Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Danas sam prošao kolima pored gradilišta u Jurija Gagarina.

Stubovi za uzlaznu rampu su već poodmakli, i ako budu radili kako treba, ona će biti završena

BARSA DALA GOL!

na vreme. Priprema se i teren za drugu rampu, za silazak.

Ja bih jako voleo da urade reviziju projekta i da "spuste" tramvaj odmah u Jurija gagarina, a da petlju smeste na prostru Buvljaka.

Pozitivna stvar je što je, nakon izgradnje novog železničkog nadvožnjaka, Jurija gagarina sada praktično 3+3, pa možda i neće morati da bude potpuno zatvorena kada se bude premošćavala izgradnjom silazne rampe.
 
LUCAS":3vjk0v6s je napisao(la):
Sto bas sa Austrianom? Ja sam leteo najmanje dvanaest puta s'njima i poletao i sletao na suprotno stranu.:lool:
Nisam imao nikad srece da poletim ka Avali.
Avion koji sam video je pripadao Austrianu. Ne znam koliko veze ima sa destinacijom. Izvinjavam se na kasnom odgovoru.
 
ja sam uvek mislio da pravac vetra diktira na koju stranu polecu avioni sa piste pa zatim napustaju beograd, uvek uzlecu u kontra pravcu vetra ....
 
relja":1s9idio6 je napisao(la):
Ja bih jako voleo da urade reviziju projekta i da "spuste" tramvaj odmah u Jurija gagarina, a da petlju smeste na prostru Buvljaka.
Ја бих исто то више волео, и било би много једноставније повезати мост на трамвајску мрежу. Петља би чак могла ту и да остане (мислим да сам чак негде и цртао како сам то замишљао).
 
Đolo je troltastičan danas...

Đilas: Most kod Ade nije preskup

Beograd -- Most preko Save nije najskuplji na svetu i za te pare nisu mogla tri da se naprave, kaže gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

On naglašava da "svako ko to kaže, laže građane".

"Ceo svet priča da je most impozantan, Diskaveri o tome čak snima film, Beograđani su srećni kada gledaju kako raste i umesto da se svi zajedno ponosimo što Srbija može da napravi takav most SNS štampa letke i obmanjuje javnost", kaže Đilas.

"Oni uzimaju za primer jedan francuski most koji košta 160 miliona evra i tvrde da je naš koji košta oko 120 miliona evra papreno skup", dodaje on.

....

Gradonačelnik Beograda kaže da "uključiti prilazne saobraćajnice u cenu mosta pokazuje potpuno neznanje. Pa i deca znaju da je most preko reke ono što se nad rekom nalazi, a ne pet kilometara bulevara do Tošinog bunara, petlje Radnička, Careva ćuprija ili Bulevar patrijarha Pavla. Sva sreća da u vreme Branka Pešića ovakvi političari nisu postojali, pošto Beograd Gazelu nikada dobio ne bi".

On objašnjava da je, da bi uopšte mogao da se gradi bila je potrebna studija Evropske banke koja daje nekomercijalni kredit i sredstva samo za stopostotno proverene projekte.

"Kada bismo radili kako se u Srbiji i danas radi, još bismo raspravljali gde bi trebalo most da se nalazi. U Beogradu se radi drugačije i zato imamo rezultat", dodaje Đilas.
Izvor: http://www.b92.rs/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=03&nav_id=509896

Ukoliko vas zanima kako uspeva ovaj "spin", samo pročitajte komentare na gornjem linku...


P.S. Ja mislim da je most prelep - što ne znači da mi ne miriše lopovluk maksimalis.
 
bg259":1yn3pyrk je napisao(la):
ja sam uvek mislio da pravac vetra diktira na koju stranu polecu avioni sa piste pa zatim napustaju beograd, uvek uzlecu u kontra pravcu vetra ....
Bernulijeva jednačina i sila uzgona.

Ne znam razlog, ali tog dana, kao i prethodnog, je to bio jedini let koji sam video da tako preleće iznad NBG-a, a maltene sam svo vreme provodio u kancelariji okrenutoj ka jugu...
 
Зашто не би лепо преселили Коњотрк између Жаркова и Обреновачког пута (локација коју сам раније предлагао за Зоолошки врт)?
 
jovanovm":3ujznoxn je napisao(la):
P.S. Ja mislim da je most prelep - što ne znači da mi ne miriše lopovluk maksimalis.
Meni izgleda kao promašena tema.
Komplikovano i glomazno rešenje za već toliko puta rešen problem - pemošćavanje Save u Beogradu.
 
relja ja mislim da svi do sada jasno znamo sta ti mislis :D
 
E?

Ono što je meni i dalje nedokučiva misterija, je zašto ama ništa od radova ne počinje na delu od Tošinog bunara do Depoa GSP?
Ta ulica bi već sada mogla da fukcioniše.
Nije valjda da, pored svih kredita, u budžetu nema para?
 
Juče sam sletao na BEG pa sam se ponadao da ću da sletim iz pravca Avale i da uradim još neku fotku, ali slaba vajda, sleteo je iz pravca Bataje :)
 
relja":3sl2m8uo je napisao(la):
E?

