakle, u ovakvim emisijama ideja preseka nije da prikaze dubinu reke, pa da se to ovde nasiroko koriguje i cepidlci oko toga, vec da prikaze da je pilon poboden u adu, koja predstavlja ostvro u sredini recnog korita. To je sve. Naravno, Danny je, zbog toga sto na njegovoj famoznoj "2sec skici" Sava izgleda dublje nego sto je u realnosti, "nerd", "neznalica", "glupi amer", a sama emisije je "njesra" itd... Neozbiljno.


Isto tako je krucijalno pitanje da li je Danny objasnio odakle je Hari (nemac ili bosanac, bese...). To valjda treba da dokaze da je emisija teski trash, jer eto nismo dokucili koje je nacionalnosti Hari (inace stvar koja se u americkom javnom zivotu uvek stavlja u prvi plan... naravno - ne).

Emisija je pre svega zabavna, Danny je pozitivan lik koji je pricao u tih pola sata (sorry unapred ako emisija traje kojim slucajem 45 minuta) jako pozitivno o Beogradu, a most na Savi uvrstio i u spicu za naucno-popularnu emisiju Build it Bigger koja je planetarno popularna... To je naravno nebitno, mnogo je bitnije da li znamo odakle dolazi "Hari" i da li je skica preseka ovakva ili onakav - bez toga je Danny "dzabe krecio" i bolje da svoju glupost od emisije nije ni pustao u etar.

Svaka cast pojedinim komentarima, posto zaista ima ljudi koji razumeju o cemu pricaju, ali vecina ovakvih hate komentara, posle emitovanja emisije, nemaju ama-bas nikakvu vrednost i smaraju.
 
Archangel":1zknr9jd je napisao(la):
pričajte vi šta hoćete, ja bih Denija zvao na Belo (Jelen) :lol:
Ti si ga zvanicno i summonovao preko twittera :)

Aj ga pitaj preko twittera jel bio na pivcetu sa Harijem posle emisije,vidim da su se dobro skontali :laugh:
 
Erysimum Cheiri":2n2yv60j je napisao(la):
Post 8236 govori o trivijalnim razlozima zasto je kritikovan famozni presek prikzan na screenshotu sa YouTube-a... lol

Slažem se da je tom preseku, tako nebitnom za celu priču data tolika "medijska" pažnja na forumu.

Taj čuveni presek je samo skica koja je trebala da pokaže konstruktivnu razliku ižmeđu mosta sa dva i mosta sa jednim pilonom. Zato je na sredini. I uopšte ne predstavlja Iglu, pa je dubina korita krucijalno nebitna.
Posle toga sledi informacija o asimetričnosti mosta i konstruktivnim rešenjima koji su primenjeni da bi tako nešto bilo moguće.

Emisija je odlična, malo napucana ekonomijom i politikom, da bi se dobio wow efekat, tj. zbog samih gledalaca.
 
vucko":xno8px7k je napisao(la):
Archangel":xno8px7k je napisao(la):
pričajte vi šta hoćete, ja bih Denija zvao na Belo (Jelen) :lol:
Ti si ga zvanicno i summonovao preko twittera :)

Aj ga pitaj preko twittera jel bio na pivcetu sa Harijem posle emisije,vidim da su se dobro skontali :laugh:

Tačnije poslao sam mu mail pre godinu i po dana :D aj sad ću da mu pošaljem tweet
 
stf":11imz3uw je napisao(la):
Erysimum Cheiri":11imz3uw je napisao(la):
Post 8236 govori o trivijalnim razlozima zasto je kritikovan famozni presek prikzan na screenshotu sa YouTube-a... lol

Slažem se da je tom preseku, tako nebitnom za celu priču data tolika "medijska" pažnja na forumu.

Taj čuveni presek je samo skica koja je trebala da pokaže konstruktivnu razliku ižmeđu mosta sa dva i mosta sa jednim pilonom. Zato je na sredini. I uopšte ne predstavlja Iglu, pa je dubina korita krucijalno nebitna.
Posle toga sledi informacija o asimetričnosti mosta i konstruktivnim rešenjima koji su primenjeni da bi tako nešto bilo moguće.

Emisija je odlična, malo napucana ekonomijom i politikom, da bi se dobio wow efekat, tj. zbog samih gledalaca.

Super je npr. info koji sledi posle famozne skice u kome je autor emisije objasnio da pilon nije, uobicajeno, na sredini mosta, pa je zbog toga kraci deo mosta morao biti tezi u odnosu na duzi deo mosta kako bi se odrzavao balans mosta koji zapravo visi na pilonu. To su razlozi zbog kojih je most privukao paznju i zbog cega spada medju jedinstvene gradjevinske poduhvate u Svetu, koliko god to nekima cudno zvucalo.

