Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Meni se Zemun oduvek mnogo sviđao. Ima dosta lepi starih kuća Kao student često sam išao u bioskope Sloboda, Jedinstvo,mislim da se treći zvao Central, Onaj park kod gimnazije i staro jezgro oko pijace čuvajte kao oči u glavi.
 
G.Coyote, pa ti si se okomio na semafore kao da na njima stalno gori crveno. Očigledno nisi kao ja čitao onu tablu kod Londona 1957 gde je lepo objašnjeno kako i zašto se menja svetlo na semaforu. Ne možeš reći da je zbog jednog semafora čitava gradnja nadvožnjaka i tunela uzaludna. Pa i pored Sajma, na BVMišića bila su dva semafora. Jedan je uklonjen izgradnjom onog pešačkog podzemnog prolaza koji neki hvale a po meni nije uspeo jer je suviše uzak. Ostao je onaj drugi na uglu sa Ruskom ulicom pa se saobraćaj ipak odvija prvenstveno zahvaljujući velikoj širini bulevara
 
kakav semafor?
zar nije aktuelna ona varijanta sa kruznim tokom?
 
Semafor pred tunel ispod senjaka,na to misle.Semafor stoji jer je tamo raskrsnica
 
Varijanta sa kružnim tokom je napuštena zbog očuvanja Topčidera. Po njoj bi ulaz u tunel zakačio deo parka a to se hoće izbeći po svaku cenu.
 
govorimo o ovome

090726-HJC-03.jpg


image.jpg


Dok je ovo nevazeci projekat na koji si verovatno mislio

tunel.jpg


Da se nadovezem na diskusiju sa novcem,vec sam postovao na temi 2 godine gradske vlasti ali nije zgoreg videti i ovde :)

Nadjoh izjavu Djilasa posle izbora za gradonacelnika u avgustu 19.8.2008.

http://www.youtube.com/watch?v=5DgfwRWpVj8&feature=channel

Evo najzanimljivijih delova

Prilikom predstavljanja svog programa on je poručio je da će nova gradska vlast u naredne četiri godine završiti ono što je započeo bivši gradonačelnik Nenad Bogdanović, i od Beograda napraviti evropski "grad budućnosti".

Đilas je, na sednici Skupštine grada na kojoj je izložio svoj program, istakao da će njegovi glavni ciljevi biti borba protiv korupcije i kriminala, dovođenje nestranačkih ljudi u javna preduzeća i javnu upravu, kao i transparentnost u trošenju svakog dinara.

Prema njegovim rečima, opozicionim strankama u gradskom parlamentu (SRS, NS, DSS) biće omogućeno da predlože svoje članove u javna preduzeća kao i u sve tenderske komisije kako bi imali uvid u rad gradske vlasti.


Prema njegovim rečima, nova gradska vlast neće praviti razliku između gradskih i prigradskih opština, i svi građani prestonice zavređivaće istu pažnju.

Đilas je rekao da će gradska vlast biti otvorena za sve primedbe i kritike građana, i da njeni članovi neće moći da se sakriju "iza skuta svojih stranaka", a da će on sam, kao gradonačelnik, biti spreman za otvoreno mišljenje i za priznavanje grešaka.
 
Ne vidim u izjavi Đilasa ništa zanimljivo. Svi političari kada govore drže se iste šeme i to je normalno, neće valjda reći da njgov cilj nije broba protiv korupcije i kriminala. <bitno je ono što se radi i uradi.Za dve godine Đilasove vlasti postignuto je dosta. Izgrađeno je dosta infrastrukture a evo gradi se i ogroman stambeni kompleks na Voždovcu gde je bila vojna kasarna. To je ono što se vidi.
 
dedinje":wge10p7u je napisao(la):
G.Coyote, pa ti si se okomio na semafore kao da na njima stalno gori crveno. Očigledno nisi kao ja čitao onu tablu kod Londona 1957 gde je lepo objašnjeno kako i zašto se menja svetlo na semaforu. Ne možeš reći da je zbog jednog semafora čitava gradnja nadvožnjaka i tunela uzaludna. Pa i pored Sajma, na BVMišića bila su dva semafora. Jedan je uklonjen izgradnjom onog pešačkog podzemnog prolaza koji neki hvale a po meni nije uspeo jer je suviše uzak. Ostao je onaj drugi na uglu sa Ruskom ulicom pa se saobraćaj ipak odvija prvenstveno zahvaljujući velikoj širini bulevara
Само си заборавио на пар ситница: семафор на раскрсници са Руском (који је такође зрео за укидање) држи кратко улаз из Руске, која је улица са малим интензитетом саобраћаја, а уз све то, та раскрсница је трокрака, и најважније, нема скретања из БВМ у Руску. То никако не можеш да поредиш са оним што се спрема код Хиподрома: 4 врло фреквентна правца (мост, тунел, правац из Раковице, правац са Б.Брда) који формирају четворокраку раскрсницу, на којој ће сигурно бити дозвољено скретање улево. Стално, бре, бркаш бабе и жабе.

