Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Taj primer pokazuje kako mogu da se sabiraju babe i žabe.
 
Zvanicni stav je bas to,stav prema necemu i nema mnogo veze sa realnoscu.Tako je za Amerikance stav da je nafta njima bogom dana i da je trebaju iuzeti za sebe,tako je Kosovu stav da su multikulturalno drustvo koje postuje sva ljudska prava.Kao sto vidimo nema bas mnogo veze sa realnoscu ali novinari skoro pa tako prenose.

Pravo stanje je ko ima veci uticaj na medije i ciji ce stav biti u vestima u 7 kada debeli amer/englez/upisi sedne ispred TV.Realnost na terenu je potpuno ne vazna.
 
J*** vas politika više :p Došli su iz zemlja čija je politika 7 državu priznala i normalno je da će tako i da prikaže...veze nema to što su nam došli u goste...I Bajden i Klintonova su bili u gostima i jel se neko bunio što su ponovili svoj stav po pitanju 7 države...ako živimo u Demokratiji, onda živimo u Demokratiji i svako ima pravo na svoj stav ili mišljenje...bio gost ili građanin ove zemlje. Ovde se pojedini političari zalažu za stavljanje tačke na taj problem priznavanjem 7 države ili slično, pa ih niko ne dira. A da je, lupam, došla neka ekipa iz Rusije i napravila sličnu emisiju, bilo bi prikazano 6 država...Tako da, dosta više sa politikom...ko da je nema dosta na političkim forumima i komentarima na YouTube klipova...Gledajte emisiju i uživajte :kafa: U zdravlje :vops:
P.S. Nije mi jasno zašto su na crtežu, što je reko vucko, prikazali Savu k'o da je duboka ko zna koliko i to što most na crtežu deluje kao da je simetričan...sa istim rasporedom kablova na obe strane.
Edit: Predlažem moderatorima da obrišu sve ove off poruke, uključujući i moju.
 
Ljudi, sto vas iznenadjuje stav Zapada o Kosovu??? pa dokle vise da se cudimo i ljutimo???
to je, nazalost, vec odavno zavrsena prica. zao mi je nasih ljudi sa Kosova, ali realnost je takva.

po onome 'Srbija je za deset godina udvostrucila svoju privredu... i Srbija je najbrze rastuca ekonomija'
:D :lol: postaju smesni sa tim sablonskim emisijama. sve fraza do fraze i klise do klisea. samo da bi se njima to sto bolje uklopilo u emisiju.

i ovaj looser se mnogo folirao prema Harry-u, koji je, ako mene pitate, krajnji car. i njega je bacio u klasican sablon i glumio duhovitost, a svaku foru na racun Harry-a je bila sablonska.

takodje mi ovo sve deluje jako low-tech. nadam se da se krija, makar malo, vise mudrosti i komjuterskih animacija iza ove gradnje ;)
 
@Ronche
Ti nam održa političko predavanje, pa onda nama ostalima - dosta o politici??!! :violina:
Inače i ova emisija ilustruje stepen Američke "demokratije" - ni program o inženjerstvu ne sme da ne prenese zvanični stav političkog rukovodstva zemlje!? (neko je pominjao Sev.Koreju? :rolleyes: )
 
Zato sam rekao da se i moja poruka obriše jer sam i ja otišo u off :D
 
Ronche":34mzokpy je napisao(la):
P.S. Nije mi jasno zašto su na crtežu, što je reko vucko, prikazali Savu k'o da je duboka ko zna koliko i to što most na crtežu deluje kao da je simetričan...sa istim rasporedom kablova na obe strane.
Edit: Predlažem moderatorima da obrišu sve ove off poruke, uključujući i moju.

Vala baš za ceo post scriptum.
Ako ne obrišete, ja ću da nastavim, naoštrio sam se... :p

Nazad na temu.

Pa, presek bi pre izgledao ovako

screenshot1644z.jpg


ali se ond apostavlja pitanje - a zašto tako komplikovano, kada teren nudi jednostavnije rešenje...

Ja nisam provalio - jel "Hari" naš čovek ili Švaba?
Lik je car, a Deni mi malo ide na nerve, ponaša se kao neka isfolirana riba...da ne upotrebim neku težu reč.
 
