Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Bas mi je drago za simol napretka :) , a kad ce da prestane bol želuca od gladi....
realno od tog simbola za sada samo sam gladiniji ... mada ima i nekih koj su od tog simbola sve deblji... :)
Edit
@relja
sorry, nisam video da si vec odgovorio :kk:
 
zamisli na sta bi licio Bg da su napravili jos jednu gazelu :mad:

i pogotovo blizu Ade, koja je najlepsi deo Bg'a. pa upropastili bi grad, estetski, do kraja veka.

naravno, ne zivi se od mosta... ali da je dobar, dobar je :D
 
nostradamus":e3f58vbi je napisao(la):
zamisli na sta bi licio Bg da su napravili jos jednu gazelu :mad:

i pogotovo blizu Ade, koja je najlepsi deo Bg'a. pa upropastili bi grad, estetski, do kraja veka.

naravno, ne zivi se od mosta... ali da je dobar, dobar je :D

Sta ovaj post treba da znaci??

Da je "gazela" ruzan most???

To sto je zapustena ne znaci isto sto i ruzna. Gazela je jako lep most. Sveden, cistih linija, nenametljiv. Ne vidim ni jedan razlog zasto bi most slican gazeli upropastio ADU, kao "najlepsi" deo Beograda.
 
Opustenooo":1fa4ycpu je napisao(la):
Sta ovaj post treba da znaci??
Da je "gazela" ruzan most???
Ružan nije, ali reći da je jako lep... nećemo sad da preterujemo :D
 
Opustenooo":279djyqn je napisao(la):
nostradamus":279djyqn je napisao(la):
zamisli na sta bi licio Bg da su napravili jos jednu gazelu :mad:

i pogotovo blizu Ade, koja je najlepsi deo Bg'a. pa upropastili bi grad, estetski, do kraja veka.

naravno, ne zivi se od mosta... ali da je dobar, dobar je :D

Sta ovaj post treba da znaci??

Da je "gazela" ruzan most???

To sto je zapustena ne znaci isto sto i ruzna. Gazela je jako lep most. Sveden, cistih linija, nenametljiv. Ne vidim ni jedan razlog zasto bi most slican gazeli upropastio ADU, kao "najlepsi" deo Beograda.

Ovaj post treba da znaci da je jedna Gazela dovoljna i da necemo celi zivot da budemo u Gazela dizajnu.
 
Su morali da snimaju celu emisiju kad je bilo tolko sivo i sugavo vreme? mogli su da dodju u maju ili junu pa da snime grad kako sija na suncu.
 
meni je smetalo da gledam emisiju sa mostom toliko ne dovrsen, navikao sam da ga gledam na beobuildu kako je ostalo manje od 90m :D
 
Reks":1rygqor8 je napisao(la):
Opustenooo":1rygqor8 je napisao(la):
nostradamus":1rygqor8 je napisao(la):
zamisli na sta bi licio Bg da su napravili jos jednu gazelu :mad:

i pogotovo blizu Ade, koja je najlepsi deo Bg'a. pa upropastili bi grad, estetski, do kraja veka.

naravno, ne zivi se od mosta... ali da je dobar, dobar je :D

Sta ovaj post treba da znaci??

Da je "gazela" ruzan most???

To sto je zapustena ne znaci isto sto i ruzna. Gazela je jako lep most. Sveden, cistih linija, nenametljiv. Ne vidim ni jedan razlog zasto bi most slican gazeli upropastio ADU, kao "najlepsi" deo Beograda.

Ovaj post treba da znaci da je jedna Gazela dovoljna i da necemo celi zivot da budemo u Gazela dizajnu.

A da ti procitas lepo post pre nego ga iskomentarises? To nebi bilo lose? :)

Ja sam samo rekao da ne moze da se kaze da je gazela ruzan most. Niti da bi slican most tome upropastio adu.
 
Gazela ja za svoje vreme, dakle kraj 60-tih, bila sličan simbol napretka kao što je ovaj most sada. Važio je kao jedan od modernijih i elegantnijih rešenja u svetu. Naravno ne može da se poredi ni sa jednim visećim mostom po lepoti ali svi znaju da se itekako pokazala kao funkcionalna i idržljiva sve ove godine, sa 4 puta većim saobraćajem od tada planiranog.

Što se tiče novog mosta, mene najviše impresionira njegova širina, koja je samo nekoliko metara manja od naširih mostova na planeti (mislim da je još uvek našiti Sydney Harbour Bridge sa 49 metara ako ga neki noviji američki most sa 15 traka nije prestigao, mada ne bi bilo fer porediti ga sa nečim što je u stvari samo auto put preko vode...
 
Još jednom - Hvala Crazyserb-u što nam je omogućio da pogledamo emisiju,

Uloguj se da ti nalupamo pluseve :D
 
ftj":33jopsef je napisao(la):
Znači ako ti odeš u goste u severnu koreju ti ćeš posle kod nas pričati kako tamo vlada demokratija i kako je sve bajno i imaju bolje tramvaje i metro nego kod nas?
Наравно да имају бољи метро. Они га И М А Ј У.
 
Opustenooo":1z66d9mi je napisao(la):
Reks":1z66d9mi je napisao(la):
Opustenooo":1z66d9mi je napisao(la):
Sta ovaj post treba da znaci??

Da je "gazela" ruzan most???

