Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Meni nece da ga otvori,valjda su postavili i slike do sada za april.
 
Simba":3epn7ia1 je napisao(la):
Ronche":3epn7ia1 je napisao(la):
Mene samo zanima kada će da prikažu na ovom Diskaveriju što ga hvatam preko KDS-a :D
Na tom što ga i ti i ja imamo izgleda da neće ni da bude :D
Ček samo da uzmem pušku......Žeeeeeeno, gde si mi sklonila pušku? :DDD
 
bg259":2j6iorsb je napisao(la):
@simba prvo se valjda prikazuje u americi pa kasnije u ostale zemlje
Gledao sam i na američkom Discoveryju, ali nema ni tamo.
 
pa sise, našli su da prave sezonski brejk pred našu epizodu.
btw kod Denija na sajtu piše da će most biti gotov 2013.
 
Da li neko može da ponovo postavi plan povezivanja mosta sa Jurija Gagarina?

Zanima me uključenje na most iz krajnje desne trake. Da li će se graditi još jedna traka posle semafora kod Buvljaka?
 
Šetao sam danas popodne Adom, pa rek'o da škljocnem par puta...

Pogled sa nasipa




Pogled sa semafora






Silazna rampa u Radničku - izbetonirani deo


Nastavak rampe - šalovanje:




Proširenje (silazna rampa) prema Radničkoj


Proširenje - ulazna rampa iz pravca Sajma


Skoro pa gotovo...


Još samo malo...
 
vucko":3d2wddko je napisao(la):
relja":3d2wddko je napisao(la):
Da li neko može da ponovo postavi plan povezivanja mosta sa Jurija Gagarina?

Zanima me uključenje na most iz krajnje desne trake. Da li će se graditi još jedna traka posle semafora kod Buvljaka?
Ne bih rekao,ostaju 3+3 trake kao i do sada.

http://img14.imageshack.us/img14/8184/plan4d.jpg
Po ovoj fotografiji

http://www.savabridge.com/images/poze/april2/april01.jpg

mi se čini da će početak rampe (betonski bedem zemljanog nasipa) biti bliže ulici nego na tom planu.
Od semafora do tog mesta (pumpa koja se ruši) ima gotovo 300 metara, sasvim pristojno da se smesti još jedna traka.

Nadam se da će odmah da naprave i biciklističo pešačku stazu koja će da prolazi ispod rampe, pošto će novo uključeje na most da preseče postojeći trotoar.
 
moze li neko da mi objasni ova iskljucenja sa mosta iz pravca cukarice. tacka gde se odvajaju dva pravca za jurija gagarina mi izgleda potencijalno opasno mesto a posebno mi nije jasno zasto se pravi rampa preko dva smera umesto da odvajanje za jurija gagarina u pravcu blokova bude kada ump vec predje j.g., spiralom na desno? zar ovo drugo nije logicnije, jednostvanije, brze i jeftinije?
 
razgradjevinar":2acjpebf je napisao(la):
moze li neko da mi objasni ova iskljucenja sa mosta iz pravca cukarice. tacka gde se odvajaju dva pravca za jurija gagarina mi izgleda potencijalno opasno mesto a posebno mi nije jasno zasto se pravi rampa preko dva smera umesto da odvajanje za jurija gagarina u pravcu blokova bude kada ump vec predje j.g., spiralom na desno? zar ovo drugo nije logicnije, jednostvanije, brze i jeftinije?
Nema tu dovoljno mesta za spiralu sa razumnim poluprečnikom krivine. Na slici možeš videti smer prema Novom Beogradu (desni niz nedovršenih stubova bez skela) koji savija ulevo preko Jurija Gagarina i nastavlja preko pumpe. Železnički nasip onemogućava korektnu spiralnu silaznu rampu.

april01.jpg
 
ako mi kazete da ni ump nema dovoljnu visinu da se ta rampa samo spusti i podvuce pod njega, na levo, odustajem od daljih
pitanja :)

edit: isto ovako kako je zamisljeno samo 50m dalje. izbegla bi se rampa u toj duzini plus bi se odvojili izlazi i izbeglo ono racvanje gde moze doci do cepova
 
Радакс, +1 за слике! :kk:

