Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Da, a interesantno je primetiti kako su izradom nekoliko segmenata po 16m (ostali po 20m) izmanevrisali da nakon završnog naguravanja oslonci na trajnim stubovima dođu tačno na sredinu segmenata gde su urađena ojačanja tzv. dijafragme. Vidi se na slici na fazi 19.
 
Veliki Vracar":2kobilv2 je napisao(la):
Da, a interesantno je primetiti kako su izradom nekoliko segmenata po 16m (ostali po 20m) izmanevrisali da nakon završnog naguravanja oslonci na trajnim stubovima dođu tačno na sredinu segmenata gde su urađena ojačanja tzv. dijafragme. Vidi se na slici na fazi 19.
Ja bih rekao da segmenti od 16 metara pre svega služe da se prednaprezanjem lakše obezbedi čvrstina konstrukcije iznad zaliva Zimovnik koja je u dužini od 108 metara bez stubova. Pogledaj na slici (faza 19) konačan položaj ta tri segmenta posle naguravanja. A u pravu si da su vodili računa da se konstrukcija oslanja sredinom segmenata (gde su izlivena ojačanja u vidu dijafragme) na noseće stubove.

december03.jpg
 
Zna li neko da li je GSP makar počeo sa planovima autobuskih linija koje bi išle preko mosta? Ili im to još uvek nije palo na pamet.
 
Pa to neradi gsp vec djp i beobuild molim pazite na casu i posjecuj te sve casove ovaj teme :gobb:
 
Danas je izvršeno jedanaesto naguravanje bočnog raspona mosta za 20 metara i sada on iznosi 207 (od 338) metara. Čelični kljun je došao do stuba 4.Tokom vikenda se očekuje podizanje čeličnog segmenta M14, pri čemu će glavni raspon dostići dužinu od 250 (od 376) metara
 
Evo i mog malog doprinosa. Avioni obično ne poleću na ovu stranu, tako da sam samo imao telefon pri ruci (u airplane režimu da ne bude zabune), tako da su nastale ove slike na brzinu...

April 2011

82615303.jpg


47046476.jpg


25214683.jpg


59163546.jpg


76774730.jpg
 
Odlicne su slike,ako ti nije problem postavi ih negde u punoj rezoluciji da ih lepse videti.

+ od mene
 
Evo i ja provalio da mogu da dajem pluseve , eve ti + :D
 
442 alal ti plajvaz, ovaj telefon + naravno, a sada sam prosao pored mosta, sa oprostenjem dizu M14 :vops:
 
@442doBGD :kk:
Из овог угла нови мост изгледа као огромна скулптура.
 
Sto se tice Hipodroma, da li je neko razmisljao da ga smanji, posto su mnogi opominjali blizinu Hipodroma, pristupnoj saobracajnici?
 
Wile E. Coyote":ywe44x7s je napisao(la):
Arnorian":ywe44x7s je napisao(la):
Из овог угла нови мост изгледа као огромна скулптура.
Сад кад Реља ово прочита... :laugh:
Мислио сам овакав какав је тренутно, незавршен.
Јесам ли се извукао :)
 
Arnorian":1bbecjh1 je napisao(la):
Wile E. Coyote":1bbecjh1 je napisao(la):
Arnorian":1bbecjh1 je napisao(la):
Из овог угла нови мост изгледа као огромна скулптура.
Сад кад Реља ово прочита... :laugh:
Мислио сам овакав какав је тренутно, незавршен.
Јесам ли се извукао :)
Не знам, видећемо како ће Реља реаговати :laugh:
 
par zanimljivih stvari je rekao u tralier-u, 1) cenu od 500mil 2) da su kablovi "hand crafted " u srbiji 3) da je najsiri most takve konstrukcije....
 
Wile E. Coyote":1bpdf78y je napisao(la):
Arnorian":1bpdf78y je napisao(la):
Из овог угла нови мост изгледа као огромна скулптура.
Сад кад Реља ово прочита... :laugh:
...samo blagi osmeh, jedno rezignirano "njaaah", i odmah dlanom na dole.... :)

Nego, da li sam samo ja čuo "billion dollar Sava River bridge" na oko 0:27 u trejleru?



ps. "+" za 442 i sjajne fotke.
 
Vrh