Takodje, onaj deo emisije gde prikazuju kako se naguravaju segmenti sa NBG strane uz pomoc one hidraulike i koliko to zapravo dugo traje svakako bacaju novo svetlo na poimanje necega sto se desava na par kilometara od nas.

Ako hocete i politicki obojeni motivi koji se provlace kroz emsiju su jako pozitivni: npr. "izjava" onog lika iz BiH koji se kao bojao da dodje u BG, a sada cekica li cekica i niko ga nije mrko pogledao, naprotiv sve podseca na Titove radne akcije (samo sada za debele pare)...
 
Djakovac superiska je!Posebno umirujuca muzikica,pade mi na pamet da bi ovakvu vrstu muzike mogli da pustaju u bg vozu.

Zna li neko zasto ne rade izlivnu rampu u Jurija Gagarina vec samo ulivnu?
 
Erysimum Cheiri":3c28c2my je napisao(la):
lol - neverovatno koliko hejta o jednoj naucno-popularnoj emisiji, sasvim uobicajenog tipa za Discovery i uopste americko trziste. Mislim, pa pogledajte one American Choppers, u poredjenju sa time ovo je za Emmy Award. Ipak, ono sto je neuobicajeno za amere je da je Beograd prikazan u _VEOMA_ pozitivnom svetlu.

Mada, citajuci komentare ovde ocigledno je da ljudi zapravo i ne razumeju o kakvom se tipu emisije radi (laksa varijanta) ili jednostavno kao sto neko rece boluju od malogradjanskog mentaliteta (teza varijanta). Nista cudno posto je ovo ionako most koji "nije trebalo da se gradi kada nemamo sta da jedemo", "bolje da su sagradili neki palanacki, Beogradu primereniji, most", "pristupne saobracajnice nikada nece biti gotove" itd itd...

U svakom slucaju, covek bolje da je otisao po defaultu u Bukurest ili Sofiju, snimio tamo neko sranjce i kao i mnogi drugi zaobisao Beograd u sirokom luku - jer jedostavno ne vredi, nema smisla, zatucani smo.

PS: LOL za korekciju preseka mosta - mislim stvarno, vitalna informacija za nekoga u Alabami ko gleda Discovery, posebno sto je ova korekcija, takodje, nastala sondiranjem korita reke oko pilona i 100% je precizna. Mislim, who f------g cares: taj presek se u emisiji vidi cele 2 sekunde :) Skolski primer cepidlacenja karakteristicnog za ovo podneblje.

Vitalno je da je Beograd predstavljen jako pozivitno na kanalu koji gleda ceo Svet u emisiji koja je planetarno popularna.

As simple as that.



E, pa, dolazimo do poente.

Snimanje emisjie je bio jedan od tri argumenta koja se stalno potežu:

"ne želimo da komentarišemo kritike, ostalom:"

- "most je jeftin kada se pogleda cena po kvadratu" - Milanče je ovo, nehotice, demantovao (možda se čovek ne slaže, ali po meni tako ispada) kada je preneo šta je čuo na gradilištu
- "Diskaveri dolazi da snima emisjiu"
- "Nikola Hajdin je tako rekao"

(UMP se više i ne spominje)


Pogledasmo i emisiju, da bi se ispostavilo da je površna i senzacionalistička, li "lako štivo" kako se odjednom predstavlja. Ali, to je kao bio "jak argument"...

Dok smo čekali premijeru, napisao sam da im je ponestaje interesantnih tema, pa im kriterijumi opadaju da bi mogli da nastave seriju. Ispalo je baš tako.

Nije objašnjeno šta će most da povezuje. Prikazana je trasa UMPa ali bez ikakvih objašnjenja.
Nije prikazano kako će rešiti gužve i izmestiti saobraćaj. Nije prikazano ni šta je u stvari saobraćajni problem (prava palanka duboko krije svoju sramotu :) )
Nije objašnjeno zašto je odabrano ovo rešenje i koje su prednosti nad drugm rešenjima.
Insistira se na na nekom nedorečenom simbolu, spajanju, povezivanju nacija na gradilištu (da li je to ikome ovde i jednom palo na pamet?) Bio rat, pa sad grade veliki most (šta bre?)