Разграђевинар, ја сам се надао да ће имати мозга и променити план тако да направе спиралу из Јурија Гагарина са севера ка мосту ка Чукарици. На жалост, и даље фали та рампа и ко хоће да иде том релацијом ићи ће или на Газелу или око целог блока где је Бувљак. :notok:
 
i to sam tek sad shvatio, iako ste odavno pisali o tome, citao sam. usranu rampu ne mogu da naprave a frljaju se milionima i pristupnim putevima i cudima... kako smo svi jadni to je strasno, oni koji nas i mi koji ih trpimo... uzas

edit: da ne pisem novi post

voleo bi da mi neko od ljudi iz struke objasni i izbor ugla pod kojim ce ump da se izravna sa prugom. meni kao laiku nije jasno zasto je ostavljen toliki prostor zarobljen izmedju rampe, pruge i umpa. da je ump trasiran nesto drugacije ta povrsina je mogla da se nadje sa zapadne strane umpa i eventualno iskoristi, barem delom. prostora za rampe bi bilo svakako, sve sa ovim logicnijim resenjima. nemoguce da se to radi tek tako, kao evo nek ide ovuda...
 
razgradjevinar":4h5b894p je napisao(la):
ako mi kazete da ni ump nema dovoljnu visinu da se ta rampa samo spusti i podvuce pod njega, na levo, odustajem od daljih
pitanja :)

edit: isto ovako kako je zamisljeno samo 50m dalje. izbegla bi se rampa u toj duzini plus bi se odvojili izlazi i izbeglo ono racvanje gde moze doci do cepova
Ima smisla, ali time bi se dodatno raskomadala celina oko buvljaka, a pretpostavljam da su gradske vlasti planirale da zarade na tom građevinskom zemljistu.
 
Da,od UMP-a ima 50-60 metara do zeleznickog nasipa.Recimo petlja kod bloka 39 za tu rampu koju pominjemo ima radijus 100metara,dok recimo kod dobanovaca ima 200(tacno je cetvrtina deteline).Dakle,mogli su jedino da naprave neku ludoriju i zauzmu ceo blok gde je buvljak.

Nego,posto grade samo te dve rampe a pominju da ce tramvaji raditi izgleda da ce da spuste tramvaj na Jurija Gagarina ili pogresno protumacih?
 
radax":1yja62j3 je napisao(la):
Šetao sam danas popodne Adom, pa rek'o da škljocnem par puta...

Skoro pa gotovo...
[url]http://img62.imageshack.us/img62/7140/ada10.jpg[/url]

Još samo malo...
[url]http://img831.imageshack.us/img831/9691/ada11c.jpg[/url]
Радекс, лепе слике са пуно детаља, а на ове две задње се чини као да има још пар метара до спајања ! Плусииић ти је укњижен.
 
Wile E. Coyote":z3fytpsh je napisao(la):
Радакс, +1 за слике! :kk:

Разграђевинар, ја сам се надао да ће имати мозга и променити план тако да направе спиралу из Јурија Гагарина са севера ка мосту ка Чукарици. На жалост, и даље фали та рампа и ко хоће да иде том релацијом ићи ће или на Газелу или око целог блока где је Бувљак. :notok:
A zar ne može do prvog sledećeg semafora pa polukružno?
 
vucko":2ryy97wk je napisao(la):
Nego,posto grade samo te dve rampe a pominju da ce tramvaji raditi izgleda da ce da spuste tramvaj na Jurija Gagarina ili pogresno protumacih?
То би било најпаметније. Проблем је у томе што много тога у овом пројекту није паметно.
mekbejn":2ryy97wk je napisao(la):
Wile E. Coyote":2ryy97wk je napisao(la):
Разграђевинар, ја сам се надао да ће имати мозга и променити план тако да направе спиралу из Јурија Гагарина са севера ка мосту ка Чукарици. На жалост, и даље фали та рампа и ко хоће да иде том релацијом ићи ће или на Газелу или око целог блока где је Бувљак. :notok:
A zar ne može do prvog sledećeg semafora pa polukružno?
То је још гора варијанта, обзиром да је ту семафор за скретање лево. Не кажем да нико то неће радити, али ће онда ту бити хорор.
 
vucko":9m7o3tzn je napisao(la):
Nego,posto grade samo te dve rampe a pominju da ce tramvaji raditi izgleda da ce da spuste tramvaj na Jurija Gagarina ili pogresno protumacih?
Ja nekoliko puta napisah da bi spuštanje u Jurija Gagarina bilo najbolje rešenje. Doduše, to bi zakomlikovalo eventualno produženje pruge u Vladimira Popovića, do mosta (to nema ni u jednom planu, znam).

Gde si to čuo, osim na forumu :) ?
 
Mislim da nema šanse da do kraja godine osposobe tramvajski saobraćaj preko mosta.
 
Slažem se.
Biće omogućen minimum: motornim vozilima iz Jurija Gagarina u Radničku i obrnuto.
 
Vrh