А подземни пролаз код Сајма је сјајна ствар. Да је могао да буде шири, слажем се. Али да је елиминисано претрчавање и црна тачка, јесте.

vucko":wge10p7u je napisao(la):
Уствари, то је ово:

topcider.jpg


Стварно је невероватно дебилно да нису могли да нађу неко боље решење и направе, рецимо, овакву петљу, само са порталом тунела помереним скроз до ње. :rolleyes: Као што рекох, знало се куда би УМП требало да прође. Знало се, такође, да ће да зађе у шуму. Ако су већ хтели да сачувају што више шуме, онда није ни требало да граде УМП на том месту уместо што су све усрали са оном раскрсницом.
 
dedinje":2v4oonfc je napisao(la):
Ne vidim u izjavi Đilasa ništa zanimljivo. Svi političari kada govore drže se iste šeme i to je normalno, neće valjda reći da njgov cilj nije broba protiv korupcije i kriminala. <bitno je ono što se radi i uradi.Za dve godine Đilasove vlasti postignuto je dosta. Izgrađeno je dosta infrastrukture a evo gradi se i ogroman stambeni kompleks na Voždovcu gde je bila vojna kasarna. To je ono što se vidi.
Uh druze ne zaboravi da se to gradi na otetom zemljistu i da nece da izadje na dobro ako nastave tako, a kad tad ce EU da nam nalozi da se sva imovina vrati vlasnicima ili da se vlasnici obestete, a pitam se ko ce to onda da plati? Znam dvojcu koji sigurno nece (Djilas i Dulic)
 
mradulovic":2rq6f91n je napisao(la):
o planovima za kulu Sibinjanin Janka ne treba pricati jer svi imaju 2 zajednicke osobine : 1) prave se novi ili osvezavaju stari pred svake izbore 2) od njih nista ne bude. Poslednji primer je bio projekat revitalizacije zemunskog keja i gornjeg gardosha 2008me od kojeg smo dobili svega nekoliko stotina kubika nasutog kamenja. Ako neko hoce da pokaze da su gradjani Zemuna ravnopravni sa gradjanima centralnih opstina uradice dve stvari - urediti halu Pinki i trg ispred nje koji nije nikada projektovan da bude parkiraliste, urediti prostor kod Mekdonaldsa, do robne kuce Beograd koji deluje kao buvljak a nasuprot njemu se nalazi front zgrada kakvih nema ni u centru Beograda
Off:
za sada je bar nesto uradjeno - kula je ociscena:
http://www.zemun.rs/cms/sr/u-fokusu/velika-akcija-ciscenja-fasada
 
G.Coyote, hvali ti na izjavi da stalno brkam babe i žabe. Pogotovu ono "stalno". Imao sam iluzije da su moji postovi dobri, argumentisani, sa interesantnim idejama. Nije lako kad u jednom momentu izgubiš iluzije. Videćeš već.
 
Kingmanowar, pa šta ste svi zapeli "oteto" pa oteto. Celog života svi nešto otimamo jedni od drugih od države od roditelja od firme gde radimo itd. Ako ne mi od njih onda oni od nas. To zemljište je otela 1945 (ili nešto kasnije) vojska koja je onda bila bog i batina. Davno je to bilo. Treba nastojati da se nepravde ne dešavaju, kad se dese da se isprave, ali nekad ništa od toga nije moguće. Zamisli radost stotina porodica, većinom mladi ljudi sa decom, kad se usele u te stanove.
 
i tako sve dok nas ne bude 3-4 miliona u bg-u i skapiramo da smo postali savrseni robovi u beogradskom pasaluku...
 
Drumsko-zeleznicki most u Vinci je neophodan. On resava toliko toga da ne verujem da postoji neko ko ce reci da nije potreban.