Tehnologija gradnje je jedini intresantan deo.
Mene je impresionirao bio treći deo u kojem je prikazano naguravanje bočnog raspona. To jeć bilo nešto novo i konkretno. Ne znam da je kod nas ikada rađeno nešto slično.
I onda, uhvatili su momenat kada je naguravanje zaustavljeno zbog nekog problema. Idealna prilika da se pokaže složenost metode i šta su ljudi sve smislili kako bi translatorno pomerali stotine tona betona. Problem je mogla da bude i neka trivijalnost ili neka glupa greška, ali može da ugrozi ceo projekat. Nije se desilo jer su inženjeri reagovali oprezno, ali gotovo rutinski. I, šta je bio problem? Nismo saznali. Neke čike koje se razumeju su ga rešile... izem ti emisiju.
E zato je trivijalna, bavi se promocijom, bez ulaženja u suštinu. Ako je namenjena za površnu publiku i kao promotivni spot, ok, ali nemojte je više potezati kao bilo kakav argument u raspravama.


Povodom skice preseka - Imali su na raspolaganju projektnu dokumentaciju, inače ne bi mogli da naprave sve one animacije. Dakle, nisu dobili skicu na pakli cigareta, već je u pitanju nešto drugo. Izbegnuto je da se prikaže kakvu "prepreku" prelazi ovaj most. Kod gledaoca bi se odmah postavilo pitanje - zašto tako?
Ovako, zgodno je bilo napraviti imitaciju dečijeg viđenja tehničkog crteža na plavom pausu.
Nije Deni ispao "nerd", "neznalica", "glupi amer" (tvoje reči "Erysimum Cheiri", e moje), već suptilni manipulator.


Erysimum Cheiri, zbog ljudi sa palanačkim i malograđanskim menatalitetom se zapostavljaju i propadaju prave vrednosti ovog grada, jer oni ni ne znaju za njih, pa stalno i iznova uvaljuju nove i monoumentalne simbole Beograda. Oni su ti koji Beograd pretvaraju u palanku zanemarujući prioritetne probleme zarad investicija u simbole (putem zaduživana, a sa planom dizanja taksi, poreza dozvola...).


Zašto je bitno odakle je Hari? Ne zbog etničkog porekla ili veroispovesti (Bože sačuvaj), već zbog toga da li smo toliko nisko pali da specijalizovane i sposobne radnike moramo da dovodimo - iz Austrije.

Epilog - emisija koja je trebalo da afirmše napravljeni izbor, se na kraju pokazala kao površna promocija.
Neka je i emsjia takva kakva je, ali nije odgovorila na pitanje - zašto? Posvećena pažnja nije argument sam po sebi.
 
bg259":3t2tct92 je napisao(la):
to je sve deo reljove teorije zasto ovaj most je glub jer kao ne treba toliki most za tako plitku reku itd.......

Jesi ti iz Čačka? :D
 
Bobb":24x78x2r je napisao(la):
Danny sigurno nije tip po ukusu nas balkanaca ali ne stoji ni to da je p****ca samo zato što reaguje na neke situacije baš onako kako bi većina nas reagovala iako mu sigurno mu nije prvi put da se penje na te visine (istina, sa toliko lošim sprovođenjem mera sigurnosti, možda i jeste :/ )
Ipak, čovek je došao da nas prezentuje u svetu i naše ruganje samo govori o našem palanačkom mentalitetu iz kojeg nikako da se iskobeljamo.

Niko ne voli kraljice drame, o tome radi.
 
relja":1gueh955 je napisao(la):
Nije prikazano ni šta je u stvari saobraćajni problem (prava palanka duboko krije svoju sramotu :) )
Није баш да није, мада је, наравно, то могло и боље. Речено је да Београд нема метро (а успут су -да би објаснили како ће се гужве решити или шта друго?- помињали и тешке возове и метро преко моста, а нико не спомену да ће преко моста прећи трамвај!!!), мада се не сећам (нека ме неко исправи ако грешим!) да је речено да главни коридор кроз Србију пролази посред града.

Мени лично је био најзанимљивији (и највреднији) део у коме је објашњавано како је мост са неједнаким крацима балансиран и објашњење разлика моста са обичним и дуплим пилонима. Све остало ми је некако испало недоречено и није ми некако баш на нивоу Денијевих емисија. Онај гаф са 7 држава је ипак у целој причи периферан, мада не и занемарљив.
 
Pa stavise da je ada glavni tranzitni pravac preko reke,a jedva navatase po jedan trajekt u kadru,opravdase propusnoscu reke ovakvu vrstu mosta.A sta cemo onda sa starim zeleznickim i starim savskim koji imaju stubove u vodi? Ili sto na dunavu koji je actually koridor 7 imamo pancevac i buduci kinez sa stubovima u vodi.

Bio je onaj rankovic iz direkcije i reko je da grad planira metro,bla bla,dakle ovde ce ici treca linija metroa,a i sami znate na sta mislim. :rolleyes:

Ne bi me cudilo da kazu evo francuzi grade prvu metro liniju,a mi imamo vec trecu preko mosta i mozda da se zaduze jos dodatno da bude kao sto su planirali i eto nam za 4 godine 2 linije metroa.
 
relja":8rnaqosv je napisao(la):
Pogledasmo i emisiju, da bi se ispostavilo da je površna i senzacionalistička, li "lako štivo" kako se odjednom predstavlja. Ali, to je kao bio "jak argument"...