To sto je zapustena ne znaci isto sto i ruzna. Gazela je jako lep most. Sveden, cistih linija, nenametljiv. Ne vidim ni jedan razlog zasto bi most slican gazeli upropastio ADU, kao "najlepsi" deo Beograda.

Ovaj post treba da znaci da je jedna Gazela dovoljna i da necemo celi zivot da budemo u Gazela dizajnu.

A da ti procitas lepo post pre nego ga iskomentarises? To nebi bilo lose? :)

Ja sam samo rekao da ne moze da se kaze da je gazela ruzan most. Niti da bi slican most tome upropastio adu.
Ne bi bilo lose da si ti shvatio sta je hteo da kaze tim postom.
Branis Gazelu kao da si je ti pravio,a nije rec o Gazeli,vec o dizajnu mosta na Adi.
Covek je rekao da ne bi voleo da vidi jos jednu Gazelu, jos jedan most greda, koji nije privlacan kao most sa pilonom. :kafa:
 
"Nije <---> nego" . Samo je rekao da bi "upropastila najlepsi deo Beograda estetski do kraja veka" :) Nista lepse od Brodogradnje sa jedne strane i Nis-a sa druge :) to bi most slican gazeli toliko upropastio estetski :rolleyes:

Nemam ja nista protiv novog mosta i drago mi je sto se gradi ovakav. Bas zato sto je Beograd uvek imao neke specificne price vezane za svoje mostove, ali imam protiv takvih pokondirenih postova bez argumenata. Eto samo pljuvanje radi pljuvanja.
 
16.06.2011. Još 82 metra do spajanja.


16062011046.jpg


16062011043.jpg
 
Reks":1kxsn8n3 je napisao(la):
Opustenooo":1kxsn8n3 je napisao(la):
Reks":1kxsn8n3 je napisao(la):
Ovaj post treba da znaci da je jedna Gazela dovoljna i da necemo celi zivot da budemo u Gazela dizajnu.

A da ti procitas lepo post pre nego ga iskomentarises? To nebi bilo lose? :)

Ja sam samo rekao da ne moze da se kaze da je gazela ruzan most. Niti da bi slican most tome upropastio adu.
Ne bi bilo lose da si ti shvatio sta je hteo da kaze tim postom.
Branis Gazelu kao da si je ti pravio,a nije rec o Gazeli,vec o dizajnu mosta na Adi.
Covek je rekao da ne bi voleo da vidi jos jednu Gazelu, jos jedan most greda, koji nije privlacan kao most sa pilonom. :kafa:
На једној другој теми сам написао да се значајни и велики пројекти "прилагођавају" локацији. Тако је и са Газелом, и са "Иглом".
Газела је и добила име, јер одаје утисак као да "прескаче" реку у једном скоку. Такав дизајн је бесмислен на локацији попут Аде, јер поред главног тока, постоје и два рукавца. На таквом месту би се мост, типа газеле "изгубио".
Локација моста је остављала опцију за најобичнију ружну гредурину са десетином стубова (што би, имајући у виду саму Аду, било катастрофа), или висећи мост са два краћа, или једним великим пилоном. Како већ имамо мост са два пилона, логично је било да градимо онај, који немамо, тј. са једним пилоном.
Овај мост савршено пријања на локацију, једноставно, као да је сама конфигурација терена, хиљадма година припремана за њега, што овај мост заиста чини, правим архитектонским драгуљом.
Боли ме увце за туристе и сличне приче, мени је драго да је он ту ради мене и вас, и да је импресиван, опет ради мене и нас, а не неког тамо....
 
Kad smo kod estetike, da li je zaplanirano da se u nekoj buducnosti stari zeleznicki razmontira i proda u staro gvozdje, posto je trenutno trn u oku medju savskim mostovima?
 
stf preteko si me, to sam hteo i ja da kazem ;)

vucko, hvala na linkovima :)
 
StudentLL":2dj6fkjo je napisao(la):
Kad smo kod estetike, da li je zaplanirano da se u nekoj buducnosti stari zeleznicki razmontira i proda u staro gvozdje, posto je trenutno trn u oku medju savskim mostovima?
Није. Планирано је да главна железничка станица остане у функцији.
 
Gledajuci ove slike uopste nemam osecaj da je to 82m izgleda mnogo manje. :) Samo me zanima kakva ce to zavrshna obrada da se radi na pilonu kad se zavrsi :)
 
stf, svaka cast, sve si lepo rekao!

nije mi bila namera da pljujem gazelu, skroz simpa most, pogotovo su petlje lepo osmisljene.

samo sam hteo da naglasim koliko je zbog kosutnjaka i ade bitno da ima visoki pilon i da je viseci.

da smo tu napravili jos jednu gazelu, bili bi rumuni najgori :violina:

i jeste ovo jednan od najlepsih delova grada! Ada, Kosutnjak... gde ces vise?

ko ode do ski staze, i odatle pogleda most, bice mu sve jasno, shvatice koliko je genijalan ovaj projekat
 
jos jedna stvar ;) jeste li svesni koliko je ovaj most prosirio grad? tek sada postajes svestan da nije kod sajma kraj grada. a taj efekat je mogao samo da postigne visoki pilon.

'Овај мост савршено пријања на локацију, једноставно, као да је сама конфигурација терена, хиљадма година припремана за њега' stf za gradskog arhitektu, razume covek sustinu i vidi celu sliku. svaka cast druze!!! zivelii :vops:
 
Vrh