Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ako bi mogao neko da napravi na mapi trasu UMP-a na NBG i Bezanijskoj kosi sa nazivima ulica.
Puno hvala unapred!
 
Niki, procesljaj malo temu unazad. Sve imas vec lepo objavljeno, sa sve raskrsnicama, petljama itd :)

umptrasa2yx8.png
 
Hocu hvala! Mada ste se raspisali na ovu temu, treba pronaci:)
 
niki":1h46zehx je napisao(la):
Ako bi mogao neko da napravi na mapi trasu UMP-a na NBG i
Bezanijskoj kosi sa nazivima ulica. .. Puno hvala unapred!
a37644ed59.jpg


Evo, vidi koje ulice 'seče' na N.Bgd., pa dalje po karti preko B.Kose do Kvantaša.

Ako te baš interesuje određeni deo, imam vrlo detaljnu kartu DUP-a za taj deo UMP-a.
 
Dragane molim te i za trasu preko Bezanijske kose. Hvala!
 
@niki
Kao sto vidis, jedini deo UMP-a koji je u stvari sagradjen / zavrsen je taj koji prolazi kroz Bezanijsku Kosu.

Jedino sto je po meni jos uvek diskutabilno je to da UMP prolazi direktno pored osnovne skole, a na ulici (UMP-u) su lezeci policajci, pa predpostavljam da ce se to jednoga dana ukloniti, a prilaz skoli drugacije obezbediti da bi saobracaj mogao da se obavlja nesmetano.
 
U toku radovi na geotehičkom ispitivanju zemljišta na kome je predviđena izgradnja mosta preko Ade
18. 06. 2008.
Radovi na geotehičkom ispitivanju zemljišta na kome je predviđena izgradnja novog mosta preko Ade Ciganlije su u toku, kažu u Direkciji za građevinsko zemljište.

Predstavnik Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda Nenad Bajić kaže da je ugovorom o izgradnji mosta na Adi Ciganliji, predviđeno da se izvrše detaljna geotehnička istraživanja i snimanja terena, koja traju od početka maja.

On je objasnio da je u toku analiziranje preliminarnih istraživanja tla na kome će biti izgrađeni stubovi mosta, nakon čega će uslediti izrada glavnog projekta za izgradnju mosta, a uporedo sa tim teći će i izvođenje pripremnih radova na gradilištu.

Bajić je kazao da će sve biti završeno na vreme, odnosno, u roku od 40 meseci od potpisivanja ugovora o izgradnji mosta čija vrednost iznosi 118,6 mil EUR, što je cena na koju treba dodati i porez na dodatu vrednost od 18%. Time se cena povećava na 140 mil EUR.

Idejni projekat mosta i pristupnih saobraćajnica sa svim pratećim studijama urađen je 2006. godine, a tokom 2007. godine sproveden je u dve faze i obiman tender za projektanta i izvođača radova, na kome je učestvovalo osam firmi iz šest zemalja.

Ugovor o izgradnji mosta 9. aprila ove godine potpisan je sa konzorcijumom koji predvodi austrijski Porr, a most na donjem špicu Ade Ciganlije biće dugačak 929 metara, širok 45 metara, sa glavnim rasponom od 376 metara i pilonom visine 200 metara.
Izvor: eKapija
Link: http://www.ekapija.com/website/sr/page/176759
 
Da počnu?

On je objasnio da je u toku analiziranje preliminarnih istraživanja tla na kome će biti izgrađeni stubovi mosta, nakon čega će uslediti izrada glavnog projekta za izgradnju mosta, a uporedo sa tim teći će i izvođenje pripremnih radova na gradilištu.
Polako, sad se tek prelazi sa umetičke vizije na projekat.
 
Evo slika novopostavljenje table.



Mislim da ce ubrzo ova tabla zardjati i pasti posto sumnjam da ce se i zpuniti ovi rokovi :D
 
Iskreno se nadam da si upravu, ali ipak je ovo Srbija u kojoj sve kasni. Nadam se da ce ovaj proekat biti kvalitetno uradjen od pocetka do kraja.
 
Nenad":3iednwtb je napisao(la):
Ovo je Srbija, ali radove izvode Austrijanci ;)
jes vala, ali kad dodju na nas teren prestaju to da budu, jer im se moze da kasne... tamo ne smeju , bogme..odma cepa kazna...
ovde bar uvek mogu da se vade na iznenadjenje povodom vrucine leti i hladnoce zimi...
 
Mislim, stvarno je extra sto su postavili tablu. Sve je prakticno zavrseno! (jos samo da izgrade most).
 
Ознака фирме у десном углу има масонски лого.

Само јел може неко да ми преведе шта пише на табли, пошто слабо читам латиницу? Видим да је неки мост у питању...
 
stylenbgd":3enbwxp6 je napisao(la):
Ознака фирме у десном углу има масонски лого.
Sad sam siguran da će most biti kvalitetan i igrađen na vreme, jer ga grade pravi građevinari! :gobb:
 
^^
Sad sam siguran da će most biti kvalitetan i igrađen na vreme, jer ga grade pravi građevinari!
mislis zidari :)

nego, nije mi jasno da li ovaj rok na tabli znaci da 'istrazni radovi -> detaljna geotehnicka istrazivanja' treba da se zavrse do 23.9.2011, ili je to rok za ceo most? mislim, logicno je da je za ceo most, ali nikad se ne zna...
 
Za ceo most.. Po ugovoru, most mora da bude zavrsen za 40 meseci od potpisivanja ugovora.
 
Nenad":311n062r je napisao(la):
Za ceo most.. Po ugovoru, most mora da bude zavrsen za 40 meseci od potpisivanja ugovora.
ok, onda je valjda sve u redu. inace, jel se geoloska istrazivanja rade tokom cele izgradnje, ili samo na pocetku? pretpostavio bih da tu ima neki follow-up oko sleganja itd, ali se stvarno nimalo ne razumem u stvar.
 
Geoloska ispitivanja se vrse pre pocetka izgradnje da bi se znalo sa kakvim se tlom susreces. Od toga zavisi statika, kao i konstrukcija cele gradjevine, ali mozda je bolje da ti objasni neko strucan (ako te bas interesuju detalji)
 
Zna li neko kada počinje izgradnja pristupnih saobraćajnica sa obe starane? Jer koliko me sećanje služi jedno vreme se pričalo kako će to prvo biti izgrađeno, i to od strane neke domaće firme?
 
Vrh