Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

JohnnyLee":3c0oe7j6 je napisao(la):
pričaš za prugu do aerodroma?

edit: oko petlje Radnička, ništa tu meni nije jasno. šta se na kraju gradi i kako će bre to da izgleda?
Pojasnih gore za radnicku...A do kraja 2013 ce da prave kruzni tok pa ce biti kao na renderima,do tada ovo privremeno resenje
 
Vucko vidi li se u planovima hoće li rešiti ono suženje na toboganu?
 
A, pa eto onda delimičnog objašnjenja za naduvane cifre. Radiće se prvo privremeno rešenje, pa onda finalno!
 
GOJE":2u7qlosc je napisao(la):
A, pa eto onda delimičnog objašnjenja za naduvane cifre. Radiće se prvo privremeno rešenje, pa onda finalno!
U stvari,privremeno resenje je samo deo finalnog,tako da ne verujem da je cena petlji zbog toga veca.
 
Nisam video šta pišu u Blicu ali meni je sasvim logičan sledeći redosled radova na petlji Radnička:

I etapa (2011):

Direktno spajanje mosta i raskrsnice kod Hipodroma, izrada rampi most - Čukarica i sajam - most, započinjanje stubova i konstrukcije za kružni tok.

II etapa (2012):

U prvom delu godine završetak kružnog toka i svih njegovih pristupnih rampi, preusmerenje jedne trake Radničke ulice preko kružnog toka i izrada za to vreme te strane tobogana. U drugom delu godine puštanje u saobraćaj završene trake tobogana, preusmerenje druge trake Radničke ulice preko kružnog toka, rušenje starog tobogana i izrada druge polovine novog. Po završetku celog tobogana puštanje kružnog toka i cele petlje u planiranu funkciju.

Na ovaj način omogućio bi se neprekidan saobraćaj Radničkom za sve vreme izvođenja radova.
Mislim da je izabran nesrećan termin "privremeno rešenje", meni je bolje ovako I i II etapa.
 
Meni se nešto čini da sam negde pročitao da će da ima po 4 trake u svakom smeru, al nisam baš siguran. Po 2 neće da ima sigurno, dakle po 3 ili 4
 
To će biti super, samo da ne ostanu 2 trake na toboganu u špicu zna biti gužva do Mostara ili čak Kneza Miloša.
 
Danas malo iz voza slikao

12112010176renamed30255.jpg

12112010184renamed4774.jpg

12112010194renamed30993.jpg

12112010206renamed19042.jpg

12112010217renamed8367.jpg
 
:kk:

Kolko vidim nsita novo od mojih slika pre nedelju dana,osim sto si imao srece da sunce nije bilo jako.
 
vucko":1bi89zvu je napisao(la):
U blicu su i nacrtane petlje koje ce biti gotove do 2012.Dakle ovako(nema slika na sajtu blica).

Evo ovako,dakle u jurija gagarina nece biti ove obelezena sa zutim x-om.
http://img35.imageshack.us/img35/4650/gagarinb.jpg

Dok kod radnicke nece graditi kruzne tokove,i ovo obelezno sa zutim i brojem 1 ce se spajati u nivou sa mostom.

http://img839.imageshack.us/img839/3290/radnicla.jpg
Ako će se ovi kečevi spajati u nivou sa mostom, kako će posle da ih "spuste" na kružni tok?

Nadam se da će zaista sve biti završeno do 2013., bez "skraćivanja" petlji.
 
Pa rusice ih da bi pravili te nove petlje.Kao sto rece djile privremene petlje.Zapravo ona u jurija gagarina ce biti stalna,samo sto ce prvobitno biti izgradjeno 2/3 nje odmah a do 2013 i treca rampa.

Dok ce na ovoj u radnickoj biti zurka zbog rusenja delova iste i jos 100 cuda :)
 
vucko":sfnxxzsq je napisao(la):
Pa rusice ih da bi pravili te nove petlje.Kao sto rece djile privremene petlje.Zapravo ona u jurija gagarina ce biti stalna,samo sto ce prvobitno biti izgradjeno 2/3 nje odmah a do 2013 i treca rampa.

Dok ce na ovoj u radnickoj biti zurka zbog rusenja delova iste i jos 100 cuda :)
Mogu misliti koliko će para potonuti u petlje koje će rušiti 2 godine kasnije :rolleyes:
 
Oce,sipak.Inace,bio je sada prilog na studiu b gde ispljuvase budimpestu da ima 7 mostova preko dunava a opet ima nenormalne guzve,a da im je metro "star a pouzdan"(nesto ko dzek nikolson jelte?)".Vise ne znaju ni sam ni sta lupaju.A da,i budimpesta je ekstremno prljava i samo 10% djubreta se reciklira,cak vas i pljackaju taksisti.

A bio je prilog o mostu preko ade,do kraja godine nabijaju svih 200 metara betonskih(ne znaju ni sami sta lupetaju).Zanimljivo je sto se video most iznutra,tuda dje ce ture cevi od vodovoda,toplovoda i telefona...

Postavljaju sada 6 par kablova a za neki dan ce sledeci element na pilonu
 
@vucko,

Za Budimpeštu je živa istina. Obilaznica i prstenovi su večito puni, ima 7 mostova, dobar metro, ali su gužve značajno veće nego u Beogradu. To je ono što i nas čeka.
 
Veliki vracar,feeeenomenalne slike! +1

Goje malo istrazih stvari oko budimpeste,kazu ljudi koji su bili tamo da imaju idiotski sistem jednosmernih ulica i da bi trebao jos metro da se siri u Budimpesti.
 
Антић: Узимање кредита од 90 милиона евра оправдано

Графички приказ изгледа новог моста преко Аде Циганлије Фотодокументација Политике
БЕОГРАД – Председник Скупштине града Александар Антић изјавио је данас да Београд одлуком о узимању новог кредита у износу од 90 милиона евра приступа реализацији даљег задужења које је раније било планирано, али није остварено.

Антић је истакао да ће се средства из овог кредита употребити за изградњу нове петље код Тошиног бунара и у улици Јурија Гагарина.

Он је рекао да мост преко Аде, сам по себи, кошта око 120 милиона евра, приступне саобраћајнице око 160 милиона евра, али, у ширем смислу, све саобраћајнице и петље коштаће око 400 милиона евра", рекао је Антић.

Он је истакао да Београд мора да настави развој уз помоћ дугорочних повољних кредита са ниским каматама.

"Овим кредитом град се неће презадужити јер је у питању дугорочна инвестиција за решавање целокупног ситема саобраћаја у Београду", истакао је Антић.

http://www.politika.rs/rubrike/Beog...-miliona-evra-opravdano.sr.html#last_comments
 
Vrh