Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Opušteno.
Koga smaraju priče o ozbiljnim temama i hoće da gleda slike, ne mora i da čita. Niko ga ne tera.

Ne bi me iznenadilo da je čovek čuo iz 4-te ruke da most košta 400 miliona. Ja ovakve izbegavam u širokom luku. Gde si bio svih ovih godina?

Protivnici mosta su od početka govorili o ciframa u okolini 200 miliona. I trenutnih 125 (pa još plus pdv, koji će ipak morati da se izvoji iz Grada i da ode u Republiku) meni deluje preterano, kada se uoprede gabariti i položaji ovih ostalih mostova, i kada se vidi da su ta rešenja iznuđenja konfiguracijam terena .

Ja na ovom mostu vidim nekoliko besmislenih stvari, ako me neko isprovicra, nije problem, mogu i da ponovim :)

Ipak, najžalije mi je, što i pored jasnih indicija da je bilo više nego nečasnih radnji oko ovog projekta, puno ljudi, mladih ljudi, se i dalje oduševljava i misli da tako treba i da je to jedini način.

Neko je većpostavio ovaj citat, nije ga zgoreg ponoviti.

"Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete."
— Ivo Andrić
 
@relja
upravo od mene 1 + plus
vrlo lepo receno i propraceno sa predivnim citatom koj tacno opisuje bolje nego fotografija
b r a v o :)
 
Smatram neumesnim ono poredjenje da ce turisti dolaziti da bi vide most,pre verujem da bi tako bilo da je izgradjen bilo kakav vidikovac na pilonu ili negde pri vrhu.
 
Што неко рече, готово сви представљени мостови немају приступне петље, које су наскупљи део једног моста. Све су оно транзитни мостови.

Али да су се неки накрали, јесу,......
 
Ни један релевантан доказ није дат у тексту који би показао/доказао што пише овај [size=?]Ненад Вукићевић[/size] у некаквом "Српски националисти" (верујте ми први пут и чујем за овај...). Па са овим је баш показао да је прави националиста у најгорем смислу речи. По ономе што сам видео на том сајту и ко га чини то су у ствари хулигани који су нам ето у неколико наврата баш лепо "средили" Београд.

Шта ме је више изненадило него сам текст су коментари, а од неких сам се просто најежио од страха шта све пишу и баљезгају. Драго ми је да су два последња коментара од данас од "дозволи" који је аргументовано одговорио, и надам се да је то неко од наших чланова, али сад под неким другим надимком.

У првом коментара споменут је Јуре Радић и градња неких мостова тамо у "њиховој л(иј)епој". Ево једног текста из "Национала" из још 2007. године и намештању конкурса за мост "Јарун" и још неким мостовима: http://www.nacional.hr/clanak/32366/natjecaj-za-most-jarun-je-namjesten
 
@ relja

malo da se nasalim :)

Vozim se danas autobusom 23 i prolazimo pored mosta preko ade kad devojcica mala koja je sedela sa majkom do prozora kaze mami "vidi mama more" :D Obrati se majka detetu "nije to sine more to je Sava" a dete na to odgovori "izgledao kao more"

Valja zakljuciti da ako je verovati onome da je decu nemoguce prevariti, da mi zaista most gradimo na adekvatnom mestu a ne potoku ili recici kako neki nazvase rukavac i deo save preko koga ide most.
 
relja":1fzx3xc8 je napisao(la):
Opušteno.
Koga smaraju priče o ozbiljnim temama i hoće da gleda slike, ne mora i da čita. Niko ga ne tera.

Ne bi me iznenadilo da je čovek čuo iz 4-te ruke da most košta 400 miliona. Ja ovakve izbegavam u širokom luku. Gde si bio svih ovih godina?

Protivnici mosta su od početka govorili o ciframa u okolini 200 miliona. I trenutnih 125 (pa još plus pdv, koji će ipak morati da se izvoji iz Grada i da ode u Republiku) meni deluje preterano, kada se uoprede gabariti i položaji ovih ostalih mostova, i kada se vidi da su ta rešenja iznuđenja konfiguracijam terena .

Ja na ovom mostu vidim nekoliko besmislenih stvari, ako me neko isprovicra, nije problem, mogu i da ponovim :)

Ipak, najžalije mi je, što i pored jasnih indicija da je bilo više nego nečasnih radnji oko ovog projekta, puno ljudi, mladih ljudi, se i dalje oduševljava i misli da tako treba i da je to jedini način.

Neko je većpostavio ovaj citat, nije ga zgoreg ponoviti.

"Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete."
— Ivo Andrić
Relja sve ovo vec znamo na prethodnih 200 strana... zato sam rekao da je dosadno svaki dan iznova citati istu stvar a ne da to NIJE VAZNO, daleko od toga ;)
 
Igor":28ppi6r5 je napisao(la):
@ relja

malo da se nasalim :)

Vozim se danas autobusom 23 i prolazimo pored mosta preko ade kad devojcica mala koja je sedela sa majkom do prozora kaze mami "vidi mama more" :D Obrati se majka detetu "nije to sine more to je Sava" a dete na to odgovori "izgledao kao more"

Valja zakljuciti da ako je verovati onome da je decu nemoguce prevariti, da mi zaista most gradimo na adekvatnom mestu a ne potoku ili recici kako neki nazvase rukavac i deo save preko koga ide most.
Ti se stvarno šališ :)
 
Veliki Vracar":1ju861dw je napisao(la):
Most kraj Dizeldorfa iz 1979. godine, veoma slične koncepcije, gabarita i prirodnog ambijenta u kome se nalazi kao ovaj naš na Adi, a izgradiše ga racionalni Nemci:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Fleher_Bruecke,_von_Westen.jpg

