Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

relja":3cgmocs2 je napisao(la):
@ Wiley
Uvod, gde je trebalo objasniti potrebu za novim mostom (mostovima) je podbacio. Mapa sa ucrtanim pravcima, sada[njim i budućim, bi bila sasvim jasna i dovoljna. Oako, čovek je samo nabrojao i prikazao automobile koji se guraju na neom kružnom toku i to je sve.
Ја сам и рекао да је могло боље. Наведено је пар узрока за очајну саобраћајну ситуацију у граду (наравно да је непостојање метроа битан разлог), али нису сви разлози наведени. Да је кренуо да наводи све разлоге, не би му била довољна цела емисија. :|
 
relja":1j6opqs8 je napisao(la):
@ STF
E, vidiš u porodici imam nekoga ko jako dugo radi na televiziji, i znam da postoje različiti načini da se obradi neka tema. Može da se radi ozbiljno i studiozno, a može i ofrlje. Sve zavisi od ozbiljnosti i namere autora. Zato sam i spomenuo školski program RTB na kojem sam odrastao.
Ako je emisija namenjena gledaocima koji ne uključuju mozak, onda sam uspešno dokazao ono što tvrdim.
Nema sad toliko mega projekata u svetu da mogu da biraju. Snimaće se dok ima gledanosti, a ako nastave ovako, neće još dugo.
Ako ćemo iskreno, retko koji serijal na kanalima tipa Diskavery je urađen studiozno i temeljno. Većina jako blago i površno ulazi u probleme i definicije, analize itd. Emisija nimalo ne otstupa od uobičajenog pristupa samog Diskavery-ja.
Ja ne znam šta si ti očekivao? Rudarsko geoločku analizu zemljišta ade, količinsku silu koju trpi zemljište, analizu saobraćaja Beograda od osamdesetih, kubaturtu vode koja teče Savom, količina brodova koja na godišnjem nivou tda prolazi, pomnožena sa težinom tovara i sile vetra....?

Nije namenjeno gledaocima koji ne uključuju mozak, ali prosečnog gledaoca nimalo ne zanima količina saobraćaja u nekom tamo Beogradu i deceniske razloge takvog trenutnog stanja.

Mi, na forumu smo zaključili da je emisija površna. Ali takvi gledaoci čine možda maksimum 5% celokupnog auditorijuma. Ovaj grad ima milion i po stanovnika, a broj aktivnih članova ovakvih foruma ne može ni da sakupi 2% tog broja. Ti gledaš na emisiju iz perspektive tih 2%

Nadam se da razumeš o čemu pričam.
 
Ne bih ja ni davao toliku pažnju samoj emisliji, da nije bila bila najavljivana u onom kontekstu.

Ja sam ovde pre par godina i napisao da "neće doći National Geographic ili Discovery" da snimi emisiju o ovom mostu, jer nema bog zna šta da se snimi.

Došli su, a rezultat je površna emisija, bez puno objašnjenja, to se bar slažemo.

Baš zato što sam imao negativan stav, očekivao sam nešto malo studioznije, ali sva "teška" pitanja su jednostano ignorisana. Pre svega razlog - zašto jedan pilon, zašto bez stubova u reci te širine? Mi smo o tome ovde diskutovali, nismo se složili, ali ovde nikakav razlog nije dat. Zašto - tehnički razlozi su diskutabilni, a estetsko (vizuelni) su mogu da stvore kontra reakciju.

Gledao sam skoro emisiju o pruzi do Tibeta. Da li je bio NG ili Discovery, ne znam, ali su prilično detaljno prikazali sve probleme koje je priroda postavila pred projektante. A rešenja su prosto genijalna. Šta je ovde moglo da se prikaže?

Prikazani su sami radovi, to je samo po sebi interesantno, ali malo sam i razočaran kada sam video koiko tu zapravo ima "ručnog rada" - tu već ne znam šta sam očekivao.

Mene je impresioniralo pomeranje bočnog raspona preko zaliva Brodogrdilišta. To je nešto što bih voleo da vidim uživo na licu mesta.
 
relja":3b46fxyk je napisao(la):
Gledao sam skoro emisiju o pruzi do Tibeta. Da li je bio NG ili Discovery, ne znam, ali su prilično detaljno prikazali sve probleme koje je priroda postavila pred projektante. A rešenja su prosto genijalna. Šta je ovde moglo da se prikaže?
Можда се неки Кинези исто тако нервирају због емисије о тој прузи као што се ти нервираш због ове о мосту :)
Већина је вероватно добила сасвим довољно информација из емисије, нису продуценти луди да сруше гледаност досадним чињеницама попут количине саобраћаја у улицама око моста, или геополитичке ситуације у Београду...
 
