Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

vucko":39obd6ck je napisao(la):
ds_zastava_animacija.gif

да неће можда та застава на врх моста?
 
Na gradilištu petlje Radnička su podignute platforme na kojima će se montirati oplata za izlivanje kolovoznih traka nad stubovima. Na osnovu onoga što sam video, rekao bih da su ove platforme pokretne. Možda sam i pogrešno zaključio, ali meni to izgleda tako. Po završetku izlivanja između dva stuba, platforme sa oplatama se neće demontirati, već samo pomeriti između sledeća dva stuba. Time će se znatno ubrzati radovi na povezivanju mosta sa raskrsnicom kod hipodroma.


77078316.jpg


32129673.jpg
 
Extra. Evo jedan +R :D
P.S. Studio B tek večeras skontao da se na mostu testira osvetljenje :p
 
alibaba":1mwajmh5 je napisao(la):
Odkud to da turisti hrle svetom da bi videli most? Malo sam proputovao evropom i mostovi slicni ovom nisu ni svetska cuda niti estetski magneti za milione turista. Jednostavno, koriste ih ljudi da bi presli na drugu stranu. Naravno daje fino kada deluju lepo i impozantno, ali tamo gde grade ovakve mostove imaju mostova, petlji i sobracajnica koliko hoces.....

Idalje bih voleo vise dva komada iste sirine ruzna nego ova jedan lep....

Rekao sam da dolaze zbog lepih stvari,a medju njima spadaju i mostovi...Sta,ne svidjaju ti se mostovi u Pragu?

Pravo da ti kazem,ja ne bih voleo da gledam Gazelu 2 :kafa:
 
JohnnyLee":2p3mca7z je napisao(la):
да неће можда та застава на врх моста?

Ја би ову заставу окачио на све мостове и булеваре, као што су били они црвени барјаци у време комуњара са разноразним њиховим идеолошким "достигнућима" на сваком кораку и заставе са петокракама на сваком ћошету.
 
RockerSVK":2fp3rzeo je napisao(la):
JohnnyLee":2fp3rzeo je napisao(la):
да неће можда та застава на врх моста?

Ја би ову заставу окачио на све мостове и булеваре, као што су били они црвени барјаци у време комуњара са разноразним њиховим идеолошким "достигнућима" на сваком кораку и заставе са петокракама на сваком ћошету.
:lol:
 
relja":2beycwtv je napisao(la):
dziggy":2beycwtv je napisao(la):
znao sam da ce ovako izgledati i izgleda super.. koliko li je samo stranica rasprave potroseno oko glomaznosti i "ruznoce" mosta sto se okruzenja tice... a sve vreme sam bio u pravu


Bio ti je super i ostao ti je super, pa si sve vreme bio u pravu.
Super :kk:

ma najjaci sam
 
RockerSVK":ob3ve67t je napisao(la):
JohnnyLee":ob3ve67t je napisao(la):
да неће можда та застава на врх моста?

Ја би ову заставу окачио на све мостове и булеваре, као што су били они црвени барјаци у време комуњара са разноразним њиховим идеолошким "достигнућима" на сваком кораку и заставе са петокракама на сваком ћошету.
Evo je za početak na dve uzastopne PAGE na vrhu... trenira se.... :violina: Q
 
Ide li skoro novi segment ili naguravanje da se smanji razmak na ispod 100 m ,
 
Trebalo bi ovih dana da bude novo naguravanje betonskog dela (sa Novobeogradske strane), a do kraja nedelje bi trebali da podignu novi čelični segment na novom rasponu. Posle toga će razmak glavnog i bočnog raspona biti nešto manji od 100 metara.
 
Da li neko može da postavi pregled preostalih podizanja segmenata glavnog raspona i naguravanja bočnog raspona, sa njihovim dužinama?
Blagoje?
 
relja":2l08oq12 je napisao(la):
Da li neko može da postavi pregled preostalih podizanja segmenata glavnog raspona i naguravanja bočnog raspona, sa njihovim dužinama?
Blagoje?

Na glavnom rasponu mosta na Adi Ciganliji juče je podignut i 17. čelični element, čime je razmak između novobeogradske strane i glavnog raspona nad rekom smanjen na 121 metar, izjavio je za Beoinfo Nenad Bajić, iz Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.
- Na glavnom toku reke, na glavnom rasponu, preostalo je da još četiri puta podižemo čelične elemente, tri od po 16 i poslednji, 21. od devet metara. Sa novobeogradske strane ostalo je da se prevuče još tri puta po 20 metara mosta. Dakle, u tri navrata u ciklusu od po dve nedelje prevlačiće se po 20 metara mosta i time ćemo preći stub broj pet, poslednji na novobeogradskoj strani. Istovremeno, na gradilištu male Ade u pripremi su sledeća dva, 18. i 19. čelični segment mosta - rekao je Bajić
Mada fali tu poneki metar :p Matematika G Nenade Bajiću je vrlo prosta stvar !
 
relja":1af5f561 je napisao(la):
Da li neko može da postavi pregled preostalih podizanja segmenata glavnog raspona i naguravanja bočnog raspona, sa njihovim dužinama?
Blagoje?

