Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Hvala za link. Jedva čekam nastavke.

2 srušena mosta su valjda ostružnički mostovi, ali valjda im se u scenario nisu uklapali snimci mostova koji se nalaze van grada.

Sve u svemu, uprošćen i prilagođen prikaz.

Očekivao sam da obrazlože zašto je izabrano baš ovako komplikovano rešenje.

I da - "vozači će imati slobodan pogled" :D ... a na Brankovom i na Gazeli ga nemaju :)

Trebalo je napregnuti vijuge i potruditii se za ovakav scenario.
 
od cele fame sto dolazi Discovery da snimi nash most, dobili smo jednu banalnu i senzacionalisticku prichu
 
Али и тако ће ова емисија сигурно помоћи рекламирању Београда као туристичке дестинације. Дискавери је ипак Дискавери, цео свет ће то видети.
 
jovanovm":ndu8qlh0 je napisao(la):
Gledam prvih 5 minuta i moram da kazem da je emisija do jaja. vucko, hvala na uploadu!
Da se zna,nisam ja uploudovao vec drugar crazyserb sa SSC-a.To su te cari kanadskog neta,da sam ja uploudovao trebalo bi mi tri godine :)
 
Није сасвим јасно одакле је овај снимак, али ако ствар још није приказана на мејнстрим каналу, Србија и даље има шансу да ургира да се она безвезна сцена са ”7 држава” изедитује напоље.

Иначе не мислим да је емисија ”банална” - то је телевизијска емисија, која треба да буде информативна и ангажована у исто време. За сада ми се чини да је углавном коректно урађена и да је лепо да се Београд овако приказује, до на овај гаф за који сматрам да би градске власти требало да упуте најмање писани протест - јер је овој екипи ту ипак и учињено, да их се пусти на градилиште, воза горе-доле на пилон, даје да тестеришу и сл, ту је било доста зај****ција око њих да би ипак могли да буду коректни и заобиђу ствари које не припадају у инжењерску емисију.
 
Školiski program TV Beograd je nekada radio ozbiljnije emisije od ovoga. Ne mislim na produkciju, već na obradu teme i način prezentacije.
Ovo je urađeno senzacionalistički, i tako da se tema uklopi u format serije, a ne obrnuto.
Trebalo je popuniti epizodu i opravdati izbor teme.

Kad će drugi deo? Valjda će se popraviti u nastavku.

edit - Hvala Vučko, postovali smo skoro u isto vreme.
 
Eh,pa jeste reljo takav format,mada mozda mi tako vidimo jer smo upoznati sa izgradnjom mosta.

Mozda su se malo previse fokusirali na testere i slicno umesto konkretno na most.
 
Meni se emisija nekako potpuno uklapa u Discovery frame. Ni manje ni vise dobra/losa nego i ostale njihove emisije tog tipa.

A to da ce Srbija urgirati da se izbaci deo sa 7 drzava, to ce ici otprilike ovako:

Min Jeremic pise mail Discovery-ju: Danny, c'mon baby, don't be such an a**hole, can you cut off these few seconds, this sequence really annoys us Serbs...

...a mail otisao u Spam.
 
Drugi deo je već bolji.

Mogli bi da ga malo premontiraju, jer ako se neki birokrata uskopisti mogu da popiju kaznu zbog "Harijeve" kulture bezbednosti na radu :D

Ovo me je slatko nasmejalo, nisam znao da su Sava i Čukarički zaliv toliko duboki na tom mestu:

screenshot1643.jpg


Kako li su samo mostograditelji ranije snalazili gradeći na Savi :p
 
Šta je tačno pogrešio sa tim 7 država? To što neki žive u oblacima nije on kriv.
 
Kad dođeš kod nekoga u goste, poslom ili ne, ne moraš baš da mu se i pride posereš na glavu.
U pitanju su osnove lepog vaspitanja. Taj deo su mogli i da preskoče, da su bar hteli da malo izađu iz šablona.

Mada, meni je više zasmetala ta laž o našoj privredi u usponu.
Razumem ja propagandu i američke šablone, ali ovo je tako proveljivo i providno da je kontra produktivno.
 