I ostaje pitanje zašto su ga prikazali simetričnog a pet puta su napomenuli da je asimetričan :D Ja mislim da samo Hari zna šta je :D jer nije ništa progovorio...Engleski najmanje. Ako se zaista zove Hari, teško da je naš...možda je Haris, iz Bosne, il' tako nešto.
 
Ronche":1ypkshct je napisao(la):
Ako se zaista zove Hari, teško da je naš...možda je Haris, iz Bosne, il' tako nešto.

Na "šljemu" mu piše "Harry Potter", a oklen je i a dal' je Haris ili Haso....?
 
Mislila sam da sacekam i treci deo...al ne mogu stalno da eskiviram firminu blokadu Youtuba :p

Build it Bigger nije iznenadio, jer sa moje strane nije bilo ocekivanja odgovora na pitanja Zasto takav most? (zasto bas tu?). To je tehnicko cudo, kapa dole, lepo je videti kako ga grade.

Osim toga, ocekivana je i politicka pozadina da potkrepi pricu, stjuart Deni (podseca me i na prezentera vremenske prognoze) socijalna dimenzija ... sve iz produkcije neophodno za "prosecnog gledaoca".

Sta njih briga zasto, kako...

Sagradili smo najvise, jedinstveno...eto nas na Diskaveriju. :kk:
 
Ronche":1nnjxjs4 je napisao(la):
I ostaje pitanje zašto su ga prikazali simetričnog a pet puta su napomenuli da je asimetričan :D .

Ah da, odgovor na ovo i slicna pitanja, pre cemo sami pronaci ovde nego kod Denija.
 
Da dodam moja dva centa - mislim da što se političke pozadine tiče, nema mnogo veze sa nekim zvaničnim pričama ili tim stvarima - čovek ima pametnija posla nego da misli o našoj sudbini (na sreću ili nažalost, ne znam)

Radio sam kratko u takvim produkcijama za jednu nemačku produkcijsku kuću - recimo samo da oni pitaju nekog lika koji radi grafiku da ljuljne nešto, taj lik pita šuraju, vikipediju, enkartu, ili eventualno šibne neki mejl nekom piskaralu iz nekog biroa (ako je ambiciozan) i to je to.

Meni se baš svidela emisija, prikazali su naš uopšteno u dobrom (ali netačnom) svetlu, kao talentovan, produktivan, i radan narod koji se trudi da se uključi u globalne kapitalističke tokove (nisam video treći deo, doduše).
 
relja":2hvl9793 je napisao(la):
Lik je car, a Deni mi malo ide na nerve, ponaša se kao neka isfolirana riba...da ne upotrebim neku težu reč.

Дени ме је увек нервирао, стекао сам утисак да је, да извинете, права пи***ца. Једноставно, није му место на градилишту, изгледа као преплашени мунгос - јао високо, јао види шта ради, јао ово, јао оно... Прави прототип штреберчића који 24/7 седи за компјутером а у стварни свет се разуме као магарац у буквар (зиљаво речено, "он је геек" :lol: ). То је моје мишљење. :)
Што се тиче саме емисије, нека вас не чуди што је таква. За Американце је то само једна у низу емисија за прекраћивање времена, ма шта ми мислили. И немојте да вас много погађа то како су нас представили (део са ратом, бомбардовањем и сл.) - просечног Американца то не занима, интересују их Ирак, Авганистан, Либија... Не знају они и не интересује их ни где је Србија, ни каква нам је прошлост, нити ништа слично. Исто као што нас баш брига за нпр. Туркменистан.
Иначе, слажем се да је РТБ радио боље емисије од овога, али Боже мој, ово је шоубизнис... :/
 
Evo posle drugog gledanja mogu da kažem - ništa specijalno. I ja mislim da bi npr. BBC mnogoo bolje odradio posao.

Iz ove reportaže najvrednije su animacije. Ostalo je mogao da snimi i izmontira svako od nas ako mu date odgovarajuću opremu.
 
Ja sam se radovao što će nas tako neka velika televizijska kuća staviti van konteksta rata, kad ja tamo, a ono... :|

Mogao je barem da iskaže zasluge za rušenje generalštaba.
 
ama ljudi to o ratu je trjalo 5 sekundi..... vecina emisije se radilo o mostu i nista vise, da li ste primetili da na pocetku kaze half a billion dollar bridge ali ipak onda rekao da je to half a billion ring road project with the sava river bridge as its centre piece ili tako nesto ..... bilo je reci na forumu o toj cifri kad je izasao trailer i sada je pojasnio.
 
