Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Da da moja greska. Ucinilo mi se da je pokretna skela segment mosta a i kamera je bas cudno postavljena previse u levo
 
Велики Врачар, фоторепортажа заслужује пуно плусииића. али може само 1 плусииић. Полако се добијају обриси и петње у Радничкој.

Да ли сте приметили на предзадњој слици облик сунца, шестоугаона звезда, то све даје и мало мистичности овој слици, најбоља је.
 
Ronche":iragogye je napisao(la):
Jel to glavni raspon polako počinje da se spušta ka bočnom ili mi se čini? I gde će silazna rampa sa mosta ka radničkoj ulici da se spoji sa istom i kuda će onda da prolaze sadašnja pešačka i biciklistička staza ka Adi?
Deo sa novobeogradske strane je dosta nizi od vec izgradjenog dela mosta ... tako da su mozda poceli da ga spustaju polako.....
mislim da se lepo vidi na ovoj slici....

dscf4853b.jpg
 
Magelano":1fa6fad3 je napisao(la):
i jedno veliko "Thanks"... za sve nas "dosta udaljene" !!
Evo onda i ostalih slika možda ima još neki zanimljiv detalj mada sumnjam :p :















Zapravo ima jedna zanimljivost - u podnožiju krana nalazi se još jedna konstrukcija za njegovo učvršćivanje i povezivanje sa pilonom:



a na samom pilonu, na poslednjem segmentu vide se pripremljene "stope" gde će se pričvrstiti ova konstrukcija:



Ovo najverovatnije znači da će kran ići još u visinu (sada je vrh čini mi se na oko 207m) i to verovatno neposredno pre podizanja čeličnog dela pilona! Dakle kran će makar privremeno biti najvišlja "građevina" ikada na ovim prostorima!

Neko je ranije postavio pitanje dali na kablovima postoji solenoidni nabor (ili zavojnica) koja olakšava oticanje vode i time smanjuje aerodinamička opterećenja od vetra, pa mislim da sledeća slika daje odgovor:

 
Da li se neko bavio matematikom ?
Koliko još metara ima između glavnog i bočnog raspona ?
greška u pisanju... space
 
зоане, могао си да идеш на ЕДИТ.
врачар, + и од мене, екстра су слике
 
tzoran":3w3eziba je napisao(la):
Da li se neko bavio matematikom ?
Koliko još metara ima između glavnog i bočnog raspona ?
greška u pisanju... space
Bočni raspon mosta: urađeno 207 od 338 metara
Glavni raspon mosta: urađeno 250 od 376 metara

Znači do spajanja je ostalo 257metara
 
Слажем се са Картографом да је та слика баш откидајућа, снимљена је под интересантним углом каблова, плусииић 1 за Великог Врачара
 
PREMIJERA NA DISKAVERIJU U PETAK, 22.04.2011 :D

"Svet će i definitivno videti kako se gradi most preko Ade Ciganlije ....
... vođa tima Deni Foster poistovetio je novi simbol Beograda sa tehničkim čudom .... "

 
Ето, кад уђемо у ЕУ моћи ћемо да се хвалимо да је наш мост на најкрупнијој новчаници. :D
 
mmgoran":31lf0k99 je napisao(la):
PREMIJERA NA DISKAVERIJU U PETAK, 22.04.2011 :D

"Svet će i definitivno videti kako se gradi most preko Ade Ciganlije ....
... vođa tima Deni Foster poistovetio je novi simbol Beograda sa tehničkim čudom .... "

[url]http://img821.imageshack.us/img821/5336/premijeraemisijemostana.th.jpg[/url]
Ne znam gde izvukoše informaciju da je do spajanja bočnog i glavnog raspona ostalo 312 metara. Ostalo je ukupno da se uradi 257 metara na bočnom i glavnom rasponu od čega 24 metra na samoj platformi za naguravanje posle poslednjeg naguravanja, tako da je trenutno rastojanje između završenih delova glavnog i bočnog raspona 233 metra
 
Wile E. Coyote":7vdy970e je napisao(la):
Ето, кад уђемо у ЕУ моћи ћемо да се хвалимо да је наш мост на најкрупнијој новчаници. :D
Novcanici od 500 miliona evra :D
 
Do druge obale, tj. do stuba 5 ima još 126m jer je glavni raspon dostigao podizanjem M14 dužinu od tačno 250m (ceo raspon je 376m).
Od stuba 5 pa do betonskog čela bočnog raspona koji pristiže sa NBG ima još 107m. Da bi se spojili glavni i bočni raspon nedostaje još 233m.
 
Ko zna kol'ko će kasniti spajanje glavnog i bočnog raspona. Zaboravili smo da je Srbija zemlja praznika, tako da sumnjam da će M15 podići pre 5. maja. :bash:
 
Ronche":jvsc0qpl je napisao(la):
Zaboravili smo da je Srbija zemlja praznika, tako da sumnjam da će M15 podići pre 5. maja.
Србија земља празника? Мало сутра. Србија има мање празничних дана него Јапан. Kапиталисти су ти испрали мозак.
 
Vrh