Na Studiju B vesti u 19h prilog o Diskaveri emisiji pocinje ... Deni je objasnio kako ce novi most razresiti saobracajne guzve u Beogradu... Ne umem da stavim onu vuckovu gif zastavu da se viori na ovo :/
 
lukpot":4sntcqh8 je napisao(la):
Можда се неки Кинези исто тако нервирају због емисије о тој прузи као што се ти нервираш због ове о мосту :)
Већина је вероватно добила сасвим довољно информација из емисије, нису продуценти луди да сруше гледаност досадним чињеницама попут количине саобраћаја у улицама око моста, или геополитичке ситуације у Београду...

Ko se nervira? :cool:
 
nova":10ep0utq je napisao(la):
Na Studiju B vesti u 19h prilog o Diskaveri emisiji pocinje ... Deni je objasnio kako ce novi most razresiti saobracajne guzve u Beogradu... Ne umem da stavim onu vuckovu gif zastavu da se viori na ovo :/
Izvoli nova :)

ds_zastava_animacija.gif


Sta su jos rekli?Kad ce biti kod nas emisija i jel pominju kosovo? :p
 
"Ja sam ovde pre par godina i napisao da "neće doći National Geographic ili Discovery" da snimi emisiju o ovom mostu, jer nema bog zna šta da se snimi." kaze se pogresio sam.......
 
Tačno.
Tada sam trebao da napišem "ozbiljnu emisiju o ovom mostu".
Jesi OK sad?
 
vucko":1umbichv je napisao(la):
nova":1umbichv je napisao(la):
Na Studiju B vesti u 19h prilog o Diskaveri emisiji pocinje ... Deni je objasnio kako ce novi most razresiti saobracajne guzve u Beogradu... Ne umem da stavim onu vuckovu gif zastavu da se viori na ovo :/
Izvoli nova :)

ds_zastava_animacija.gif


Sta su jos rekli?Kad ce biti kod nas emisija i jel pominju kosovo? :p

Hvala :kk:

Kosovo...sta je to... :p Evropska premijera uskoro...pogledaj vesti u 22h.

Jedno je Diskoveri emisija, ali kada mediji pocnu da reklamiraju tamo gde treba da kritikuju ...
Daj opet zastavu! :)
 
Sad sam odgledao tu famoznu emisiju... Nije loša, ali previše politike za moj ukus... Veoma zanimljiva, drži pažnju. Lepo je to što će proces gradnje ovog mosta ostati zabeležen u HD formatu ako ništa drugo. A što se tiče sedme države smatram da u najmanju ruku nije ukusno., Očigledno je taj Deni znao gde dolazi (otprilike i ne tačno, ali je znao)... Dakle nije loše, a moglo je i bolje...
 
svima koji imaju dilemu oko broja drzava preporucujem da umesto da srbuju na beobildu uzmu pasos u ruke i krenu malo naokolo te svaki put kad dodju do mesta gde ce im zatraziti pasos lepo udare recku na celo. posle kad dodju kuci pogledaju se u ogledalo, prebroje recke i eto ga tacan broj
 
Ponovicu ono sto rekoh.

Nama pominju 7 drzava i.t.d.A nigde pomena u prosloj epizodi o Azerbejdzanu i Nagarno Karabahu,mislite da je to slucajno?

Ovu zemlju moze da pljuje ko god hoce.Svaka cast sto su napravili dokumentarac ali mogli su ne gurati nam prst u oko,jer da ne nisu pokrili ovaj projekat Deni bi pravio emisiju o nekoj kanalizaciji u singapuru koja je mozda najveca u svetu ali nije ni priblizno uzbudljiva kao ovaj most.

A emisiju nije pravio samo on,vec ekipa producenata,urednika i.t.d.

ko sto relja rece,mozda i obrade emisiju za domace trziste i izbace te delikatne momente ili ce da nas svi gaze.A gradska vlast da kulira sto nas prave budalama.

Ako sami ne postujete sebe,nece vas niko postovati.
 