Prava steta sto nije napravljena petlja kod hipodroma vec ovo "zagusenje".
 
dedinje":2dyegg5q je napisao(la):
G.Coyote, hvali ti na izjavi da stalno brkam babe i žabe. Pogotovu ono "stalno". Imao sam iluzije da su moji postovi dobri, argumentisani, sa interesantnim idejama. Nije lako kad u jednom momentu izgubiš iluzije. Videćeš već.
Молим и други и сваки пут. Шта ћеш, свако живи у илузији док не падне на земљу. Што си ниже, лакши ти је пад. Тако и мене приказаше као заговорника трамваја...

Мислим, да, поређење раскрснице код Хиподрома и БВМ и Руске је стварно жешћи аргумент. Треба бацити грдне паре на тунел и мост, а онда усрати са семафоризованом раскрсницом, због чувања шуме, уместо да се цела траса измести, и то је аргумент. Има још таквих твојих "аргумената" по разним темама. :rolleyes:
 
Wile E. Coyote":jfr45hm3 je napisao(la):
dedinje":jfr45hm3 je napisao(la):
G.Coyote, pa ti si se okomio na semafore kao da na njima stalno gori crveno. Očigledno nisi kao ja čitao onu tablu kod Londona 1957 gde je lepo objašnjeno kako i zašto se menja svetlo na semaforu. Ne možeš reći da je zbog jednog semafora čitava gradnja nadvožnjaka i tunela uzaludna. Pa i pored Sajma, na BVMišića bila su dva semafora. Jedan je uklonjen izgradnjom onog pešačkog podzemnog prolaza koji neki hvale a po meni nije uspeo jer je suviše uzak. Ostao je onaj drugi na uglu sa Ruskom ulicom pa se saobraćaj ipak odvija prvenstveno zahvaljujući velikoj širini bulevara
Само си заборавио на пар ситница: семафор на раскрсници са Руском (који је такође зрео за укидање) држи кратко улаз из Руске, која је улица са малим интензитетом саобраћаја, а уз све то, та раскрсница је трокрака, и најважније, нема скретања из БВМ у Руску. То никако не можеш да поредиш са оним што се спрема код Хиподрома: 4 врло фреквентна правца (мост, тунел, правац из Раковице, правац са Б.Брда) који формирају четворокраку раскрсницу, на којој ће сигурно бити дозвољено скретање улево. Стално, бре, бркаш бабе и жабе.

А подземни пролаз код Сајма је сјајна ствар. Да је могао да буде шири, слажем се. Али да је елиминисано претрчавање и црна тачка, јесте.

vucko":jfr45hm3 je napisao(la):
Уствари, то је ово:

http://www.beoland.com/ump/pic/topcider.jpg

Стварно је невероватно дебилно да нису могли да нађу неко боље решење и направе, рецимо, овакву петљу, само са порталом тунела помереним скроз до ње. :rolleyes: Као што рекох, знало се куда би УМП требало да прође. Знало се, такође, да ће да зађе у шуму. Ако су већ хтели да сачувају што више шуме, онда није ни требало да граде УМП на том месту уместо што су све усрали са оном раскрсницом.
Pa ajde da bokotujemo kad ga zavrse!:vops:
 
kingmanowar":3tvha9t0 je napisao(la):
dedinje":3tvha9t0 je napisao(la):
Ne vidim u izjavi Đilasa ništa zanimljivo. Svi političari kada govore drže se iste šeme i to je normalno, neće valjda reći da njgov cilj nije broba protiv korupcije i kriminala. <bitno je ono što se radi i uradi.Za dve godine Đilasove vlasti postignuto je dosta. Izgrađeno je dosta infrastrukture a evo gradi se i ogroman stambeni kompleks na Voždovcu gde je bila vojna kasarna. To je ono što se vidi.
Uh druze ne zaboravi da se to gradi na otetom zemljistu i da nece da izadje na dobro ako nastave tako, a kad tad ce EU da nam nalozi da se sva imovina vrati vlasnicima ili da se vlasnici obestete, a pitam se ko ce to onda da plati? Znam dvojcu koji sigurno nece (Djilas i Dulic)
Oteto!? Dakle mi smo sampioni u otimanju. Toliko smo zagrizli u otimacinu i zajedljivost da to nije normalno! Koja EU da vraca, kome, kako, sta i kada?
 
