Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

ZIveli za novi par kablova! :vops:

:D


@ nenad78

Izgleda da nase arhitekte vole da dosole sa 0,75m. :laugh:
Beogradjanka bi trebalo da je od najnize tacke, u Masarikovoj ulici, pa do vrha visoka 101m... :)
VIdish, ne znam ni za jednu drugu kulu od onvih sto si nabrojao... :/ Mozda je Rudo izmedju 90 i 100m... :)


:gobb:


LUCAS":312iik3o je napisao(la):
Al se frljate sa plusevima breeee! :/
E, ja bih bas da pitam ako mogu - a sta vam znace ti plusOvi i jedinice sa kojima se "frljate"? :p
 
Par fotografija da vidite kako konstrukcija treba postepeno da se spušta na novobeogradsku stranu; neki dim kuljao, sa novobeogradske strane gradilišta; uticaj mosta na panoramu starog dela grada (skroz desno) - kliknite na fotografiju da biste je videli celu

p1080706b.jpg


p1080753.jpg




ps. Hvala vucku što mi je rekao za osmatranje sa PC Ušće :D
 
Fenomenalne slike,eh da je izaslo skroz sunce pa da se vidi lepse :)

U svakom slucaju svaka cast arandjele,eve ti plus.

A sto se tice vatre izgleda da spremase neku riblju corbu za dorucak :D

P.S.Nema na cemu i drugi put.
 
Felipe":2fnuucmx je napisao(la):
ZIveli za novi par kablova! :vops:

:D


@ nenad78

Izgleda da nase arhitekte vole da dosole sa 0,75m. :laugh:
Beogradjanka bi trebalo da je od najnize tacke, u Masarikovoj ulici, pa do vrha visoka 101m... :)
VIdish, ne znam ni za jednu drugu kulu od onvih sto si nabrojao... :/ Mozda je Rudo izmedju 90 i 100m... :)


:gobb:


LUCAS":2fnuucmx je napisao(la):
Al se frljate sa plusevima breeee! :/
E, ja bih bas da pitam ako mogu - a sta vam znace ti plusOvi i jedinice sa kojima se "frljate"? :p
Pa to ti je Reputation! Ako imas nekoga da pohvalis za komentar onda mu dodas plus i njegov raste (s' oprostenjem), a ako ti niko neda plus onda mozes i sam da ga stavis. Kako ti se svidi.:/
 
Aaaaa... :)

A, bas sam se pitao odakle mi tri (sada cetiri) bambija. :D


I, jos jedno pitanjce: a gde se metne plus? Obavezno se citira post, pa se napise "plus" ispod, u svom postu? Ili, nekako drugacije... :)

Izvinjavam se sto gnjavim sa ovom tematikom, ali mi to nije bilo jasno... :p



ont

Lepe fotke, Archangele. :kk:
 
Wile E. Coyote":36cip8fp je napisao(la):
LUCAS":36cip8fp je napisao(la):
Wile E. Coyote":36cip8fp je napisao(la):
Не можеш дати плус самом себи.
O, pa nisam probao!:)
Ја пробао кад си ти рекао, али неће, не дају душмани :lol:
Hm, sumnjiv si ti meni, al evo dacu ti jedan plusiTJ!:kk:
 
LUCAS":30nocy8i je napisao(la):
Wile E. Coyote":30nocy8i je napisao(la):
LUCAS":30nocy8i je napisao(la):
O, pa nisam probao!:)
Ја пробао кад си ти рекао, али неће, не дају душмани :lol:
Hm, sumnjiv si ti meni, al evo dacu ti jedan plusiTJ!:kk:
Felipe":30nocy8i je napisao(la):
^^

:lool:


Obojici po jedan, ja chastim! :laugh:
Za trud oko ove problematike. ;)
Па, гроф није циција... Морам онда и ја вама двојици... :D
 
Veoma lepe Miloševe slike (+1) sa interesantne pozicije. Baš sam se pitao kako most izgleda sa Ušća i evo sad imamo divan odgovor.
Osim što je lepa, prva slika pruža mogućnost da se vidi dokle će pilon tačno da "naraste". Naime betonski deo će biti visok tačno kao vrh krana u ovom trenutku (175m). Na to se može u mislima dodati i čelična kupa od 25m a to je na slici rastojanje vrha oplate na pilonu i podnožja kabine na kranu. Meni se čini da će biti impresivan i da će se zbog izražene vitkosti nesmetano uklopiti u svoje "panoramsko okruženje". :kk:
 
Veliki Vracar":1sc33u8h je napisao(la):
Veoma lepe Miloševe slike (+1) sa interesantne pozicije. Baš sam se pitao kako most izgleda sa Ušća i evo sad imamo divan odgovor.
Osim što je lepa, prva slika pruža mogućnost da se vidi dokle će pilon tačno da "naraste". Naime betonski deo će biti visok tačno kao vrh krana u ovom trenutku (175m). Na to se može u mislima dodati i čelična kupa od 25m a to je na slici rastojanje vrha oplate na pilonu i podnožja kabine na kranu. Meni se čini da će biti impresivan i da će se zbog izražene vitkosti nesmetano uklopiti u svoje "panoramsko okruženje". :kk:
znaci bukvalno ce betonski stub izgledati ovako , samo manjeg precnika ka vrhu


jos plus celicni vrh... auuuuuu bas ce biti dzinovski, i kada budu bili postavljeni kablovi, panorama Beograda ce znacajno biti izvanredna! :cool:
 
Prelepo se vidi i sa kalisa,vredelo bi uslikati,jedino pogled sa kalisa kvari ona prokleta kutija ot TC USCA,valjda ce biti manej primetna kada izgrade kulu bliznakinju
 
Archangel":299bzr8z je napisao(la):
btw doradih malo sliku iznad sa tim uputstvima :D i dodah par kablova
Ekstra vizualizacija, jedino bi ovaj dodati deo trebalo zarotirati malo ulevo (za debljinu betonskog dela pri vrhu) da bude savršeno prav što mu je i glavna estetska karakteristika (mnoge podseća na iglu isl.) Do sad je bilo stoji prav ko sveća a možda će se odomaćiti "prav je ko pilon na adi" :lol:
 
e sad si rekao dobru stvar,kad bi imao neko svetlo ili vatru mogli bi zvati most Sveća,kako vam se cini naziv?
 
Па ставити на врх бакљу. Њујорк има Кип слободе, а ми Мост слободе (ух, не вреди, то је у Новом Саду, мада што да не?)
 
Bilo bi zanimljivo,ovo je neka zezancija kragujevcana,izvinjavam se ako je bilo

krstnavodi.jpg
 
Vrh