Stranica sa više podataka: http://en.wikipedia.org/wiki/Flehe_Bridge
Naš je lepši... a i Sava je lepša :)
Šalu na stranu, polemisaću i baviti se i cenom mosta i prilaznih puteva sve dok ono koji kradu ne završe tamo gde im je mesto (zatvor, vešala itd...).
 
relja":15hnirr2 je napisao(la):
Igor":15hnirr2 je napisao(la):
@ relja

malo da se nasalim :)

Vozim se danas autobusom 23 i prolazimo pored mosta preko ade kad devojcica mala koja je sedela sa majkom do prozora kaze mami "vidi mama more" :D Obrati se majka detetu "nije to sine more to je Sava" a dete na to odgovori "izgledao kao more"

Valja zakljuciti da ako je verovati onome da je decu nemoguce prevariti, da mi zaista most gradimo na adekvatnom mestu a ne potoku ili recici kako neki nazvase rukavac i deo save preko koga ide most.
Ti se stvarno šališ :)
Izgleda relja da još nemaš sitnu decu ;)
 
Pa, bilo je na ulici, posle 10-11 meseci, brojanja istih na prste i zbunjenosti, nakon olakšanja, tipa: "čekaj, pa onda šta sam tada ja bio u toj priči?!" ... i "aaaaa, i buduće mlade isto to rade", "a i jes kad se setim, bilo je mnogo lako" :), ali mi još niko nije ostavio korpu sa bebom ispred vrata...
 
Kako napreduje naguravanje bočnog raspona na NBG-u? Samo dve kamere su aktivne na sajtu, Jedna koja je usmerena ka budućoj petlji Radnička i druga koja je usmerena ka Derik kranu, odnosno glavnom rasponu. Ne kontam zašto ne drže stalno sve kamere upaljene. Nije mi jasno šta imaju da kriju :p
 
Ronche":5jywzm0o je napisao(la):
Kako napreduje naguravanje bočnog raspona na NBG-u? Samo dve kamere su aktivne na sajtu, Jedna koja je usmerena ka budućoj petlji Radnička i druga koja je usmerena ka Derik kranu, odnosno glavnom rasponu. Ne kontam zašto ne drže stalno sve kamere upaljene. Nije mi jasno šta imaju da kriju :p
Tokom prethodne nedelje je izvršeno deveto naguravanje segmenata bočnog raspona za 20 metara.
Ne znam tačno kada, ali u petak je već bilo završeno. To se vidi i na slici koju je Simba postavio 28.2.2011.
Betonska konstrukcija je prešla preko stuba 3, a metalni kljun je oslonjen na privremeni stub između stubova 3 i 4.

img0850ik.jpg
 
Veceras na RTS-u Djilas je izjavio da su Slovenci OUT za izgradnju NBG strane , da ih je Beograd cekao 1mesec, i da zbog vec dobro poznatih problema koje imaju sa likvidnoscu, nacice se novo resenje..... Hmmm :rant:
 
Bolje to nego da stanu slovenci u sred gradnje i onda sipak. Ovako cemo sacekati malo za novi tender ali ce posle sve ici kako treba.
 
Hocu da vidim da se konstrukcija nadvije nad vodu sa novobeogradske strane, znaci jos dva segmenta :vops:!

Po...ecu od nestrpljenja dok se dve strane ne spoje, a kad se to desi - zurka. A ako ne vidim da se pristupne petlje uveliko rade kad dodjem na leto, pravim strajk gladju ispred gradske skupstine. Toliko od mene.
 
JohnyBgood":2ldrlvj8 je napisao(la):
A ako ne vidim da se pristupne petlje uveliko rade kad dodjem na leto, pravim strajk gladju ispred gradske skupstine.
Ponesi stiropor :)
 
spatiotecte":2fw7blsg je napisao(la):
Bolje to nego da stanu slovenci u sred gradnje i onda sipak. Ovako cemo sacekati malo za novi tender ali ce posle sve ici kako treba.
Ako je novi tender, nećemo čekati malo :( U suštini i ne mora novi tender, jer može da se izabere prvi sledeći ponuđač po rangu sa starog tendera.
 
GOJE":qlbp3tl7 je napisao(la):
U suštini i ne mora novi tender, jer može da se izabere prvi sledeći ponuđač po rangu sa starog tendera.
Баш тако, сада није у ничијем интересу чекати и чекати на додатна поскупљења, ово решење би сада веома добро легло.
 
blagoje":3qwtyorp je napisao(la):
Ronche":3qwtyorp je napisao(la):
Kako napreduje naguravanje bočnog raspona na NBG-u? Samo dve kamere su aktivne na sajtu, Jedna koja je usmerena ka budućoj petlji Radnička i druga koja je usmerena ka Derik kranu, odnosno glavnom rasponu. Ne kontam zašto ne drže stalno sve kamere upaljene. Nije mi jasno šta imaju da kriju :p
Tokom prethodne nedelje je izvršeno deveto naguravanje segmenata bočnog raspona za 20 metara.
Ne znam tačno kada, ali u petak je već bilo završeno. To se vidi i na slici koju je Simba postavio 28.2.2011.
Betonska konstrukcija je prešla preko stuba 3, a metalni kljun je oslonjen na privremeni stub između stubova 3 i 4.

Lol Lupus in fabula :D

Kameru koja je prikazivala glavni raspon okrenuli ka bočnom rasponu :D
 
Vrh