Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

još jedan most na savi pre ade je potreban. da se ja lično pitam ja bi to auto put proterao preko umke. auto put bi išap do obilaznice odnosno ostružničkog mosta. a od ostrućničkog bi bio put rezervisan za motorna vozila (kao što i jeste) a onda bi napravio još jedan most ili tunel od trgovačke do dr ivana ribara za one koji idu na novi beograd. tako bi se smanjilo zagušenje na sajmu.



ali ako kojim slučajem auto put bude išao sremskom stranom takođe mi odgovara. samo da ga izgrade pa kojom god stranom da ide....
 
Evo malo svežih slika sa novobeogradske strane.

25flfm8.jpg

znlyls.jpg

25i4ugj.jpg

15e7b0y.jpg

14powo.jpg

2a98jna.jpg

dczhu9.jpg

nz5eux.jpg

sdh9tt.jpg

2iqlirq.jpg

e63wnc.jpg

69jpcl.jpg

wah5qu.jpg
 
i ja se slazem da ostane AP na isocnoj strani, a za pare koje bi spucali u 3+3 most preko Save juzno od Umke bolje da naprave tunel koji bi spojio petlju na Cuk. padini i Blok 70...

ah, da, pusti snovi...
 
^^Nemoj tako.ne znamo koji je adut gradske vlasti za sledece izbore,bice most+_______(ubaci projekat umesto crtica) :laugh:
 
@prostorni planer...
Odgovor na trecu konstataciju - Mislim da i nece sahraniti LRT jer su pre par meseci prilikom izrade plana detaljne regulacije Ibarske magistrale spomenuli da ce se u drugoj fazi realizovati kapacitetni povrsinski sinski sistem (citaj LRT) izgleda da se on tajno i dalje forsira (Secas se Djilasove izjave - Necemo graditi ni teski ni laki metro vec Beogradski metro, sto ja mislim da je LRT a probace da nas ubede kako je to metro, posto neki mediji nove tramvaje vec nazivaju metroom )

....je li ima negde objavljeno taj plan detaljne regulacije Ibarske magistrale i da li moze negde da se skine?
 
Hvala i bravo Petko za slike (naravno i plus sam ti udelotvorio) ,

falile su ove slike sa N.B. strane, svi su uglavnom slikali pilon i drugu stranu jer je verovatno atraktivnija, no, ova je takodje vrlo bitna a posebno ce biti interesantno kakvi sadrzaji ce biti ispod delova mosta na toj strani...jos jednom bravo za slidze. :kk:
 
I uzgred, onog trenutka kada se "most na Adi" zavrsi, isplivace i konstatacija koliko bitne strateske veze on ima i sa BG obilaznicom, trasom buduceg koridora 11 i uopste rasterecenog povezivanja kompletne regije grada sa "ostatkom sveta" sa zapadne i juzne strane.

I zato se bash sada razvija studija poboljsanog koncept relaksiranog auto i sinskog saobracajnog cvorista Beograda. Sad se koriste termini SMT, UMP, LRT, a ko zna sta ce biti na kraju.

Imam utisak da su se najzad skupili par pametnih ljudi i da razmatraju sta je najbolje za Beograd po pitanju putne infrastrukture, i to sta je krajnji cilj, sta moze srednjorocno a sta kratkorocno da se zapocne i zavrsi, a da to ne ugrozi buducnost funkcionisanja saobracaja kroz Beograd i od Beograda prema vani.
 
Magelano":28xqigrf je napisao(la):
Imam utisak da su se najzad skupili par pametnih ljudi i da razmatraju sta je najbolje za Beograd po pitanju putne infrastrukture, i to sta je krajnji cilj, sta moze srednjorocno a sta kratkorocno da se zapocne i zavrsi, a da to ne ugrozi buducnost funkcionisanja saobracaja kroz Beograd i od Beograda prema vani.
Дај Боже да си у праву, мада сумњам, јер и даље се тврдоглаво гурају нека погрешна решења.
 
Magelano":3ujrwi7b je napisao(la):
Imam utisak da su se najzad skupili par pametnih ljudi i da razmatraju sta je najbolje za Beograd po pitanju putne infrastrukture, i to sta je krajnji cilj, sta moze srednjorocno a sta kratkorocno da se zapocne i zavrsi, a da to ne ugrozi buducnost funkcionisanja saobracaja kroz Beograd i od Beograda prema vani.
Složio bih se, ali kada bi tumačio na svoj način. Most-skulptura je skoro završen, hajd' da vidimo šta možemo da od saobraćajnica izgradimo i odakle da ih finansiramo.
 
relja":2vd89q0o je napisao(la):
Magelano":2vd89q0o je napisao(la):
Imam utisak da su se najzad skupili par pametnih ljudi i da razmatraju sta je najbolje za Beograd po pitanju putne infrastrukture, i to sta je krajnji cilj, sta moze srednjorocno a sta kratkorocno da se zapocne i zavrsi, a da to ne ugrozi buducnost funkcionisanja saobracaja kroz Beograd i od Beograda prema vani.
Složio bih se, ali kada bi tumačio na svoj način. Most-skulptura je skoro završen, hajd' da vidimo šta možemo da od saobraćajnica izgradimo i odakle da ih finansiramo.
Pa za pocetak porez na nekretnine, najviši na svetu!!!
 
Juče, a i danas dva puta u isto ovo vreme, videh putnički avion kako leti u pravcu mosta, naravno na bar kilometar visne i u konstantnom penjanju.
Pa, ako neko putuje ovim Austrianovim letom, neka nam napravi koju fotku.
Juče sam mislio daje slučajno, kad danas evo ga opet...
 
