Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Posle jutarnje kafe na Savi u subotu

slika0697.jpg


Nedostaju kablovi do vrha ovog dela i još 25m dodatne konstrukcije.
 
Wile E. Coyote":3szh8iyi je napisao(la):
Bobb":3szh8iyi je napisao(la):
ne znam zašto je zovete raskrpetlja, kad je to ipak najobičnija raskrsnica iznad pruge
Ја сам и почео да је тако зовем, а онда је Рокер предложио садашњи полузванични назив. :D
Мој назив раскрпетља је заправо оксимороничан, јер раскрсница и петља се узајамно искључују што само потврђује оксиморонично решење саме ове "денивелисане раскрснице". А пошто је та реч петља била стално и стално помињана у нестручним жутим медијима, онда сам сам себи рекао - ајде измисли нешто и са том петљом, када стално о њој баљезгају - и настала је раскрпетља :)
 
RockerSVK":3digpfj5 je napisao(la):
Wile E. Coyote":3digpfj5 je napisao(la):
Bobb":3digpfj5 je napisao(la):
ne znam zašto je zovete raskrpetlja, kad je to ipak najobičnija raskrsnica iznad pruge
Ја сам и почео да је тако зовем, а онда је Рокер предложио садашњи полузванични назив. :D
Мој назив раскрпетља је заправо оксимороничан, јер раскрсница и петља се узајамно искључују што само потврђује оксиморонично решење саме ове "денивелисане раскрснице". А пошто је та реч петља била стално и стално помињана у нестручним жутим медијима, онда сам сам себи рекао - ајде измисли нешто и са том петљом, када стално о њој баљезгају - и настала је раскрпетља :)
Raskrpetlja je odličan naziv.
Jer, ova gradjevina je ''karika koja nedostaje'' u procesu evolucije raskrsnice prema, daleko superiornijem potomku: petlji. :cool:
 
alibaba":2ranr85q je napisao(la):
Licno mislim da bi nam svima bolje bilo da je most ruzniji a jeftiniji, al sta sad da se radi. U zemljama sa nevisokim standardom ne treba graditi visoke pilone osim ako to nije najjeftinija varijanta.
Funkcionalnost na prvom mestu, l bolje imati dva ruzna mosta nego jedan lep

Ne slazem se. Turisti ne dolaze da vide ruzne stvari. Sto vise lepih stvari=vise turista=vise para.

Primer: Zgrada Poste kod Zeleznicke stanice. Pre rata-lepotica,najlepsa zgrada u Bg-u...Posle rata-ruglo,ocaj...Moze da bude funkcionalna koliko hoce,ali je ruzna do zla boga. Mi smo uvek imali problem zvani dizajn . A kad uradimo nesto sto je lepo,onda ga ili neko sje*******e,ili ga zakloni. :mad:
 
Poklanjam vam par jučerašnjih fotografija mosta i okoline. Može da se vidi kako se most uklapa u okruženje.
Hvala na plusićima :)

img7345ny.jpg


img7354u.jpg


img7360m.jpg


img7362j.jpg


img7382o.jpg


img7384o.jpg


img7387c.jpg
 
Delija":3fbg32je je napisao(la):
Значи и дефинтивно ништа од фарбања пилона! :notok:

kakvo crno farbanje mosta, sta priicas to? mogli bi i spanski zid da stave da bude lepsi...
 
znao sam da ce ovako izgledati i izgleda super.. koliko li je samo stranica rasprave potroseno oko glomaznosti i "ruznoce" mosta sto se okruzenja tice... a sve vreme sam bio u pravu
 
dziggy":31f3sw26 je napisao(la):
... koliko li je samo stranica rasprave potroseno oko...
ne zaboravimo i oko cene mosta bez/sa pristupnim saobraćajnicama :laugh:
 
A trebalo je samo da aplaudiramo i vicemo jeeeeeej! jupiiiiii! weeeeeeeeeeeeeeeee .... :rolleyes:
 
Ne kažem, nego poenta je što mi možemo da napišemo Rat i mir o tome, ništa nećemo uraditi, samo se bezveze prepiremo :p Zabole njih kolektivno ćošak od desnog lakta što se nama sviđa ili ne sviđa cena mosta.
 
Ronche,ona anketa na prvoj strani beobuilda je dovoljna jer vidis na osnovu nje glasove,a to njih najvise boli.

Enivej,ne videh gradonacelnika nekoliko meseci na mostu,jel je zaboravio na njega ili ceka da se spoji most pa da pobedonosno dojase na belom atu sa sabljom u ruci(preko merdevina)? :rolleyes:
 
vucko":s6ho7mjt je napisao(la):
Ronche,ona anketa na prvoj strani beobuilda je dovoljna jer vidis na osnovu nje glasove,a to njih najvise boli.

