Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Archangel":37g52k5b je napisao(la):
kada... lavabo xD
btw doradih malo sliku iznad sa tim uputstvima :D i dodah par kablova

http://img827.imageshack.us/img827/7387/p1080706b1.jpg
WOW !
Godinu dana pre roka! Ako sazna MrKonjić da si ga prešišao u rokovima pre roka...
Prikaz je veoma koristan jer praktično daje sliku gotovog mosta u stvarnosti. Još samo kada bi dodao sve kablove, makar na NBg strani...
 
Archangel":rsca1877 je napisao(la):
kada... lavabo xD
btw doradih malo sliku iznad sa tim uputstvima :D i dodah par kablova

http://img827.imageshack.us/img827/7387/p1080706b1.jpg
Svaka čast brate Aranđele al meni ovo liči na raketu APOLO 11 ako ameri to vide ima da nas ponovo gađaju misleći da pravimo interkontinentalne rakete, odosmo mi međi irance i severnu koreju.
+1 za slike a ovo je moja mala zaj...........
 
Saturn V koji je nosio apollo misije je bio visok 110 metara pa vidite koliko je nas mostic golem :)
 
dragan44":10e0ayfa je napisao(la):
Svaka čast brate Aranđele al meni ovo liči na raketu APOLO 11 ako ameri to vide ima da nas ponovo gađaju misleći da pravimo interkontinentalne rakete, odosmo mi međi irance i severnu koreju.
+1 za slike a ovo je moja mala zaj...........
У свакој зајебанцији има и трунка истине... :lol:
 
grado":h3vq7e47 je napisao(la):
Archangel":h3vq7e47 je napisao(la):
kada... lavabo xD
btw doradih malo sliku iznad sa tim uputstvima :D i dodah par kablova

http://img827.imageshack.us/img827/7387/p1080706b1.jpg
WOW !
Godinu dana pre roka! Ako sazna MrKonjić da si ga prešišao u rokovima pre roka...
Prikaz je veoma koristan jer praktično daje sliku gotovog mosta u stvarnosti. Još samo kada bi dodao sve kablove, makar na NBg strani...
Dodao bih ja kablove i na nbg strani da ima za šta da se zakače xD
 
Jel ima neko detaljan plan mosta, npr u .dwg-u? Potrebne su mi tacne dimenzije.. Nesto sam nasao, ali je sitno i mutno. Napravio sam 3d model sa podacima koje imam, ali nije precizan.. Uskoro cu postovati video.
 
napisi koje dimenzije ti trebaju probacu ja da izvucem ;)
 
Kakva SAVRSENA fotka ! Potpuno novi ugao !
Svak cast autoru! :gobb:

p1080706b.jpg
 
Стручна конференција о новом мосту у Београду

Под покровитељством Градоначелника града Београда, 1. октобра ове године на Грађевинском факултету у Београду одржаће се конференција о новом мосту у Београду. Као признање овом капиталном инфраструктурном пројекту у изградњи, целодневан програм о новом мосту преко Саве ће окупити реномиране говорнике из струке, ЕБРД-а и Града. Детаљне презентације од релевантних страна и фирми које учествују и доприносе овом пројекту од самог почетка, приказаће мост преко Саве од његовог идејног решења до саме реализације и тиме дати увид у фазе његове припреме, пројектовања и изградње.

www.savabridge.com
 
Стручна конференција о новом мосту у Београду

news25_srb.jpg


Под покровитељством Градоначелника града Београда, 1. октобра ове године на Грађевинском факултету у Београду одржаће се конференција о новом мосту у Београду. Као признање овом капиталном инфраструктурном пројекту у изградњи, целодневан програм о новом мосту преко Саве ће окупити реномиране говорнике из струке, ЕБРД-а и Града. Детаљне презентације од релевантних страна и фирми које учествују и доприносе овом пројекту од самог почетка, приказаће мост преко Саве од његовог идејног решења до саме реализације и тиме дати увид у фазе његове припреме, пројектовања и изградње.

Све стране заинтересоване за учешће на овој конференцији, могу се пријавити на contact@savabridge.com. За више информација преузмите Програм конференције.

http://www.savabridge.com/convention/Convention_srb.doc

http://www.savabridge.com/news_sb.htm

Verujem da vecinu nas najvise zanima ovaj deo programa


09:30-10:15 1. сесија: Постојећи и нови мостови у развојним плановима града Београда
Генерални план Београда – Развој главне путно-уличне мреже и јавног превоза (Градски архитект: Дејан Васовић)
Транспортни мастер план Београда и улога унутрашњег магистралног полупрстена - Циљеви, главне фазе и инвестирање (ДГЗИБ: Владимир Деполо)
Постојећи и нови мостови преко Саве и Дунава (ГФУБ: Братислав Стипанић)
 
+1 ko vrata,nego bre vidi gore onu vest,pokusaj preko igora da uletis na tu konferenciju i posetu mostu,pa da dobijemo fotke sa mosta od tebe :gobb:
 
Bice jos fotki mada meni je trenutno mnogo interesantnija nbg strana koju je Arandjel danas fotkao jel tamo ce se raditi navlacenje oko 400m konstrukcije duplo duze nego sa cukaricke strane.
 
:D vidi se lansirna platforma sa nbg strane na 13 i 16 slici, niže je postavljena nego sa čukaričke strane, valjda zato što e postepeno spušta most.

Ja sam za ovu konferenciju, nego bih se pojavio tamo, regitrovao u 8 sati, i vratio se oko 3 kada transportuju ljude na gradilište :D
Treba da pošaljem neke svoje informacije na contact@savabridge.com ?

PS. Panorama u full rezoluciji (smanjio sam kvalitet sa 12 na 10 - razlika u kapacitetu je 5 mb-a, a u kvalitetu zanemarljiva):

http://www.megaupload.com/?d=XLGMH34U
 
KAd si vec pao ispit, dobices bar plusice.... + :gobb:
 
Gde tačno treba da ide tunel, kraj hipodroma ili dalje jer na ovim slikama nije na istom pravcu pa me zanima šta je tačnije?

Obe slike su sa Beobuilda. Na prvoj se vidi da tunel treba da ide kraj hipodroma,
071115-UMP-VS-11.jpg


dok na drugoj izgleda ide rakovačkim putem.
umppkartavg7.jpg


Shvatam da nema para za tunel pa te deonice neće biti (za sada) ali hoće li biti drugi deo od pančevačkog mosta do autokomande? Kada se planira izgradnja te deonice?

Isto na ovoj slici ovde se vidi da južni pravac od tunela (levo je čuveni nadvožnjak, yes?) ide 2x2, da li to znači proširivanje puta i dokle (misle povezati taj pravac na trgovačku odnosno ibarsku magistralu?) ? Na desnu stranu ide 1x1.

090726-HJC-05.jpg


Izvinjavam se ako je bilo, listam ovde po threadu ali ne mogu da nadjem to šta me zanima, inače je sve zakomplikovano što se tiče tog projekta, svako priča drugačije.
 
To sto je druga slika je stara verzija kad je tunel planiran nize blize mislosevom konaku,tekuca verzija je ova prva i treca sto si postovao sa tunelom ispod senjaka...2+2 su sve,i ova ka milosevom konaku koja ce ici na ulicu koja ide pored rakovicke pruge...

Gradice se ko zna kada...
 
Vrh