:laugh: :lool: Па људи, није Build It Bigger инсасјдер да се бави тиме зашто нема стубова у реци, да анализира токове саобраћаја, могућа решења итд. Емисија је прављена за широке народне масе, и није ништа боља ни гора од осталих сличних емисија. Класика, кратак увод у узрок изградње, зачињен неким сочним политичкко-историјским чињеницама, и онда прича о ономе што јесте тема емисије: мост! Мени се свидела, видели смо ствари које не бисмо иначе могли, како се дижу каблови, како се затежу, како варе челичне елементе помоћу робота, како се нагурава бочни распон итд... Уз то су Београд и Србија представљени у јако позитивном светлу. Мање се нервирајте, више уживајте, бићете срећнији ;)
:gobb:
 
силазна рампа ка Радничкој добро напредује, још мало па готова
 
razgradjevinar":2proy0sk je napisao(la):
svima koji imaju dilemu oko broja drzava preporucujem da umesto da srbuju na beobildu uzmu pasos u ruke i krenu malo naokolo te svaki put kad dodju do mesta gde ce im zatraziti pasos lepo udare recku na celo. posle kad dodju kuci pogledaju se u ogledalo, prebroje recke i eto ga tacan broj
Е, па, уради. Нико ти неће тражити пасош за улазак на Косово.
 
vucko, dozvoli mi da ja mislim da je laz tvrditi da ih ima 6 i da mislim da je jasno da ih ima 7. pri tome nisam nista manji srbin od tebe i ne guram ti prst u oko nego ti kazem kako stvari stoje.. necu vise o tome a molim i vas koji drugacije mislite da tu pricu nastavite na nekom druugom mestu na ovom forumu te da ovde nastavimo o UMP-u i mostu.

edit: wili, nece ni za bosnu i crnu goru ali to ne menja vama bolnu cinjenicu da to nisu nase teritorije
 
Ne govorim da sam srbin uopste,gnusam se tih nacionalistih odrednica,kao sto se gadim nacionalizma.Niti cu se izjasniti kao SRBin na popisu.

Nego mi smeta sto svi olako prelaze preko toga,emisija se bavi urbanizmom i gradjevinarstvom a ne politikom.In the first place,nije ni trebao pominjati takve stvari.

Time sto je to ubaceno u emisiju na zalost je to postalo tema ovog topica,ali nema brige necu daviti time,cekam da vidim da li ce grad/drzava insistirati da se promeni emisija za domace trziste oko tih delikatnih stavki.
 
onda se razumemo..ako su vec glupi amri turili u emisliju o gradjevinarstvu pricu o ratovima, granicama i pomeirenju medju narodima ajmo mi ovde, na forumu koji se bavi gradjevinarstvom, da budemo iznad toga i sacuvamo nasu malu oazu. u suprotnom cemo da pretvorimo i ovo mesto na livadu iza dragstora na kojoj lokalni mudrijasi raspravljaju o svetskim zaverama
 
Drago mi je da se slazemo razgradjevinar.Nastavimo sa temom :)

Nova,ne odgledah prilog na Studiu B,mada mogu misliti kakav je bio na osnovu tvojih komentara.
 
vucko":hmxh7kk8 je napisao(la):
....Niti cu se izjasniti kao SRBin na popisu....

Već neko vreme razmišljam da se izjasnim kao Džedaj.
Samo Sila Srbiju Spasava.
 
Vučko je potpuno u pravu, pominjanje 7 država je čist prst u oko. potpuno nebitna i krajnje neprimerena činjenica.

Mogao je ladno da kaže da se Jugoslavija raspala u građanskom ratu na više republika. Time bi rekao istinu iz kog god ugla i sa kog god mesta da je gledaš.
 
Што се не би изјаснио као Србин (или неке друге националности) ако тој припадаш? Не могу наћи нацију на свету где се не би изјаснили тако. Мало се овде превише меша изјашњавање о националности са шовинизмом, тј. чим кажеш шта си одмах хоће неко да ти прикачи епитете шовихизма. Нађи Француза који неће изјавити да је Француз.
Толике земље имају неки проблем са територијом и нису спомињали то у емисији већ су причали о пројекту који су снимали. Нажалост ми смо следећих 50 година жигосани као да смо највећи шљам Европе. Последња рупа на свирали.
 
Vrh