Dok smo čekali premijeru, napisao sam da im je ponestaje interesantnih tema, pa im kriterijumi opadaju da bi mogli da nastave seriju. Ispalo je baš tako.

Nije objašnjeno šta će most da povezuje. Prikazana je trasa UMPa ali bez ikakvih objašnjenja.
Nije prikazano kako će rešiti gužve i izmestiti saobraćaj. Nije prikazano ni šta je u stvari saobraćajni problem (prava palanka duboko krije svoju sramotu :) )
Nije objašnjeno zašto je odabrano ovo rešenje i koje su prednosti nad drugm rešenjima.
Insistira se na na nekom nedorečenom simbolu, spajanju, povezivanju nacija na gradilištu (da li je to ikome ovde i jednom palo na pamet?) Bio rat, pa sad grade veliki most (šta bre?)

Relja, pogrešno gledaš na emisiju. Zar si zaista mislio da je neće napucati? Zar zaista misliš da je jedina emisija u celokupnom serijalu napucana? I da jedina ne barata pravim činjenicama?

Pa onda si u velikoj zabludi što se tiče medija, a naročito televizije. Radio sam nedavno pri snimanju par zabavnih programa, i mogu ti reći da tu malo realnosti zapravo ima. A ovo je pre svega zabavna emisijam a ne naučna.
Misliš da prosečnog gledaoca zaista zanima sve što si nabrojao da nije objašnjeno? Pritom ne mislim na američkog gledaoca, nego gledaoca uopšte.

Kažeš da im je ponestalo zanimljivih tema, pa sad rade gluposti? Daj, malo ozbiljnosti. Naravno da naš most nije u rangu magnetnih železnica, zgrada od 800 metara i sličnih perverzija, ali je takođe, daleko od obične građevine. Kada im zaista ponestane tema, prestaće da snimaju, a neće da rade emisiju o mostu preko Zapadne Morave.

Nekima je emeisija argument kojim podržavaju most, a tebi je argument protiv mosta.

Da je kamo lepe sreće da se svaki gradski projekat radi poput ovog, gde bi nam kraj bio.
 
relja":37gdgga0 je napisao(la):
Niko ne voli kraljice drame, o tome radi.
E vidiš, tu grešiš. Sudiš o drugima po sebi. Ako malo obratiš pažnju svi sadašnji realiti i ostali šund programi vrve od takvih kraljeva i kraljica drame, prvo na zapadu a u zadnje vreme sve više i kod nas.
Davno je prošlo vreme Johna Wayne-a i Gregory Peck-a, a i vreme Bruce Willis-a polako prolazi a sve češće ćemo viđati 'tipove' kao što su Milan Stanković i ostale curice... :rolleyes:
Šta da ti kažem, kad su sad face kao Ben Stiller postali idoli :laugh:
Izvinjavam se za off
 
@ Wiley
Uvod, gde je trebalo objasniti potrebu za novim mostom (mostovima) je podbacio. Mapa sa ucrtanim pravcima, sada[njim i budućim, bi bila sasvim jasna i dovoljna. Oako, čovek je samo nabrojao i prikazao automobile koji se guraju na neom kružnom toku i to je sve.

@ STF
E, vidiš u porodici imam nekoga ko jako dugo radi na televiziji, i znam da postoje različiti načini da se obradi neka tema. Može da se radi ozbiljno i studiozno, a može i ofrlje. Sve zavisi od ozbiljnosti i namere autora. Zato sam i spomenuo školski program RTB na kojem sam odrastao.
Ako je emisija namenjena gledaocima koji ne uključuju mozak, onda sam uspešno dokazao ono što tvrdim.
Nema sad toliko mega projekata u svetu da mogu da biraju. Snimaće se dok ima gledanosti, a ako nastave ovako, neće još dugo.

@ Bobb
Pod "kraljica drame" sam mislio na osobu koja preterano i burno reaguje na neke obične stvari.
Stillera i ja ne podnosim, ali on je samo glumac koji zgrće ozbljne pare na primitivnom humoru.
Deni je ipak arhitekta, ne mora da naglašava neke stvari na takav način, deluje senzacionalistički.

edit - Milan Stanković - to je onaj sa Evrovizije?
Kako sam odrastao, shvatio sam da Brus Vilis pokušava da iskopira Stiva Mevina.
Od holivudskih likova, ove mlađe garde, priznajem Meta Demona, Marka Valberga i sl likove, ne možeš da pogrešiš ako izabereš neki nihov film.
 
Vrh