I to, i što je prikazano nekoliko mostova preko ozbiljnih prirodnih prepreka :) i ispod kojih plove prekooneanski tankeri, ali niti jedan preko nečeg kao što je Sava.

Osim što smo videli da su sami radovi podeljeni na veoma jednostavne operacije (i "Harija", naravno) ništa specijalno, sve interesantno je moglo da stane u 10 minuta.

Kad će grand finale, treći deo?
 
Kartograf":250f4g5b je napisao(la):
Evo posle drugog gledanja mogu da kažem - ništa specijalno. I ja mislim da bi npr. BBC mnogoo bolje odradio posao.

yes, yes yes, nasmejani hari i kao duhoviti cvikeras.. odustao sam na pola 2 dela, mucno mi gledati
 
reljo,krejzi je u kanadi,mozda spava co´ek :) cim postavi stavicu ovde linak,bice garant today
 
ajd sad, prikazani su mostovi koji su kako on kaze "na svoj nacin reslili lokalne kriterijume" nema veze sa
velicinom, a jedan od kriterijuma novog mesta "i razlog za pokazivanje snimke ratova" je da bude novi simbol grada i ujedinjenja regiona.... i to mu dodje objasnjenje zasto nije pravljen jednostavniji most..... meni jedna od naj zanimljivih stvari jeste kad spominje sirinu mosta (kao jednu od najvecih)time pokazuje da je ipak ovaj most koliko grandiozan, 2 ili 2.5 mosta uvijen u jedan..... :p
 
A zasto nam gradonacelnik i gradska vlast ne kazu da je most toliko veliki zbog ujedinjenja regiona i dovodjenja Nemaca koji su ocigledno bili clan jugoslavije pa dosli da se mire tokom izgradnje? :D
 
pa vucko nije samo ujedinjenje tokom konstrukcije, putevi nas spajaju, uostalom pogledaj smehoteku i dvoje ljudi na onom mostu sta rade , doduse siljak otezava situaciju XD
 
Реља и Ђорђе, плусииићи укњижени :kk: Одлично што овде има спојлер, бар не мора офтопик увек да бије у очи и прочитати ово унутра је увек добровољан корак, морао сам и ја мало да дам своје мишљење што се тиче политичке ситнице са емисије. Од сада ћу политички "шкакљиве" делове постова увек убацивати у спојлер.
То што су Амери урадили за 7. државу није ништа чудно, они су савезници албанаца и то није ништа ново. Мене више боли, када нека српска институција објави мапу са Косметом као независном државом. А одрицање се својега је типична одлика већине словенских народа (сем Хрвата, Чеха, Пољака, Руса), логика типа ма ш'а ме брига за територију, не дотиче ме се када живим далеко од тога. Када би једног дана Мађари (како они поштују своје, свака им част) узели Словачкој јужни део државе, пошто ето, има их тамо доста, стање је завршено, исто мислим да би велики проценат Словака поздравио то. Исто би огроман проценат Срба поздравио независност Војводине, што ће се можда ускоро десити. Еј, ми Словени, ништа своје не поштујемо и онда се увек чудимо када нам други владају. Свака част германским, англо-саксонским и другим народима, који се никада ничег својег нису одрекли а видите где су они а где смо ми. Субмисивност Словенима никада није донела добро, али шта да се ради, када је то у генима. То се не може променити.
 
ma dajte ljudi, ponekada ste mi i vi cudni :D 'zasto bas takav most, koji su bili razlozi...?'
ZATO STO je*******...NO MOCAN!!!! :cool:

jeste da smo siromasna zemlja i da se nema para na bacanje, ali bilo je krajnje vreme da napravimo nesto ovako mocno i prelepo. 20 godina nismo nista gradili, morali smo da nadoknadimo sa ovako necim pompeznim.

I ovaj most jeste SIMBOL NAPRETKA, i treba da nam daje snagu i vrati samopouzdanje ;)
 
Ne, moćni su oni drugi mostovi prikazani u istoj emisiji, ovaj prema njima izgleda smešno.

I kakav smo to sada napredak ostvarili? Povezali Čukaricu i NBG veoma širokim mostom, projektovali nam ga stranci, plaćamo kredit. Napredni smo k'o Toma i Aca.
 
Vrh