Enivej,ne videh gradonacelnika nekoliko meseci na mostu,jel je zaboravio na njega ili ceka da se spoji most pa da pobedonosno dojase na belom atu sa sabljom u ruci(preko merdevina)? :rolleyes:

Ovaj put si nevidjeno omanuo, Vucko! Nece doci na belom atu, nego CAF-om, ako mu ne pobegne. :lol:
 
Eh...Pa mogu ja da omanem,ipak sam covjek a ne robot ko ovi prljavi kapitalitisti :)

To bi bila fora,da dodje u cafu na sred mosta,izadje iz njega,preskoci onaj beton koji razdvaja kolovoz od tramvaja i presece vrpcu.Vec zamisljam tu situaciju,onda pohrle gradjani svojim licnim vozilima na fosilna goriva(automobilima) i zateknu ovakvu situaciju :)

t8ow7k.jpg


P.S.Ali nece biti tako jer je grad dao 25 miliona eura da do toga ne dodje.Hvala im na tome!!!
 
dziggy":tamgwyv3 je napisao(la):
znao sam da ce ovako izgledati i izgleda super.. koliko li je samo stranica rasprave potroseno oko glomaznosti i "ruznoce" mosta sto se okruzenja tice... a sve vreme sam bio u pravu


Bio ti je super i ostao ti je super, pa si sve vreme bio u pravu.
Super :kk:
 
stf":aiqys3v3 je napisao(la):
RockerSVK":aiqys3v3 je napisao(la):
Wile E. Coyote":aiqys3v3 je napisao(la):
Ја сам и почео да је тако зовем, а онда је Рокер предложио садашњи полузванични назив. :D
Мој назив раскрпетља је заправо оксимороничан, јер раскрсница и петља се узајамно искључују што само потврђује оксиморонично решење саме ове "денивелисане раскрснице". А пошто је та реч петља била стално и стално помињана у нестручним жутим медијима, онда сам сам себи рекао - ајде измисли нешто и са том петљом, када стално о њој баљезгају - и настала је раскрпетља :)
Raskrpetlja je odličan naziv.
Jer, ova gradjevina je ''karika koja nedostaje'' u procesu evolucije raskrsnice prema, daleko superiornijem potomku: petlji. :cool:
Чак има и мало истине у томе, јер ће један правац на укрштању бити денивелисан, а то је - споредни.
 
Simba":1e3t9jn6 je napisao(la):
Poklanjam vam par jučerašnjih fotografija mosta i okoline. Može da se vidi kako se most uklapa u okruženje.
Hvala na plusićima :)

img7345ny.jpg
Симба, укњижен плусићћћ, предивне слике. Што више гледам мост све више ми се свиђа и личи ми на паукову мрежу. Од сад га зовем "паукова мрежа".
 
dziggy":2h07jc5a je napisao(la):
znao sam da ce ovako izgledati i izgleda super.. koliko li je samo stranica rasprave potroseno oko glomaznosti i "ruznoce" mosta sto se okruzenja tice... a sve vreme sam bio u pravu
Џиги, укњижен плусићћћ.

Мост изгледа предивно, а и они који су против овог моста, у "потаји" им се исти и свиђа и кажу да је ипак Београду потребан један овакав мост. Итекако је потребан.
 
Reks":3unv5r5u je napisao(la):
alibaba":3unv5r5u je napisao(la):
Licno mislim da bi nam svima bolje bilo da je most ruzniji a jeftiniji, al sta sad da se radi. U zemljama sa nevisokim standardom ne treba graditi visoke pilone osim ako to nije najjeftinija varijanta.
Funkcionalnost na prvom mestu, l bolje imati dva ruzna mosta nego jedan lep

Ne slazem se. Turisti ne dolaze da vide ruzne stvari. Sto vise lepih stvari=vise turista=vise para.

Primer: Zgrada Poste kod Zeleznicke stanice. Pre rata-lepotica,najlepsa zgrada u Bg-u...Posle rata-ruglo,ocaj...Moze da bude funkcionalna koliko hoce,ali je ruzna do zla boga. Mi smo uvek imali problem zvani dizajn . A kad uradimo nesto sto je lepo,onda ga ili neko sje*******e,ili ga zakloni. :mad:


Odkud to da turisti hrle svetom da bi videli most? Malo sam proputovao evropom i mostovi slicni ovom nisu ni svetska cuda niti estetski magneti za milione turista. Jednostavno, koriste ih ljudi da bi presli na drugu stranu. Naravno daje fino kada deluju lepo i impozantno, ali tamo gde grade ovakve mostove imaju mostova, petlji i sobracajnica koliko hoces.....

Idalje bih voleo vise dva komada iste sirine ruzna nego ova jedan lep....
 
Vrh