Dakle, ostalo je još 118 metara do spajanja.

Do poslednjeg stuba 5 na NBG strani ostalo je još dva naguravanja od po 20 metara. Prvo će biti za nekih 5-6 dana obzirom da su nešto usporili, a sledeće očekujem najkasnije do kraja juna. Tada će se na vrhu bočnog raspona izliti betonski segment od nekih 3 metra i pričvrstiti čelični segment T2 dužine oko 2 metra. Posle toga sledi poslednje naguravanje od 16 metara, čime će bočni raspon preći stub 5 za 21 metar. Moja procena je da to može da se završi najkasnije krajem jula. Ostalo je onda da se sa druge strane bočnog raspona izlije betonski segment u dužini od oko 28 metara, kako bi se konstrukcija bočnog raspona oslonila na stub 1 i omogućilo uklanjanje platforme za naguravanje
Sa druge strane, čelični segmenti M18, M19 i M20 dužine od po 16 metara će se dizati na 15 dana, tako da će to biti gotovo do 15.jula. Ostao je čelični segment M21 dušine 9 metara koji treba da spoji bočni i glavni raspon. Po meni, spajanje može biti završeno krajem jula, a vidim da su neke procene da će se to desiti sredinom avgusta.

Tzoran je bio brži, ali bi ovo trebalo da bude preciznije od Nenada Bajića.
 
Zahvaljujem obojici :), bravo.

Znači, ispada ovako:

Bočni raspon:

Naguravanje 20m
Naguravanje 20m
Izlivanje betonskog segmenta 3m
Montiranje čeličnog segmenta 2m
Naguravanje 16m

Izlivanje betonskog segmenta 28m na zadnjem delu bočnog raspona.

Glavni raspon:

Podizanje M18 16m
Podizanje M19 16m
Podizanje M20 16m
Podizanje M21 9m


07.06.2011. još 118m do spajanja,


Sada mogu da se upisuju datumi i precrtavaju operacije.
 
Potkrala mi se jedna greška, pa je red da je ispravim. Na zadnjem delu bočnog raspona će se izliti betonski segment od 44, a ne 28 metara. Izvinjavam se na pogrešnoj informaciji.
 
Ispravićemo posle prvog narednog podizanja/naguravanja.
 
таман да скинем са нета када прође у Америци, да видим шта су то причали о мосту :)
 
Verujem tj nadam se da ce vas zanimati da je delom uradjeno planirano prosirenje radnicke ulice u pravcu ka adi ciganliji. Trenutno je trasiran buduci put i biciklisticka staza. Po planu je da se radnicka siri na po 4 trake dok je za sada drvored ostavljen izmedju sada kranje desne i buduce krajnje desne trake. Sirina koja je sada trasirana a kada se oduzme biciklisticka staza ukazuje da ce se raditi po planu i da ce drvored biti uklonjen sto je jedino logicno resenje.
 
Igor":2euk2mbu je napisao(la):
Verujem tj nadam se da ce vas zanimati da je delom uradjeno planirano prosirenje radnicke ulice u pravcu ka adi ciganliji. Trenutno je trasiran buduci put i biciklisticka staza. Po planu je da se radnicka siri na po 4 trake dok je za sada drvored ostavljen izmedju sada kranje desne i buduce krajnje desne trake. Sirina koja je sada trasirana a kada se oduzme biciklisticka staza ukazuje da ce se raditi po planu i da ce drvored biti uklonjen sto je jedino logicno resenje.

imas li neki detaljan plan tog dela Radnicke?
 
Da li je onaj asfaltirani deo sto su uradili preko puta jugopetrola konacan? Ja jednostavno ne mogu da poverujem vec toliko vremena da ce oni onde staviti semafor za vozila koja silaze sa mosta :mad:. Pa zar moraju sve sto urade da upropaste sa semaforima??? Da li su oni normalni :notok:
 
Полако, без панике, то је само док се не заврши петља, која ће, знамо, бити без семафора.
 
jel se to meni cini ili po ovom planu se planira izgradnja nadvoznjaka za pesake, kod ade
 
nadvoznjak za pesake, kod Ade, je bas neophodan, pogotovo za vreme letnje sezone.
ali nadam se da ce biti podzemni prolaz kao kod sajma. nadvoznjak bi bio jako ruzan
 
Vrh