@ftj
+1 od mene, apsolutno se slažem - činjenica je da imamo 7 država na tlu bivše SFRJ, a to što neko i dalje zabija glavu u pesak ili smatra da je istorijska nepravda što se na mapi pojavila i ta sedma država, ne menja stanje stvari "na terenu"...

relja":94otjvps je napisao(la):
Kad dođeš kod nekoga u goste, poslom ili ne, ne moraš baš da mu se i pride posereš na glavu.
Relja, došli su nam svima u goste, a podsetiću te da ne mislimo svi isto... Meni se niko do njih time nije "posrao po glavi", kao ni svim onim ljudima koje znam a kojima nije glava u oblacima kada je sedma država u pitanju :D
 
Немојте да вас чуди квалитет, ипак је то Дискаверијева продукција. Просечан квалитет њихових документараца је лошији него оних које прави НГ или Хистори, и драстично лошији од БиБиСи-јевих. Друге телезивије их зајебавају да тамо раде само неплаћени приправници. Да је НГ урадио епизоду Мегаструктура или Хистори епизоду Modern Marvels, било би много боље. А да БиБиСи ради тај тип документарца, фреловали би им свима мајку.
 
Došli su u goste zemlji čiji je zvaničan stav poznat.
Stvar je elementarne kulture je da se ne čačkaju osetljive teme kada dođeš kod nekoga u goste, bilo gde u svetu.

Tvoj stav je tvoja stvar, i to je dobra strana naše zemlje, što smo ipak tolerantniji nego većina naših komšija, iako nas prikazuju drugačije.
 
Znači ako ti odeš u goste u severnu koreju ti ćeš posle kod nas pričati kako tamo vlada demokratija i kako je sve bajno i imaju bolje tramvaje i metro nego kod nas?

Inače po meni NG pravi mnogo propagandnije emisije od diskaverija i ova mi je sasvim ok za taj format. Haters gonna hate.
 
Ftj,ne idi iz krajnosti u krajnost,prosto izbegnes tu temu,ne moras nista da pricas suprotno.

I naravno odmah se hvatamo za severnu koreju,paz´ kad sam znao.
 
Arnorian":2hskblk1 je napisao(la):
.... А да БиБиСи ради тај тип документарца, фреловали би им свима мајку.

Za početak bi se počelo od problema - kako premostiti reku Savu, koja su moguća rešenja, dobre i loše strane i zašto je odabrano baš ovo.

Meni Denijeva emisijaje interesantna samo zbog prikazane tehnologije, ali osim upotrebljenih materijala i ekstremnih rešenja, izvođenje je manje-više low-tech.
Nadam se da nadzor i kontrola kvaliteta drže širom otvorene oči.
 
ftj":3grdsyi6 je napisao(la):
Znači ako ti odeš u goste u severnu koreju ti ćeš posle kod nas pričati kako tamo vlada demokratija i kako je sve bajno i imaju bolje tramvaje i metro nego kod nas?

Inače po meni NG pravi mnogo propagandnije emisije od diskaverija i ova mi je sasvim ok za taj format. Haters gonna hate.

Znači ono što sam napisao.

A zašto bih ja uopšte išao u tu vukoje*******inu? :D
 
Kada će treći deo, da znam da planiram pauzu? :)
 
relja":2rstb7hh je napisao(la):
Došli su u goste zemlji čiji je zvaničan stav poznat.
Pade mi na pamet kad ovo pročitah da su, primera radi, i Gebels i njegovi iz Ministarstva propagande uoči početka II sv. rata očekivali od stranih novinarskih ekipa da prenose "zvaničan stav" a ne stvarno stanje na terenu u Nemačkoj, Austriji, itd, dok su novinari smatrali da je ovo drugo jedino ispravno... Ko je bio u pravu?
 
E, 'ajd malo razmisli pre nego što klikneš "Submit".
 
Felix55":32hmxn3n je napisao(la):
relja":32hmxn3n je napisao(la):
Došli su u goste zemlji čiji je zvaničan stav poznat.
Pade mi na pamet kad ovo pročitah da su, primera radi, i Gebels i njegovi iz Ministarstva propagande uoči početka II sv. rata očekivali od stranih novinarskih ekipa da prenose "zvaničan stav" a ne stvarno stanje na terenu u Nemačkoj, Austriji, itd, dok su novinari smatrali da je ovo drugo jedino ispravno... Ko je bio u pravu?
Neumesno je poredjenje Srbije i Nemacke iz tog perioda. Zalosno je da ti mozak tako radi...Izvinjavam se na skretanju s teme...
 
Taj primer samo ilustruje koliko je "zvaničan stav" zemlje iz koje novinar izveštava nebitan u slučaju kad "zvaničan stav" nema veze sa stvarnim stanjem na terenu...
 
Vrh