Ono što je meni i dalje nedokučiva misterija, je zašto ama ništa od radova ne počinje na delu od Tošinog bunara do Depoa GSP?
Ta ulica bi već sada mogla da fukcioniše.
Nije valjda da, pored svih kredita, u budžetu nema para?
Nazovi me budalom,ali mislim da grad nece da se kaci sa romima pre izbora,veoma rizicna situacija u kojoj nije sigurno da ce izaci kao pobednici jer je to napad na glavnu bazu,

Malo opsirniji tekst Denija Forstera o mostu pre emisije

http://science.discovery.com/tv/build-bigger/projects/serbia/sava-river-bridge.html

Nije mi jasno,mi cemo pilonom u EU ako ga dobro razumeh?To nam je glavni adut? :) Srpski inzenjeri,NATO bomardovanje,mislim :lol:
 
Добро, пази, бар је човек погодио да смо у Европи. :D Ипак је позитиван текст, што прија за разлику од многих ранијих година.
 
Wile E. Coyote":1cawwmos je napisao(la):
Ко масно цени стан, треба и да плати масан порез. :dil:
Ne prodaju svi svoj stan u BGD... negde treba i da se živi.. Opštinari pumpaju cenu i daleko preko tržišne.. evo ja nudim da grad otkupi moj po cerni m2 koliko ga oni procenjuju... No ovde je reč o godišnjem porezu na nekretnine od 2% !!!! znači svakih 50 godina platiš još jedan stan pored svih ostalih uobičajenih nameta...:rant:
Znači od juče je još 200 metara ostalo da se premosti... napreduje...:)
 
tzoran":dre3a5lb je napisao(la):
Wile E. Coyote":dre3a5lb je napisao(la):
Ко масно цени стан, треба и да плати масан порез. :dil:
Ne prodaju svi svoj stan u BGD... negde treba i da se živi..
Тачно. Зато ја и не живим на Новом Београду, а ко хоће на ексклузивну локацију, нека и плати ексклузиван порез.
tzoran":dre3a5lb je napisao(la):
Opštinari pumpaju cenu i daleko preko tržišne.. evo ja nudim da grad otkupi moj po cerni m2 koliko ga oni procenjuju... No ovde je reč o godišnjem porezu na nekretnine od 2% !!!! znači svakih 50 godina platiš još jedan stan pored svih ostalih uobičajenih nameta...:rant:
Нису општинари напумпали цене, него агенције. Сада се сви питају зашто је стала продаја некретнина.
 
Mene samo zanima kada će da prikažu na ovom Diskaveriju što ga hvatam preko KDS-a :D
 
Ronche":1o09bpfr je napisao(la):
Mene samo zanima kada će da prikažu na ovom Diskaveriju što ga hvatam preko KDS-a :D
Na tom što ga i ti i ja imamo izgleda da neće ni da bude :D
 
@simba prvo se valjda prikazuje u americi pa kasnije u ostale zemlje
 
Wile E. Coyote":1k1taqvo je napisao(la):
tzoran":1k1taqvo je napisao(la):
Wile E. Coyote":1k1taqvo je napisao(la):
Ко масно цени стан, треба и да плати масан порез. :dil:
Ne prodaju svi svoj stan u BGD... negde treba i da se živi..
Тачно. Зато ја и не живим на Новом Београду, а ко хоће на ексклузивну локацију, нека и плати ексклузиван порез.
tzoran":1k1taqvo je napisao(la):
Opštinari pumpaju cenu i daleko preko tržišne.. evo ja nudim da grad otkupi moj po cerni m2 koliko ga oni procenjuju... No ovde je reč o godišnjem porezu na nekretnine od 2% !!!! znači svakih 50 godina platiš još jedan stan pored svih ostalih uobičajenih nameta...:rant:
Нису општинари напумпали цене, него агенције. Сада се сви питају зашто је стала продаја некретнина.
Neće biti...opštinske haračlije odlučuju o osnovici za oporezivanje !!!
Samo da vidiš kad Zemun postane podvučen žutim pa i Vas proglase za eksluzivnu lokaciju :laugh:
 
Ко каже да Земун није проглашен за ексклузивну локацију? Поред Новог Београда, цене су највише тамо дивљале. :mad:

А да су агенције пумпале цене, јесу. Ко је ту са ким био у дилу, у то нећу да улазим. Вероватно су и општинске власти томе кумовале.
 
Wile E. Coyote":32nzuib2 je napisao(la):
Ко каже да Земун није проглашен за ексклузивну локацију? Поред Новог Београда, цене су највише тамо дивљале. :mad:
Naravno...kad izgrade most preko Dunava i povežu ga ostalim eksluzivama na levoj obali reke ima neki sa Dedinja odmah da menjaju svoje kuce za Prigrevicu....
 
Ljudi jel i vama ne radi sajt???

Ovi iz direkcije nisu citavi ako ne srede sajt a emisiju ce da vidi ceo svet garant ce deo ljudi da googluje most.
 
Vrh