LUCAS":3i9ia6b5 je napisao(la):
Pa ajde da bokotujemo kad ga zavrse!:vops:
Ја ћу свакако избегавати тај хаос (ако кад УМП буде завршен уопште и будем у стању да возим кола :D).
 
LUCAS":2bkw5uo2 je napisao(la):
kingmanowar":2bkw5uo2 je napisao(la):
dedinje":2bkw5uo2 je napisao(la):
Ne vidim u izjavi Đilasa ništa zanimljivo. Svi političari kada govore drže se iste šeme i to je normalno, neće valjda reći da njgov cilj nije broba protiv korupcije i kriminala. <bitno je ono što se radi i uradi.Za dve godine Đilasove vlasti postignuto je dosta. Izgrađeno je dosta infrastrukture a evo gradi se i ogroman stambeni kompleks na Voždovcu gde je bila vojna kasarna. To je ono što se vidi.
Uh druze ne zaboravi da se to gradi na otetom zemljistu i da nece da izadje na dobro ako nastave tako, a kad tad ce EU da nam nalozi da se sva imovina vrati vlasnicima ili da se vlasnici obestete, a pitam se ko ce to onda da plati? Znam dvojcu koji sigurno nece (Djilas i Dulic)
Oteto!? Dakle mi smo sampioni u otimanju. Toliko smo zagrizli u otimacinu i zajedljivost da to nije normalno! Koja EU da vraca, kome, kako, sta i kada?
Pa sigurno je da nas EU nece primiti dok sve ne sredimo kako treba, od zakona, pravosudja......pa do nas samih.Ne zaboravi da su oni ekonomska zajednica i da ih nije spojila ljubav prema narodima vec ekonomski interesi, pa stoga dok ne ispunimo sve sto je po njihovim pravilima nece 'leba da se najedemo, mada i bez tog ulaska u EU nam je u interesu da sredimo drzavu kako bi bolje ziveli.

@dedinje
Znas onu izreku: "Lako je tudjim k......m po koprivi mlatiti" :)
Nekoga je ta nacaionalizacija jako pogodila, a nekog nije. Eto mene nije, al opet svako treba da dobije ono sto mu pripada.
 
Nacionalizacija je naširoka tema. Mislim da pi trebalo da otvorimo potpuno novu za tu priliku i popišemo lokacije za koje znamo da su takve i u kom su stratusu. Na pr. neke ekskluzivne lokacije su zaustavljena gradilišta zbog ovog problema i to sve zato što su vlasnici strani (Američki) državljani, dok su druge kao gore spomenuta Banjica nastavak nepravednog odnosa prema privatnom kapitalu.
 
Ljudi sve je to lepo al mene samo jedna stvar interesuje kako će popeti tranbelaj na most i spustiti ga sa mosta sa brda i prema brdu.
izgleda da će da naprave neku spiralu za penjenje na most.
 
dedinje":y569gb31 je napisao(la):
Kingmanowar, pa šta ste svi zapeli "oteto" pa oteto. Celog života svi nešto otimamo jedni od drugih od države od roditelja od firme gde radimo itd. Ako ne mi od njih onda oni od nas. To zemljište je otela 1945 (ili nešto kasnije) vojska koja je onda bila bog i batina. Davno je to bilo. Treba nastojati da se nepravde ne dešavaju, kad se dese da se isprave, ali nekad ništa od toga nije moguće. Zamisli radost stotina porodica, većinom mladi ljudi sa decom, kad se usele u te stanove.
I onda se ta "vojska" potrudila da u međuveremu preporoda to zemljiste umesto da ga vrati vlasnicima ..... zamisli tugu vlasika...
 
Most izgleda fenomenalno iz bg voza sa novog zeleznickog kada se gleda!I lepo se vide kablovi.

Jedino mi je zao mostogradnje koja se nalazi pored i trune i onog nesretnog izrdjalog starog zeleznickog,ajde makar da posalju relju da ga ofarba u zelenu boju :)
 
Поменута раскрсница је СРАМОТА за пројектанте и оне који су то дозволили. Разлог је једноставан: она СМАЊУЈЕ капацитет УМП-а, и то неких од најскупљих објеката на њему, попут тунела Топчидер - Аутокоманда. Сигуран сам да, и на овом простору, то може да се реши на други начин, ако не на два, онда на три нивоа. Исплати се, јер у супротном нема разлога да правимо тунел, а испало би и да је требало да направимо ужи мост...
То народ, колико знам, назива клањем вола за кило меса.
 
Vrh