Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

@relja

slazem se mada ja najvise volim makete kada je prikaz neke ideje u pitanju
 
Данас сам прошао поред моста и по оваквом времену се ради. Чак и кран поред пилона.
 
Igor":2u8e8479 je napisao(la):
@relja

slazem se mada ja najvise volim makete kada je prikaz neke ideje u pitanju
Ništa nije bolje od makete.
Imao sam ideju da pravim maketu Igle, ali vremena nemam, pa to ostaje za neko srećnije vreme. ;)
 
U kojoj razmeri? Stvarno, koja razmera bi bila dobra za maketu ovog mosta, da i pilon i rasponi mogu da stanu na policu, a da možeš da provučeš prst ispod glavnog raspona ;)
 
Render- render originalno znaci dodati teksturu ( recimu beli gips na zgradu u fizickom svetu)

tekstura- od engleskog texture je opis povrsine (ne boja ili materijala) glatko, grubo,

pa onda je postalo, dodati boje crtezu ( flomasterom popuniti hemiski crtez sto su radili umetnici pre kompa)

danas render znaci kompjuterska analiza virtuelnog 3d modela ( dodavanje senke, materijala i ostalog na geometriske oblike)

kada se vec sikiras za korektnu upotrebu termina..... :kk:
 
iii jedna animacija koja traje godinu i po dana :lol:
Negde se javlja veliki razmak jer sam u tom razmaku ili išao da fotografišem most sa novobeogradske strane ili su već drugi članovi postavljali slike mosta pa nisam teo da i ja dodatno smaram :) Ako me ne bude mrzelo napraviću animaciju fotki i sa nekih drugih stalnih pozicija, za sada samo ova :)

Fotografisano je Panasonicom Lumix DMC-TZ5. Gif je težak 5 mb-a.

p1000468.gif
 
bg259":2rnvgskh je napisao(la):
Render- render originalno znaci dodati teksturu ( recimu beli gips na zgradu u fizickom svetu)

tekstura- od engleskog texture je opis povrsine (ne boja ili materijala) glatko, grubo,

pa onda je postalo, dodati boje crtezu ( flomasterom popuniti hemiski crtez sto su radili umetnici pre kompa)

danas render znaci kompjuterska analiza virtuelnog 3d modela ( dodavanje senke, materijala i ostalog na geometriske oblike)

kada se vec sikiras za korektnu upotrebu termina..... :kk:
Objasnjenje k'o sa Wikipedije :kk:

"Render" kao glagol, odnosno operacija - je upravo to.
"Render" kao imenica značenja "kompjuterska analiza virtuelnog 3d modela" je na našem prostom srpskom - "prikaz".
Kako inače drugačije srpskim rečima "objavljen render"?

Moja poenta je da "render" nije jednako "projekat".
 
Trenutno je u toku naguravanje betonske konstrukcije mosta sa NBG strane za novih 20 metara.
 
relja":1ld8b2jn je napisao(la):
U kojoj razmeri? Stvarno, koja razmera bi bila dobra za maketu ovog mosta, da i pilon i rasponi mogu da stanu na policu, a da možeš da provučeš prst ispod glavnog raspona ;)
1:2000 отприлике .....
 
vucko":2gdujg8t je napisao(la):
Render za severne pristupne petlje nije menjan od kada je zapocet most i ump dok za juzne jeste.Jer se ipak radi o prostijoj petlji sa 2 proste rampe i samo jednom malo duzom.

Veci problem je oko severne petlje sto nemamo predstavu da li ce je uopste STC raditi.
He nije menjan! Al se jos uvek ne zna da li ce se i kako raditi i naravno k'o sto rece i ko ce ga raditi.:bash:
 
LUCAS":317dynfx je napisao(la):
da li ce se i kako raditi i naravno k'o sto rece i ko ce ga raditi.:bash:
ja danas dokumentovao pobadanje šipova, no ne znam kako na ovakvom čudnom forumu da postavim sliku.
 
stf":112rhout je napisao(la):
relja":112rhout je napisao(la):
U kojoj razmeri? Stvarno, koja razmera bi bila dobra za maketu ovog mosta, da i pilon i rasponi mogu da stanu na policu, a da možeš da provučeš prst ispod glavnog raspona ;)
1:2000 отприлике .....
Pre bih rekao 1:1000.