Izgleda da ti se reljo ostvarila zelja, djoledjole sa SSC foruma

DSCN2070.jpg


DSCN2072.jpg


DSCN2073.jpg


DSCN2074.jpg
 
@Aca 123 - Imas temu druga traka na ibarskoj, tu ti je i plan

@Wile - Da li stvarno verujes da ce uspeti uspesno da saniraju to kliziste? Kod nas se uvek krade na materijalu i sl stvarima tako da se plasim da ako ga naprave preko umke, to ce biti vecita glavobolja. Ako to docekamo srescemo se ako Bog da na ovom forumu, pa cemo videti ko je bio upravu. Jedini razlog ako bude pravljen preko Umke bice jer ce neko dobiti pare od vlasnika kamenoloma. Nas su na fakultetu ucili, bezite od klizista kad predlazete trasu puta kao djavo od krsta...
 
Ja ne znam koje je njihovo radno vreme, ali sad kad sam prošao u 23.15h uveliko betoniraju spust sa mosta ka radničkoj, a još 2 mešalice čekaju na stand by na parkingu kod izlaza sa sajma (sa sve žutim rotacijama)...
Svaka čast, stvarno...
 
prostorni planer":3kyhxhjh je napisao(la):
@Wile - Da li stvarno verujes da ce uspeti uspesno da saniraju to kliziste? Kod nas se uvek krade na materijalu i sl stvarima tako da se plasim da ako ga naprave preko umke, to ce biti vecita glavobolja. Ako to docekamo srescemo se ako Bog da na ovom forumu, pa cemo videti ko je bio upravu. Jedini razlog ako bude pravljen preko Umke bice jer ce neko dobiti pare od vlasnika kamenoloma. Nas su na fakultetu ucili, bezite od klizista kad predlazete trasu puta kao djavo od krsta...
Сигуран сам да може, пројекат за то одавно постоји. Међутим (увек то међутим), потпуно си у праву кад кажеш да би то био ризик због разних крађа. Биће, ипак, да нико због тога није решио да тера аутопут сремском страном, него да су нечији лични интереси у питању.
 
relja":3v5ov7f7 je napisao(la):
Juče, a i danas dva puta u isto ovo vreme, videh putnički avion kako leti u pravcu mosta, naravno na bar kilometar visne i u konstantnom penjanju.
Pa, ako neko putuje ovim Austrianovim letom, neka nam napravi koju fotku.
Juče sam mislio daje slučajno, kad danas evo ga opet...
Sto bas sa Austrianom? Ja sam leteo najmanje dvanaest puta s'njima i poletao i sletao na suprotno stranu.:lool:
Nisam imao nikad srece da poletim ka Avali.
 
LUCAS":lzwbyey1 je napisao(la):
relja":lzwbyey1 je napisao(la):
Juče, a i danas dva puta u isto ovo vreme, videh putnički avion kako leti u pravcu mosta, naravno na bar kilometar visne i u konstantnom penjanju.
Pa, ako neko putuje ovim Austrianovim letom, neka nam napravi koju fotku.
Juče sam mislio daje slučajno, kad danas evo ga opet...
Sto bas sa Austrianom? Ja sam leteo najmanje dvanaest puta s'njima i poletao i sletao na suprotno stranu.:lool:
Nisam imao nikad srece da poletim ka Avali.
Valjda zavisi od pravca i jacine vetra kako ces pristupiti pisti i da li ces sletati/poletati sa ove ili one strane, tako da se menja u zavisnosti od vremena...
 
^^ naravno.

Avioni (po pravilu) sleću sa "vetrom u nos", a piste se prave tako da im pravac prati najčešća dva pravca duvanja vetra iz ruže vetrova.

Ja nemam tačan podatak, ali u BG dominiraju SE (košava) i NW vetrovi, što znači da kad god duva košava iz grada nećete videti nijedan avion da sleće. Kad je severozapadni vetar, tada svi sleću preko Banovog brda. Kad duva npr N-NNE, avioni nekad idu gotovo paralelno sa šetalištem na Adi, pa prave levi zaokret ka pisti.

Obrnuto važi za poletanja - kad je košava (ili bilo koji E, SE, S vetar) avioni sleću sa sremske strane, a poleću ka Čukarici. I obrnuto na NW.

Eto, najjednostavnije.
 
:laugh:
JohnyBgood":1hv3qmi5 je napisao(la):
LUCAS":1hv3qmi5 je napisao(la):
relja":1hv3qmi5 je napisao(la):
Juče, a i danas dva puta u isto ovo vreme, videh putnički avion kako leti u pravcu mosta, naravno na bar kilometar visne i u konstantnom penjanju.
Pa, ako neko putuje ovim Austrianovim letom, neka nam napravi koju fotku.
Juče sam mislio daje slučajno, kad danas evo ga opet...
Sto bas sa Austrianom? Ja sam leteo najmanje dvanaest puta s'njima i poletao i sletao na suprotno stranu.:lool:
Nisam imao nikad srece da poletim ka Avali.
Valjda zavisi od pravca i jacine vetra kako ces pristupiti pisti i da li ces sletati/poletati sa ove ili one strane, tako da se menja u zavisnosti od vremena...
Odprilike tako, no nije vazno. Mozda cu imati srecu za jedno mesec i po dana da sletim sa "te" strane, pa cu da opalim koju fotku. Malo i ja da "zumbiram":laugh:
 
Vrh