Kad bi uradio u 1:2000 onda bi Relja ispod glavnog raspona jedva mogao i mali prst da provuce. :dil:

U 1:1000 bi dobio 2cm ispod raspona - vise nego dovoljno osim ako ima cevapaste prste. :D
 
Dakle radi se severna petlja :vops:

+1 za sliku barrcode!

Drago mi je da je sve ok,samo da vidimo da li je u pitanju SCT ili su nekome drugome prepustili posao.
 
vucko":2ce03osf je napisao(la):
Dakle radi se severna petlja :vops:

+1 za sliku barrcode!

Drago mi je da je sve ok,samo da vidimo da li je u pitanju SCT ili su nekome drugome prepustili posao.
Kao što sam i pre nekoliko dana napisao, na mašini za pobadanje šipova je oznaka Porr.
 
Uh ljudi pa ovo je zaista lepa vest :kk: PORR je ozbiljna firma i mislim da tu nece biti nikakvih problema...
 
Super za PORR,nisam pratio da si rekao,izvini.

Ne rade pola severne petlje vec 2/3,dakle samo nece onu rampu preko pumpe uraditi do kraja godine kao sto rekoh.Garant ce je raditi i zavrsiti 2012.

Evo slike od ranije da podsetim

gagarinb.jpg
 
Ljudi imam jedno interesantno pitanje.
Ovako, svi ovde lepo pricaju o petljama i to je cool, ali nisam video da li je neko pomenuo sta ce biti sa tramvajem (jer metro nece skoro) koji ce prolaziti preko mosta, tj kako ce izaci taj tramvaj sa mosta na NBG. Citajuci forum vidim da ce se prve faze petlja otvoriti krajem ove godine i sam most, ALI kada ce tramvaj ici tim mostom, jer kako ja znam da bi se taj tramvaj prikljucio na NBG tram mrezu treba izgraditi i onu drugu petlju ili trecu posle ove severne. To znaci da ce most sto se tice njegove sredine da bude prazan neko vreme...hmmmmm :/

Ako neko zna vise o ovom problemu neka odgovori
 
Da,potrebne su i petlja 2 i petlja 3 da bi poterali tramvaj preko mosta.

Za sada ne znamo nista dok zvanicno ne objave da li ce graditi i ump,a sa njime te dve petlje.Cim to objave znacemo kako ce biti,skoro sam siguran da ce PORR onda i graditi ostatak ump-a do Tosinog Bunara i to zavrsiti ove godine.
 
ako je ump na stubovima zasto mora petlja za tramvaj, zar ne moze samo da se spusti taj deo sa sinama nivo ispod i mozda cak prikljuci na postojecu prugu vec kod buvljaka?
 
Verovatno jer hoce da tu poteraju lrt,metro ili sta god,a depo ce mu biti gde je sada gsp depo kod Belvila.A,i tako pokrivaju i belvil linijom a i buducu autobusku stanicu.
 
vucko":1426md1u je napisao(la):
Super za PORR,nisam pratio da si rekao,izvini.

Ne rade pola severne petlje vec 2/3,dakle samo nece onu rampu preko pumpe uraditi do kraja godine kao sto rekoh.Garant ce je raditi i zavrsiti 2012.

Evo slike od ranije da podsetim

http://img35.imageshack.us/img35/4650/gagarinb.jpg
Ниси ме схватио. Ја кад кажем пола петље, мислим да по пројекту нема све потребне рампе.
 
Vrh